laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Wto 19 Mar 2024, 09:41



Odpowiedz  [ 104 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
 AKTUALIZACJA SHIRU Shogun 7 do Androida 4.1.1 Jelly Bean 
Autor Wiadomość
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7661
Post AKTUALIZACJA SHIRU Shogun 7 do Androida 4.1.1 Jelly Bean
Witamy,

Zgodnie z obietnicą zamieszczamy poniżej link, który zawiera w sobie aktualizację do Anadroida 4.1.1 wraz z instrukcją postępowania krok po kroku.

http://s357706652.domenaklienta.pl/pliki/ShiruShogun7JellyBean.rar

Image

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Pon 05 Lis 2012, 17:03
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 03 Lis 2012, 18:57
Posty: 4
Post Re: AKTUALIZACJA SHIRU Shogun 7 do Androida 4.1.1 Jelly Bean
A czy istnieje możliwość wrzucenia aktualizacji dodatkowo na inny hosting? Próbowałem pobrać kilkanaście razy, za każdym razem pobieranie urywa mi się w trakcie.


Wto 06 Lis 2012, 00:34
Profil
użytkownik
użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 06 Lis 2012, 01:03
Posty: 134
Post Re: AKTUALIZACJA SHIRU Shogun 7 do Androida 4.1.1 Jelly Bean
Genesis, przerzuciłem na mój serwer, mam nadzieję że uda się pobrać. Nie wiem ile link będzie dostępny, ale póki co jest:

http://91.204.162.73/ShiruShogun7JellyBean.rar


Jeżeli ktoś nie aktualizował jeszcze systemu, prosiłbym o wrzucenie gdzieś kopii z 4.0.3, gdyż nie spodobał mi się niestety JB w takim wydaniu. Zrobiłem sobie wcześniej backupa przed instalacją, jednak nie skojarzyłem, że Wymazywanie NANDu wymaże mi kopię z pamięci wewnętrznej.

Tym którzy zamierzają aktualizować mogę od razu wspomnieć, że jest problem z Google Play (nie widać większości aplikacji), gdyż w build.prop zmieniono cały identyfikator urządzenia.

_________________
blackeyegames.com / rev3rsed.blogspot.com
C/C++ Programmer / Android Developer


Wto 06 Lis 2012, 01:09
Profil
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik

Rejestracja: Wto 30 Paź 2012, 12:35
Posty: 90
Post Re: AKTUALIZACJA SHIRU Shogun 7 do Androida 4.1.1 Jelly Bean
można prosić o te wpisy do pliku dotyczące google play?? Przed chwilą jeszcze były....


Wto 06 Lis 2012, 02:37
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7661
Post Re: AKTUALIZACJA SHIRU Shogun 7 do Androida 4.1.1 Jelly Bean
Aktualnie prowadzimy testy mające na celu sprawdzenia kompatybilności urządzeń zewnętrznych takich jak hub, mysz, klawiatura, bluetooth. W piątek udostępnimy informację w tej sprawie.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Wto 06 Lis 2012, 17:10
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 28 Paź 2012, 22:00
Posty: 9
Post Re: AKTUALIZACJA SHIRU Shogun 7 do Androida 4.1.1 Jelly Bean
Problem jest z aktualizacją systemu na Windows 8 x64, nie da rady grać sterowników, nawet gdy wyłączy się sprawdzanie podpisywania sterowników. Przy urządzeniu występuje "Błąd 10", w Menadżerze urządzeń


Wto 06 Lis 2012, 20:31
Profil
użytkownik
użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 06 Lis 2012, 01:03
Posty: 134
Post Re: AKTUALIZACJA SHIRU Shogun 7 do Androida 4.1.1 Jelly Bean
A propos problemu z czcionkami:
Po prawej stronie czcionki na Shiru po aktualizacji, po lewej wpisane według rozmiaru w edytorze obrazków.
Takiego rozmiaru powinny dokładnie być. Są one zmniejszone względem natywnej gęstości LCD o 1.33 razy.

Image

Wszystko przez to, że gęstość LCD została zmieniona na 120 - wcześniej było to 160.
Jednakże zmieniając to w build.prop layout zmieni nam się na Phone, czyli typ telefonu, co spowoduje
że nie będzie widoczny dolny pasek z przyciskami wstecz / home - uniemożliwi to pracę z tabletem.
W wersji wcześniejszej wartość 160 działała bez problemu, w JB zostało niestety coś zmienione.

Żeby jeszcze uwiarygodnić przedstawioną tezę dodam, że wchodząc do marketu w poziomej orientacji
tabletu, strona główna powinna wypełniać CAŁY ekran, widzimy jednak czarne paski po bokach. To
obrazuje mniej więcej o ile nasz ekran został "oddalony", skutkiem czego wszystko się zmniejszyło.

