laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 18 Kwi 2024, 02:23



Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
 Pytanie odnośnie monitora podłączonego do laptopa 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 20 Lut 2017, 12:28
Posty: 5
Post Pytanie odnośnie monitora podłączonego do laptopa
Witam,
na wstępie zaznaczę, że jestem dość zielona w tej kwestii, więc wolę rozwiać moje wątpliwości, pytając kogoś, kto się na tym zna.

Otóż chciałabym zakupić do laptopa (Lenovo y700) osobny monitor (a sam laptop w domu służyłby za PC, więc monitor byłby tak jakby tylko 1).
Moje pytanie dotyczy "odświeżania ekranu", czy jak to się zwie, czyli Hz. Laptop ma 60, ale osobny monitor kupiony może mieć przykładowo te 75? Czy wszystko będzie działało jak należy?


Wto 05 Wrz 2017, 13:06
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 23 Sie 2014, 17:35
Posty: 7785
Post Re: Pytanie odnośnie monitora podłączonego do laptopa
Bez problemu tak jak możesz podłączyć monitor o różnej rozdzielczości, nie koniecznie FullHD ale i 1920x1200 lub UltraWide.

Lenovo Legion Y520-15 jest następcą i ma znacznie wydajniejszą grafikę od Y700 :faja:

_________________
Zestawienie polecanych laptopów i ultrabooków ✅
Nie wiesz która seria jest najlepsza, który model jest najnowszy? Napisz na mój e-mail :thumright:
GG:47751279


Wto 05 Wrz 2017, 19:29
Profil WWW
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Pytanie odnośnie monitora podłączonego do laptopa
FxJ napisał(a):
Bez problemu tak jak możesz podłączyć monitor o różnej rozdzielczości, nie koniecznie FullHD ale i 1920x1200 lub UltraWide.

Lenovo Legion Y520-15 jest następcą i ma znacznie wydajniejszą grafikę od Y700 :faja:


@up i co z tego?
Skoro autorka ma już laptopa-raczej nie szykuje się na jego zmianę.
Z monitorów polecam:
Lenovo L24q-10 Srebrny
Przepiękny monitor 24", z matrycą IPS o rozdzielczości WQHD (2560x1440) i odświeżaniu 76Hz.
Jest też w wersji z 27":
Lenovo L27q-10 Srebrny


Wto 05 Wrz 2017, 21:14
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 23 Sie 2014, 17:35
Posty: 7785
Post Re: Pytanie odnośnie monitora podłączonego do laptopa
WQHD nawet 60Hz do tej grafiki odpadają.

iiyama XB2483HSU z matrycą AMVA do grania

_________________
Zestawienie polecanych laptopów i ultrabooków ✅
Nie wiesz która seria jest najlepsza, który model jest najnowszy? Napisz na mój e-mail :thumright:
GG:47751279


Wto 05 Wrz 2017, 22:24
Profil WWW
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Pytanie odnośnie monitora podłączonego do laptopa
@up
O co Ci chodzi, bo nie za bardzo rozumiem-przecież nikt nie napisał, że monitor ma być do grania.


Śro 06 Wrz 2017, 00:14
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 20 Lut 2017, 12:28
Posty: 5
Post Re: Pytanie odnośnie monitora podłączonego do laptopa
@UP - na pewno bardziej się znają ode mnie. XD A nie będę kupować jeszcze teraz - dopiero za jakieś 3 miesiące, więc zdążę zaczerpnąć jeszcze opinii gdzieś poza internetowym forum sklepu. :P

Monitor będzie do normalnego korzystania - surfowanie po sieci, oglądanie filmów i gier, ale tylko jakiegoś LoL'a i GTA V, więc nie mam wielkich wymagań. Bo nawet na laptopowym mi się dobrze gra (przyzwyczajenie :D).


Śro 06 Wrz 2017, 11:53
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8676
Miejscowość: Opole
Post Re: Pytanie odnośnie monitora podłączonego do laptopa
Blazer napisał(a):
@up
O co Ci chodzi, bo nie za bardzo rozumiem-przecież nikt nie napisał, że monitor ma być do grania.


Tutaj też nikt nie napisał że chce kupić aktualnie monitor ani nie podał budżetu ale linków już co nie miara. Zadała pytanie żaden z Was nie odpowiedział. Aż zał się robi...

@Martuu przy podłączeniu Display Port albo DVI spokojnie będzie większe odświeżanie , teoretycznie HDMI też powinno działać ale nie gwarantuje.

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Śro 06 Wrz 2017, 17:12
Profil WWW
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Pytanie odnośnie monitora podłączonego do laptopa
Gajwer napisał(a):
Blazer napisał(a):
@up
O co Ci chodzi, bo nie za bardzo rozumiem-przecież nikt nie napisał, że monitor ma być do grania.


Tutaj też nikt nie napisał że chce kupić aktualnie monitor ani nie podał budżetu ale linków już co nie miara. Zadała pytanie żaden z Was nie odpowiedział. Aż zał się robi...

@Martuu przy podłączeniu Display Port albo DVI spokojnie będzie większe odświeżanie , teoretycznie HDMI też powinno działać ale nie gwarantuje.


1. Nie bądź śmieszny, 4 linki w sumie w 8 postach, ja wiem, że ty tyle to masz w jednym poście. Jak już się komuś coś zarzuca to samemu nie powinno się w innych tematach przepisywać listy produktów w sklepie:
viewtopic.php?p=91108#p91108
2. Akurat monitor Lenovo to jeden z lepszych bo ma wysoką rozdzielczość (przyda się przy przeglądaniu internetu/pracach biurowych) oraz jest całkiem przystępny cenowo.
3.
Cytuj:
Tutaj też nikt nie napisał że chce kupić aktualnie monitor

Kłania się czytanie ze zrozumieniem, ale to nie pierwszy raz:
Martuu napisał(a):
Witam,
(...)

Otóż chciałabym zakupić do laptopa (Lenovo y700) osobny monitor (a sam laptop w domu służyłby za PC, więc monitor byłby tak jakby tylko 1).
Moje pytanie dotyczy "odświeżania ekranu", czy jak to się zwie, czyli Hz. Laptop ma 60, ale osobny monitor kupiony może mieć przykładowo te 75? Czy wszystko będzie działało jak należy?


Śro 06 Wrz 2017, 22:17
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8676
Miejscowość: Opole
Post Re: Pytanie odnośnie monitora podłączonego do laptopa
Możesz wszystkie posty przeanalizować NIE podałem więcej jak 5 propozycji laptopów do jednego tematu, zawsze.

Autor Podał budżet? Czyli wywróżyłeś z fus? No właśnie autor zadał pytanie o odświeżanie matrycy z laptopem nic więcej, napisał zresztą posta że będzie kupował monitor za około 3 miesiące lecz Ty dalej swoje i linki muszą się zgadzać :0

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Czw 07 Wrz 2017, 17:21
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 9 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.