laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Nie 16 Cze 2024, 04:35



Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 6 posty(ów) ] 
 Acer 5830TG i5, i7 czy Asus X53SV i5, i7 ? Zalety, Wady, ??? 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 10 Kwi 2012, 18:42
Posty: 5
Miejscowość: Szczecin
Post Acer 5830TG i5, i7 czy Asus X53SV i5, i7 ? Zalety, Wady, ???
Witam.

Planuje kupić laptopa, cena wyjściowa była 2500 zł, jednak gdy obejrzałem Acera 5830... stwierdziłem, że to jest to. Maksymalny max to 3000 zł.

Laptop będzie miał posłużyć minimum 3-5 lat więc trochę to jest. Będzie mi służył na studiach, mobilność górą więc ekran 15,6, obróbka grafiki (narazie amatorska), solidna bateria nie ukrywam, że lubię sobie pograć, jednak nie zawsze karta graficzna jest najważniejsza. Dysk minimum 320GB, Bluetooth 3.0 oraz USB 3.0 to kolejne moje widzimisię.

Rozważam 2 opcje.
Acer 5830 http://www.x-kom.pl/p/73168-notebook-laptop-15,6-acer-as5830tg-i7-2640m-4gb-750-dvd-rw-7hp64.html

lub
Asus http://www.x-kom.pl/p/72308-notebook-laptop-15,6-asus-x53sv-sx891v-i7-2670qm-4gb-750-dvd-rw-7hp64.html#

jednak jeżeli ktoś z was, bądz guru X-KOM jest w stanie polecić mi coś LEPSZEGO i w cenie stosunkowo fajnej co do zastosowanych komponentów, wówczas rozważę każdą opcję.

Sercem wybieram Acera, rozumem chyba Asusa.
Mam parę pytań co do wadliwości. Wiadomo jakie krążą opinie o tej firmie, jednak guru często wspomina, że Acer zdecydowanie się poprawił, na dodatek mam w rodzinie 3 Acery (2letnie już) i dotąd żadnych problemów, więc to mnie uspokaja, a mam dylemat czy ten laptop wytrzyma mi te 3-5lat.
Na + w Acerze jest bateria, czytałem test na waszej stronie i byłem przekonany że to jest sprzęt dla mnie.

Czy warto inwestować tych kilka setek i brać i7 czy zostać przy i5 ?
Czy jest ktoś kto ma, miał do czynienia z tymi modelami i jest w stanie potwierdzić ich zalety i wady, powiedzieć coś ciekawego, lub odradzić.

Kolejne pytanie do guru: Jestem w trakcie zbierania funduszy, laptop bym kupował za jakieś 2 miesiące, czy wówczas będą jeszcze dostępne te modele czy będzie ciężko?
A może poczekać jeszcze trochę, może szykuje się jakaś nowa premiera w dobrej konfiguracji i cenie. (Acer M3 ultrabook?? )
Za wszelkie porady, odpowiedzi z góry dziękuję.
Pozdrawiam!

Jak coś mi się jeszcze przypomni to dopiszę ;)


Wto 10 Kwi 2012, 19:01
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 09 Kwi 2012, 22:31
Posty: 11
Post Re: Acer 5830TG i5, i7 czy Asus X53SV i5, i7 ? Zalety, Wady,
W sprawie procesora moim zdaniem warto jest dołożyć do i7 ponieważ chcesz wykorzystywać go do obróbki graficznej a różnica w szybkości i5 a i7 jest spora.
http://www.youtube.com/watch?v=7OVtMGfBUME -takie małe porównanie


Wto 10 Kwi 2012, 20:32
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 10 Kwi 2012, 18:42
Posty: 5
Miejscowość: Szczecin
Post Re: Acer 5830TG i5, i7 czy Asus X53SV i5, i7 ? Zalety, Wady,
KaprowyWierch napisał(a):
W sprawie procesora moim zdaniem warto jest dołożyć do i7 ponieważ chcesz wykorzystywać go do obróbki graficznej a różnica w szybkości i5 a i7 jest spora.
http://www.youtube.com/watch?v=7OVtMGfBUME -takie małe porównanie



Naprawdę świetny film, ukazujący nam dużą przewagę nad i5 w bardziej wymagających czynnościach i wręcz miażdżącą przewagę nad i3. Teraz już nie będę miał żadnych wątpliwości. :thumleft:


Wto 10 Kwi 2012, 21:57
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7697
Post Re: Acer 5830TG i5, i7 czy Asus X53SV i5, i7 ? Zalety, Wady,
Witam,

co do awaryjności to faktycznie firma ASUS cieszy się lepszą opinią jednak obecnie firma Acer zdecydowanie poprawiła się w tej kwestii. Dodatkowo seria Timeline X zawsze cieszyła się uznaniem wśród Klientów i tutaj naprawdę ciężko cokolwiek zarzucić modelowi AS5830TG.
Jeżeli bierzemy pod uwagę amatorską pracę z grafiką to procesor Core i5 w zupełności wystarczy. W przypadku bardziej zaawansowanej pracy w programach graficznych procesor Core i7 zdecydowanie lepiej się sprawdzi oraz będzie bardziej przyszłościowy. Niestety nie jesteśmy w stanie przewidzieć jak będzie kształtowała się dostępność poszczególnych konfiguracji w czerwcu ponieważ zależy to głównie od aktualnej sprzedaży. W okresie 2 miesięcy zapewne pojawią się nowe konfiguracje, jednak ceny na początku będą dość wysokie w porównaniu do starszych modeli.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Śro 11 Kwi 2012, 10:43
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 10 Kwi 2012, 18:42
Posty: 5
Miejscowość: Szczecin
Post Re: Acer 5830TG i5, i7 czy Asus X53SV i5, i7 ? Zalety, Wady,
Raczej spoglądam przyszłościowo, więc jak już się zdecyduje to jednak na i7.
No właśnie i w tym tkwi sęk, że niestety teraz nie dam rady porwać się na taki zakup, a gdy za te 2 miesiące ten model, z takim wyposażeniem i konfiguracją będzie niedostępny, to będę strasznie pluł sobie w brodę...
Trudno, może pojawi się kontynuacja, bądź ujrzymy coś lepszego do czego będzie warto dołożyć jeszcze trochę. No nic, dzięki za odpowiedź, gdy już będę na etapie zakupu, wówczas pewnie jeszcze raz zadam szereg pytań, nt dobrego sprzętu.
Pozdrawiam


Śro 11 Kwi 2012, 17:41
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7697
Post Re: Acer 5830TG i5, i7 czy Asus X53SV i5, i7 ? Zalety, Wady,
Za około 2 miesiące będzie dużo nowych konfiguracji i zapewne będzie w czym wybierać. Koniecznie odezwij się przed dokonaniem wyboru.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Czw 12 Kwi 2012, 11:04
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 6 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.