laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Wto 16 Kwi 2024, 15:16



Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 7 posty(ów) ] 
 SATA NIEWYMIATA 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 17 Lut 2005, 15:43
Posty: 1
Post SATA NIEWYMIATA
Witam.
Niedawno zakupiłem dysk SATA 120GB NCQ Seagate Barracuda. No i ... kicha. Procesor A64 3000 939, 512MB, XP PRo, Plyta to Asus A8V Deluxe z podwójną Satą i Raid'em. Moje wrażenia są nieciekawe :twisted: . Pomijając niedogodności z instalacją dysku: dysk nie wykrywany przez BIOS, potrzebna dyskietka ze sterownikami F6 w instalatorze, itd., dysk bardzo wolno startuje - windows tak jakby "czekał" na dysk, a jak już odpali to pracuje bardzo głośno w porównaniu do innych dysków seagate, których używałem, nie wspominając juz o tym, że obudowa chodzi mi po podłodze. Może marudzę, ale ja nie spodziewałem się po SACIE niewiadomo czego, ale jeżeli ładowanie systemu trwa dłuzej niż na kompie brata, który ma amd 2000 i dysk ata 100 to już jest niestety obciach. Planuję wgrać nowy BIOS może to coś przyspieszy (nie wiem jak wyeliminować jeden z ekranów startowych gdzie pokazywane są kanały SATA i czy jest do nich coś podpięte). Czy musi być zainsatalowany SP1 albo 2, żeby lepiej winda śmigała? Jeśli macie większe doświadczenie z tymi dyskami, dajcie znać. Pozdrawiam.


Czw 17 Lut 2005, 18:34
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 27 Sty 2005, 12:37
Posty: 467
Miejscowość: kiedyś X-KOM, teraz Warszawa:)
Post Re: SATA NIEWYMIATA
jami napisał(a):
Witam.
Niedawno zakupiłem dysk SATA 120GB NCQ Seagate Barracuda. No i ... kicha. Procesor A64 3000 939, 512MB, XP PRo, Plyta to Asus A8V Deluxe z podwójną Satą i Raid'em. Moje wrażenia są nieciekawe :twisted: . Pomijając niedogodności z instalacją dysku: dysk nie wykrywany przez BIOS, potrzebna dyskietka ze sterownikami F6 w instalatorze, itd., dysk bardzo wolno startuje - windows tak jakby "czekał" na dysk, a jak już odpali to pracuje bardzo głośno w porównaniu do innych dysków seagate, których używałem, nie wspominając juz o tym, że obudowa chodzi mi po podłodze. Może marudzę, ale ja nie spodziewałem się po SACIE niewiadomo czego, ale jeżeli ładowanie systemu trwa dłuzej niż na kompie brata, który ma amd 2000 i dysk ata 100 to już jest niestety obciach. Planuję wgrać nowy BIOS może to coś przyspieszy (nie wiem jak wyeliminować jeden z ekranów startowych gdzie pokazywane są kanały SATA i czy jest do nich coś podpięte). Czy musi być zainsatalowany SP1 albo 2, żeby lepiej winda śmigała? Jeśli macie większe doświadczenie z tymi dyskami, dajcie znać. Pozdrawiam.


niewatpliwie sp troche pomaga przy obsludze dyskow sata...

ale oczywiscie jesli ma pan problemy z dyskiem, ktory byl zakupiony u nas, to pomozemy... zapraszamy do sklepu, wymienimy na innego producenta, jesli to nie pomoze, to pata zastosujemy...
mysle jednak ze wina jest po stronie wadliwie dzialajacego sprzetu...

_________________
Image Image


Czw 17 Lut 2005, 19:10
Profil WWW
użytkownik
użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 01 Lut 2005, 17:13
Posty: 174
Miejscowość: Łazy
Post 
U mnie sata wymiata przyrost predkosci byl widoczny po przesiadce z Caviara 80gb 7200rpm 8mb cache na segate barracuda 200gb 7200rpm i 8mb cache. Teraz transfery z dysku na dysk siegaja do 55000kb/s. a w czesniej max bylo 30000kb/s. I dysk bez problemow w biosie wykrywa. Nie mialem zadnych problemow z tego typu dyskami a zlozylem juz na nich 4-5 zestawow wszedzie pracowaly dobrze. Mozliwe ze wina lezy w konfiguracji komputera, systemu itp. No musze sie zgodzic ze chodzi ciut glosniej ale to nie regula zalezy od modelu zawsze mozna to wyeliminowac (zastosowac tlumienie).

_________________
Atari ;)


Śro 09 Mar 2005, 17:48
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 14 Mar 2005, 22:19
Posty: 41
Post 
Cytuj:
Pomijając niedogodności z instalacją dysku: dysk nie wykrywany przez BIOS, potrzebna dyskietka ze sterownikami F6 w instalatorze


Nie rozumiem tu czegos ?! czyzbys pierwszy raz instalowal SATA !? to normalka z F6 !@!

