laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Sob 27 Kwi 2024, 23:01



Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
 Pytanie o monitor 24 cale 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 23 Mar 2024, 18:48
Posty: 1
Post Pytanie o monitor 24 cale
Witajcie,

potrzebuję kupić sobie monitor 24 cale (sprawdzałem i 27 cale to jednak dla mnie za dużo także musi być ok. 24 cale). Monitor będę codziennie podpinał do laptopa w moim domowym biurze (do laptopa mam podpięte bezprzewodową klawiaturę i mysz). Przeznaczenie monitora to przede wszystkim praca biurowa (excel, telekonferencje, outlook, word, windows, etc.). Będzie to mój główny i jedyny ekran (ten laptopowy będzie wyłączony, nie potrzebuję dwóch ekranów). Teraz przez kilka tygodni używałem tego monitora (pożyczony):

https://www.morele.net/monitor-dell-del ... 2SEALw_wcB

i jestem bardzo zadowolony, ale pewnie byłbym zadowolony z każdego bo przez lata pracowałem na laptopie 15,6'' więc taka zmiana na 24 cale to jest dla mnie mega przeskok jeżeli chodzi o komfort. Natomiast w tym modelu lubię to że ma cieńką ramkę, bardzo elegancki wygląd i pełną regulację wysokości. Minusem jest brak kamerki (często jestem na telekonferencjach). Z tego co widzę to ten model ma 60Hz co chyba generalnie jest dosyć słabo. W każdym razie ja tego nie zauważyłem żeby coś było nie tak. Dziwi mnie też bo z tyłu monitora jest napisane że to jest LCD a w linku jest LED.

Pracuję praktycznie zawsze w ciągu dnia. Mój laptop (nie wiem czy to ma jakieś znaczenie) to 15,6'' Dell Vostro 5568 i5-7200I/16GB/256+1000/10Pro FHD. Aczkolwiek pewnie w perspektywie 2 lat będę go wymieniał bo już ma p 6,5 roku. Zazwyczaj mam włączone oprogramowanie f.lux (lubię ciepłe barwy a mój laptop generalnie miał mega chłodne i nieprzyjemne kolory, więc zainstalowałem sobie f.luxa (jeszcze przed podpięciem monitora zewnętrznego).

Podsumowując, potrzebuję monitora który jak najlepiej spełni następujące kryteria:

- ok. 24 cale

- regulacja wysokości pod kątem ergonomii

- jak najlepsza ochrona oczu (często na koniec dnia mam zmęczone oczy)

- elegancki wygląd i fajnie żeby podstawa nie zajmowała dużo miejsca na biurku

- bardzo mile widziana wbudowana kamerka (teraz używam tej z laptopa wobec czego na telekonferencjach widać mnie od boku bo laptop stoi z boku monitora i to jest trochę słabe)

- mile widziane głośniki

- zgodny z moją specyfiką pracy (praca biurowa (excel, telekonferencje, outlook, word, windows, etc.))

Nie mam ograniczonego budżetu, jeżeli warto dopłacić to dopłacę za dodatkową jakość, ale nie mam też potrzeby wyrzucania pieniędzy w błoto.

Czekam na Wasze sugestie. Dzięki! :)


Sob 23 Mar 2024, 18:51
Profil
Komputerowiec
Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 05 Paź 2020, 08:41
Posty: 385
Post Re: Pytanie o monitor 24 cale
Zobacz model AOC 24P3QW z dobrym odwzorowaniem barw.

_________________
Polecam ranking sprzętu komputerowego => Pan Laptop


Pon 25 Mar 2024, 12:31
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 2 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 77 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.