laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Sob 27 Kwi 2024, 19:06



Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
 Zestaw do grafiki 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 09 Mar 2024, 13:44
Posty: 2
Post Zestaw do grafiki
Dzień dobry, potrzebuję przesiąść się z poczciwego zestawu 7generacji na nowszą platformę, która posłuży mi na kolejne kilka lat.

- Jaki jest Twój budżet na komputer?
Budżet na samą skrzynkę to kwota: +/- 2000,00 zł

- Czy zestaw ma zawierać samą jednostkę centralną czy również system operacyjny, monitor, peryferia (myszka, klawiatura, głośniki, listwa zasilająca itp.)?
Tylko komputer.

- Opisz zastosowanie komputera (precyzyjnie)
Praca w grafice 3D w środowisku blender, gdzie kluczowym jest GPU z pamięcią +6GB oraz CPU +6 rdzeni, najlepiej +3.0GHz.

- Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?
4K

- Czy masz zamiar podkręcać podzespoły (procesor, RAM, karta graficzna)?
Nie zastanawiałem się nad tym, pracuję na komputerze, a kwestie ewentualnego podkręcania zostawiam profesjonalistą.

- Czy posiadasz części ze starego komputera np. dysk twardy ATA lub SATA, napęd optyczny, obudowa, peryferia?
Karta graficzna EVGA Geforce RTX 3060TI 12GB, dysk M2.

- Czy komputer będzie w niedługim czasie lub w przyszłości rozbudowywany?
Tak, planuję dołożyć pamięć RAM do aktualnego zestawu za jakiś czas.

- Określ priorytet komputera - wydajność/cisza/energooszczędność
Wydajność w programach 3D.

- Wymagania dodatkowe
Kompaktowa obudowa, docelowo chciałbym w przyszłości przerzucić wszystko do: https://www.x-kom.pl/p/1209223-obudowa-do-komputera-jonsbo-vr4-black.html, ewentualnie do podobnej gabarytowo obudowy.

Złożyłem sobie zestaw, który wydaje się dobrą bazą do późniejszej rozbudowy i wykracza trochę po za mój budżet, ale w granicy rozsądku.
Poniżej podzespoły jakie wybrałem:
Intel Core i5-12400F
MSI PRO B760M-A WIFI DDR5
Kingston FURY 16GB (1x16GB) 6000MHz CL36 Beast Black EXPO AMD
ENDORFY Supremo FM5 650W 80 Plus Gold
ENDORFY Ventum 200 Solid


Sob 09 Mar 2024, 13:57
Profil
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec

Rejestracja: Czw 22 Mar 2018, 15:02
Posty: 491
Post Re: Zestaw do grafiki
Powinno być ok. Rozumiem, że procesor F bez zintegrowanego układu graficznego. Możesz dodać wentylator na przód obudowy.


Sob 09 Mar 2024, 15:26
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 09 Mar 2024, 13:44
Posty: 2
Post Re: Zestaw do grafiki
Pabloesc napisał(a):
Powinno być ok. Rozumiem, że procesor F bez zintegrowanego układu graficznego. Możesz dodać wentylator na przód obudowy.

Tak to świadomy wybór, różnica w cenie i5 z grafiką i bez to około 130,00 zł.


Sob 09 Mar 2024, 16:19
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 3 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 88 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.