laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Pią 19 Kwi 2024, 13:06



Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
 Procesor Athlon 64 X2 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 15 Lut 2005, 13:45
Posty: 21
Miejscowość: Częstochowa
Post Procesor Athlon 64 X2
Witam wszystkich użytkowników, mam pytanie o co właściwie chodzi z tymi Athlonami 64 X2, (słyszałem od znajomego ,że to jest coś podobnego do HT), jak dobrze mniemam jest to jeden procesor z dwoma jądrami ale czy działa podobnie na zasadzie HT, chodzi mi o wielowątkowość o wykonywaniw wiele operacji na raz (np. kompresja filmów, muzyki, granie w gierki albo oglądanie filmu i to wszystko w jednym czasie) bez utraty jakości, czy na tym procku da się to wszystko zrobić. Właśnie zamirzam się do kupna tego procesora, tylko muszę chyba troche poczekać bo teraz są jeszcze drogie, np: 3800+ (FSB400, 2x512KB) BOX 64bit, i płytę główną DFI LanParty UT nF4 Ultra- D (chyba będzie pasować płytka pod tego procka). Chciałbym usłyszeć wasze zdanie na temat tego procesora i to czy działa jak HT.

POZDRAWIAM

_________________
szybki


Pon 24 Paź 2005, 12:10
Profil
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 30 Sty 2005, 18:30
Posty: 593
Miejscowość: Częstochowa
Post Re: Procesor Athlon 64 X2
szybki napisał(a):
Witam wszystkich użytkowników, mam pytanie o co właściwie chodzi z tymi Athlonami 64 X2, (słyszałem od znajomego ,że to jest coś podobnego do HT), jak dobrze mniemam jest to jeden procesor z dwoma jądrami ale czy działa podobnie na zasadzie HT, chodzi mi o wielowątkowość o wykonywaniw wiele operacji na raz (np. kompresja filmów, muzyki, granie w gierki albo oglądanie filmu i to wszystko w jednym czasie) bez utraty jakości, czy na tym procku da się to wszystko zrobić. Właśnie zamirzam się do kupna tego procesora, tylko muszę chyba troche poczekać bo teraz są jeszcze drogie, np: 3800+ (FSB400, 2x512KB) BOX 64bit, i płytę główną DFI LanParty UT nF4 Ultra- D (chyba będzie pasować płytka pod tego procka). Chciałbym usłyszeć wasze zdanie na temat tego procesora i to czy działa jak HT.

POZDRAWIAM


to nie X2 dziala jak HT tylko HT imituje dwa procesory, a X2 zawiera w sobie dwa rdzenie czyli mniej wiecej tak jakbys korzystal z dwoch procesorow. Na gry to nie ma zadnego wplywu tylko na programy, ktore korzystaja z tego typu udogodnien, np. programy do obrobki grafiki i audio-video, do kompresji i kilka innych.

_________________
w moderacji...


Pon 24 Paź 2005, 19:27
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 31 Sty 2005, 09:28
Posty: 3119
Miejscowość: Galway(Irl)
Post 
Dokładnie tak jest. Ale już czytałem że niektórzy producenci gier przewidują wykożystanie więcej niż jednego rdzenia w perocesorze w przyszłycch grach a więc powoli zakup staje się sensowny pod tym względem. A do tego nieporównywalny komfort pracy z windows :-)

_________________
i5-3570k @4.7 1.33V * MSI Z77 MPower * 8GB DDR3 Kingston Predator 1866 * XFX Radeon HD 6970 2GB
Seagate 600 256GB SSD * Plextor M5 Pro 256GB SSD * Samsung SE-S224 * BeQuiet DP 650W * Silverstone TJ07B * EIZO S2231W
WC: Apogee XT, Laing DDC, XSPC EX480


