laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 28 Mar 2024, 12:15



Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 13 posty(ów) ] 
 Jaki to dysk?? 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 28 Sty 2005, 18:57
Posty: 5
Miejscowość: Częstochowa
Post Jaki to dysk??
:) Witam czy moze ktos powiedziec jaki jest model tego dysku ?? http://www.x-kom.pl/xkom/index.php?show_prod=2103 czy to jest juz model dm10?? Che kupic jakas 160 ale jeszce nie wiem jaka :?


Nie 30 Sty 2005, 19:02
Profil
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 30 Sty 2005, 18:30
Posty: 593
Miejscowość: Częstochowa
Post 
Tia, to jest 10 bo posiada juz technologie NCQ ktorej 9 nie ma. Sam planuje kupno tego twardziela :) wydaje mi sie ze w swojej klasie cenowej jest najlepszy... moze troszke glosny ale da sie wytrzymac... nadrabia szybkoscia :)

_________________
w moderacji...


Nie 30 Sty 2005, 19:11
Profil
nowicjusz
nowicjusz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 28 Sty 2005, 18:57
Posty: 5
Miejscowość: Częstochowa
Post 
Michajił napisał(a):
Tia, to jest 10 bo posiada juz technologie NCQ ktorej 9 nie ma. Sam planuje kupno tego twardziela :) wydaje mi sie ze w swojej klasie cenowej jest najlepszy... moze troszke glosny ale da sie wytrzymac... nadrabia szybkoscia :)

Cena widzialem okolo 350
Ciekawe czy da sie cos taniej gdzies wyrwac :>


Nie 30 Sty 2005, 22:30
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 27 Sty 2005, 22:55
Posty: 469
Miejscowość: www.x-kom.pl
Post 
Witam. Jest to dysk Maxtor DiamondMax 10, 160GB Ultra ATA/133, 7200RPM, 8MB CACHE, 6B160P0. Poprzednia seria była dość awaryjna, myślę, że teraz będzie lepiej. Wydajnościowo na pewno jest godny polecenia. Dyskutując na temat NCQ musicie Panowie uwzględnić to, że chipsety, które obsługują kolejkowanie to w przypadku płyt pod AMD nForce4-SLI a w przypadku Intela 925XE, a domyślam się, że takowych nie macie zatem będzie to bardziej inwestycja w przyszłość.

Pozdrawiam.


Pon 31 Sty 2005, 08:41
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 31 Sty 2005, 09:28
Posty: 3119
Miejscowość: Galway(Irl)
Post Re: Jaki to dysk??
Biegacz napisał(a):
...Che kupic jakas 160 ale jeszce nie wiem jaka :?

Polecam Seagate Baracuda 160 SATA. Naprawdę szybki.
No i 5 lat gwarancji!

_________________
i5-3570k @4.7 1.33V * MSI Z77 MPower * 8GB DDR3 Kingston Predator 1866 * XFX Radeon HD 6970 2GB
Seagate 600 256GB SSD * Plextor M5 Pro 256GB SSD * Samsung SE-S224 * BeQuiet DP 650W * Silverstone TJ07B * EIZO S2231W
WC: Apogee XT, Laing DDC, XSPC EX480


Pon 31 Sty 2005, 22:04
Profil
nowicjusz
nowicjusz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 27 Sty 2005, 00:12
Posty: 16
Miejscowość: Częstochowa
Post 
rafa napisał(a):
Polecam Seagate Baracuda 160 SATA. Naprawdę szybki.


Dysków tej firmy bym nie polecił nikomu, mam niemiłe przeżycia jesli o nie chodzi.

_________________
Darkness beyond twilight. Crimson beyond blood that flows.
Buried in the stream of time is where your power grows.
I pledge myself to conquer, all the fools who stand,
before the mighty gift in my unworthy hands


Śro 02 Lut 2005, 21:14
Profil WWW
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 31 Sty 2005, 09:28
Posty: 3119
Miejscowość: Galway(Irl)
Post 
VampirE napisał(a):
rafa napisał(a):
Polecam Seagate Baracuda 160 SATA. Naprawdę szybki.


Dysków tej firmy bym nie polecił nikomu, mam niemiłe przeżycia jesli o nie chodzi.

Ja mam już piąty tej firmy i nigdy nie miałem problemów.

_________________
i5-3570k @4.7 1.33V * MSI Z77 MPower * 8GB DDR3 Kingston Predator 1866 * XFX Radeon HD 6970 2GB
Seagate 600 256GB SSD * Plextor M5 Pro 256GB SSD * Samsung SE-S224 * BeQuiet DP 650W * Silverstone TJ07B * EIZO S2231W
WC: Apogee XT, Laing DDC, XSPC EX480


Śro 02 Lut 2005, 22:44
Profil
nowicjusz
nowicjusz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 09 Lut 2005, 11:48
Posty: 31
Miejscowość: Częstochowa
Post 
Tydzien temu zakupilem teardziela 160 GB na standardowe zlacze ATA...

Dlugo myslalema jakiej firmy dysk wybrac;
Caviar - sprawdzony i malo awaryjny, ale baaaaaaardzoooo wolny
Seagate - bez komentarza :-)
Maxtor - najszybszy, ale glosny i cholernie goracy...
Samsung - niewiele wolniejszy od Maxtora, cichy i chlodny (plyta glowna podaje 31 sopni pomiar zewnetrzny 36 stopni).

