laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Sob 27 Kwi 2024, 22:57



Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 12 posty(ów) ] 
 Monitor z TV 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 25 Kwi 2008, 23:41
Posty: 35
Post Monitor z TV
Witam na początku miałem zamiar kupić tylko monitor z gniazdem HDMI, ale po większym przeglądaniu ofert natknąłem się na dwie ciekawe propozycje monitorów z TV. Takie rozwiązanie było by dla mnie najlepsze ponieważ posiadam mały pokój a dzięki temu rozwiązaniu wyniósłbym stary monitor i telewizor które zajmują dużo miejsca.

Wybrałem następujące modele, ale skłaniam się bardziej ofercie drugiej ze względu na lepsze głośniki bo z tego co zauważyłem to tylko tym się różnią jeśli się mylę to proszę mnie poprawić.
http://www.x-kom.pl/p/56480-monitor-lcd ... zarny.html
http://www.x-kom.pl/p/56479-monitor-lcd ... zarny.html

Teraz mam kilka pytań które mnie nurtują
1. Czy taki monitor z TV zastąpi w 100% monitor bez TV?
2. Czy mogę napotkać problemy jakie opisują na forum które podaje niżej czy to kwestia tylko konfiguracji monitora
http://forum.pclab.pl/topic/702461-LG-2 ... n-napisow/
3. Posiadam kartę graficzną GTX 550 Ti i ta karta jest za słaba do grania w rozdzielczości full HD więc czy nie będzie problemu w zmniejszeniu rozdzielczości ekranu o dwa poziomy niżej podczas grania przy podłączeniu kablem HDMI nie mając problemów z jakością obrazu jakie są opisywane na forum które podałem wyżej
4. Czytałem gdzieś na forum, ale teraz nie mogę tego znaleźć że uruchamiając bardzo starą grę monitor tracił sygnał z komputerem ponieważ monitor tak niskiej rozdzielczości z gry nie obsługiwał w której gra się uruchomiła. Dlatego moje pytanie czy takie sytuacje faktycznie mogą się zdarzyć przy bardzo starych grach w które czasami też gram?
5. Jak wygląda sprawa gwarancji czy firma LG nadal daje pierwsze 30 dni na bad pixel że w razie wystąpienia w 30 dniach monitor jest wymieniany na nowy?. Jest to dla mnie bardzo istotne ponieważ chce nabyć monitor w 100% sprawny i bez wad.


Pozdrawiam


Pią 03 Lut 2012, 15:02
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7675
Post Re: Monitor z TV
Z naszej strony proponujemy zainteresować się modelem Samsung T22A300 TV czarny, a zaoszczędzoną gotówkę można przeznaczyć na zewnętrzne głośniki komputerowe, które zdecydowanie będą lepsze niż te wbudowane w monitorze. Oczywiście monitory z wbudowanym tunerem telewizyjnym z powodzeniem zastępują zwykłe monitory oraz telewizory oferując wszystkie ich zalety w jednym urządzeniu. Ciężko powiedzieć czy problem poruszony na forum nie pojawi się u Ciebie, lecz można sobie z nim poradzić zmieniając nazwę źródła sygnału na PC. Na niewyraźnie ikony może też pomóc zmniejszenie ostrości obrazu, wiem to z własnego doświadczenia ponieważ sam wykorzystuje telewizor jako monitor dla komputera oraz notebooka. Co do zmniejszenia rozdzielczości monitora, należy liczyć się ze drobnym spadkiem jakości obrazu. Nie jest to bardzo widoczne jednak najładniejszy obraz uzyskamy przy natywnej rozdzielczości. Monitor potrafi wyświetlić obraz w najniższej rozdzielczości jaką jest 640x480, więc nie powinno być problemu z obsługą starszych gier. Niestety firma LG nie oferuje już miesięcznej gwarancji na uszkodzone piksele, lecz podobno poszczególne model nadal posiadają taką gwarancję. Proponujemy potwierdzić to jednak bezpośrednio w serwisie firmy LG.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Pią 03 Lut 2012, 16:47
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 25 Kwi 2008, 23:41
Posty: 35
Post Re: Monitor z TV
Dziękuje za propozycje którą Pan podał, ale oglądając samsunga wypada on zdecydowanie gorzej od modelu LG M2280DF-PZ który ja podałem i chyba przyzna mi Pan tutaj racje potwierdzając to w następnym poście. Przede wszystkim ma gorsze głośniki i to jest jego główna wada jak dla mnie. Kolejne mankamenty jakie zauważyłem to że ma o wiele mniej wejść i posiada gniazdo USB które nie za bardzo idzie wyczytać do czego służy oczywiście komuś te dwie rzeczy mogą nie przeszkadzać i to nie jest wada. Ja po prostu uważam że do oglądania naziemnej telewizji cyfrowej lub telewizji satelitarnej z zewnętrznego dekodera nie ma sensu podłączać dodatkowych głośników skoro można kupić Monitor/TV z lepszymi głośnikami które potem w zupełności wystarczą i nie będą bardzo kiepskiej jakości. Głośniki do komputera posiadam Creative P5800 (5.1) które zakupiłem u Państwa kilka lat temu i spisują się do dziś świetnie :) więc głośników nie potrzebuje. Mam rozumieć że problemy które ja opisałem a Pan potwierdził że bardzo łatwo je rozwiązać tyczą się wszystkich monitorów z tv i to wszystko przestawia się w ustawieniach telewizorów czyli zmieniając nazwę sygnału na PC plus zmniejszając ostrość obrazu? proszę o potwierdzenie tego. Chce rozwiać wszystkie moje wątpliwości między innym dlatego założyłem ten temat żeby po kupnie nie okazało się że funkcja monitora na tym ucierpiała w porównaniu gdybym kupił sam monitor tym bardziej że korzystam częściej z komputera.

