laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Wto 19 Mar 2024, 06:31



Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
 Problem z recovery mode/ debug mode 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 02 Maj 2013, 13:37
Posty: 5
Post Problem z recovery mode/ debug mode
Witam,

posiadam tablet Shiru Samurai 10. Chciałbym mieć na nim root. Tylko tyle. Nie mam potrzeby aktualizować do 4.2 itp. Chcę mieć root.
Z tego co wyczytałem, można to zrobić wgrywając custom rom, co jest możliwe na dwa sposoby:

1/ Rockchip batch tool - soft, który można zainstalować na komputerze. Niestety, wymaga on specyficznych sterowników. Nie mogę ani na win7x64 ani na win7x32 (na netbooku) tego zainstalować, system uznaje że sterowniki nie są do tego urządzenia i tyle :(

2/ Tryb recovery - raz mi się udało wejść w ten tryb (z leżącym robocikiem), ba, nawet udało mi się włączyć jakieś menu, jednak nie udało mi się wgrać obrazu z karty SD(nie widział pliku *.img). Teraz mam problem, bo pomimo wielu prób nie mogę włączyć tego trybu - Vol+ i Power skutkuje włączeniem tabletu i tyle. Jeśli będę długo trzymał, tablet zacznie się ładować (animacja Shiru) i wyłączy się.

Bardzo bym prosił o pomoc z jednym i drugim trybem. Oba powinny działać, a oba niestety nie działają.

Z góry dziękuję.


Czw 02 Maj 2013, 13:45
Profil
użytkownik
użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 06 Lis 2012, 01:03
Posty: 134
Post Re: Problem z recovery mode/ debug mode
Aby zrotować Shiru wystarczy tool z XPERII do rootowania.

UWAGA: Wymagany może być tryb debugowania + sterowniki do tabletu !

Instrukcja : http://forum.android.com.pl/f445/root-g ... ry-162751/
Potrzebne pliki: http://www.mediafire.com/?208ws26sxc1210d

Co do recovery, to tam nie wgrywa się plików img (bynajmniej nie polecam kombinować).
Tam wgrywa się update.zip, które też można stworzyć za pomocą narzędzi z internetu.

Po co instalować custom roma skoro potrzeba dograć tylko kilka plików ?

//EDIT: Nie mam pewności czy na 4.1 to zadziała, ale na 4.0.4 Shogun 7 działało :)

_________________
blackeyegames.com / rev3rsed.blogspot.com
C/C++ Programmer / Android Developer


Czw 02 Maj 2013, 14:19
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 02 Maj 2013, 13:37
Posty: 5
Post Re: Problem z recovery mode/ debug mode
Hej, dzieki za odpowiedz. Niestety, nie wiem jak mam zainstalowac te adb drivers.

Probowalem, ale dostaje informację ze isntalator nie moze odnaleźć "C:\Windows\System32\java.exe", pomimo ze oczywiscie plik tam jest. Odsyla mnie do oracle po java sdk, co jak widac nic nie daje.
Jakies tipy jak te adb driver zainstalowac? I skad bede wiedzial, ze sa zainstalowane ?

EDIT: android.com.pl chyba zdechl:) bo nie moge otworzyc stronki. /// a jednak zyja :)
UPDATE:

Zainstalowalem te abp drivers stad: http://adbdriver.com/downloads/

Niestety, skrypt który jest w paczce nie działa, właściwe nic nie działa (tzn. Rockchip_Batch_Tool_v1.5 też nic nie wykrywa) - choć ABP... widać w menadżerze urządzeń.
Zatrzymuje się na "czekam na urządzenie". W sumie jakos strasznie mnie to nie dziwi, toto jest pod Xperia i ICS, ja mam Samurai i JB :)

Edit: Udało się :) http://www.slatedroid.com/topic/39425-g ... b-drivers/ + plus ten pack do xperia i działczy :) na JB 4.1. Użyłem też tych sterowników z linka wyżej. Ważne jest, żeby wgrać pliczek *.ini z paczki z slatedrivers.

Edut znowuuu: Jednak chyba nie działa - w terminal emulator SU nie działa:( To samo droidwall.
Doinstalowala mi sie ta apka Superuser, ale co to daje ?


