laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Wto 19 Mar 2024, 11:22



Odpowiedz  [ 43 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
 Aktualizacje dla Shogun 10 Power (3G) i Samurai 10 Power 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 28 Lut 2013, 22:53
Posty: 19
Post Re: Aktualizacje dla Shogun 10 Power (3G) i Samurai 10 Power
No to ładnie, nie ma to jak jednakowe traktowanie klienta. Kiedy w swoim przypadku pytałem się serwis o aktualizację w ramach gwarancji dostałem informację, że jest to usługa pozagwarancyjna i skasowali mnie za to 50 zł + 30 zł za pobraniową przesyłkę zwrotną.


Śro 29 Maj 2013, 15:08
Profil
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 16 Kwi 2013, 16:38
Posty: 74
Post Re: Aktualizacje dla Shogun 10 Power (3G) i Samurai 10 Power
Informujemy, iż serwis dokonuje bezpłatnej aktualizacji w przypadku gdy urządzenie posiada problem z funkcjonowaniem. Wszystkie aktualizacje na życzenie klienta są płatne.

_________________
Image


Śro 29 Maj 2013, 16:53
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 28 Lut 2013, 22:53
Posty: 19
Post Re: Aktualizacje dla Shogun 10 Power (3G) i Samurai 10 Power
retail-service napisał(a):
Informujemy, iż serwis dokonuje bezpłatnej aktualizacji w przypadku gdy urządzenie posiada problem z funkcjonowaniem. Wszystkie aktualizacje na życzenie klienta są płatne.



Bardzo proszę o rozwinięcia pojęcia pod nazwą "problem z funkcjonowaniem". Zgodnie z informacją na Państwa stronie shiru.pl "Aktualizacja oprogramowania dla SHIRU Shogun 10 Power 3G - poprawa działania tabletu, zniwelowanie ewentualnego migotania matrycy oraz zwiększenie jasności wyświetlacza" + jak sam zaobserwowałem niweluje problem wyłączanią wifi przy uśpieniu, a zatem usuwa problemy z funkcjonowaniem.

Czy mam rozumieć, że jeżeli w zgłoszeniu napisałbym "tablet rozłącza wifi przy uśpieniu, proszę o aktualizację oprogramowania " to wykonacie ja Państwo bezpłatnie?, a jeżeli napiszę "proszę o aktualizację tabletu" to już jest to usługa odpłatna?


Śro 29 Maj 2013, 17:13
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 08 Cze 2013, 06:26
Posty: 7
Post Re: Aktualizacje dla Shogun 10 Power (3G) i Samurai 10 Power
I temat pozostał bez odpowiedzi ;-) A problemów będzie coraz więcej bo tabletów zeszło z X-KOMu sporo... ciekawe ile % trafi z powrotem do producenta...


Pią 21 Cze 2013, 14:34
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 24 Cze 2013, 21:26
Posty: 2
Post Re: Aktualizacje dla Shogun 10 Power (3G) i Samurai 10 Power
Zamierzam kupić ten tablet, ale mam wątpliwości, więc mam pytanie do użytkownika retail-service
1) Czy będzie aktualizacja do 4.1 Jelly Bean?
2) Czy próba samodzielnego wgrania aktualizacji producenta, w razie niepowodzenia, prowadzi do utraty gwarancji?

Dla mnie to są istotne rzeczy, szczególnie punkt 2. Migająca matryca i gaśnięcie wifi są niedopuszczalne, więc że tak powiem jakbym kupił tablet, to chciałbym mieć tą aktualizację.


Pon 24 Cze 2013, 21:30
Profil
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 16 Kwi 2013, 16:38
Posty: 74
Post Re: Aktualizacje dla Shogun 10 Power (3G) i Samurai 10 Power
Kyokushin napisał(a):
Zamierzam kupić ten tablet, ale mam wątpliwości, więc mam pytanie do użytkownika retail-service
1) Czy będzie aktualizacja do 4.1 Jelly Bean?
2) Czy próba samodzielnego wgrania aktualizacji producenta, w razie niepowodzenia, prowadzi do utraty gwarancji?

Dla mnie to są istotne rzeczy, szczególnie punkt 2. Migająca matryca i gaśnięcie wifi są niedopuszczalne, więc że tak powiem jakbym kupił tablet, to chciałbym mieć tą aktualizację.


1) Przykro nam poinformować, lecz w chwili obecnej niema żadnej informacji mówiącej o aktualizacji do androida 4.1.
2) W przypadku potwierdzenia usterek np. migotanie matrycy, słaby zasięg wifi, aktualizacja w naszym centrum serwisowym, zostanie dokonana bezpłatnie. Należy pamiętać, iż każda aktualizacja robiona przez użytkownika, jest wykonywana na własne ryzyko.

_________________
Image


Wto 25 Cze 2013, 09:59
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 24 Cze 2013, 21:26
Posty: 2
Post Re: Aktualizacje dla Shogun 10 Power (3G) i Samurai 10 Power
A funkcjonalność pozwalająca wyłączyć rozłączenie wifi po uśpieniu podlega pod gwarancyjną aktualizację?
Nie ukrywam że chciałbym mieć tę poprawkę którą wprowadza aktualizacja (użytkownicy wyżej tak napisali).


