laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Wto 19 Mar 2024, 08:38



Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
 Przerzucenie systemu z tysku HDD na SSD 
Autor Wiadomość
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Przerzucenie systemu z tysku HDD na SSD
MJC napisał(a):
Blazer: Bardzo łatwo podważasz wszelkie testy, które na dwóch dyskach są przeprowadzane w tych samych warunkach, a ponad to nie są to testy organizowane przez producentów dysku. Nie będę od razu negował Twojej opinii o wydajności dysku ADATA, ale wskaż jeden test, który udowadnia Twoją tezę - będę wdzięczny ;)

Myślę że taki test rozwieje wątpliwości :)

Nie ma problemu, ale podaj mi jakie to są te same warunki, na stronie ssd.userbenchmark?
Bo ja to tam widzę tylko średnią z x ilości testów o tych samych warunkach nie ma mowy, ale jeżeli oczywiście wskażesz mi w którym miejscu są te same warunki (czyli konfiguracja) to jak najbardziej odwołam wszystko.
No i oczywiście mój link do testu (gdyby ktoś miał problemy ze znalezieniem :faja: )
http://bfy.tw/Bmqw :mrgreen:


Nie 14 Maj 2017, 20:31
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 25 Kwi 2015, 20:28
Posty: 9
Post Re: Przerzucenie systemu z tysku HDD na SSD
No i spoko, jeden z pierwszych testów na PurePC, ADATA przegrywa z Samsung 850 EVO praktycznie w każdym przypadku kopiowania plików. Fakt nie jest to wydajność wyższa o 20%. Ale test ten nie udowadnia że ADATA jest wydajniejsza.

Nie chce być złośliwy ale patrz: Czas w sekundach (mniej = lepiej)


Wto 16 Maj 2017, 20:43
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 23 Sie 2014, 17:35
Posty: 7785
Post Re: Przerzucenie systemu z tysku HDD na SSD
FxJ napisał(a):
Poza ADATA Ultimate SU800 wydajny jest jeszcze Samsung EVO 850 tak do 20% nawet.


Jak się chce to można tak sobie wymyślić test by doszło do 30%, ale tak w przedziale 10-20% to spokojnie

_________________
Zestawienie polecanych laptopów i ultrabooków ✅
Nie wiesz która seria jest najlepsza, który model jest najnowszy? Napisz na mój e-mail :thumright:
GG:47751279


Wto 16 Maj 2017, 21:11
Profil WWW
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Przerzucenie systemu z tysku HDD na SSD
MJC napisał(a):
No i spoko, jeden z pierwszych testów na PurePC, ADATA przegrywa z Samsung 850 EVO praktycznie w każdym przypadku kopiowania plików. Fakt nie jest to wydajność wyższa o 20%. Ale test ten nie udowadnia że ADATA jest wydajniejsza.

Nie chce być złośliwy ale patrz: Czas w sekundach (mniej = lepiej)


Zgadzam się z tym (Czas w sekundach (mniej = lepiej)), z tym że albo ja źle patrzę, albo Ty:
Aż sobie to rozpisałem:

Kopiowanie 35 GB różnych plików
Adata SU800 256GB:112,2sek (szybciej o 38sek)
Samsung 850EVO 250GB: 150,2sek

Kopiowanie 4 GB małych plików:
Adata SU800 256GB:36,2sek (szybciej o 1sek)
Samsung 850EVO 250GB: 37,7sek

Kopiowanie 7 GB pliku ISO.RAR
Adata SU800 256GB:29,9sek (szybciej o 6 sek)
Samsung 850EVO 250GB: 36,4sek

Rozpakowywanie archiwum:
Adata SU800 256GB:87,2sek (szybciej o 8 sek)
Samsung 850EVO 250GB: 95,1sek

Popraw mnie bo ja tam dalej widzę że Adata jest szybsza.

Najlepiej gdyś podał czasy Samsunga i Adaty to wtedy może i ja zobaczę.

Nawet sam autor testu napisał:
Cytuj:
Obydwa modele to również absolutnie najwyższa półka wydajnościowa w kategorii SATA, bowiem w testach rzeczywistych niejednokrotnie doganiają Samsungi SSD 850 PRO

Z tym że on wskazał na Samsungi Pro, a nie EVO.


Wto 16 Maj 2017, 21:16
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Przerzucenie systemu z tysku HDD na SSD
Jednak miałem rację, bo cisza w temacie od tygodnia :mrgreen: .


