laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 28 Mar 2024, 13:32



Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
 Komputer ogólnego użytku z i7-8700/8700k 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 02 Paź 2016, 18:34
Posty: 1
Post Komputer ogólnego użytku z i7-8700/8700k
1. Budżet - nieokreślony. Zależy mi na komputerze na lata (obecny ma już 9 lat więc nieczęsto zmieniam sprzęt), ale więcej niż 3-3,5k za jednostkę bez GPU nie mam chciałbym wydawać.
2. Sama jednostka centralna. Ewentualnie poprosiłbym o propozycje monitorów 24/27' do max 1k. Zakrzywione mają sens?
3. Komp do wszystkiego - net, studia/przyszła praca (programowanie), czasami gierki.
4. WAŻNE: Mam okazję, więc chcę zbudować kompa na i7-8700k za ~860pln bądź i7-8700 za ~710pln.
Warto zainwestować w odblokowany mnożnik (+ pewnie droższa płyta)?
Możliwe, że zechce mi się podkręcać w jakimś czasie, skoro chcę mieć kompa na długo, a okazja na proca świetna.
Poza tym mam SSD intela 760p 256 GB, więc dysk z zestawu też out.
Narazie wstrzymuję się z kartą graficzną do przyszłych obniżek cen. Prawdopodobnie będę chciał włożyć coś pokroju 1070.
Nie zależy mi na LEDach i świecidełkach.

Może uda się wyhaczyć jakieś wartościowe komponenty w obecnym tygodniu komponentów?


Czw 06 Wrz 2018, 14:06
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Komputer ogólnego użytku z i7-8700/8700k
1.Przy takiej różnicy lepiej brać i7-8700K-te 150zł zwróci się przy odsprzedaży-chyba że nie będziesz robił OC. Masz też rację z droższą płytą-należałoby dobrać taką za ~600zł.
2. Obecnie dobrym rozwiązaniem byłyby takie podzespoły:
a. ASUS MAXIMUS VIII GENE + MasterLiquid ML240L RGB - przynajmniej z głowy masz chłodzenie
b. G.SKILL 16GB 3200MHz Ripjaws V Black CL16 (2x8GB) -czyli 16GB pamięci
c. Fractal Design Define R5 Blackout Edition Window
d. Seasonic 650W Focus Plus 80 Plus Gold BOX -dobry zasilacz z 10-letnią gwarancją i trybem półpasywnym.
Całość z procesorem i7-8700K powinna zamknąć się w zakładanym budżecie :wink: .
Resztę podzespołów masz lub będziesz mieć.

Co do monitorów to z 27" i w rozdzielczości WQHD:
Acer KG271UBMIIPPX czarny
Ewentualnie mniejsze (nadal WQHD):
Lenovo L24q-10 Srebrny
Dell P2418D
Jeszcze w dobrej cenie jest:
iiyama XU2495WSU-B1 czarny w tym wypadku rozdzielczość to 1920x1200.


Pią 07 Wrz 2018, 00:06
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 2 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.