I ten wlasnie dysk wybralem :-) Po tygodniu uzytkowania wszystko OK. Bardzo szybki (ok 30-50 % szyszy od mojego poprzedniego dysku Caviar WD400 40 GB 7200 obr/min bufor 2 MB).

Fakt faktem firma Samsung miala kiepska opinie na temat dyskow, ale w tej chwili dyski tej firmy naprawde zrobily duzy krok i jak najbarzdiej polecam zakup tych dyskow....

I jeszcze jedno; nie sugerujcie sie testami dyskow twardych opartych na benchmarkach... a dla czego???
Niech kazdy z was zainstaluje sobie na swoim kompie program testujacy szybkosc dysku twardego i niech wykona 3 krotny test...
Kazdy z was zauwazy, ze wyniki beda za kazdym razem inne (10%-30% roznicy).

Na internecie mozecie znalezc testy dyskow twardych, ktorych szybkosc jest mierzona zwyklym stoperem :-)
I to jest najbardziej wiarygodny obraz szybkosci danego dysku...

PS. Sytulacja wyglada troche inaczej jezeli chodzi o dyski S-ATA;
tu godny uwagi jest Caviar WD1600SD....


Czw 10 Lut 2005, 00:54
Profil
użytkownik
użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 01 Lut 2005, 17:13
Posty: 174
Miejscowość: Łazy
Post 
Od kiedy Caviar to wolny jest. Mam takowego 80gb 7200rpm 8mb cache i naprawde super co prawda duzo mu do Segate 200gb Sata 7200rpm 8mb cache ale jak na swoja klase to caviar nie jest wolny. A Maxtora bym nie wział afffffffffffffeeeeeeeeeee samsunga tez. SEGATE i CAVIAR tylko i wylacznie przynajmniej z moich doświadczeń. Mialem 5 Caviarow i 3-cia Barracude :D. Raz Caviar padł ale juz wszystko zalatwione pozytywnie.

_________________
Atari ;)


Wto 12 Kwi 2005, 15:37
Profil
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 30 Sty 2005, 18:30
Posty: 593
Miejscowość: Częstochowa
Post Maxtor rulez
Maciej napisał(a):
Od kiedy Caviar to wolny jest. Mam takowego 80gb 7200rpm 8mb cache i naprawde super co prawda duzo mu do Segate 200gb Sata 7200rpm 8mb cache ale jak na swoja klase to caviar nie jest wolny. A Maxtora bym nie wział afffffffffffffeeeeeeeeeee samsunga tez. SEGATE i CAVIAR tylko i wylacznie przynajmniej z moich doświadczeń. Mialem 5 Caviarow i 3-cia Barracude :D. Raz Caviar padł ale juz wszystko zalatwione pozytywnie.


Sorki ale niewiem o co Ci chodzi z tym Maxtorem... Sam mam 160 8MB i jestem nim po prostu zachwycony :D

W porownaniu do mojego Seagata 60GB 2MB jest szybki jak blyskawica i praktycznie rownie cichutki. To juz jest seria 10, ktora jest o wiele lepsza od 9.

A jezeli chodzi o Caviary to kilka razy juz je montowalem i nie powiedzialbym, ze naleza do demonow szybkosci. Sa natomiast glosne.

Ja sam dotychczas bylem wierny Seagatowi, az do momentu pojawienia sie tego Maxtora.

A wogole miales z nim juz do czynienia praktycznie?

Pozdrawiam

_________________
w moderacji...


Wto 12 Kwi 2005, 17:36
Profil
użytkownik
użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 01 Lut 2005, 17:13
Posty: 174
Miejscowość: Łazy
Post 
Ja z maxtorem osobiście 2 razy wkladalem od kompa nie swojego nie ma z nim zadnych problemow ale wiem ze swego czasu byly bardzo awaryjne i wszedzie je odradzano. A z Caviar ATA na Caviar ATA osiagam około 50000kb/s no czas dostepu powiedzmy jest duzy ale ten 8mb cache jest ok. Kumpel wymienial jakis rok temu maxtora 4 razy w wawie.

_________________
Atari ;)


Wto 12 Kwi 2005, 20:12
Profil
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 30 Sty 2005, 18:30
Posty: 593
Miejscowość: Częstochowa
Post ciagle Maxtor rulez
Ja swojego Maxtora kupilem zaledwie dwa miesiace temu. Jak dotad nie mam z nim najmniejszych problemow, ale czas pokaze :) Jednak skoro przedluzono ich gwarancje do 36 miesiecy to najprawdopodobniej nowa seria jest juz mniej awaryjna. Albo przynajmniej powinna byc :)
Jak mowilem... czas pokaze...

_________________
w moderacji...


Wto 12 Kwi 2005, 20:20
Profil
użytkownik
użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 01 Lut 2005, 17:13
Posty: 174
Miejscowość: Łazy
Post 
No ja na segata mam 36 miesiecy gwarancji w sklepie a w sumie 5 lat :D .

_________________
Atari ;)


Śro 13 Kwi 2005, 05:05
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 13 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.