laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Pią 29 Mar 2024, 03:25



Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
 Słuchawki, awarie 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 07 Gru 2018, 20:03
Posty: 24
Post Słuchawki, awarie
Witam serdecznie,

w przeciągu dwóch, trzech ostatnich tygodni dwie pary słuchawek przestały działać, a mianowicie jedna strona, podczas korzystania z komputera. Kiedy padły pierwsze uznałem, że po prostu uszkodził się przewód bądź jack. Kiedy natomiast dziś stało się z drugą parą to samo pomyślałem że może to wina sprzętowa komputera bądź sterowników.

Sprawdzałem na innym sprzęcie i wada na obu modelach jest taka sama co świadczy że to kwestia uszkodzonych słuchawek, jednakże fakt że dwie pary w krótkim czasie przestały działać napawa mnie obawą czy problem nie leży tylko i wyłącznie po ich stornie.

Czy ktoś mógłby mnie uspokoić i spróbować dojść do tego czy to defekt słuchawek tylko i wyłącznie? Czy to może kwestia złej gospodarki zasilania przez PC i uszkodzenia jednej ze stron słuchawek?



Dodam, że przeinstalowałem sterowniki Realtek co nie przyniosło żadnych skutków. Jakiś czas temu dzięki darmowemu programowi, który wykrywa przestarzałe sterowniki zaktualizowałem kilka posiadanych przeze mnie starych wersji. Sprawdzałem balans stron i jest na zero.


Nie 10 Mar 2019, 14:57
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Słuchawki, awarie
Nie znamy ani modelu słuchawek ani sprzęt z jakim one pracują.


Nie 10 Mar 2019, 20:31
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 07 Gru 2018, 20:03
Posty: 24
Post Re: Słuchawki, awarie
Pytanie czy, czysto teoretycznie, zasilacz bądź podzespoły komputera mogą uszkadzać słuchawki powodując zanik jednej strony? Wiem, że zapewne mam pecha i to zbieg okoliczności iż dwie pary słuchawek uszkodziły się tak samo w bardzo krótkim czasie, ale chce mieć przynajmniej pewność że to ich wina. Oba modele były stare, Panasonic RP-HTF295 oraz słuchawki Samsunga dołączone do telefonu.


Nie 10 Mar 2019, 20:58
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Słuchawki, awarie
Czy na innych urządzeniach (np. telefon) również gra tylko jedna strona?
Czy po podłączeniu do komputera grają inne urządzenia prawidłowo (np. głośniki)?
Czy słuchawki podłączasz do przedniego panelu obudowy, czy może bezpośrednio do płyty głównej (wyjścia z tyłu)?


Nie 10 Mar 2019, 21:07
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 07 Gru 2018, 20:03
Posty: 24
Post Re: Słuchawki, awarie
Po podłączeniu do laptopa również gra tylko jedna strona. Inne słuchawki, sprawne, działają na komputerze. Przez przedni i tylny panel usterka jest identyczna. Wszystko wskazuje na to ze obie pary słuchawek są uszkodzone. Zastanawia mnie tylko fakt, dlaczego uległy awarii w tak krótkim odstępie czasu. Boję się po prostu, iż mój komputer mógł się do tego przyczynić w jakiś sposób. Nie tak dawno temu padl mi nowo zakupiony dysk SSD. Czyżby no PC palił sprzęt?


Pon 11 Mar 2019, 13:38
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.