laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Sob 20 Kwi 2024, 03:49



Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
 Zestaw (głównie) do grafiki 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 09 Sty 2017, 13:28
Posty: 7
Post Zestaw (głównie) do grafiki
Jaki jest Twój budżet na komputer?
Chciałbym się zamknąć ze wszystkimi elementami w 5500-6000 zł, aczkolwiek na pewno będę brał na raty z wpłatą własną, więc górna granica jest w miarę elastyczna. W tym wszystkim monitor to koszt 1800-2300 zł.

Czy zestaw ma zawierać samą jednostkę centralną czy również system operacyjny, monitor, peryferia (myszka, klawiatura, głośniki, listwa zasilająca itp.)?
Również system, monitor i peryferia.

Opisz zastosowanie komputera (precyzyjnie)
Główny cel to obsługa Photoshopa, Illustratora i InDesigna. Oprócz tego surfowanie po sieci. W gry od wielu lat nie gram, więc zupełnie nie biorę ich pod uwagę.

Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?
Najprawdopodobniej będzie to Full HD. Chcę wybrać coś od Eizo albo NECa.

Czy masz zamiar podkręcać podzespoły (procesor, RAM, karta graficzna)?
Nie.

Czy posiadasz części ze starego komputera np. dysk twardy ATA lub SATA, napęd optyczny, obudowa, peryferia?
Mam jedynie zewnętrzne HDD i mysz.

Czy komputer będzie w niedługim czasie lub w przyszłości rozbudowywany?
Pewnie będę chciał dokupić RAM, może kolejny SSD i napęd DVD (bez preferencji czy wewnętrzny czy zewnętrzny).

Określ priorytet komputera - wydajność/cisza/energooszczędność
Wydajność, ale w pakiecie Adobe, a nie w grach.


Mój przykładowy zestaw (~3700 zł):
Intel i5-7500 3.40GHz 6MB BOX
2x Crucial 8GB 2400MHz Ballistix Sport LT CL16
ASUS B250M-A (3xPCI-E DDR4 USB3/M.2) albo Gigabyte GA-B250M-D3H (2xPCI-E DDR4 USB3.1/M.2)
GOODRAM 240GB 2,5'' SATA SSD Iridium PRO
MSI Radeon RX460 OC 4GB
SilentiumPC 500W Vero L1 v2
SilentiumPC Alea S35W Pure Black
TP-Link Archer T4U (1200Mb/s a/b/g/n/ac) DualBand
Microsoft Windows 10 Home PL 32/64bit BOX USB

Co do karty graficznej, to wciąż się waham czy by nie pójść w któryś z podstawowych modeli Quadro albo FirePro (na początek jakaś używana), zwłaszcza jeżeli się zdecyduję na monitor Eizo CS230-BK czarny + ColorNavigator. Ma on możliwość wyświetlania 10-bitowej palety barw, a ani GeForce ani Radeon tego nie pociągną, z tego co zdążyłem się zorientować.

I pytanie: czy do moich zastosowań wystarczy wentylator do procesora, który jest w pudełku, czy lepiej od razu kupić coś lepszego?

Z góry dzięki za pomoc :)


Pon 10 Kwi 2017, 15:06
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 23 Sie 2014, 17:35
Posty: 7785
Post Re: Zestaw (głównie) do grafiki
Nvidia wypuszcza 8-10 bit zależnie od modelu karty.

TP-Link Archer T6E koniecznie żadnych na USB jeśli nie będzie stał w tym samym pomieszczeniu co router

be quiet! Silent Base 600 lub 800 jeśli oczekujesz ciszy pracy pracy też zasilacz od BQ polecam do pracy.

_________________
Zestawienie polecanych laptopów i ultrabooków ✅
Nie wiesz która seria jest najlepsza, który model jest najnowszy? Napisz na mój e-mail :thumright:
GG:47751279


Pon 10 Kwi 2017, 15:42
Profil WWW
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8676
Miejscowość: Opole
Post Re: Zestaw (głównie) do grafiki
Nie myślałeś o AMD Ryzen 7 1700 3GHz do pracy jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Pon 10 Kwi 2017, 16:48
Profil WWW
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 23 Sie 2014, 17:35
Posty: 7785
Post Re: Zestaw (głównie) do grafiki
Do wideo ale do foto bardziej intel z mocnymi rdzeniami

_________________
Zestawienie polecanych laptopów i ultrabooków ✅
Nie wiesz która seria jest najlepsza, który model jest najnowszy? Napisz na mój e-mail :thumright:
GG:47751279


Pon 10 Kwi 2017, 17:25
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 09 Sty 2017, 13:28
Posty: 7
Post Re: Zestaw (głównie) do grafiki
FxJ napisał(a):
Nvidia wypuszcza 8-10 bit zależnie od modelu karty.

TP-Link Archer T6E koniecznie żadnych na USB jeśli nie będzie stał w tym samym pomieszczeniu co router

Dzięki, nie wiedziałem o tym. Przez najbliższy czas na pewno nie będzie w jednym pomieszczeniu z routerem.

FxJ napisał(a):
be quiet! Silent Base 600 lub 800 jeśli oczekujesz ciszy pracy pracy też zasilacz od BQ polecam do pracy.

Szczerze mówiąc nie chciałem przeznaczać na obudowę więcej niż 250zł i wolałbym coś o mniejszych gabarytach. Co do hałasu to na razie jestem przyzwyczajony do szumu z laptopa, za oknem też szumi cały czas, więc już to olewam :) Ale to jeszcze do przemyślenia.

