laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 28 Mar 2024, 13:39



Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
 Pomoc w wyborze monitora 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 27 Maj 2015, 17:45
Posty: 15
Post Pomoc w wyborze monitora
Cześć!
Nadeszła pora kupić monitor i proszę o doradzenie co wybrać. Poniżej garść informacji:


  • Max 24cale IPS
  • Przeznaczenie – Praca + rozrywka (filmy, seriale, gry). Flicker free obowiązkowy bo będę spędzał przy nim dużo czasu.
  • funkcjonalność > wygląd, dlatego też wolę aby miał regulacje z pivotem niż bardzo cienkie ramki.
  • Dodatkowo będe do niego podłączał macbooka air (praca), zatem potrzebuję do tego kabel i przejściówkę. Jak to najlepiej podłączać? Normalnie będzie podłączony do karty geforce.
  • Głośniki zbędne

Obecnie zastanawiam się nad:
1. aoc i2475pxqu - Kandydat nr 1, dużo złącz, regulacja wraz z pivotalem, flicker free (wg specyfikacji producenta).

2. dell-p2317h - patrząc na specyfikacje praktycznie to samo co AOC a trochę droższy. Jest między tymi dwoma jakaś różnica?

3. lg-23mp68vq-p oraz samsung s24f350fhux - nad tymi zastanawiałem się wcześniej. Jednak dodatkowy port i regulacja się przyda. chociaż ostatnio samsung mocno staniał więc ciągle się nad nim zastanawiam.

Który z nich jest najlepszy? Czy nr 1 i 2 różnią się czymś znacznym? I finalnie, może jest coś innego porównywalnego do 1 i 2 w okolicach 700zł?

Bardzo proszę o poradę :)


Pon 24 Kwi 2017, 20:38
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8673
Miejscowość: Opole
Post Re: Pomoc w wyborze monitora
Moim zdaniem z tych co podałeś Samsung S24F350FHUX czarny lub Samsung S24F352FHUX matryca PLS od samsunga odpowiednik IPS o dobrej jakości ma wszystko co potrzebujesz dodatkowo jest stosunkowo tani.

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Pon 24 Kwi 2017, 21:39
Profil WWW
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Pomoc w wyborze monitora
Trochę ciężko będzie poza wymienionymi przez Ciebi o pivot, te modele są już droższe:
Dell P2417H
Z bardzo dobrą matrycą i wieloma portami. Mam słabość do Dell'a, ponieważ sam korzystam z modelu U2415.
iiyama XUB2492HSU czarny
Jako nieco tańsza alternatywa od iiyam'y.
Z tych co podałeś brałbym jednak Dell'a głównie za ich gwarancję oraz b.dobry serwis:
Dell P2317H


Ostatnio edytowany przez Blazer, Pon 24 Kwi 2017, 23:00, edytowano w sumie 1 raz



Pon 24 Kwi 2017, 21:46
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 23 Sie 2014, 17:35
Posty: 7785
Post Re: Pomoc w wyborze monitora
Ograniczyłbym wybór do XUB2492HSU vs P2417H z czego Dell ma lepszą matrycę, gwarancje i wygląd.

_________________
Zestawienie polecanych laptopów i ultrabooków ✅
Nie wiesz która seria jest najlepsza, który model jest najnowszy? Napisz na mój e-mail :thumright:
GG:47751279


Pon 24 Kwi 2017, 22:32
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 27 Maj 2015, 17:45
Posty: 15
Post Re: Pomoc w wyborze monitora
Kurcze, dziwi mnie, że nikt nie wspomniał o AOC, aż tak źle wypada?

Dell dalej wygląda kusząco. Czy jest jakaś inna różnica między P2417H a P2317H poza 1 calem przekątnej? 140zł różnicy za 1cal to sporo.


Pon 24 Kwi 2017, 23:36
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Pomoc w wyborze monitora
Lohryn napisał(a):
Kurcze, dziwi mnie, że nikt nie wspomniał o AOC, aż tak źle wypada?

Dell dalej wygląda kusząco. Czy jest jakaś inna różnica między P2417H a P2317H poza 1 calem przekątnej? 140zł różnicy za 1cal to sporo.

