laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 25 Kwi 2024, 11:51



Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
 Zestaw komputerowy do ok. 3500 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 14 Kwi 2017, 18:19
Posty: 15
Post Zestaw komputerowy do ok. 3500
Witajcie,
Chciałbym zbudować jednostkę centralną nastawioną na moc obliczeniową + przyszłość w łatwej rozbudowie.
Karty graficznej nie uwzględniam, ponieważ mam takową - jest to element który łatwo i zawsze można zmienić (w tej chwili nie potrzebuje jej).
HDD także posiadam.
Zestawu nigdy nie będę podkręcał - nie jestem fanem overclockingu. Lubię naturalną moc obliczeniową, ciszę oraz niskie temperatury.

Zbudowałem coś takiego i proszę o ocenę:

MSI B250 PC MATE (2xPCI-E DDR4 USB3.1/M.2)
Intel i7-7700 3.60GHz 8MB BOX
be quiet! Dark Rock 3
GOODRAM 8GB 2400MHz Play CL15
Plextor 256GB M.2 PCIe M8Pe
be quiet! 600W Pure Power 10 CM
SilentiumPC Pax M70 Pure Black


Jak pisałem wcześniej chciałbym, aby był to zestaw przyszłościowy. Nie zamierzam długo zmieniać podstaw tego peceta, czyli: płyty głównej, procesora, a także zasilacza czy obudowy.
Kartę graficzną zawsze mogę wymienić, a pamięci dokupić - stąd 1 kość 8 GB.
Wybrałem trochę większą płytę główną z myślą o urządzeniach PCIe tj. karta dźwiękowa. Z doświadczenia wiem, że na microATX są czasem problemy z "przestrzenią".

Proszę o ocenę zestawu. Czy np. dobrze dobrałem pamięci względem procesora, czy dysk ssd m.2 na pewno będzie pasował do gniazda płyty głównej i wykorzysta swoje standardy?

Z góry dziękuję za sugestie.


Pią 14 Kwi 2017, 18:52
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Zestaw komputerowy do ok. 3500
Zestaw wygląda w porządku, z tym że wziąłeś najmocniejszy procesor pod tą podstawkę więc już nic lepszego tam nie włożysz.
Myślałeś może o Ryzenie 5 od AMD?
W tym wypadku w przyszłości masz możliwość wymiany na Ryzen 7 8 rdzeniowe, 16-to wątkowe.


Sob 15 Kwi 2017, 00:20
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 14 Kwi 2017, 18:19
Posty: 15
Post Re: Zestaw komputerowy do ok. 3500
Dzięki za odpowiedź. Poruszyłeś ważny temat i na pewno masz dużo racji.
Ja jednak mam średnie zaufanie do AMD / Radeon. Kilkanaście lat temu mój pierwszy pecet był zbudowany na produktach tych firm i ... jak na razie to jedyny pozytyw jaki mogę o nich powiedzieć. Potem przewinął się jakiś Radeon i zaczęły się schody.
Moim SUBIEKTYWNYM zdaniem być może AMD / Radeon są wydajniejsze od swoich odpowiedników, ale zawsze mają jakieś niedogodności: gorsze wykonanie, wyższy pobór prądu, wyższa temperatura, są głośniejsze lub mają niedopracowane sterowniki. Nie mówię, że występują zawsze te wszystkie wady, bo różne produkty mają różną specyfikację, ale w mojej krótkiej przygodzie chyba zdążyłem się "uprzedzić".
Poza tym pamiętam jeszcze jaką świetlaną przyszłość dawano "buldożerom" AMD i niestety jakoś nie do końca wyszło. Na przykład gry na przestrzeni lat lepiej wykorzystywały potencjał Intela. Sytuacja znowu się powtarza - na forach często czytam, że Ryzen MOŻE być przyszłością, a tymczasem miał problemy ze sterownikami (problem po stronie Windowsa, ale posiadacz Ryzena "ucierpiał" - chyba już go naprawili).

Reasumując, możesz mieć dużo racji i Ryzen będzie przyszłością, ale ja wole nie ryzykować.


Sob 15 Kwi 2017, 00:58
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Zestaw komputerowy do ok. 3500
W ogóle to do czego będziesz używał zestawu?
Gry, obróbka wideo.zdjęć, internet/biuro?
Jaką kartę graficzną posiadasz?