Cytuj:
dysk bardzo wolno startuje - windows tak jakby "czekał" na dysk, a jak już odpali to pracuje


Przedweszystkim sprawdz dysk programem firmowym Seagate, jezeli nei znajdzie bledow to sprawdz konfiguracje Sata (w bisosie ) w zaleznosci ktorego uzywasz czy VIA czy Promisa, jak wszystko jest ok to dysk do wymiany mialem takei przypadki z Maxtorami (nawet mi sie taki zdazyl :( )

Jezeli ju bedzie all ok to instaluj system na Promisie jest szybszy.



Cytuj:
nie wiem jak wyeliminować jeden z ekranów startowych gdzie pokazywane są kanały SATA i czy jest do nich coś podpięte


Tutaj mozesz wylaczyc tylko Promisa :)) mnei tez przeszkadza to wykrywanie ... ale nie walczylem z tym.

_________________
Moje aukcje http://allegro.pl/listing.php/user?us_id=2176504
User : lisman1


Wto 15 Mar 2005, 00:02
Profil WWW
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 31 Sty 2005, 09:28
Posty: 3119
Miejscowość: Galway(Irl)
Post Re: SATA NIEWYMIATA
jami napisał(a):
Witam.
Niedawno zakupiłem dysk SATA 120GB NCQ Seagate Barracuda. No i ... kicha. Procesor A64 3000 939, 512MB, XP PRo, Plyta to Asus A8V Deluxe z podwójną Satą i Raid'em. Moje wrażenia są nieciekawe :twisted: . Pomijając niedogodności z instalacją dysku: dysk nie wykrywany przez BIOS, potrzebna dyskietka ze sterownikami F6 w instalatorze, itd., dysk bardzo wolno startuje - windows tak jakby "czekał" na dysk, a jak już odpali to pracuje bardzo głośno w porównaniu do innych dysków seagate, których używałem, nie wspominając juz o tym, że obudowa chodzi mi po podłodze. Może marudzę, ale ja nie spodziewałem się po SACIE niewiadomo czego, ale jeżeli ładowanie systemu trwa dłuzej niż na kompie brata, który ma amd 2000 i dysk ata 100 to już jest niestety obciach. Planuję wgrać nowy BIOS może to coś przyspieszy (nie wiem jak wyeliminować jeden z ekranów startowych gdzie pokazywane są kanały SATA i czy jest do nich coś podpięte). Czy musi być zainsatalowany SP1 albo 2, żeby lepiej winda śmigała? Jeśli macie większe doświadczenie z tymi dyskami, dajcie znać. Pozdrawiam.

SP2 przynajmniej u mnie przyspieszył pracę całego systemu. Pozatym obsługuje dowolne wielkości partycji.

Co do Barracudy to trochę je słychać ale na szybkość to narzekać nie można. Może też byc kwestia sterowników do płyty.

_________________
i5-3570k @4.7 1.33V * MSI Z77 MPower * 8GB DDR3 Kingston Predator 1866 * XFX Radeon HD 6970 2GB
Seagate 600 256GB SSD * Plextor M5 Pro 256GB SSD * Samsung SE-S224 * BeQuiet DP 650W * Silverstone TJ07B * EIZO S2231W
WC: Apogee XT, Laing DDC, XSPC EX480


Pią 18 Mar 2005, 20:52
Profil
użytkownik
użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 01 Lut 2005, 17:13
Posty: 174
Miejscowość: Łazy
Post 
No a u mnie po instalacji sp2 wyniki w 3d marku spadly a system chodzi tak jak chodzil

_________________
Atari ;)


Sob 19 Mar 2005, 06:36
Profil
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec

Rejestracja: Śro 26 Paź 2005, 19:20
Posty: 745
Miejscowość: Przemyśl
Post 
Maciej napisał(a):
U mnie sata wymiata przyrost predkosci byl widoczny po przesiadce z Caviara 80gb 7200rpm 8mb cache na segate barracuda 200gb 7200rpm i 8mb cache. Teraz transfery z dysku na dysk siegaja do 55000kb/s. a w czesniej max bylo 30000kb/s.

tylko tyle ?
Cos slabiutko bo widocznie byl podlaczony jakos na lewo , pozatym na ATA tez transfer moze osiagnac bez problemowo 55MB/s jesli tylko wszytko jest dobrze poustawiane.
W SATA nie ma problemuz masterami i slave'ami bo jeden dysk=jeden kanal. A dwa dyski polaczone na osobnych kanalach chodza szybciej niz na jednym.

Pozatym Nie wiem po co ludzie wymyslaja takie rzeczy jak 256 mb grafy z szyna 128-bit , albo SATA , Albo ATA100/133. zaden dysk nie potrafi wykorzystac nawet transferu ATA66. Albo AGPx8 wydajnosc w porownaniu z AGPx4 jest ponizej 3 % :)


Śro 26 Paź 2005, 19:59
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 7 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.