Dodam jeszcze że posiadam system Windows XP i raczej w chwili obecnej nie będę go zmieniał a moje połączenie z LG wyglądało by następująco:

HDMI-1 Komputer
HDMI-2 Dekoder do cyfrowej telewizji naziemnej z nagrywaniem który już posiadam
AV-1 Stary dekoder satelitarny możliwość podłączenia tylko przez euro
Plus do tego kabel antenowy

Reszta wejść by została wolna które w przyszłości mogłyby się przydać na dodatkowe urządzenia lepiej mieć więcej niż mniej :) Pozdrawiam i dziękuje za zainteresowanie.


Sob 04 Lut 2012, 11:50
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7675
Post Re: Monitor z TV
Zaproponowaliśmy model firmy Samsung jako alternatywę dla modeli firmy LG ponieważ wspomniałeś, iż ważne są dla Ciebie lepsze głośniki. Naszym zdaniem zewnętrzne głośniki są lepszym rozwiązaniem od wbudowanych ze względu na ogromną różnicę w jakości dźwięku. Natomiast jeżeli głośniki muszą być wbudowane to model M2280DF-PZ wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Pamięta jednak, iż mimo wbudowanego subwoofera dźwięk będzie nadal słaby co będzie miało znaczenie podczas oglądania np. filmów akcji. Dodatkowo firma Samsung jest jednym z liderów wśród producentów matryc co będzie miało odzwierciedlenie w jakości obrazu w porównaniu do modeli firmy LG. Niemniej jednak nie testowaliśmy wymienionych modeli stąd nie jesteśmy w stanie jednoznacznie stwierdzić, który model będzie najlepszy pod względem jakości obrazu. Co do problemu z obrazem jak widać dotyczy pojedynczych przypadków i można je wyeliminować poprzez odpowiednią kalibrację o ile problem w ogóle się pojawi. Pamiętaj jednak, iż monitor z wbudowanym tunerem jest kompromisem pomiędzy monitorem, a telewizorem i najlepszą jakość obrazu uzyskamy na monitorze bez wbudowanego tunera.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Pon 06 Lut 2012, 16:14
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 25 Kwi 2008, 23:41
Posty: 35
Post Re: Monitor z TV
Dobrze jest poznać alternatywy i zgadzam się w 100% że głośniki w LG wcale nie są aż tak dobrej jakości, ale wybierając LG kierowałem się trzema kryteriami po pierwsze że ma lepsze głośniki na tle innych modelów, po drugie że posiada więcej wejść co w przyszłości może się też przydać, a po trzecie że posiada USB dzięki któremu można słuchać muzyki, oglądać filmy i zdjęcia. Głośniki z telewizora nie będą wykorzystywane w przypadku podłączenia komputera bo od tego mam głośniki creative. Jako alternatywę dla dobrych głośników spokojnie mogę wykorzystać swoje głośniki creativ ponieważ posiadają wejście AuxIn dzięki któremu można podłączyć dodatkowe źródło dźwięku. Nasuwa się tylko teraz pytanie skoro Pan polecał dodatkowe głośniki to w jaki sposób można podłączyć takie głośniki do telewizora LG lub samsunga? że po takim podłączeniu będą odbierały podczas oglądania tv z wbudowanego dekodera plus z dwóch dekoderów które zostaną podłączone. Z tego co ja się orientuje to nie ma za bardzo takiej możliwości gdyż te telewizory nie posiadają wyjścia audio i właśnie dlatego chciałem lepsze głośniki wbudowane z powodu braku możliwości podłączenia dodatkowych głośników do telewizora. Pobrałem instrukcje LG i znalazłem ciekawą rzecz mianowicie w opcjach tego telewizora jest funkcja "Oznaczenie wejścia" w której można ustawić np HDMI jako PC po takiej zmianie telewizor ustawia się jakby bardziej na monitor jest to funkcja pewnie o której Pan pisał wcześniej czyli zmieniając źródło sygnału na PC niestety nie dostrzegłem takiej opcji w samsungu. Pozdrawiam