Śro 09 Lis 2005, 17:31
Profil
Boss Komputerowiec
Boss Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 14 Lut 2005, 22:24
Posty: 855
Miejscowość: Wrocław
Post 
rafa napisał(a):
Dokładnie tak jest. Ale już czytałem że niektórzy producenci gier przewidują wykożystanie więcej niż jednego rdzenia w perocesorze w przyszłycch grach a więc powoli zakup staje się sensowny pod tym względem. A do tego nieporównywalny komfort pracy z windows :-)

calkowicie się z Tobą zgodze niedawno serwis guru3d.com zaprezentowal "skromne" wymagania Unreala 2007, obsłuży dwu rdzeniowe procesory zeby wogole uruchomic gre tak napisali nie wiem bo jak uruchumic to wole nie grac :) potrzeba takiego sprzetu: procek conajmniej 2,8ghz 512 ram i grafike z serii ge-force 6 a jak chcecie sie cieszyc super zabawa i w miare przyzwoita wydajnoscia na wysokich detalach niezbędny okaże się procesor 3-4GHz, 1GB RAM i GF6800GT/Ultra lub GF7800GT/GTX w trybie SLI. :roll: :? "posra... ich :shock: " wykorzysta w pełni Shader Model 3.0 włącznie z funkcją HDR. wykorzysta rowniez w pelni silnik Novodex-Physik-Engine, który wspiera zaprezentowany niedawno chip Ageia PhysX. hehe dziwne bo nie podano konfiguracji dla chipow ATI...
a teraz moje kluczowe pytanie mam procesor jak w podpisie nie 3,2ghz tylko 3200xp+ a rzeczywiste taktowanie to 2200mhz to jak mam rozumiec wydajnosc ze jakas gra bedzie wymagac rzeczywistego zegara 3,2ghz to mi odpali?? :wink: :? :oops:

_________________

| AMD Phenom X2 555@ X4 B55 + Arctic Cooling Freezer 7 Pro REV.2
| Asus M4A78LT-LE | Kingston 6 GB DDR3 1333 |
| Sapphire HD 6870 1GB | Samsung 500GB | WD Caviar 80GB |
| Powered by Be Quiet Pure Power L7-530W + BELKIN Conserve |
| LG E2260V-PN
| @Seven Professiona l+ Office 2010 Professional
+ Belkin Conserve + Belkin Stride360 16" + Belkin Messenger 16"


Śro 09 Lis 2005, 20:31
Profil WWW
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 30 Sty 2005, 18:30
Posty: 593
Miejscowość: Częstochowa
Post 
Smog napisał(a):
calkowicie się z Tobą zgodze niedawno serwis guru3d.com zaprezentowal "skromne" wymagania Unreala 2007, obsłuży dwu rdzeniowe procesory zeby wogole uruchomic gre tak napisali nie wiem bo jak uruchumic to wole nie grac :) potrzeba takiego sprzetu: procek conajmniej 2,8ghz 512 ram i grafike z serii ge-force 6 a jak chcecie sie cieszyc super zabawa i w miare przyzwoita wydajnoscia na wysokich detalach niezbędny okaże się procesor 3-4GHz, 1GB RAM i GF6800GT/Ultra lub GF7800GT/GTX w trybie SLI. :roll: :? "posra... ich :shock: " wykorzysta w pełni Shader Model 3.0 włącznie z funkcją HDR. wykorzysta rowniez w pelni silnik Novodex-Physik-Engine, który wspiera zaprezentowany niedawno chip Ageia PhysX. hehe dziwne bo nie podano konfiguracji dla chipow ATI...
a teraz moje kluczowe pytanie mam procesor jak w podpisie nie 3,2ghz tylko 3200xp+ a rzeczywiste taktowanie to 2200mhz to jak mam rozumiec wydajnosc ze jakas gra bedzie wymagac rzeczywistego zegara 3,2ghz to mi odpali?? :wink: :? :oops:


Z tego co wiem to te wymagania to plotka. Jakis zartownis podobno puscil fame a wszyscy powtarzaja... chociaz moze i nie :)

_________________
w moderacji...


Śro 09 Lis 2005, 21:19
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 31 Sty 2005, 09:28
Posty: 3119
Miejscowość: Galway(Irl)
Post 
Intel 3.2GHz = AMD 3200+ (mniej więcej).
Jakby AMD chodził na 3.2 rzeczywiste to by zmiótł zmiażdżył i zmasakrował Intelka wydajnością! :-)

