laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Sob 27 Kwi 2024, 18:01



Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 3 posty(ów) ] 
 Pomoc w wyborze płyty głównej około 300 zł 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 15 Lut 2008, 10:43
Posty: 11
Miejscowość: Częstochowa
Post Pomoc w wyborze płyty głównej około 300 zł
Cześć wszytskim chcę zbudować sobie komputer z procesorem narazie Athlon II X4 a w przyszłości Phenom II X4 na płycie głównej z gniazdem socket AM3.

Płyta musi mieć gniazdo AM3, musi być standardu micro ATX na tym mi najbardziej zależy. Chciałbym bardzo płytę w granicy 300 zł. Jeżeli macie jakieś sugestie co do płyty proszę podawać jaką mogę wybrać i proszę krótko uzasadnić dlaczego akurat ta płyta i ta firma.

Poniżej podaje 3 płyty pomiędzy, którymi staram się wybrać ale nie wiem za bardzo, którą, ponieważ o każdej firmie słyszałem plusa jak iminusy. Dlatego proszę o pomoc.

http://x-kom.pl/index.php?show_prod=45645

http://x-kom.pl/index.php?show_prod=45647

http://x-kom.pl/index.php?show_prod=45650


Nie 01 Lis 2009, 21:46
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 31 Sty 2005, 09:28
Posty: 3119
Miejscowość: Galway(Irl)
Post 
Wszystkie które wybrałeś sa wystarczająco dobre. AsRock jest firmą córką Asusa. Robią tańsze płyty ale mają dość przyzwoita jakość. Nie napisałeś czy będziesz używał zintegrowanej grafiki w płycie bo własnie ten model AsRocka i model Asusa ma ją najwydajniejszą ze względu na SidePort czyli specjalną wydzielona pamięć 128MB na płycie. Ostatnia płyta Gigabyte jest tego pozbawiona i w tym zestawieniu najwolniejsza pod tym względem.
Wszystkie mają podobne 5 fazowe sekcje zasilania.
Asus i Gigabyte mają nowszą wersje chipsetu chociaż ten różni się bardzo nieznacznie bo AMD wprowadziło zmiany tylko kosmetyczne.

Patrząc tylko na markę Asus jest tu na pewno nr1, potem Gigabyte i na końcu AsRock. Takie zestawienie oczywiście jest mocno uproszczone i nie oddaje całości cech. Lepiej porównywać modele płyt niż marki.

_________________
i5-3570k @4.7 1.33V * MSI Z77 MPower * 8GB DDR3 Kingston Predator 1866 * XFX Radeon HD 6970 2GB
Seagate 600 256GB SSD * Plextor M5 Pro 256GB SSD * Samsung SE-S224 * BeQuiet DP 650W * Silverstone TJ07B * EIZO S2231W
WC: Apogee XT, Laing DDC, XSPC EX480


Ostatnio edytowany przez rafa, Pon 02 Lis 2009, 16:28, edytowano w sumie 1 raz



Pon 02 Lis 2009, 16:25
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 15 Lut 2008, 10:43
Posty: 11
Miejscowość: Częstochowa
Post 
Super opis rafa wielkie dzięki, właśnie o takie porównanie mi chodziło. A czy możecie mi napisać co dana karta ma w sobie dobrego tzn jakieś dodatki poprawiające jej działanie itp.??? Napiszcie proszę któa jest pod względem wydajności dobra. Na kartę graficzną zintegrowanaą nie zwracam uwagi bo będe używał swojej. I najbardziej zastanawiam się nad tym AsRockiem co wy o nim sądzicie?? a i czy do płyty z sata 3 podlacze dysk z sata 2??


Ostatnio edytowany przez jahu, Wto 03 Lis 2009, 08:50, edytowano w sumie 1 raz



Pon 02 Lis 2009, 21:25
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 3 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 83 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.