laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 25 Kwi 2024, 04:21



Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 1 post ] 
 Zestaw za 3.800,- 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 12 Gru 2012, 16:44
Posty: 5
Post Zestaw za 3.800,-
Witam.

Myślę o modernizacji aktualnego komputera z powodu zbliżających się urodzin (ale może zakup się odwlecze do premiery Steamroller, może ceny Intela spadną). Szukam chłodzenia na proc, karty graf., ramu, płyty głównej, zasilacz.

W zasadzie procesor już wybrany, i5 2500k. Sądzę że różnica cenowa do 2600k jest za duża co do różnicy w wydajności. Chłodzenie myślałem Thermalright Silver Arrow Sb-E Extreme, nie wiem czemu tam gdzie akurat przeglądałem, cenili go wyżej on Noctuny. Ale czekam na inne propozycje (prócz zamkniętych wodnych bloków, corsairy i inne). Płyta główna oczywiście jakaś potrafiąca łączyć zintegrowanego układu graficznego proca i fizycznej karty graficznej. Oraz by umożliwiała dobry OC procka (tyle na ile szczęście pozwoli najpewniej powyżej 4GHz). USB 3.0 przynajmniej 1 złącze, przynajmniej 2 złącza SATA 3.0, jeden PCI-Express 3.0. Karta graficzna- moja propozycja na Gigabyte Radeon HD 7950. Ram- nie wiem jakiej firmy, dowolny 1,333MHz CL8, minimalne różnice, graniczące w obrębie błędu, przy tym procesorze podobno przy 2-3 razy droższych kościach, 2x4GB. Zasilacz chyba OCZ STEALTHXSTREAM 2 700W starczy na taki zestaw.

Propozycje zamiany jakiś elementów ?

EDIT:
Żeby dokładniej przybliżyć planowany zestaw i nadal proszę o ew. zmiany jeżeli uważacie że coś w tej samej cenie jest lepsze.
Postanowiłem zdjąć IHS i wymienić pastę, jak będę składał więc jednak wezmę przewrotnie IB:
Procesor i5-3570k (planowany @4.5GHz) wiem że zależne od tego jaką sztukę jeszcze trafię.........................870,-
Płyta główna AsRock Z77 Extreme 4 ................................................................................................................519,-
Cooler Thermalright Silver Arrow Sb-E Extreme + 3 śmigło do tego ..................................................................412,-
Zasilacz Antec TruePower Quattro 1200W..................................................................................................... 789,-
RAM OCZ DDR3 4GB (4x2GB) Platinum 1600MHz CL6 LV ...................................................................................366,-
Karta Graficzna podajcie coś za.....................................................................................................................~1000,-

Pozdrawiam.


Nie 03 Lut 2013, 01:17
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 1 post ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 62 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.