Masz rację, jeżeli 23" dla Ciebie jest wystarczające, to bierz tego mniejszego i tańszego Dell'a.
Dell ma po prostu sprawdzoną markę i b.dobry serwis i za to łapie kila punktów więcej w całej punktacji. :D
AOC robi również dobre monitory, szczególnie jeżeli bierzemy pod uwagę stosunek cena/jakość.
np. ten AOC ma bardzo dobre parametry jak na swoją cenę
AOC I2369VM czarno-srebrny
Jest jednym z lepszych monitorów w tym przedziale cenowym, niestety dla Ciebie nie ma pivotu.


Wto 25 Kwi 2017, 08:20
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8673
Miejscowość: Opole
Post Re: Pomoc w wyborze monitora
z AOC już lepiej wybrać AOC I2476VWM czarny ma wyższe odświeżanie jest tańszy

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Wto 25 Kwi 2017, 16:56
Profil WWW
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Pomoc w wyborze monitora
@Up, u mnie był tylko przykład, a nie polecenie. Do tego autor wymaga by był pivot, a ten AOC, który podałeś go nie ma (podane wcześniej Samsungi zresztą też).


Wto 25 Kwi 2017, 19:28
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 27 Maj 2015, 17:45
Posty: 15
Post Re: Pomoc w wyborze monitora
Przede wszystkim dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)

Pivot nie jest wymagany na 100%, ale wolę aby monitor miał pivota niż ultra cienkie ramki. Za to Monitor musi mieć więcej niż jedno wejście. Do PC podłączę go zapewnie po DisplayPort, natomiast maca po przejściówce do hdmi (aby uniknąć przekładania tego samego kabla). niestety samsungi oraz aoc (pozai2369) są ubogie w złącza.

Obecnie wygrywa Dell. Czy coś bez pivota ale z co najmniej jednym DisplayPort i hdmi powinienem brać pod uwagę?


Wto 25 Kwi 2017, 22:18
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Pomoc w wyborze monitora
AOC I2369VM to bardzo dobry monitor jak na swoją cenę:
Tu masz kilka testów:
http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj ... 20045.html
http://technologia.dziennik.pl/sprzet/a ... a-ips.html
Raczej prócz tych co podałeś to nic innego z tymi wymaganiami już nie znajdziesz.


Wto 25 Kwi 2017, 23:14
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 27 Maj 2015, 17:45
Posty: 15
Post Re: Pomoc w wyborze monitora
Ostatecznie decyzja padła na Della :)
przed zakupem chcę jeszcze podpytać o kwestię podłączenia monitora do Macbooka air. Czy taki kabel załatwi sprawę? https://www.x-kom.pl/p/320279-kabel-dis ... p-18m.html Mogę podać konkretny model maca jeżeli to jest konieczne.
Proszę o informacje.


Pią 28 Kwi 2017, 18:45
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 23 Sie 2014, 17:35
Posty: 7785
Post Re: Pomoc w wyborze monitora
miniDisplayport - Displayport

Bo w zestawie masz DP-DP nie DP-mDP?

_________________
Zestawienie polecanych laptopów i ultrabooków ✅
Nie wiesz która seria jest najlepsza, który model jest najnowszy? Napisz na mój e-mail :thumright:
GG:47751279


Pią 28 Kwi 2017, 22:13
Profil WWW
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Pomoc w wyborze monitora
FxJ napisał(a):
miniDisplayport - Displayport

Bo w zestawie masz DP-DP nie DP-mDP?

Lohryn napisał(a):

(...)Do PC podłączę go zapewnie po DisplayPort, natomiast maca po przejściówce do hdmi (aby uniknąć przekładania tego samego kabla). niestety samsungi oraz aoc (pozai2369) są ubogie w złącza.

Obecnie wygrywa Dell. Czy coś bez pivota ale z co najmniej jednym DisplayPort i hdmi powinienem brać pod uwagę?

Jeżeli autor chce podłączyć Mac'a po HDMI, to jednak musi to być podany mDP-HDMI


Pią 28 Kwi 2017, 22:49
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 27 Maj 2015, 17:45
Posty: 15
Post Re: Pomoc w wyborze monitora
Zatem wszystko wiadomo, thx za pomoc!


Sob 29 Kwi 2017, 10:05
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 14 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 20 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.