laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Śro 23 Sty 2019, 08:57

Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
 Wycena Sprzętu komputorwego 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Post Wycena Sprzętu komputorwego
Karta Graficzna GTX 1060 6GB GAINWARD(gwarancja)
Procesor AMD FX-8350 4.00 GHZ
Chłodzenie wodne Master Liquid lite 120 (gwarancja)
Zasilacz atx 600W(gwarancja)
Dysk Lite ssd 480 gb(gwarancja)
Dysk Samsun Hdd 500gb
obudowa fractal desing(gwarancja)
Płyta główna Asus m5a78l m usb3

Jak by wiedział ile w całości komputer by kosztował prosze dać znać dam + i pozytywny komentarz

Sob 29 Gru 2018, 14:17
nowicjusz
nowicjusz

Post Re: Wycena Sprzętu komputorwego
Te AMD to wiesz jaką ma opinie, prawda? Najpierw chwalą tam gdzie sprzedają a potem klną tam gdzie używają.
Ja już nigdy w życiu nie kupię nic z AMD. Nigdy. Stary poczciwy i5-3320M 3gen. zamiata wszystkie prawie że najnowsze AMD.
Ostatnio miałem na stole AMD E1. Coś ala kalkulator w laptopie HP 250 G4. Prawdziwa masakra z masakry. Porównałem wydajność tego HP w kilku zadaniach ze starym stacjonarnym PC który był zaopatrzony: UWAGA!!!! w Pentium III 1333 Tualatin. Stacjonarka miała 768MB RAM DDR1-400 i dysk SSD podpięty do SATA1. Obsługiwała to grafika NVIDIA GEFORCE MX445 (128MB, 64BIT) na systemie XP PRO x86.
Kilka zadań w Photoshopie CS7 i stacjonarka wygrała (czasowo) z .... pseudo laptopem z AMD E1 na pokładzie który był zapatrzony w jakieś mniej określone AMD RADEON które miało być kartą graficzną buhahahhahahah. Lapek skończył robotę minutę po stacjonarce. Prawdziwa żenada. To samo miałem kiedyś z sepronem 2300+ vs Celeron 1.7 Było identycznie.
Jakiś czas temu próbowałem AMD Phenom II 2.80GHz w lapku HP 6455b. Przegrał ze zwykłym Core2duo od Intela.
Wartość AMD jest umowna. Wart jest tyle ile jeleń da. Niestety.

Sob 19 Sty 2019, 20:11
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

bossmann napisał(a):
Te AMD to wiesz jaką ma opinie, prawda? Najpierw chwalą tam gdzie sprzedają a potem klną tam gdzie używają.
Ja już nigdy w życiu nie kupię nic z AMD. Nigdy. Stary poczciwy i5-3320M 3gen. zamiata wszystkie prawie że najnowsze AMD.
Ostatnio miałem na stole AMD E1. Coś ala kalkulator w laptopie HP 250 G4. Prawdziwa masakra z masakry. Porównałem wydajność tego HP w kilku zadaniach ze starym stacjonarnym PC który był zaopatrzony: UWAGA!!!! w Pentium III 1333 Tualatin. Stacjonarka miała 768MB RAM DDR1-400 i dysk SSD podpięty do SATA1. Obsługiwała to grafika NVIDIA GEFORCE MX445 (128MB, 64BIT) na systemie XP PRO x86.
Kilka zadań w Photoshopie CS7 i stacjonarka wygrała (czasowo) z .... pseudo laptopem z AMD E1 na pokładzie który był zapatrzony w jakieś mniej określone AMD RADEON które miało być kartą graficzną buhahahhahahah. Lapek skończył robotę minutę po stacjonarce. Prawdziwa żenada. To samo miałem kiedyś z sepronem 2300+ vs Celeron 1.7 Było identycznie.
Jakiś czas temu próbowałem AMD Phenom II 2.80GHz w lapku HP 6455b. Przegrał ze zwykłym Core2duo od Intela.
Wartość AMD jest umowna. Wart jest tyle ile jeleń da. Niestety.

Powyższa wypowiedź ma niewiele wspólnego z obecną rzeczywistością, ale to inna sprawa. Pewnie jeszcze w tym HP z E1 był zwykły dysk HDD, żeby było gorzej, a Phenom (mobilny-ile się tego sprzedało?) przegrał ze stacjonarnym Intel Core 2 Duo.

Do autora:
Chcesz sobie wymienić zestaw, czy się go pozbyć całkowicie?

Sob 19 Sty 2019, 20:46
nowicjusz
nowicjusz

Gdybym był INTELEM i chciał pozbyć się z rynku wszystkich przestarzałych procesorków które niegdyś sam wyprodukowałem...
stworzył bym na boku takiego AMD i dał Ci w opiekę...

Wtedy, Ty jako AMD dostawał byś ode mnie wszystko to, czego nie udało mi się sprzedać...
Mógł byś wtedy legalnie (będąc 2,3 dekady non stop z tyłu) gonić ... przykładowo Pentiumy IV pod nazwą Athlon64 :mrgreen: :mrgreen: i udawać że to nowe! :lol:

W jakich czasach Ty żyjesz?
"Geostacjonarna" czy wyżej??

bo chyba nie dasz sobie wmówić, że rynek procesorów to cienki rynek i że... naprawdę (przez 20-30lat) nikogo prócz AMD i INTELA ten chlebek nie zainteresował??? no i że w ogóle INTEL pozwala na istnienie czegoś takiego jak AMD, ciooooo??

AMD to okruchy i resztki INTELA. Było tak od samego początku, nic się nie zmieniło, wszystkim jest cacy prócz nabranemu klientowi końcowemu. Zwykły i5 na 4 jajach 4,5gen. zamiata te wszystkie nowe AMD od ręki.

PS. AMD E1 był na Goodramie CX300 ale to i tak niczego nie zmienia, zdania nigdy nie zmienię. Zbyt wiele miałem procków od AMD by myśleć dziś inaczej. Wolę o 2,3 generacje w TYŁ na INTELU jak na najnowszej z AMD ... pokwiczeć. Niestety.

Wczoraj, 16:22
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Muszę przyznać, że masz bujną fantazję, pisz bajki bo całkiem nieźle Ci to wychodzi.

Wczoraj, 22:07
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: andrejef, Google [Bot] oraz 5 gości