Sob 15 Kwi 2017, 08:14
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 14 Kwi 2017, 18:19
Posty: 15
Post Re: Zestaw komputerowy do ok. 3500
W sumie to do wszystkiego - rodzaj centrum multimedialnego (internet, gry, praca, wielozadaniowość - kilka aplikacji w tle).
Planuje zestaw podłączyć do monitora i telewizora.
Co do grafiki - nie mam najlepszej, ale na razie nie zależy mi na niej. Poczekam może do premiery Nvidia Volta. W tym momencie liczy się dla mnie moc obliczeniowa, nie będę grał w nowe, "wypasione" gry.


Sob 15 Kwi 2017, 13:47
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 19 Mar 2015, 21:20
Posty: 16
Post Re: Zestaw komputerowy do ok. 3500
Chcesz komputer z dużą mocą obliczeniowa i przyszłościowy, a bierzesz takich chipset i procek bez K. Osobiście bym to trochę zmienił zwłaszcza , że bierzesz takie chłodzenie do procka po co? Bardziej polecałbym zapłacić więcej za płyte główna i procka zejść z chłodzenia i dysku np coś takiego:

Płyta: MSI Z270 SLI PLUS
Procek: i7 7700K
Chłodzenie: SilentiumPC Grandis 2 chociaż osobiście używam SilenitumPC Fortis 3 i trzyma mi temperatury do 60 stopni przy 6600k wykręconym do 4,7Ghz
RAM: HyperX 3000mhz cl15 albo 2400mhz cl12
Zasilacz zostawiłbym.
Dysk: jak nie kopiujesz jakiś wielkich rozmiarowo plików i nie robisz testów wydajnościowych na dysku to brałbym raczej Crucial MX300 275GB albo Samsung Evo 850 250GB
Co do obudowy to ciężko będzie znaleźć coś ciekawszego w tej cenie sam używam silentiumPC m60w i jest genialna :)
Trochę chyba przekroczyłem twój budżet, zawsze możesz wziąć mniejszy dysk później dokupić drugi. Btw na płyty główne msi jest teraz jakaś promocja to dostaniesz chyba for honor do niej za parę groszy można sprzedać i trochę kasy odzyskać.


Wto 18 Kwi 2017, 07:45
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 14 Kwi 2017, 18:19
Posty: 15
Post Re: Zestaw komputerowy do ok. 3500
@misiu2507
Dzięki za odpowiedź.
Oczywiście masz dużo racji, to co piszesz jest logiczne. Jednak napisałem już w pierwszym poście - overclocking całkowicie odpada.
Co do chłodzenia - masz rację. Przesadziłem z be quiet! i kupię Fortisa 3.
Co do dysku ssd - już miałem styczność z interfejsem m.2 i niestety miażdży on ssd sata. Oczywiście nie w takim stopniu jak ssd - hdd, ale jednak. To tak jakbyś miał klika lat telewizor 100 hz i przesiadka na 50 hz byłaby nieakceptowalna / trudna.

Dzięki za udział w dyskusji.


Wto 18 Kwi 2017, 17:16
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Zestaw komputerowy do ok. 3500
Crimson napisał(a):
@misiu2507
Dzięki za odpowiedź.
Oczywiście masz dużo racji, to co piszesz jest logiczne. Jednak napisałem już w pierwszym poście - overclocking całkowicie odpada.
Co do chłodzenia - masz rację. Przesadziłem z be quiet! i kupię Fortisa 3.
Co do dysku ssd - już miałem styczność z interfejsem m.2 i niestety miażdży on ssd sata. Oczywiście nie w takim stopniu jak ssd - hdd, ale jednak. To tak jakbyś miał klika lat telewizor 100 hz i przesiadka na 50 hz byłaby nieakceptowalna / trudna.

Dzięki za udział w dyskusji.

W jakim sensie miażdży?
Z jakimi dyskami M.2 miałeś styczność?
Bo ja akurat zgadzam się z tym, że do zastosowań biurowo-domowych zakup dysku PCI-E jest po prostu nieopłacalny. Jest on oczywiście szybszy, ale przyrost wydajności nie jest adekwatny do ceny ( w przypadku tych zastosowań), żeby chociaż było to 1:1-dwa razy droższy, dwa razy szybszy, ale różnica sprowadza się raptem do kilku czasami kilkunastu procent.


