laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Wto 16 Kwi 2024, 08:41



Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 2 posty(ów) ] 
 Lenovo G580 - problem z sterownikiem WIFI 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 29 Maj 2014, 02:02
Posty: 1
Post Lenovo G580 - problem z sterownikiem WIFI
Witam, moja dziewczyna zakupiła laptop Lenovo G580 ( z allegro x-kom), laptop bez systemu, jednak dostaliśmy płytę z sterownikami dedykowanymi dla windows'a 8.
Zainstalowałem Windowsa 7, instalowałęm te sterowniki z płyty i nie było żadnego problemu, jednak pojawił się problem z kartą sieciową WIFI, nie działa żadnen sterownik.. przeszukałem już setki forum i sporo osób ma ten problem, mianowicie żaden sterownik nie pasuje do tej karty sieciowej - nawet te ze strony lenovo, które są niby na windowsa 7. Jest zółty wykrzyknik w menadzerze urządzen, nawet te sterowniki co podawali na forach nie działają instalując je z pliku wykonywalnego czy wskazując ręcznie poprzez "aktualizuj sterownik" w menadzerze urzadzen.
Borykam się już z tym problemem.. nie mogę znależć rozwiązania, próbowałem szukać po identyfikatorze sprzętu, lecz nie ma żadnego nawet w menadzerze urządzeń...
Jedynem sensownym rozwiązaniem okazała się instalacja owego sterownika poprzez "Driver pack soultions" mam na pendrivie, program ma baze sterowników działa tez w trybie offline jak i online, znalazł i zainstalował ten sterownik.. jednak zainstalowały się wraz z sterownikiem jakieś wirusy, wyskakujące reklamy.. nie wiem czy pendrive jest zainfekowany czy sam po prostu ściagnął to z sterownikiem.. robiłem format i reinstalacje systemu i ponownie zainstalowalem, dalej to same jakies wirusy.. a po instalacji tego sterownika poprzez ten program, zainstalowalem everesta by dowiedziec sie cos wiecej o tej karcie.. nic sensownego tylko Broadcom i jakis tam standard nie pamietam symbolu.. w menadzerze urzadzen tak samo..
Proszę o pomoc.. mam zainstalowany system Windows 7 Ultimate 64 bit,
Bedę bardzo wdzięczny, jeśli ktoś rozwikła mój problem (moja dziewczyna też ;) ) zastanawiam się nad kupnem osobnej karty sieciowej na usb, ale wolalbym zeby jednak wszystko działało..
Proszę was o pomoc bo już śni mi się po nocach ten laptop, jednak brak rozwiązania.. a laptop stoi :)
Pozdrawiam


Czw 29 Maj 2014, 02:22
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8676
Miejscowość: Opole
Post Re: Lenovo G580 - problem z sterownikiem WIFI
Czekaj nie wiem czy dobrze rozumiem ale dostałeś płyte ze sterownikami na Windows 8, A masz system Windows 7 ;p to pewnie że nie będzie śmigać.

http://forum.pclab.pl/topic/851009-Prob ... ik%C3%B3w/
Może pomoże.

Jeśli nie to pobierz ze strony Lenovo dokładnie do swojego laptopa i do swojego Windowsa. Następnie jak włączysz ta instalke ona ci w dysku C wypakuje w folderze Drivers
C:\Drivers
Wejdziesz w ten folder znajdz ten starownik z WiFi. Jak otworzysz folder będzie folder Broadcom lub Atheros. W każdym z tych folderów jest inna instalka po próboj każda może któraś załapie. U mnie to podziałało na wcześniejszym laptopie.

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Pią 30 Maj 2014, 10:39
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 2 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.