Czw 02 Maj 2013, 18:23
Profil
użytkownik
użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 06 Lis 2012, 01:03
Posty: 134
Post Re: Problem z recovery mode/ debug mode
Spróbuj w takim razie przez recovery. W internecie znajdziesz paczki rootujące.
Paczkę wgraj na sd pod nazwą update.zip

_________________
blackeyegames.com / rev3rsed.blogspot.com
C/C++ Programmer / Android Developer


Czw 02 Maj 2013, 22:18
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 02 Maj 2013, 13:37
Posty: 5
Post Re: Problem z recovery mode/ debug mode
cziter15pl napisał(a):
Spróbuj w takim razie przez recovery. W internecie znajdziesz paczki rootujące.
Paczkę wgraj na sd pod nazwą update.zip


Ah! Żeby to było takie proste. Tak jak pisałem w pierwszym poście, nie mogę włączyć tego trybu. Za Chiny.

Drugi dzień z tym walczę. Mam wrażenie, że jestem nierootwalny :)


Czw 02 Maj 2013, 22:21
Profil
użytkownik
użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 06 Lis 2012, 01:03
Posty: 134
Post Re: Problem z recovery mode/ debug mode
Przeczytaj drugą część postu najpierw, może Ci bardziej się przyda.

====================================================
TRYB RECOVERY

Vol+ a następnie Power przytrzymaj razem przez kilka sekund. Puść i jesteś w recovery.
Potem Vol+ i Power klikasz kilka razy łącznie i trafiasz do menu recovery.

Image

Opcja, która powinna cię wtedy interesować to "apply update from external storage".
Jak to nie podziała, to wrzuć update.zip do folderu cache w głównym katalogu urządzenia.
Można to zrobić na przykład w najnowszym ES File Manager. No i wtedy "apply update from cache"

By nawigować w menu recovery naciskasz klawisze Vol+ / Vol-. Zatwierdzasz przyciskiem power.

====================================================
TRYB FLASH

Co do sterowników rockusb, to robisz błąd.
Tablet musi działać w trybie flash, by je zainstalować.
By wejść we flashmode, naciskasz Vol+ i Power jednocześnie na podłączonym USB !

Aby tablet nie włączył się normalnie, radzę zacząć od wciskania przycisku głośności najpierw i potem szybko power.

W menedżerze urządzeń pojawi się RK30 Device. Wtedy do niego zainstaluj sterowniki:

Image

W Rk Batch Toolu pojawi się zielony prostokąt, wtedy możesz zacząć flashować tablet.
Nie flashuj tabletu, gdy jest różowy prostokąt - kliknij wtedy switch a tablet przejdzie w tryb flash.

Aby wyjść z trybu flash, przytrzymaj ok 8 sekund power.

W przypadku nieudanego flashowania można wejść ponownie do trybu flash podaną kombinacją ;)
Nie radzę jednak na siłę tego sprawdzać, wyciągając kabel podczas flashowania.

_________________
blackeyegames.com / rev3rsed.blogspot.com
C/C++ Programmer / Android Developer


Ostatnio edytowany przez cziter15pl, Nie 12 Maj 2013, 18:01, edytowano w sumie 1 raz



Czw 02 Maj 2013, 23:57
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 02 Maj 2013, 13:37
Posty: 5
Post Re: Problem z recovery mode/ debug mode
Jesteś Panie zaiste najzacniej ogarnięty z całego Internetu !

Udało się :jupi:

Image

Wgrałem przez rockbatch - z tym konwersją IMG na ZIP było masę problemu. Cały czas miałem problem z tym, bo nie wiedziałem, że w trybie "flash" urządzenie nie daje !ŻADNEGO! znaku życia.

Działczy, mam roota, nie mam masy śmieciowych aplikacji (w tym pożal-się-boże gg ;) i fajno:) Teraz muszę tylko się upewnić, że wgrałem dobry obraz czy może jednak poszukać na sieci czegoś jeszcze lepszego:)

Dziękuję serdecznie za pomoc :)

P.S. Fajny blog !


Sob 04 Maj 2013, 17:08
Profil
użytkownik
użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 06 Lis 2012, 01:03
Posty: 134
Post Re: Problem z recovery mode/ debug mode
Hej, miło słyszeć te słowa - cieszę się że udało się pomóc.

Sam tablet nie daje znaków działania w trybie flash - to dlatego, że wtedy nie inicjuje się system operacyjny.
Urządzenie działa w trybie maskrom flash. Dzięki temu trybowi RK3066 daje się "postawić" nawet w przypadku
niepowodzenia przy wgrywaniu systemu android. Niestety nie każdy o tym wie i przez to jest zapewne sporo reklamacji.
Softbrick tabletów opartych o RK3066 jest zawsze odwracalny bez konieczności wymiany części.