Wto 18 Kwi 2017, 20:06
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 19 Mar 2015, 21:20
Posty: 16
Post Re: Zestaw komputerowy do ok. 3500
Testowałem m.2 i sata w grach i programach(developerskich typu: android studio,eclipse). Tutaj różnica to maks 1sekund w profesjonalnych programach graficznych potrafi dojść do różnicy 2-3sekund. Przy kopiowaniu plików większych widać różnice, ale to chyba logiczne:). Co do OC pomyśl naprawde w dzisiejszych czasach to łatwy zabieg, a kręcąc do bezpiecznych wartości uzyskasz i tak lepsza moc obliczeniowa niż bez OC, a temperatura przy sensownym chłodzeniu typu fortis 3 nie podskoczy strasznie. Taki zestaw wcale nie musi być głośny wystarczy rozejrzeć się za sensownymi wiatrakami(Phanteksa,Bequiet,Noctua,Corsair).


Śro 19 Kwi 2017, 07:32
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 23 Sie 2014, 17:35
Posty: 7785
Post Re: Zestaw komputerowy do ok. 3500
misiu2507 napisał(a):
Testowałem m.2 i sata

Złącze złączem ale jaka magistrala PCIe NVMe, PCIe AHCI, SATA AHCI przy NNVe to procesor jest ważny

https://www.msi.com/Motherboard/B250-PC ... on-section
Samsung 250GB 960 EVO M.2 2280 NVMe

_________________
Zestawienie polecanych laptopów i ultrabooków ✅
Nie wiesz która seria jest najlepsza, który model jest najnowszy? Napisz na mój e-mail :thumright:
GG:47751279


Śro 19 Kwi 2017, 10:46
Profil WWW
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8676
Miejscowość: Opole
Post Re: Zestaw komputerowy do ok. 3500
Zestaw który zaprezentowałeś jest jak najbardziej dobrym zestawem
MSI B250 PC MATE (2xPCI-E DDR4 USB3.1/M.2) - możesz rozważyć ASRock Z270 PRO4 (2xPCI-E DDR4 USB3/M.2)
Intel i7-7700 3.60GHz 8MB BOX
be quiet! Dark Rock 3 - zmienił bym na SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2
GOODRAM 8GB 2400MHz Play CL15
Plextor 256GB M.2 PCIe M8Pe spokojnie wystarczy Samsung 250GB M.2 2280 SSD 850 EVO
be quiet! 600W Pure Power 10 CM wystarczy SilentiumPC 550W Enduro FM1 Gold
SilentiumPC Pax M70 Pure Black

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Śro 19 Kwi 2017, 17:09
Profil WWW
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Zestaw komputerowy do ok. 3500
Eee, nie ma sensu ładować się w Z-tkę i brać procesor bez K.
To już lepiej wziąć coś na B250 i do tego większy SSD.

Co do zasilacza, to ja jednak nie dałbym 350zł za Silentium PC.
Jak już miałbym tyle zapłacić, to wziąłbym półpasywny Corsair RM 550W Gold BOX za +50zł więcej.
Chociaż moim zdaniem zasilacz 500W spokojnie wystarczy do tego zestawu -> be quiet! 500W Pure Power 10 CM


Śro 19 Kwi 2017, 17:58
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8676
Miejscowość: Opole
Post Re: Zestaw komputerowy do ok. 3500
Jest sens jak by chciał wybrać lepsze ramy

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Śro 19 Kwi 2017, 18:55
Profil WWW
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Zestaw komputerowy do ok. 3500
Gajwer napisał(a):
Jest sens jak by chciał wybrać lepsze ramy

Tylko nie samo taktowanie ma wpływ na wydajność, również opóźnienia mają znaczenia więc gdyby chciał wydajniej wystarczy wziąć pamięci CL14/CL12.
Tylko obecnie te ceny..... . Nie dość że musi kupić droższą płytę, to jeszcze wyda więcej na szybsze pamięci.


Śro 19 Kwi 2017, 19:29
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 14 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 69 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.