laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Wto 19 Mar 2024, 09:50



Odpowiedz  [ 43 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
 Aktualizacje dla Shogun 10 Power (3G) i Samurai 10 Power 
Autor Wiadomość
użytkownik
użytkownik

Rejestracja: Sob 16 Lut 2013, 14:28
Posty: 147
Post Aktualizacje dla Shogun 10 Power (3G) i Samurai 10 Power
AKTUALIZACJE SYSTEMU DLA TABLETÓW SHIRU - SHOGUN 10 POWER (3G) I SAMURAI 10 POWER

Jeśli jesteście posiadaczami któregoś z tabletów wymienionych w tytule, zapewne ucieszy Was wiadomość o aktualizacji ich oprogramowania. Chodzi dokładnie o trzy modele (nazwy są jednocześnie odnośnikami do pobrania oprogramowania):
Shogun 10 Power
Shogun 10 Power 3G
Samurai 10 Power

Dla nich Shiru przygotowało aktualizacje, która wprowadzą pewne usprawnienia działania systemu, cytując:

Aktualizacje poprawiają znacznie wydajność tabletów i płynność działania systemu operacyjnego. Dzięki poprawkom dla SHIRU Samurai 10 Power zostaje zwiększona czułość tabletu na dotyk. Znaczącymi zmianami dla SHIRU Shogun 10 Power 3G jest zniwelowanie ewentualnego migotania matrycy oraz zwiększenie jasności wyświetlacza.


źródło: shiru/facebook

http://www.tablettest.pl/news/aktualiza ... -10-power/


Czw 02 Maj 2013, 10:36
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 28 Lut 2013, 22:53
Posty: 19
Post Re: Aktualizacje dla Shogun 10 Power (3G) i Samurai 10 Power
Poinformowano mnie dziś w salonie X-KOM, że w przypadku SHIRU Shogun Power 3G nie zaleca się instalacji aktualizacji udostepnionej na stronie shiru.pl. Proszę zespół X-KOM o potwierdzenie tej informacji. Czy ktoś z użytkowników instalował tą aktualizację na tablecie z 3G?


Czw 09 Maj 2013, 22:07
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 29 Kwi 2013, 14:43
Posty: 24
Post Re: Aktualizacje dla Shogun 10 Power (3G) i Samurai 10 Power
Ja chciałem ale tego pliku nie da się wgrać na kartę.


Pią 10 Maj 2013, 07:53
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 05 Sty 2013, 01:06
Posty: 32
Post Re: Aktualizacje dla Shogun 10 Power (3G) i Samurai 10 Power
Mi za każdym razem tworzą się partycje takie jak na załączniku. Zajęte miejsce tylko 1 %, czyli jak bym chciał to wgrać podejrzewam że tablet by zgasł.


Załączniki:
file.png
file.png [ 10.59 KiB | Obejrzany 24860 razy ]
Pon 13 Maj 2013, 09:32
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 21 Sty 2013, 20:23
Posty: 16
Post Re: Aktualizacje dla Shogun 10 Power (3G) i Samurai 10 Power
Tak właśnie wyglądają przywrócone VHD na kartę, tak samo było w przypadku image W30 od Ramosa.

Ja mam wgrane RAMOS i działa mi wifi itp bez problemu i zastanawiam się na oficjalnym image Shiru.
Może ktoś mi powiedzieć czym różni się ten image od image Ramosa?
Czy działa wifi w trybie uśpienia itp.


Pon 13 Maj 2013, 20:31
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 05 Sty 2013, 01:06
Posty: 32
Post Re: Aktualizacje dla Shogun 10 Power (3G) i Samurai 10 Power
neopl napisał(a):
Tak właśnie wyglądają przywrócone VHD na kartę, tak samo było w przypadku image W30 od Ramosa.


Interesuje mnie to czy zajętość na karcie w poszczególnych partycjach była podobna , czyli zajęte tylko 1% partycji EXT2 , jedna nie utworzona i jedna pusta? To w takim razie gdzie są pliki do aktualizacji.


Wto 14 Maj 2013, 09:35
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 29 Kwi 2013, 14:43
Posty: 24
Post Re: Aktualizacje dla Shogun 10 Power (3G) i Samurai 10 Power
neopl napisał(a):
Tak właśnie wyglądają przywrócone VHD na kartę, tak samo było w przypadku image W30 od Ramosa.

Ja mam wgrane RAMOS i działa mi wifi itp bez problemu i zastanawiam się na oficjalnym image Shiru.
Może ktoś mi powiedzieć czym różni się ten image od image Ramosa?
Czy działa wifi w trybie uśpienia itp.


Do którego wgrywałeś? Shogun 10 Power 3G czy do Samuraja?


Wto 14 Maj 2013, 09:54
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 05 Sty 2013, 01:06
Posty: 32
Post Re: Aktualizacje dla Shogun 10 Power (3G) i Samurai 10 Power
Jeśli napisał że do Ramosa W30 to raczej Shiru 10 Power bez 3G.