Jeżeli kiedyś na uprawnieniach roota zrobisz tak, że system nie będzie w stanie się włączyć (często się to zdarza przy nieumiejętnej edycji build.prop, podmienianiu modułów itd) - to pamiętaj o metodzie wejścia w tryb flash. Wtedy wystarczy szybki reflash i tablet ożyje. Kolejna ważna sprawa - kabel. Próbowałem flashować swój na kablu od telefonu (Xperia neo V) i niestety przy sprawdzaniu sumy kontrolnej wyskakiwał błąd w RKBT (na czerwono) - po zmianie kabla na ten firmowy nie było żadnych problemów. Tak więc, jeżeli tablet nie będzie chciał się flashować - zacznij od sprawdzenia na innym kablu.

IMG na ZIP ? - nie trzeba tak kombinować, w RKBT wystarczy podać sam plik .img ;)

@offtopic Cieszę się, że blog się podoba. Postaram się wrzucić kilka artykułów na tematy związane z androidem niebawem :)

Temat do zamknięcia i ewentualne przypięcia - bo ww. metody powinny działać też na innych tabletach
(Shiru Shogun 7, Shiru Shogun 10, Shiru Samurai 10 , Shiru Samurai 7, Shiru Emperor 10, Shiru Hitomi 7).
Na modelach Shoguna z serii Power oraz na Samurai 10 Special nie zadziała. Tam nie ma układów RK.

_________________
blackeyegames.com / rev3rsed.blogspot.com
C/C++ Programmer / Android Developer


Nie 05 Maj 2013, 01:22
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7661
Post Re: Problem z recovery mode/ debug mode
Dziękujemy za dzielenie się cenną wiedzą z innymi użytkownikami forum. Temat został przyklejony.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Śro 08 Maj 2013, 12:52
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 08 Lip 2013, 21:26
Posty: 4
Post Re: Problem z recovery mode/ debug mode
Ja mam inne pytanie, czy po zrootowaniu można przywrócić stan fabryczny bootloadera?
Bo raczej traci się gwarancję po roocie?


Pon 08 Lip 2013, 21:28
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7661
Post Re: Problem z recovery mode/ debug mode
rexo napisał(a):
Ja mam inne pytanie, czy po zrootowaniu można przywrócić stan fabryczny bootloadera?
Bo raczej traci się gwarancję po roocie?

Ingerencja w oprogramowanie układowe sprzętu łamie warunki gwarancji i najczęściej skutkuje jej utratą.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Wto 09 Lip 2013, 14:36
Profil WWW
użytkownik
użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 06 Lis 2012, 01:03
Posty: 134
Post Re: Problem z recovery mode/ debug mode
rexo napisał(a):
Ja mam inne pytanie, czy po zrootowaniu można przywrócić stan fabryczny bootloadera?
Bo raczej traci się gwarancję po roocie?


Root nie zmienia stanu bootloadera :)

_________________
blackeyegames.com / rev3rsed.blogspot.com
C/C++ Programmer / Android Developer


Pią 12 Lip 2013, 02:55
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 01 Sie 2013, 09:55
Posty: 1
Post Re: Problem z recovery mode/ debug mode
Odświeżam temat.

Mam Shiru Emperor 10 chciałem zainstalować androida 4.2.2 (firmware) zgodnie z instrukcją przez Rockchip Batch Tool tablet pojawia się w tym programie na różowo ale gdy klikam switch wyłącza się i NIE pojawia na zielono proszę o pomoc


Czw 01 Sie 2013, 09:58
Profil
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 16 Kwi 2013, 16:38
Posty: 74
Post Re: Problem z recovery mode/ debug mode
jjj01 napisał(a):
Odświeżam temat.

Mam Shiru Emperor 10 chciałem zainstalować androida 4.2.2 (firmware) zgodnie z instrukcją przez Rockchip Batch Tool tablet pojawia się w tym programie na różowo ale gdy klikam switch wyłącza się i NIE pojawia na zielono proszę o pomoc


W jakiej wersji zainstalowałeś sterowniki?

_________________
Image


Czw 01 Sie 2013, 11:14
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 04 Wrz 2015, 08:52
Posty: 3
Post Re: Problem z recovery mode/ debug mode
Очень приятно, это заставляет меня понять больше..
gclub blog


Sob 13 Lut 2016, 11:43
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 15 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.