laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Sob 04 Maj 2024, 21:21



Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 3 posty(ów) ] 
 Jak to działa? czyli OneKey Recovery 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 28 Kwi 2011, 13:43
Posty: 1
Post Jak to działa? czyli OneKey Recovery
Witam, mam kilka istotnych pytań związanych z magicznym przyciskiem OneKey Recovery w laptopie Lenovo y560.

Z tego co do tej pory wyczytałem i udało mi się zrozumiec, służy on do całkowitego przywrócenia partycji systemowej. Czyli gdybym użył go w tym momencie to moja partycja c zostałaby sformatowana i przywrócona do takiego stanu w jakim była ona w dniu gdy kurier dostarczył mi laptopa, wraz ze wszystkimi będącymi w ów czas zainstalowanymi programami i sterownikami. Jeżeli się mylę to proszę mnie poprawic.

Z mojego punktu widzenia takie działanie jest pozbawione sensu, ponieważ nie widzę nic pozytywnego w odzyskaniu systemu wraz z przestarzałymi sterownikami i fabrycznie zainstalowanymi trialowymi bądź pełnymi lecz kompletnie nie potrzebnymi mi programami, a do tego to wszystko na jednej, jedynej partycji.
Oczywiście zaraz ktoś powie, że przecież mogę przywrócic system w ten sposób, a następnie usunac nieinteresujące mnie rzeczy, podzielic partycje i zaktualizowac sterowniki. Osobiście zamiast tego wolałbym sformatowac wszystko sam, podzielic na partycje, zainstalowac windowsa i sterowniki od nowa, bo roboty przy tym wcale dużo więcej prawdopodobnie by nie było, a przynajmniej system byłby w 100% świeży i wiedziałbym co dokładnie na nim jest. I tu rodzi się pytanie czy można wykorzystac OneKey po mojemu?

No właśnie, po mojemu.

Chciałbym zrobic to, o czym juz napisalem czyli sformatowac cały dysk, podzielic go wedle mojego uznania, na jednej partycji znajdowałby się sam system zainstalowany z płyty (nie żaden obraz czy kopia zapasowa tylko normalny Windows z oryginalnej płyty), a na innych dane i programy. Następnie poinstalowac sterowniki i w tym momencie się zatrzymac. Następnie na wolnej partycji utworzonej wcześniej podczas instalacji Windowsa stworzyc obraz swojego świeżego systemu, tak abym w przyszłości za pomocą OneKey Recovery miał możliwośc przywrocenia systemu właśnie to tego stanu.

Czy jest to w ogólne możliwe?


Czw 28 Kwi 2011, 14:20
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 27 Lip 2009, 12:22
Posty: 582
Miejscowość: Częstochowa
Post Re: Jak to działa? czyli OneKey Recovery
Niestety zawsze w opcji systemów preinstalowanych przez producenta sytuacja wygląda tak jak w tym przypadku.

System zawsze zaszyty jest na ukrytej partycje recovery, skąd można go przywrócić do wersji fabrycznej.

Możesz też utworzyć kopię systemu na drugiej partycji w dowolnym momencie i wtedy będziesz miał możliwość przywrócenia systemu do wersji z chwili utworzenia kopii właśnie przez przycisk One Key Recovery.

Nie sugerowałbym instalacji systemu z nośnika OEM, gdyż może to skasować partycję recovery.

Instalacja systemu OEM + sterowniki da taki sam czas jak aktualizacji sterowników i odinstalowanie zbędnych aplikacji z wersji preinstalowanej.

Niestety innego wyjścia w tym przypadku nie ma.

_________________
Image

x-kom@x-kom.pl

Asus U30JC || 13,3" LED || Intel Core i3-350M || 8GB DDR3 1333MHz Kingston || 128GB HDD SSD V100 Kingston || NVIDIA GeForce 310M 512MB DDR3 with OPTIMUS || Windows 7 Home Premium PL 64bit || Office 2010 Pro Plus || Logitech G9x Gaming Mouse


Pią 29 Kwi 2011, 17:26
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 05 Maj 2013, 18:51
Posty: 1
Post Re: Jak to działa? czyli OneKey Recovery
Hej! A ja podlacze się pod temat. Dokonalam zakupu lenovo thinkPad e530 i mam maly problem. A wynika on stad, ze nie firmy nie dolaczaja teraz przeważnie plytki z systemem do zakupionego sprzętu. Lenovo ma w sobie taka magie, ze można wykorzystać giziczek do utworzenia kopii systemu i wszystkiego co w nim jest, czyli jak cos mi się stanie z kompem to wkładam plyte i odtwarzam wszystko co w nim było i tak mam system od nowa i mogę z niego korzystać. ThinkPad'y nie maja tego guziczka ale maja w sobie ukryty program OneKey Recovery Pro.
No wiec pierw probowalam ze znajomym utworzyć taka plytke zaraz po zakupie laptopa, z informacji od sprzedawcy wynikało, ze powinno się zmiescic wszystko na 1 plytke. Otworzylismy program, który sprzedawca wyciagnal nam na pulpit a był to Lenovo ThinkVintage kliknelam bodajże na "Dyski Factory Recovery" i zaczelo się cos dziac, wyskoczylo zaznaczone Boot Media i Data Media. Zaczely się nagrywać plyty a po trzeciej wolal kolejna, nie zajelo to 10 minut jak mowil sprzedawca plyt zaczelo brakować a mnie czasu bo musiałam jechać do pracy wiec zmuszona wylaczylam komputer. Myslalam, ze jak wlacze to proces zawola o kolejna plytke jak wolal i uda się go zakonczyc. Nie zawolal.
Po parodniowym szukaniu i wertowaniu forum oraz podrecznikow użytkownika odnalazłam u siebie OKR. LenovoThinkVintage/Lepsze tworzenie i odtwarzanie kopii/ i wyskakuje OKR. Wchodze w lunch advances (niestety wszystko mam po angielsku) klikam create rescue media by zmienić ustawienia i jak nacisnelam na cd's/dvd's i potem na ok to nagle zaczelo się cos weryfikować nagrywać i konczyc. A na dysku nadal nic. Wiec kolejna plyta do wyrzucenia.
Czy ktoś zna ten program na tyle dobrze by mi pomoc? Pliss
Chodzi mi o zgranie jakos systemu/utworzenie jego kopii by w przypadku formatu czy czegos można było wgrac system od nowa.


Nie 05 Maj 2013, 19:08
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 3 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.