Co do wymagań tej gry może to i plotka ale żeby naprawde super komfortowo grac to już dzisiaj sprzęt niewiele gorszy jest potrzebny więc może tak daleko to nie odstaje a co za rok dwa będzie to tylko producenci gier i sprzętu wiedzą.
Ale do uruchomienia gry napewno jeden rdzeń też wystarczy :wink:

_________________
i5-3570k @4.7 1.33V * MSI Z77 MPower * 8GB DDR3 Kingston Predator 1866 * XFX Radeon HD 6970 2GB
Seagate 600 256GB SSD * Plextor M5 Pro 256GB SSD * Samsung SE-S224 * BeQuiet DP 650W * Silverstone TJ07B * EIZO S2231W
WC: Apogee XT, Laing DDC, XSPC EX480


Czw 10 Lis 2005, 05:00
Profil
Boss Komputerowiec
Boss Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 14 Lut 2005, 22:24
Posty: 855
Miejscowość: Wrocław
Post 
rafa napisał(a):
Intel 3.2GHz = AMD 3200+ (mniej więcej).
Jakby AMD chodził na 3.2 rzeczywiste to by zmiótł zmiażdżył i zmasakrował Intelka wydajnością! :-)

Co do wymagań tej gry może to i plotka ale żeby naprawde super komfortowo grac to już dzisiaj sprzęt niewiele gorszy jest potrzebny więc może tak daleko to nie odstaje a co za rok dwa będzie to tylko producenci gier i sprzętu wiedzą.
Ale do uruchomienia gry napewno jeden rdzeń też wystarczy :wink:

no naszczęscie wystarczy :) bo dwa rdzenie beda potrzebne zeby wyciagnac z tej gry maxymalna moc wiedz bez obaw :) ale do tego daleko i technologia w tym czasie sie zmieni :wink:

_________________

| AMD Phenom X2 555@ X4 B55 + Arctic Cooling Freezer 7 Pro REV.2
| Asus M4A78LT-LE | Kingston 6 GB DDR3 1333 |
| Sapphire HD 6870 1GB | Samsung 500GB | WD Caviar 80GB |
| Powered by Be Quiet Pure Power L7-530W + BELKIN Conserve |
| LG E2260V-PN
| @Seven Professiona l+ Office 2010 Professional
+ Belkin Conserve + Belkin Stride360 16" + Belkin Messenger 16"


Czw 10 Lis 2005, 16:18
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 15 Lut 2005, 13:45
Posty: 21
Miejscowość: Częstochowa
Post 
Dziękuję wszystkim za wypowiedzi. Tak jak napisałem wcześniej zamierzam się do kupienia takiego właśnie procka ale ostatnio ktoś mi powiedział ,że Pentiumy 4 (Soc. 775) Intel 820 2.80 GHz (FSB800, 2x1MB) BOX 64bit są lepsze i tańsze i też dwurdzeniowe a dodatkowo mają jeszcze HyperThreading . ŻE są tańsze to się zgodzę bo w X-Komie kosztują na dzień dzisiejszy: Intel 820 2.80 GHz - 992 zł. , a Athlon 64 X2 (S. 939) AMD 3800+ (FSB400, 2x512KB) - 1426 zł. Jakby nie patrzeć jest to duża różnica w cenie bo 434 zł (za tą sumkę to bym miał dobrą płytę główną). A teraz mam do was pytanie, czy te Intele są lepsze, a jeżeli tak to jaką wybrać wmiarę dobrą płytkę w rozsądnej cenie (ok. 450-500 zł), bo jeśli chodzi o Athlona 64 X2 to płytkę już wybrałem :DFI LanParty UT nF4 Ultra-D (a może poradzicie mi jakąś inną?). CZYLI REASUMUJĄC, CO LEPSZE: ATHLON DWURDZENIOWY, CZY INTEL DWURDZENIOWY.

Pozdrawiam!