Gajwer napisał(a):
Nie myślałeś o AMD Ryzen 7 1700 3GHz do pracy jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie

Nie chcę i za bardzo nie mogę szaleć z kasą, dlatego też i i7 nie brałem pod uwagę. Gdybym na monitor przeznaczył mniej, to bym się zastanowił, ale uparłem się, że chcę coś od Eizo albo NECa i nie ma zmiłuj :) Póki co grafika amatorsko, szlifuję umiejętności, a nowego kompa potrzebuję już jak powietrza, bo moj 8-letni laptop doprowadza do rozpaczy.


Pon 10 Kwi 2017, 21:33
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 23 Sie 2014, 17:35
Posty: 7785
Post Re: Zestaw (głównie) do grafiki
Dell U2715H toi jest dla amatora który nie zarabia na grafice ;)

_________________
Zestawienie polecanych laptopów i ultrabooków ✅
Nie wiesz która seria jest najlepsza, który model jest najnowszy? Napisz na mój e-mail :thumright:
GG:47751279


Pon 10 Kwi 2017, 21:42
Profil WWW
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8676
Miejscowość: Opole
Post Re: Zestaw (głównie) do grafiki
Ja bym nawet wybrał mniejszy Dell U2515H wystarczy spokojnie ma bardzo dobra matryce IPS, a zawsze 500 zł w kieszeni można w przyszłości drugi dokupić wygodniejsza praca.

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Pon 10 Kwi 2017, 22:10
Profil WWW
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 23 Sie 2014, 17:35
Posty: 7785
Post Re: Zestaw (głównie) do grafiki
Dell UP2516D z mniejszych to łapie się na model o poszerzonym gamucie

Kwestia jak blisko siedzi od monitora

_________________
Zestawienie polecanych laptopów i ultrabooków ✅
Nie wiesz która seria jest najlepsza, który model jest najnowszy? Napisz na mój e-mail :thumright:
GG:47751279


Pon 10 Kwi 2017, 22:26
Profil WWW
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Zestaw (głównie) do grafiki
Z większych to można zwrócić uwagę na następce Della U2715H
Dell U2717D InfinityEdge Monitor
Posiadający wszystkie zalety poprzedniego modelu, a do tego ma cienkie ramki wokół ekranu, które wyglądają po prostu świetnie. Eizo podany przez autora to też świetny monitor z tym że to FHD i tylko 23" za aż 2300zł.

Co do obudowy to rozważ jeszcze Alea M50również od SilentiumPC. Dobrze wykonana obudowa, ma możliwość montażu w sumie 5 dysków 2,5/3,5" oraz 5 wentylatorów, pozwoli też na montaż dłuższej karty graficznej i wyższego chłodzenia niż Alea S35W.


Ostatnio edytowany przez Blazer Wto 11 Kwi 2017, 01:07, edytowano w sumie 2 razy



Pon 10 Kwi 2017, 23:30
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 23 Sie 2014, 17:35
Posty: 7785
Post Re: Zestaw (głównie) do grafiki
U2717DA jest też wersja z wysięgnikiem :faja:

_________________
Zestawienie polecanych laptopów i ultrabooków ✅
Nie wiesz która seria jest najlepsza, który model jest najnowszy? Napisz na mój e-mail :thumright:
GG:47751279


Pon 10 Kwi 2017, 23:35
Profil WWW
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Zestaw (głównie) do grafiki
I to jest fajna opcja.
Szkoda tylko, że zarówno ten Dell z wysięgnikiem jak i wcześniej wspomniany Dell UP2516D są niedostępne.


Wto 11 Kwi 2017, 01:11
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 09 Sty 2017, 13:28
Posty: 7
Post Re: Zestaw (głównie) do grafiki
Dzięki Panowie za ostudzenie zapędów :) przyjrzę się tym Dellom, bo wyglądają sensownie :)

A co do chłodzenia procesora - wystarczy dołączony wiatrak, czy lepiej od razu kupić coś lepszego?


Wto 11 Kwi 2017, 11:40
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 23 Sie 2014, 17:35
Posty: 7785
Post Re: Zestaw (głównie) do grafiki
Ale osobiście nie widzę potrzeby by dopłacać za U2717D względem U2715H bo parametry matrycy są praktycznie bez zmian (oczywiscie input lag to parametr bez standaryzacji i nie warto nawet na niego patrzyć)

Sam mam https://goo.gl/8Bjnzs 2x U2515H + aktualnie w pivocie P2314H tylko ja mam na wysięgniku ustawione oba i blisko ustawione bo tak mi wygodniej ;)

Czy wystarczy boxowy cooler tak, ale jeśli chcesz poprawić kulturę pracy to be quiet! Pure Rock lub SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2

_________________
Zestawienie polecanych laptopów i ultrabooków ✅
Nie wiesz która seria jest najlepsza, który model jest najnowszy? Napisz na mój e-mail :thumright:
GG:47751279


Wto 11 Kwi 2017, 11:44
Profil WWW
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Zestaw (głównie) do grafiki
O ile same parametry (przestrzeń barw-99% sRGB) są rzeczywiście identyczne, o tyle odnotować należy, że zmienił się dostawca matrycy.
W modelu starszym (U2715H) dostawcą było LG, natomiast w nowszym (U2717D) panele dostarcza Samsung.
Widzę że Dell'e rządzą.
Ja korzystam z U2415 i jestem bardzo zadowolony.


Wto 11 Kwi 2017, 21:43
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 14 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 52 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.