GG to chyba z lupą musiałbym obsługiwać na tym nowym JB... do tego te poszarpane czcionki.
Po ustawieniu dużego tekstu w opcjach z kolei znikają teksty z niektórych widżetów.
Dlatego ponawiam prośbę o wrzucenie backupu / linku do Androida sprzed update dla Shiru 7.

Z innej beczki:

Mój HUB (Generic USB HUB, Esperanza) nie działa z tym tabletem.
Aktualizacja nic nie wniosła jeżeli chodzi o ten HUB USB.
Natomiast z moim telefonem SE Neo V działa on znakomicie.

EDIT:
Wgrałem bazę i udało mi się ustawić język polski (sądziłem że nie będzie). Interfejs metro bardzo ciekawie się tam prezentuje :D
Czcionki eleganckie, nie "podrapane" na krawędziach i wyraźne. Mam nadzieję że uda się wam coś z tym zrobić na JB.
Image

EDIT2:
Odnośnie hubów USB, doszedłem do tego, że jądro dla Shiru jest skompilowane z definem CONFIG_USB_OTG_BLACKLIST_HUB. Analizując plik hub.c z kodu jądra Linuxa (bo Android to zmodyfikowany Linux) można dojść do prostego wniosku. Mianowicie HUB działa i jest zasilany. Problemem są urządzenia podłączane do niego, gdyż ta instrukcja:
Kod:
#ifdef  CONFIG_USB_OTG_BLACKLIST_HUB
        if (hdev->parent) {
                dev_warn(&intf->dev, "ignoring external hub\n");
                return -ENODEV;
        }
#endif

sprawdza, czy urządzenie jest podłączone do HUBa. Jeżeli urządzenie zostało podłączone do HUBa, to system zachowuje się tak jakby nie było nic podłączane. Jak znajdę trochę czasu (a mam go naprawdę niewiele ostatnio), spróbuję to jądro zedytować, tak by USB HUBy działały na Shiru.

Pozdrawiam

_________________
blackeyegames.com / rev3rsed.blogspot.com
C/C++ Programmer / Android Developer


Wto 06 Lis 2012, 21:53
Profil
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik

Rejestracja: Wto 30 Paź 2012, 12:35
Posty: 90
Post Re: AKTUALIZACJA SHIRU Shogun 7 do Androida 4.1.1 Jelly Bean
Przyznam że jakby Ci się to udało to byłoby super. Sprawdzałem kilka hubów, są zasilane, jednak tak jak mówisz po podłączeniu do nich urządzenia nic się nie dzieje. Jestem jeszcze ciekaw czy podobna sprawa jest z adapterami bluetooth USB? No i jeszcze ta czcionka.... W sumie można by poprosić o pomoc osoby mające shoguna 10, tam huby działają prawidłowo, może kod po części by pasował, bo wątpię żeby sprzętowo te dwa urządzenia się różniły.


Śro 07 Lis 2012, 12:27
Profil
użytkownik
użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 06 Lis 2012, 01:03
Posty: 134
Post Re: AKTUALIZACJA SHIRU Shogun 7 do Androida 4.1.1 Jelly Bean
Adaptery BT powinny działać. W ignorowaniu hubów jest prosta zasada. Kod jądra nie ignoruje samych hubów !. Ignorowane są wszystkie urządzenia USB podłączone do kolejnego urządzenia USB. Łopatologicznie... jeżeli urządzenie "rodzic" posiada jakieś "dzieci" to każde będzie ignorowane. HUB będzie działać w rzeczy samej, ale to co podłączymy do niego system wykryje i odrzuci.

KaMiKaDzE, skoro mówisz że 10" obsługują HUBy, to można by się pokusić o wgranie kernela z 10-calowej wersji tabletu. Ale to niekoniecznie musi działać. Jeżeli mógłbyś, zainstaluj sobie SetCPU (nie baw się z procesorem, bo starczy to co jest) i podaj mi wersję kernela którą da się wyczytać w informacjach. Sam nie mam już JB głównie z powodu czcionek. Sprawdzimy czy się zgadza z aktualizacją 10".

Jak znajdę chwilę i uda mi się znaleźć wszystkie potrzebne biblioteki, spróbuję napisać prosty sterownik robiący patch na jądro, umożliwiający widzenie urządzeń podpiętych pod HUBa - ale nie obiecuję. Dodatkowo do tego apkę instalującą bym zrobił, by nie stwarzało żadnych problemów... ale to się okaże jeszcze.