Wto 25 Cze 2013, 17:15
Profil
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 16 Kwi 2013, 16:38
Posty: 74
Post Re: Aktualizacje dla Shogun 10 Power (3G) i Samurai 10 Power
zomus napisał(a):
Po prześledzeniu wątku zdecydowałem się zlecić aktualizację (Shiru 10 Power 3G) w Retail Service (jako usługę pozagwarancyjną), koszt to 50 zł + koszty przesyłki. Tablet dotarł do serwisu wczoraj, jeżeli go uceglą wówczas powinni mieć już informację na temat problemów z aktualizacją :)


Oczywiście, w tym przypadku prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia gwarancyjnego, dostępnego na naszej stronie http://retail-service.pl/Gwarancja. W zgłoszeniu, prosimy o ujęcie własnymi słowami, problemów występujących w urządzeniu.

_________________
Image


Śro 03 Lip 2013, 13:19
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 05 Sie 2013, 21:50
Posty: 4
Post Re: Aktualizacje dla Shogun 10 Power (3G) i Samurai 10 Power
A jakie oznaczenie oprogramowania będzie po aktualizacji?


Nie 18 Sie 2013, 20:49
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 19 Sie 2013, 18:36
Posty: 1
Post Re: Aktualizacje dla Shogun 10 Power (3G) i Samurai 10 Power
U mnie po aktualizacji nadal pisze wersja 4.0.4
Podaje też inne parametry:
Numer kompilacji: SHOGUNI010.eng.ramos1.20130417.112944
wersja jądra: 3.0.15-svn648

aktualizację wykonałem według instrukcji na stronie shiru i z tamtego miejsca pobrałem też paczkę.

----Edit----

Po aktualizacji która miała naprawiać migotanie ekranu niestety problem nadal występuje a inne pozytywne aspekty tejże aktualizacji nie występują, kiedy będzie wreszcie aktualizacja z prawdziwego zdarzenia ? choćby 4.1 bo o wyższych wersjach można pomarzyć...


Pon 19 Sie 2013, 18:40
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 05 Cze 2013, 08:57
Posty: 4
Post Re: Aktualizacje dla Shogun 10 Power (3G) i Samurai 10 Power
Na tej stronie w pierwszym komentarzu:

http://www.ramos-sale.com/ramos-w42-qua ... -16gb.html

jest link do firmware:
http://dl.vmall.com/c08h5zab59

syf się nie chce ściągać co chwila przerywa (udało mi się to ściągnąć flashgetem)

Jest to nowa aktualizacja do Ramosa W42 (Shiru Samurai 10 POWER), która rozwiązuje między innymi problem frezowania się tabletu po długim leżeniu (kilka godzin) częściej w przypadku ładowania. Takie zwieszenie wymaga resetu przyciskiem. Jest to bardzo denerwujące. Miałem już 3 tablety samurai 10 power (dwa pierwsze były zepsute - migotanie ekranu w pierwszym i niedziałający mikrofon w drugim). Za trzecim razem dostałem tablet sprawny. Przy czym sprawny zawierał w sobie właśnie to frezowanie (które występowało również w dwóch poprzednich). Dlatego zakładałem że to soft jest skopany.

NA SZCZĘŚCIE!! Ta aktualizacja wygląda na działającą. Tablet od 3 dni ani razu się nie zawiesił. Instaluje się ją z karty sd tak jak te aktualizacje na stronie shiru. Jedyne różnice w sofcie to taka że na ekranie startowym są krzaczki i napis ramos zamiast shiru oraz kilka preinstalowanych krzaczkowych aplikacji + trzeba się pobawić żeby za pierwszym razem zmienić sobie język z krzaczkowego na Polski (dobrze jest sobie przed wgraniem firmwareu zobaczyć jak wyglądają ikonki w menu ze zmianą języka)

Więc jeśli masz problem z zamarzaniem tabletu Shiru Samurai 10 POWER to warto sobie wgrać ten firmware.

Aktualizacja nie podnosi wersji androida (dalej jest 4.0.4)


Sob 19 Paź 2013, 16:24
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 08 Cze 2013, 07:58
Posty: 6
Post Re: Aktualizacje dla Shogun 10 Power (3G) i Samurai 10 Power
Proszę retail service o potwierdzę czy aktualizacja o której mówi pressenter27 napewno pasuje do shiru samurai 10power bo nie chce uceglic maszyny. Mój samuraj posiada wady o których wspomniał pressenter27 czy retail service wgra mi to oprogramowanie tablet na gwarancji.


Wto 22 Paź 2013, 18:55
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 05 Sty 2013, 01:06
Posty: 32
Post Re: Aktualizacje dla Shogun 10 Power (3G) i Samurai 10 Power
Mam pytanie do posiadaczy shohuna 10 power, czy działa komuś lokalizacja, za pomocą sieci.


Pią 15 Lis 2013, 17:21
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 43 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.