_________________
szybki


Pią 11 Lis 2005, 17:13
Profil
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 30 Sty 2005, 18:30
Posty: 593
Miejscowość: Częstochowa
Post 
Pentium wydajniejszy :shock: kto Ci takich glupot naopowaiadal :lol: powinni go wychlostac :D Ale na serio to zgodze sie ze Intel jest tanszy ale tylko to przemawia na jego korzysc. AMD po prostu go demoluje i tyle w tym temacie. Nawet sie nie zastanawiaj! Bierz AMDka i w nogi :D

Po co Ci HyperThreading w procesorze dwurdzeniowym? Korzystasz z programow ktore obsluguja 4 rdzenie?? :) chyba nie :) wiec nie ma co sobie tym zawracac glowy... A jezeli chodzi o plyte to wypasik :wink: Jeszcze dobre ramki i bedzie git :)

Pozdrawiam!

_________________
w moderacji...


Pią 11 Lis 2005, 22:02
Profil
nowicjusz
nowicjusz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 01 Lis 2005, 16:27
Posty: 30
Miejscowość: Częstochowa
Post 
Athlon X2 bije w testach PentiumyD na łeb, na szyję. Dwurdzeniowe Intele NIE MAJĄ hyperthreadingu - jedynym modelem jest kosztujący monstrualne pieniądze Extreme Edition. Wraz z brakiem HT, ulatnia się jedyna przewaga dotychczasowych modeli Intela nad AMD. Teraz za ich zakupem przemawia jedynie cena, wszystko pozostałe - górą Athlony X2.

_________________
IP35Pro, E6600 3300Mhz, 4GB HZ, X1950XTX, X-Fi F, T7K500 500GB, 215TW


Pią 11 Lis 2005, 23:52
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 31 Sty 2005, 09:28
Posty: 3119
Miejscowość: Galway(Irl)
Post 
szybki napisał(a):
... ktoś mi powiedział ,że Pentiumy 4 (Soc. 775) Intel 820 2.80 GHz (FSB800, 2x1MB) BOX 64bit są lepsze i tańsze i też dwurdzeniowe a dodatkowo mają jeszcze HyperThreading . ŻE są tańsze to się zgodzę bo w X-Komie kosztują na dzień dzisiejszy: Intel 820 2.80 GHz - 992 zł. , a Athlon 64 X2 (S. 939) AMD 3800+ (FSB400, 2x512KB) - 1426 zł. Jakby nie patrzeć jest to duża różnica w cenie bo 434 zł (za tą sumkę to bym miał dobrą płytę główną). A teraz mam do was pytanie, czy te Intele są lepsze, a jeżeli tak to jaką wybrać wmiarę dobrą płytkę w rozsądnej cenie (ok. 450-500 zł), bo jeśli chodzi o Athlona 64 X2 to płytkę już wybrałem :DFI LanParty UT nF4 Ultra-D (a może poradzicie mi jakąś inną?). CZYLI REASUMUJĄC, CO LEPSZE: ATHLON DWURDZENIOWY, CZY INTEL DWURDZENIOWY...

Sądząc po twoich wypowiedziach nie masz za dużo doświadczenia ze sprzętem a wybrałeś sobie płyte DFI? hmm...życze powodzenia z okiełznaniem tej płyty... :twisted:

Lepiej weź którąś z MSI, np. NEO4 Platinum - dobre wyposażenie i żadnych niespodzianek podczas użytkowania - serio mówie!

_________________
i5-3570k @4.7 1.33V * MSI Z77 MPower * 8GB DDR3 Kingston Predator 1866 * XFX Radeon HD 6970 2GB
Seagate 600 256GB SSD * Plextor M5 Pro 256GB SSD * Samsung SE-S224 * BeQuiet DP 650W * Silverstone TJ07B * EIZO S2231W
WC: Apogee XT, Laing DDC, XSPC EX480