_________________
blackeyegames.com / rev3rsed.blogspot.com
C/C++ Programmer / Android Developer


Śro 07 Lis 2012, 16:50
Profil
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik

Rejestracja: Wto 30 Paź 2012, 12:35
Posty: 90
Post Re: AKTUALIZACJA SHIRU Shogun 7 do Androida 4.1.1 Jelly Bean
Linux version 3.0.8+ (cb@eyes) (gcc version 4.4.0 (GCC) #349 SMP PREEMPT Tue Sep 4 15:47:40 CST 2012

Jeśli chodzi o adaptery bluetooth USB to mam dwa i żaden nie działał (jeden ma dobrych parę lat, drugi kupiłem tydzień temu za ok 9 zł)


Śro 07 Lis 2012, 17:29
Profil
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik

Rejestracja: Wto 30 Paź 2012, 12:35
Posty: 90
Post Re: AKTUALIZACJA SHIRU Shogun 7 do Androida 4.1.1 Jelly Bean
a jeśli chodzi o interfejs metro, jest znośny?? jakoś nie jestem przekonany do kafelek...


Śro 07 Lis 2012, 17:48
Profil
użytkownik
użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 06 Lis 2012, 01:03
Posty: 134
Post Re: AKTUALIZACJA SHIRU Shogun 7 do Androida 4.1.1 Jelly Bean
Według mnie świetny jest. Jak ustawisz sobie pulpity, to jest stukrotnie lepiej niż na zwykłym JB. Co do kernela, jak dobrze pójdzie, dzisiaj udostępnie spatchowanego kernela z obsługą USB.

EDIT:
Niestety wygląda na to że nie udostępnię poprawki dla HUBów. Z dwóch powodów - nie mogę wypakować kernela z kernel.img. Drugi powód to to, że nawet jak by mi się udało to musiałbym dać poprawne CRC dla pliku.

Może gdy X-KOM udostępniłby jakiś edytor (o ile posiada, a wg. mnie powinni dostawać dla serwisu) do tych plików to udałoby się coś zrobić.

EDIT2:
Spróbuję skontaktować się z firmą 51 Cube, producentem tabletów Cube U30GT-Mini (tudzież Shiru 7) w sprawie źródeł kernela i informacji, w jaki sposób zbudować obraz. Miejmy nadzieję, że odpiszą.

_________________
blackeyegames.com / rev3rsed.blogspot.com
C/C++ Programmer / Android Developer


Ostatnio edytowany przez cziter15pl Czw 08 Lis 2012, 04:54, edytowano w sumie 4 razy



Śro 07 Lis 2012, 18:10
Profil
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik

Rejestracja: Wto 30 Paź 2012, 12:35
Posty: 90
Post Re: AKTUALIZACJA SHIRU Shogun 7 do Androida 4.1.1 Jelly Bean
No to byłoby super, jak coś to napisz jeszcze tylko jak go wgrać. Ciekawi mnie jeszcze sprawa z adapterem bluetooth, ciekawe czy jakić działa


Śro 07 Lis 2012, 18:45
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 15 Paź 2012, 23:54
Posty: 8
Post Re: AKTUALIZACJA SHIRU Shogun 7 do Androida 4.1.1 Jelly Bean
Witam
Mam problem z wgraniem sterowników do win 7 32bit w trybie wymuszonym podając lokalizacje sterownika system pisze ze nie odnajduje sterownika, czy ktoś miał podobny problem ajeżeli tak, to jak go można rozwiązać. Shiru Shogun 7


Czw 08 Lis 2012, 13:21
Profil
użytkownik
użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 06 Lis 2012, 01:03
Posty: 134
Post Re: AKTUALIZACJA SHIRU Shogun 7 do Androida 4.1.1 Jelly Bean
robertm48, zainstaluj tablet (Android ADB Interface) gdy jest podłączony, będąc w trybie debugowania USB.
Następnie włączy tryb flash w RK Toolu. System wykryje tablet jako RK30 device. Wtedy dopiero zainstaluj sterowniki z folderu.
U mnie system wykrył urządzenie i podał z internetu.

EDIT:
Rozwijając wątek z kernelem, urzekła mnie odpowiedź firmy Cube 51 na moje pytanie, czy mogą w jakiś sposób zedytować kernel.img. Pomijając ich wyczerpującą odpowiedź i ogromną znajomość angielskiego, dziwi mnie, że nie dostają takich rzeczy.
W końcu jakiś serwis chyba mają ? Czy może się mylę ? ...

Cytuj:
Dear C.

I am sorry.
We can not.
editing kernel.img image ?? We can not do that.

Thank you.


Cóż, czas napisać do firmy robiącej chipy RK3066.

Pozdrawiam

_________________
blackeyegames.com / rev3rsed.blogspot.com
C/C++ Programmer / Android Developer


Ostatnio edytowany przez cziter15pl Czw 08 Lis 2012, 18:02, edytowano w sumie 2 razy



Czw 08 Lis 2012, 15:04
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 104 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.