laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Pią 29 Mar 2024, 09:24



Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 5 posty(ów) ] 
 Recenzja moich głośnikow P5800 
Autor Wiadomość
Boss Komputerowiec
Boss Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 14 Lut 2005, 22:24
Posty: 855
Miejscowość: Wrocław
Post Recenzja moich głośnikow P5800
Piszę tą recenzję dla ludzi którzy wiedzą że za "śmieszne" pieniądze można mieć potwora w domu. Z dokładnością od września dumałem jakie głośniki kupić, stare ehhh... szkoda mówić 2 głośniki po 12W P.M.P.O. Miałem ich dosyć trzeszczały jak się trochę podgłośniło - nie fajna sytuacja.
Czekałem też aż przybędzie trochę funduszy :-), w tym czasie interesował mnie model P580. Widziałem u kolegi bardzo mi się spodobały i bardzo się na nie napaliłem, aż z zaskoczenia zobaczyłem na stronie sklep.benchmark.pl- bo jestem tam na bieżąco - model P5800 który znacząco się różnił od P580 np.: satelity w P580 wszystkie po 6W łącznie z centralnym + suboofer 17W, a w modelu P5800, 4 satelity po 8W + centralny aż 18W!!! miłe zaskoczenie suboofer 22W - no robiło się coraz ciekawiej. Mijały miesiące i 14 grudnia wybrałem się do sklepu, żeby dokonać zakupu modelu P5800.

osobiscie dodam ze nastala zmiana nie korzystam juz z dzwieku ktory oferuje ASUS A7N8X tylko zwuklego SB Live!
udzielam sie na forum na gry.wp.pl podpowiedzial mi ze trzeba ustawic CMSS na ON w zakladce creative player center koles mi mowil ze tak ma no ale czemu ja nie mam przeciez do liva i zwyklch sb live oprogramowane jest takie samo

Rozpakowałem - zobaczyłem ładne satelity i potężny subwoofer, przednie dwa głośniki i centralny z 2 m kablem. Tylnie 4m i tu dam minusa dla Creative - przydało by się 6 m, ale cóż, Creative mógł pomyśleć. Przyszła kolej na podłączanie i rozmieszczenie odpowiednie głośników, żeby uzyskać efekty przestrzenne w grach i filmach. Po 20 minutowym podłączeniu i ustawieniu głośników odpaliłem komputer. Korzystam ze zintegrowanego dźwięku na płycie ASUS A7N8X - SoundStorma. Skonfigurowałem i odpaliłem muzykę - no poprostu miodzio!!! Opadła mi szczęka. Jak suboofer zaczął robić swoje, to sąsiadom zostało pukanie w rurki. W grach i filmach bardzo dobrze się spisują. Gdy grałem w grę Delta Force Black Hawk Down, głośnik centralny daje bardzo wyraźne dialogi czuje się jak bym tam był. W filmach np. Matrix Reaktywacja już w ogóle jest ekstra suboofer potężne efekty centralny super wyraziste dialogi a satelity i przez np. skrzyżowanie dziwięku kanałem LFE super! Dźwięk przestrzenny pierwsza klasa!

Podsumowując cieszę się z tego ze nie pośpieszyłem się i nie kupiłem P580 tylko P5800 i teraz nie żałuje, mogłem mieć to samo co mój kolega a nie mam :-) nie żałuje ani jednej wydanej złotówki, myślę że model P5800 jest bardzo udanym i przemyślanym produktem.

p.s rowniez ta moja recenzja jest na benchmark.pl w dziale mini recenzje :twisted:

do prostego zestawu kina domowego 43waty wystarcza moc i tak jest ale 72 waty w p5800 maja moc ale ogormny plus bo dzieki centralnemu glosnikowi zanim dzialal na starej karcie dzwiekowej dawal czyste i plynne dialogi a teraz wogole mi niedziala tylko w grach! :( nie moge znalezc tego CMSS jezeli problem bede mial z centralnym jeszcze do piatku tego nie rozwiklam bede mogl oddac karte?

_________________

| AMD Phenom X2 555@ X4 B55 + Arctic Cooling Freezer 7 Pro REV.2
| Asus M4A78LT-LE | Kingston 6 GB DDR3 1333 |
| Sapphire HD 6870 1GB | Samsung 500GB | WD Caviar 80GB |
| Powered by Be Quiet Pure Power L7-530W + BELKIN Conserve |
| LG E2260V-PN
| @Seven Professiona l+ Office 2010 Professional
+ Belkin Conserve + Belkin Stride360 16" + Belkin Messenger 16"


Ostatnio edytowany przez PeterD, Pon 04 Lip 2005, 10:26, edytowano w sumie 1 raz



Sob 02 Lip 2005, 12:26
Profil WWW
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 27 Sty 2005, 12:37
Posty: 467
Miejscowość: kiedyś X-KOM, teraz Warszawa:)
Post 
ja osobiscie posiadam p580 i na dobra sprawe nie widze zadnej rozniczy w stosunku do p5800... jakby nie patrzec p5800 to nastepca p580;)

te 3-4 waty w przeliczeniu na moc muzyczna, ewentualnie na emitowane decybele - jak to wszyscy lubia nazywac - nie roznia sie praktycznie niczym... ludzkie ucho nie jest w stanie odroznic tak niewielkich roznic...

jakosciowo - to samo...

a jesli ktos chce zrobic dyskoteke w domu, to kupuje zdecydowanie mocniejsze glosniki...

_________________
Image Image


Pon 04 Lip 2005, 01:33
Profil WWW
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 30 Sty 2005, 18:30
Posty: 593
Miejscowość: Częstochowa
Post 
Ja tez mam P580 i nie narzekam. Na pewno niewiele roznia sie od P5800. Osobiscie uwazam, ze Creative robi najlepsze glosniki komputerowe i polprofesjonalne oraz domowe karty muzyczne.

_________________
w moderacji...


Pon 04 Lip 2005, 10:03
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 27 Sty 2005, 12:37
Posty: 467
Miejscowość: kiedyś X-KOM, teraz Warszawa:)
Post 
zgadza sie...
w wielu przypadkach lepsze od logitecha...
ostatnio logitech nie radzil sobie z przydzwiekiem sieci (wtajemniczeni wiedza o co chodzi)
creative nigdy nie mial z tym problemu

jakosc: ok - od chyba 1,5-2 lat je mam - szczerze nie pamietam... i zero jakiegos charczenia, etc...

pozdrawiam

_________________
Image Image


Pon 04 Lip 2005, 15:24
Profil WWW
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 30 Sty 2005, 18:30
Posty: 593
Miejscowość: Częstochowa
Post 
przemcio napisał(a):
zgadza sie...
w wielu przypadkach lepsze od logitecha...
ostatnio logitech nie radzil sobie z przydzwiekiem sieci (wtajemniczeni wiedza o co chodzi)
creative nigdy nie mial z tym problemu

jakosc: ok - od chyba 1,5-2 lat je mam - szczerze nie pamietam... i zero jakiegos charczenia, etc...

pozdrawiam


U mnie to samo. Blisko 2 lata chodza prawie co dzien :) Czasami naprawde ekstremalnie i zero problemow. W porownaniu z logitechami dzwiek jest bardziej dynamiczny. Dopoki Creative bedzie robil takie dobre glosniki, nie przejde do konkurencji :D

Pozdrawiam!

_________________
w moderacji...


Pon 04 Lip 2005, 15:42
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.