laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Pią 29 Mar 2024, 00:59



Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
 konfiguracja bez karty graficznej 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 04 Sty 2018, 18:03
Posty: 12
Post konfiguracja bez karty graficznej
Witam wszystkich,

Posiadam kartę graficzną GeForce GTX 760 i chciałbym na jej bazie zbudowac komputer do grania w rozdzielczości 1920x 1200.
Z racji budżetu nie spodziewam się 90fpsów w każdej nowej grze ale żeby chociaż pograć w nowsze tytuły na średnich detalach.
Zestaw oczywiście chciałbym w przyszłości rozbudować.

Oprócz karty graficznej posiadam też dysk hdd któy nie wiem czy warto wrzucać w nowego kompa ze względu na wydajność ale na wszelki wypadek wklejam model
https://www.newegg.com/Product/Product. ... 6822148834

Jeżeli chodzi o detale to nie mam jakiś większych wymagań :
skrzynka,procek, zasilanie, prosty napęd optyczny, ram,pl glowna,dysk ssd 250/500 i hdd

całośc chciałbym zmieścić w około 2 tysiące - 3 tysiące (lepiej bliżej 2óch)

I moje najważniejsze pytanie oprócz konfiguracji :
Czy w xkomie jest możliwość stworzenia zestawu bez np no właśnie karty graficznej czy możemy kupować tylko z gotowych już zestawów?
orientuje sie ktoś może jaka ew cena montażu?

z gory dziekuje za pomoc

edit:
Jeeli nie da się za ta cene nic sensownego ograrnąć to poprosiłbym najtańsza alternatywę poza budżetem


Czw 04 Sty 2018, 18:16
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: konfiguracja bez karty graficznej
Karta zła nie jest, ale ma już swoje lata-to się jeszcze zapytam 2 czy 4GB pamięci (choć pewnie to pierwsze)?
Dysk 2 TB jak najbardziej się przyda, tym bardziej że dysk SSD to max. 240-275GB -w tym budżecie.
Intel i3-8100 3.60GHz 6MB BOX
MSI Z370-A PRO
Corsair CX450 450W 80 PLUS Bronze
SilentiumPC Regnum RG2W Pure Black
GOODRAM 8GB 3000MHz IRDM X CL16 Black
Plextor 256GB M.2 PCIe PX-256M8PeGN
Razem 2200zł.
AMD (nawet obecnie) będzie nieco droższe (~+200zł), ale i i bardziej przyszłościowe- w razie czego wrzucisz sobie Ryzena 2000.
Choć szczerze, jeżeli miałby to być komputer na AMD to wstrzymałbym się do prezentacji właśnie odświeżonych procesorów i nowych płyt głównych (~marzec 2018).


Czw 04 Sty 2018, 21:06
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 04 Sty 2018, 18:03
Posty: 12
Post Re: konfiguracja bez karty graficznej
Dzięki wielkie !

Karta ma 2g .... szału nie ma wiem, ale skoro już ją mam to żal nie wykorzystać.

Co do zestawu, super tylko powiedz mi czy zamiana procka na i5 biła by bardzo po kieszeni? pytam ponieważ wiele gier ma w minimanych ta i5 lub phantoma 2 i chce rozważyć czy jest sens kupować już dziś kompa który x gier mi nie pociągnie na minium czy może lepiej mc poczekać i dorzucić z tysiaka do budżetu.

Orientując budżet pomyślałem tak, 3 tysiące kosztuje komp w xkomie:
https://www.x-kom.pl/p/359737-desktop-s ... tb-wx.html

ma in i5, i karte graficzną za około 1100.
Jak odjąć od niego karte graficzną to zostaje z budżetu około 2 tysiące :D czy to nie działa w ten sposób?
wiem że nie ma ssd który podbija cene ale ma windowsa + hdd które to powinny spokojnie równoważyć


Pią 05 Sty 2018, 08:55
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: konfiguracja bez karty graficznej
Stara podstawka.
Obecnie musimy zmienić myślenie.
Nowy i3-8100=i5-7400 - cztery rdzenie fizyczne, tak to się pozmieniało jak jest konkurencja. Czyli ta i3 spełnia wymagania wszystkich gier w których jest i5 do siódmej generacji.
W tym zestawie co podałem masz szybszy ram i zdecydowanie lepszą płytę. Do tego za jakiś czas możesz tu wrzucić 6-cio rdzeniowego i7.
GTX 1060 to wersja tylko z 3GB pamięci-szału nie ma.


Pią 05 Sty 2018, 10:36
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 04 Sty 2018, 18:03
Posty: 12
Post Re: konfiguracja bez karty graficznej
Dzięki za pomoc !

Rozumiem że uda go się dzięki temu rozbudowac w przyszłości i nie nalezy patrzec na numerki przy prockach zamówie niedługo


Pią 05 Sty 2018, 11:52
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: konfiguracja bez karty graficznej
klinku napisał(a):
Dzięki za pomoc !

Rozumiem że uda go się dzięki temu rozbudować w przyszłości i nie należy patrzec na numerki przy prockach zamówie niedługo


Żeby było jasne intel tak pokręcił wszystko, że najprawdopodobniej jeżeli chodzi o rozbudowę w przyszłości to zostanie Ci tylko 8-ma generacja procesorów (i3, i5, i7).
Jeżeli chcesz wymieniać procesor z czasem, to pozostaje Ci tylko zakup Ryzenów-AMD deklarowało się że zapewni zgodność do 2020roku z podstawką AM4- choć znowu, zgodność nie oznacza, że zadziała na starych płytach.


Pią 05 Sty 2018, 13:59
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 6 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.