Śro 08 Lut 2012, 08:19
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7675
Post Re: Monitor z TV
Modele LG oraz Samsung posiadają wyjście słuchawkowe jack stereo, do którego można podłączyć zewnętrzne głośniki. Dodatkowo model M2280DF-PZ TV posiada wyjście cyfrowe, optyczne typu TOSLINK. Samsung również posiada możliwość wybrania nazwy złącza jako PC, które jest typowo dedykowane dla komputerów więc nie powinno być problemu z jakością obrazu.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Śro 08 Lut 2012, 10:22
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 25 Kwi 2008, 23:41
Posty: 35
Post Re: Monitor z TV
Dziękuje za wszystkie informacje jakie zostały mi udzielone. Na sam koniec chciałbym się jeszcze dowiedzieć o dwie istotne rzeczy mianowicie:
1. Jeśli kupie u Was monitor z tv i powiedźmy zaraz po włączeniu okaże się że posiada on jeden bad piksel to czy w takim wypadku Wasz sklep wymienia bez problemu na monitor bez tej wady?. Oczywiście zdaję sobie sprawę że jeśli bad piksel pojawi się np. po 4 miesiącach użytkowania to wtedy nie podlega to gwarancji bo są normy, ale uważam też że zaraz po włączeniu taki piksel to jest raczej wada fabryczna która nie powstała a jest od samego początku.
2. Monitor LG M2280DF-PZ w internecie można kupić za 920zł z przesyłką. Adresu do konkurencji nie będę podawał bo w regulaminie jest zakaz podawania linków do innych sklepów co jest oczywiste i zrozumiałe dla mnie że takich rzeczy się nie robi. Wiem że z Wami idzie się dogadać ponieważ jestem waszym stałym klientem i miałem kilka takich sytuacji że potraficie dać rabat lub zbliżyć cenowo ofertę na tle innych. Teraz powstaje pytanie jaka jest szansa na dostanie rabatu na ten konkretny monitor?. Zakup chce zrobić w waszym sklepie bo wasz sklep cenie udowadniając to kupując u Was sporo rzeczy które mogą zostać potwierdzone dowodami zakupów.


Pią 10 Lut 2012, 01:12
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7675
Post Re: Monitor z TV
Jeżeli zamówienie zostanie złożone przez internet to masz możliwość zwrotu bądź wymiany monitora w terminie 10 dni od daty jego odebrania pod warunkiem, iż nie będzie on nosił śladów użytkowania.
Na chwilę obecna model LG M2280DF-PZ TV możemy zaproponować w kwocie 950zł.
Zachęcamy do złożenia zamówienia przez naszą stronę internetową. :)

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Pią 10 Lut 2012, 09:49
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 25 Kwi 2008, 23:41
Posty: 35
Post Re: Monitor z TV
Cena jak najbardziej mi odpowiada i szczerzę mówiąc liczyłem na taki rabat :). Monitor będę zamawiał za jakiś czas więc z chwilą złożenia zamówienia rozumiem że mam się powołać na ten temat żeby otrzymać taki rabat?. Pozdrawiam


Pią 10 Lut 2012, 11:20
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7675
Post Re: Monitor z TV
Zaproponowaną cenę możemy zagwarantować na dzień dzisiejszy. Niestety nie jesteśmy w stanie przewidzieć jak będą wyglądały ceny u naszych dystrybutorów w przyszłym tygodniu stąd też nie możemy zapewnić, iż aktualna oferta będzie nadal aktualna w późniejszym czasie. Przed dokonaniem zamówienia prosimy ponownie skontaktować się w sprawie rabatu. :)

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Pią 10 Lut 2012, 12:32
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 25 Kwi 2008, 23:41
Posty: 35
Post Re: Monitor z TV
Rozumiem i będę starał się złożyć zamówienie wcześniej, ale jeśli sytuacja by się przedłużyła to najpierw będę kontaktował się z Wami lub ewentualnie napiszę posta o rabat w swoim temacie. Pozdrawiam


Sob 11 Lut 2012, 08:45
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7675
Post Re: Monitor z TV
Zatem czekamy z niecierpliwością.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Wto 14 Lut 2012, 10:39
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 12 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 67 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.