Wto 14 Maj 2013, 10:18
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 17 Maj 2013, 09:19
Posty: 2
Post Re: Aktualizacje dla Shogun 10 Power (3G) i Samurai 10 Power
Witam.

Ja mialem (nie)szczescie zrobic update tym nowym firmware-em i niestety moj Shiru Shogun Power 3G lezy od dwoch tygodni w serwisie (po aktualizacji zero reakcji na jakiekolwiek kombinacje klawiszy).
Aktualizacje robilem z uzyciem 8GB karty pamieci zgodnie z instrukcja (Vol+ + Power). Pojawil sie napis 'updating' na ~1 sekunde po czym tablet padl.
Zatem odradzam aktualizacje tym firmware-em.

W sumie to sam nie wiem co mnie podkusilo na ten update, bo sam tablet z fabrycznym softem dzialal bardzo sprawnie.

Dodam tylko ze sprzet nie byl kupiony w X-Kom, ale podaje informacje na tym forum ku przestrodze :)

Pozdrawiam,
bzyko200


Pią 17 Maj 2013, 09:26
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 20 Maj 2013, 12:15
Posty: 8
Post Re: Aktualizacje dla Shogun 10 Power (3G) i Samurai 10 Power
No to co jest nie tak z procedurą update na tych tabletach bo ja również uwaliłem swoje urządzenie (Shiru Shogun Power). Wszystko zrobiłem zgodnie z instrukcją. Szukałem podobnych problemów w internecie (a raczej rozwiązania problemu) i nie są to przypadki odosobnione.

Z racji wykonywanego zawodu często zdarza mi się robić takie update na różnych urządzeniach mobilnych i nigdy nie zbrickowałem żadnego. Nawet gdy coś poszło nie tak, to po prostu wystarczyło wykonać update ponownie. Natomiast tutaj (Shiru Shogun Power) urządzenie nie reaguje zupełnie na nic.

Dzisiaj mój tablecik wraca do sklepu na gwarancję i jak wróci to zamelduję co i jak.


Pon 20 Maj 2013, 12:59
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 29 Kwi 2013, 14:43
Posty: 24
Post Re: Aktualizacje dla Shogun 10 Power (3G) i Samurai 10 Power
zomus napisał(a):
Poinformowano mnie dziś w salonie X-KOM, że w przypadku SHIRU Shogun Power 3G nie zaleca się instalacji aktualizacji udostepnionej na stronie shiru.pl. Proszę zespół X-KOM o potwierdzenie tej informacji. Czy ktoś z użytkowników instalował tą aktualizację na tablecie z 3G?

Przyłączam się do w/w prośby.


Pon 20 Maj 2013, 23:08
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 17 Maj 2013, 09:19
Posty: 2
Post Re: Aktualizacje dla Shogun 10 Power (3G) i Samurai 10 Power
Witam.

Wczoraj dostałem odpowiedź z serwisu (podkreślam - nie jest to x-kom jednak pisze na tym forum ku przestrodze) w/s reklamacji po nieudanej aktualizacji Shiru Shogun Power 3G - urządzenie nie do naprawiania :)
Sprzęt będzie wymieniony na nowy w ramach gwarancji, a ja zadowolę się fabrycznym softem.

Pozdrawiam,
bzyko200


Wto 21 Maj 2013, 07:08
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 20 Maj 2013, 12:15
Posty: 8
Post Re: Aktualizacje dla Shogun 10 Power (3G) i Samurai 10 Power
To jest jakaś lipa, ja osobiście nie zamierzam rezygnować z aktualizacji. Skoro wykonujesz update zgodnie z instrukcją i z pliku dostępnego na stronie producenta to nie jest to Twoja wina. Nikt mnie nie poinformował o takich problemach przy zakupie, a wręcz dostałem info, że niebawem pojawi się aktualizacji do JB. Sam sklep nie chce podjąć się aktualizacji, więc widocznie woli wymieniać tablety na nowe...


Wto 21 Maj 2013, 14:55
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7661
Post Re: Aktualizacje dla Shogun 10 Power (3G) i Samurai 10 Power
Na chwilę obecną nie mamy informacji z serwisu Retail-Service na temat problemów z aktualizacjami do w/w tabletów.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Wto 21 Maj 2013, 15:04
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 28 Lut 2013, 22:53
Posty: 19
Post Re: Aktualizacje dla Shogun 10 Power (3G) i Samurai 10 Power
Po prześledzeniu wątku zdecydowałem się zlecić aktualizację (Shiru 10 Power 3G) w Retail Service (jako usługę pozagwarancyjną), koszt to 50 zł + koszty przesyłki. Tablet dotarł do serwisu wczoraj, jeżeli go uceglą wówczas powinni mieć już informację na temat problemów z aktualizacją :)


Śro 22 Maj 2013, 09:20
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 43 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.