laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Sob 20 Kwi 2024, 04:38



Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
 Komputer sporadycznie restartuje sie podczas grania w gry 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 05 Sie 2017, 00:23
Posty: 5
Post Komputer sporadycznie restartuje sie podczas grania w gry
Witam,

2 lata temu kupiłem komputer z x-kom'u (X-KOM Tesla GS-500 i7-6700k/GTX970/16GB/240GB+1TB). Od samego początku podczas gier (i tylko gier!) sporadycznie restartuje mi się komputer. Na 95% winna jest temu karta graficzna (Asus Strix GeForce 970 GTX) co opisałem szczegółowo tutaj:

https://forums.geforce.com/default/topi ... =3#5171357

Posiadam gwarancję, lecz na cały komputer, więc oddając go do x-komu zmarnuję minimum 2 tygodnie a komputer najprawdopodobniej wróci w niepolepszonym stanie. Przez helpdesk otrzymałem pomoc w stylu "proszę przeinstalować Windowsa" i niestety boję się, że tak samo byłoby gdybym oddał sprzęt na gwarancję. Poza tym robię wiele rzeczy na komputerze i nie bardzo mogę sobie pozwolić na takie 2-tygodniowe przerwy a podejrzewam, że te 2 tygodnie to i tak wariant optymistyczny.

Prosiłem x-kom o wymianę karty i mówiłem, że mogę pokryć koszty wysyłki, proponowałem również wymianę karty na nowszy model np 1070 i pokrycie różnicy w cenie, ale w obu przypadkach odbiłem się od ściany.

Jeśli ktoś z Was ma jakieś sugestie to chętnie je sprawdzę. Jeśli to konieczne to mogę również przetłumaczyć na polski wątek, który stworzyłem na forum geforce'a.
Wiem, że najlepszym wyjściem byłaby podmiana karty graficznej na inną i przetestowanie, ale nie bardzo mam ją od kogo wziąć ...


Sob 05 Sie 2017, 00:36
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Komputer sporadycznie restartuje sie podczas grania w gr
Jaki dysk SSD?
Adata SP550?


Sob 05 Sie 2017, 08:53
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 05 Sie 2017, 00:23
Posty: 5
Post Re: Komputer sporadycznie restartuje sie podczas grania w gr
SSD: CT250BX100SSD1
Na SSD mam Windowsa a gry mam na zwykłym dysku: ST1000DM003-1SB10C


Sob 05 Sie 2017, 11:11
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Komputer sporadycznie restartuje sie podczas grania w gr
Nie zaszkodzi spróbować zainstalować jakieś gry na SSD, choć to raczej nie powinno być problemem.
Próbowałeś obciążyć komputer jakimś testem np. 3D Mark?


Sob 05 Sie 2017, 11:50
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 05 Sie 2017, 00:23
Posty: 5
Post Re: Komputer sporadycznie restartuje sie podczas grania w gr
Tak, próbowałem. Opisałem to szerzej w tamtym wątku na forum geforce. Generalnie FurMark chodził 7h non stop na pełnych obrotach. Potem jeszcze na 10h puscilem testy obciażające CPU i wszystko było ok. W peeku komputer pobierał jakieś 350W a zasilacz ma 650W, więc zapas był duży. Poza tym podczas stres testów zasilacz był bardziej obciążony, niż podczas gier, dlatego go wykluczyłem. Rozważałem problem ze slotem PCI-E, więc przełożyłem kartę do drugiego, ale nic to nie pomogło. Na tej podstawie uważam, że problem jest z kartą graficzną i nie chodzi tu o temperaturę czy pobór mocy tylko jakieś losowe problemy. Nawet próbowałem ustawiać power limit na karcie zarówno na 90% jak i na 120%, ale nic to nie pomagało.


Sob 05 Sie 2017, 18:14
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Komputer sporadycznie restartuje sie podczas grania w gr
CZy problem ten objawia się w jakichś konkretnych tytułach, czy raczej jest to nie zależne od gry?


Sob 05 Sie 2017, 21:13
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 05 Sie 2017, 00:23
Posty: 5
Post Re: Komputer sporadycznie restartuje sie podczas grania w gr
Niezależnie od gry. Komputer restartował się w PUBG, Witcher, Heroes, Anno i jeszcze paru innych.
Dzisiaj doczytałem, że w przypadku problemów sprzętowych związanych np. z kartą graficzną tuż przed restartem powinien pojawić się blue screen of death i jeżeli tak się nie dzieje to w większości przypadków winny jest jednak zasilacz. Nie wiem czemu komputer nie restartował mi się w stress testach, ale podejrzewam, że stres testy równo obciążają zasilacz i jakoś sobie z tym radzi, podczas gdy w grach występują peeki poboru mocy co być może jest przyczyną problemów.
Co więcej doczytałem, że mój zasilacz (Corsair VS650) nie jest najlepszej jakości i raczej jest niepolecany do gier, także powoli wracam do pierwszego przypuszczenia, że to jednak może być zasilacz. Poza tym wymiana zasilacza to znacznie mniejszy koszt niż wymiana karty graficznej, także chyba w pierwszej kolejności się na to zdecyduję.


Nie 06 Sie 2017, 12:25
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 14 Sie 2017, 13:12
Posty: 4
Post Re: Komputer sporadycznie restartuje sie podczas grania w gr
Myślę, że warto spróbować. Jeśli problem będzie dalej się pojawiał będziesz wiedział, że to nie przez zasilacz chociaż wydaje mi się, że dobrze myślisz.


Pon 14 Sie 2017, 13:16
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 05 Sie 2017, 00:23
Posty: 5
Post Re: Komputer sporadycznie restartuje sie podczas grania w gr
Po wymianie zasilacza problemy z restartowaniem się komputera ustały, także problem rozwiązany. Mam tylko żal do x-komu, że wcisnęli mi taki badziew do komputera "do gier" ... przez co męczyłem się tyle czasu. A daliby coś 50zł droższego i problemów by nie było.


Śro 30 Sie 2017, 13:44
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 9 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 56 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.