Sob 12 Lis 2005, 10:41
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 15 Lut 2005, 13:45
Posty: 21
Miejscowość: Częstochowa
Post 
Dzięki "rafa" za dobre chęci i podpowieć ale może mi powiesz co jest z tymi płytami DFI nie tak. To prawda może nie mam zbyt dużo doświadczenia ze sprzętem dlatego wszedłem na to forum i pytam się was - bardziej doświadczonych. Wybrałem DFI po wielu przeglądaniach pism komputerowych i czytaniach wypowiedzi na róznych forach. Dlatego jeszcze raz się pytam, czy DFI sprawiają jakieś kłopoty lub problemy? (nie wiem, może ci chodziło o Overclocking, przecież nikt nie rodzi się alfą i omegą, jak trzeba będzie to tego też się nauczę, a swoją drogą po co mi OC do takiego sprzętu,może za dwa lata trzeba będzie podkręcić - ale teraz?

Pozdrawiam

_________________
szybki


Nie 13 Lis 2005, 12:36
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 31 Sty 2005, 09:28
Posty: 3119
Miejscowość: Galway(Irl)
Post 
Chodzi o to że te płyty mają swoje grymasy. Potrafi się czasem wogóle komp nie uruchomic!. Już myślisz że padła i decydujesz się na wysłanie na gware a tu nagle zaskoczyła i działa jakby nigdy nic :shock:
Do tego domyślne ustawienia biosu czasem nie chcą działac ze soprzętem który włożysz. Np. z pamięciami, wkładasz a tu bluescreen - i znowu zonk! Trzeba troche pogrzebac, czasem pozmieniac timingi alpha i znowu działa. Ta płyta to Hardcore i czasem czeba poświęcic troche czasu aż system przestanie się wieszac a komp resetowac. Za to w dobrych rękach można wycisnąc ze sprzętu ostatnie poty bo do OC to najbardziej zaawansowana płyta na rynku. Jak już dojdziesz do ładu to też jak inne jest stabilna jak skała - ale nie jednokrotnie po wielu usilnych próbach opanowania rozbudowanego firmware albo znalezienia stabilnego dla danej konfiguracji biosu.
Polecam topik na tym forum. Ja wiem to ponad 180 stron ale jak go całego przeczytasz to będziesz pewien czy ją chcesz i jakie jeszcze mogą byc problemy.

Tylko jak nie zamierzasz podkręcac wszystkiego na maksa to po co ci taka płyta. Dla szpanu? Większośc innych płyt pozwoli na dobre OC a domyślnie ustawienia biosu nie robią niespodzianek.
Po prostu DFI to musi byc wybór świadomy :wink:

No dośc już tego dramatyzmu :)

_________________
i5-3570k @4.7 1.33V * MSI Z77 MPower * 8GB DDR3 Kingston Predator 1866 * XFX Radeon HD 6970 2GB
Seagate 600 256GB SSD * Plextor M5 Pro 256GB SSD * Samsung SE-S224 * BeQuiet DP 650W * Silverstone TJ07B * EIZO S2231W
WC: Apogee XT, Laing DDC, XSPC EX480


Nie 13 Lis 2005, 13:08
Profil
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 30 Sty 2005, 18:30
Posty: 593
Miejscowość: Częstochowa
Post 
Moze ja to ujme w prostszy sposób :) To tak jakbyś dopiero zdał na prawo jazdy i chciał sobie kupić 400 konny samochod z napedem na tylna os i bez elektroniki :P Jest wielka frajda w prowadzeniu takiego autka ale w mniej doswiadczonych rekach mozna go szybko rozbic :) To tyle ode mnie...

_________________
w moderacji...


Nie 13 Lis 2005, 18:17
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 31 Sty 2005, 09:28
Posty: 3119
Miejscowość: Galway(Irl)
Post 
Ale to pieknie powiedziałeś... :D

_________________
i5-3570k @4.7 1.33V * MSI Z77 MPower * 8GB DDR3 Kingston Predator 1866 * XFX Radeon HD 6970 2GB
Seagate 600 256GB SSD * Plextor M5 Pro 256GB SSD * Samsung SE-S224 * BeQuiet DP 650W * Silverstone TJ07B * EIZO S2231W
WC: Apogee XT, Laing DDC, XSPC EX480


Nie 13 Lis 2005, 19:13
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 24 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.