Nie 21 Maj 2017, 21:41
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 23 Sie 2014, 17:35
Posty: 7785
Post Re: Przerzucenie systemu z tysku HDD na SSD
Nadal nie uważasz że nie ma nic podejrzanego w rozbieżności, że nie ma nic dziwnego w teście od użytkowników i wynikach z portalu? Jak uważasz.

http://images.anandtech.com/doci/8747/TurboWrite.png
Warto też wziąć pod uwagę rozmiar cache wersji obu modeli ;)

_________________
Zestawienie polecanych laptopów i ultrabooków ✅
Nie wiesz która seria jest najlepsza, który model jest najnowszy? Napisz na mój e-mail :thumright:
GG:47751279


Nie 21 Maj 2017, 22:01
Profil WWW
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Przerzucenie systemu z tysku HDD na SSD
Z cachem trochę słaby argument:
Adata 256MB
Samsung 512MB
Mimo to Adata szybsza.
W tych rozbieżnościach nie ma nic dziwnego. Dalej nie rozumiesz, że użytkownicy z tego portalu co podałeś testują swoje dyski w benchmarku i nie są to testy rzeczywiste, tylko wyniki z jakiegoś tam programu. Dodatkowo nie znamy poszczególnych konfiguracji. Skoro obiektywnie chcesz coś porównać musisz obu produktom zapewnić takie same lub przynajmniej porównywalne warunki testów. Te testy z tej strony: http://ssd.userbenchmark.com/Compare/Sa ... 2977vs3912 to wolna amerykanka, ja mogę zrobić test na 10 letnim laptopie z SATA i wrzucić do sieci, ty zrobisz taki sam test na najnowszym sprzęcie, a później wszystko się uśrednia.
Dodatkowo co mnie interesuje że dysk jest szybki w jakimś tam programie testującym, ja się pytam ile się uruchamia system, jak szybko kopiują się pliki, jak szybko instaluje się gra, czy też jak szybko otwiera się program biurowy lub przeglądarka- to są testy rzeczywiste.


Nie 21 Maj 2017, 22:51
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 23 Sie 2014, 17:35
Posty: 7785
Post Re: Przerzucenie systemu z tysku HDD na SSD
Cytuj:
Dalej nie rozumiesz, że użytkownicy z tego portalu co podałeś testują swoje dyski w benchmarku i nie są to testy rzeczywiste

Jak wszystkie :faja:

Pomijam fakt że purepc / pclab testował bez systemu zainstalowanego na dysku ;) Który jest bliższy realnemu? Chyba te które są robione bezpośrednio na dysku + wszystkie programy itp. z różną pojemnością zapełnienia.

_________________
Zestawienie polecanych laptopów i ultrabooków ✅
Nie wiesz która seria jest najlepsza, który model jest najnowszy? Napisz na mój e-mail :thumright:
GG:47751279


Pon 22 Maj 2017, 00:17
Profil WWW
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Przerzucenie systemu z tysku HDD na SSD
FxJ napisał(a):
Cytuj:
Dalej nie rozumiesz, że użytkownicy z tego portalu co podałeś testują swoje dyski w benchmarku i nie są to testy rzeczywiste

Jak wszystkie :faja:

Pomijam fakt że purepc / pclab testował bez systemu zainstalowanego na dysku ;) Który jest bliższy realnemu? Chyba te które są robione bezpośrednio na dysku + wszystkie programy itp. z różną pojemnością zapełnienia.

No i co z tego że testowali bez systemu?
Bliższy realnemu są test kopiowania/instalacji/czasy uruchamiania.
Jak test w benchmarku mogą być testami rzeczywistymi :shock:
W Benchmarkach to 2xRX480 jest lepszy niż GTX 1070, a jakoś nikt tej pierwszej konfiguracji nie poleca, wiesz dlaczego w testach rzeczywistych (gry) sytuacja jest już inna.


Pon 22 Maj 2017, 07:48
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 23 Sie 2014, 17:35
Posty: 7785
Post Re: Przerzucenie systemu z tysku HDD na SSD
Blazer napisał(a):
Bliższy realnemu są test kopiowania/instalacji/czasy uruchamiania.

Tylko dla tych co mają już 2 dyski SSD :faja:

_________________
Zestawienie polecanych laptopów i ultrabooków ✅
Nie wiesz która seria jest najlepsza, który model jest najnowszy? Napisz na mój e-mail :thumright:
GG:47751279


Pon 22 Maj 2017, 12:26
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.