laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 28 Mar 2024, 20:31



Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 5 posty(ów) ] 
 Lenovo Y580 - problem programowy (a być może sprzętowy) 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 24 Lip 2013, 15:54
Posty: 3
Post Lenovo Y580 - problem programowy (a być może sprzętowy)
Witam. Z uwagi na opóźnienia w komunikacji z serwisem, chciałbym przedstawić problem jaki pojawił się z moim bądź co bądź nowym Lenovo Y580.

Sprzęt zakupiony w X-Kom z dorzuconym przez sklep SSD Adata na mSata, na którym poprosiłem o zainstalowanie systemu.
System operacyjny WIN 8 PL.
Oryginalny dysk 1TB nie zawiera systemu operacyjnego.

Podczas użytkowania komputera (przeglądanie stron WWW) wszystko zawisło. Niezrażony takimi sytuacjami (jako że sam jestem programistą i wiem, że takie rzeczy to jeszcze nie koniec świata) odczekałem kilka minut (przerwa na herbatę w pracy często dobrze robi), a następnie pomimo nieudanych prób przejścia do zarządzania procesami (A+C+D) ubiłem go przyciskiem zasilania.
Po uruchomieniu okazało się, że przestał bootować z dysku.

Szybka reakcja, sprawdzenie w BIOS czy dysk jest widoczny - jest.
Odpalenie ponownie - nic nie zmieniło.
Pozostała próba instalacji ponownie Windy i tu niestety kaplica - dysk podpięty jako 0 widoczny z 0mb przestrzeni, bez możliwości sformatowania. Mogę utworzyć nową partycję 0mb, co oczywiście pluje błędem z instalatora Windows.

Nie wiem jak to interpretować, ale intuicja mi podpowiada, że albo uszkodzony jest MBR/GPT albo dysk padł. Mylące jest to, że bios go widzi.

Serwis poprosił mnie o zrzuty, ale od tamtej pory cisza. Piszę tu, ponieważ lapek jest narzędziem pracy i trochę bez niego muszę cierpieć na słabszej maszynie.

Pytanie dodatkowe - skoro dysk montował X-KOM to czy gwarancja/naprawa oznacza konieczność wysłania sprzętu do centrali przeze mnie? Czy też, ponieważ odbierałem go w salonie firmowym, istnieje możliwość przekazania go do centrali poprzez salon firmowy. Pytam, ponieważ kurierzy robią dziwne rzeczy z paczkami, nawet jeśli jest na nich taśma i naklejki FRAGILE, chyba że są to Ci sami przyjeżdżający po sprzęt, którzy wiedzą co wożą. Wolałbym uniknąć przykrej niespodzianki.

Na potwierdzenie mogę podrzucić screeny z BIOS i instalatora.
Pozdrawiam


Pią 18 Lip 2014, 14:40
Profil
Moderator
Moderator

Rejestracja: Czw 02 Sie 2012, 18:29
Posty: 742
Post Re: Lenovo Y580 - problem programowy (a być może sprzętowy)
Gdyby padł MBR to pewnie wyświetliło by komunikat w stylu "Operating System not found". Możesz nagrać na pendrive bootowalne Ubuntu, odpalić (w trybie LiveUSB, bez instalowania czegokolwiek) i zobaczyć co pokaże manager dysków (może też być samo GParted w takim samym trybie), w sensie czy ma normalne rozmiary partycji.

_________________
Nie jestem pracownikiem X-Kom ---> oficjalne konto sklepu to X-KOM.PL

Dell Precision M6600 - i7-2720QM // FHD LG Philips // AMD FirePro M8900 // 20GB RAM Kingston HyperX // 128 GB SSD Ssmsung 830 + 750 HDD (7200 RPM) Seagate // WiFi 6300 + 375 BT // WWAN 5550
Dell Lattitude E6420 - i5-2520M // 1366 x 768 Multitouch screen // NVIDIA NVS 4200M // 4GB RAM // 320GB (7200 RPM) // 9cell // WiFi N 6300


Pią 18 Lip 2014, 17:51
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 24 Lip 2013, 15:54
Posty: 3
Post Re: Lenovo Y580 - problem programowy (a być może sprzętowy)
Odpaliłem installera Windows 8 w trybie naprawy i sprawdziłem diskpartem -> dysk jest widoczny i online, ale nie widzi na nim żadnej partycji, nie pozwala żadnej założyć a rozmiar jaki pokazuje to 32 kb. Dogrzebałem się w necie, że ten rozmiar to rozmiar pamięci kontrolera. Dodatkowo nie pokazuje go jako adata w bios, a jedynie nazwę kontrolera Sandforce{200026BB}. Tu również pogrzebałem i z lektury wnioskuję, że dysk zdechł. I nie jest to odosobniony przypadek jeśli chodzi o Adata. W sumie to dziwne bo tego samego kontrolera używa np. Intel. Czekam na odpowiedź serwisu X-Kom, ale podejrzewam że skończy się na wymianie dysku.

A, próbowałem jeszcze zdiagnozować go narzędziami z płyty Hirens Boot, ale żadne z nich (MHDD itd.) nie było w stanie poprawnie pokazać tego dysku - albo był niedostępny albo w ogóle go nie wykrywało.


Pon 21 Lip 2014, 08:00
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7665
Post Re: Lenovo Y580 - problem programowy (a być może sprzętowy)
Przepraszamy za opóźnienia. Wynikają one z przenosin naszego magazynu: http://www.x-kom.pl/?news=2026. Mamy nadzieję, że serwis pomoże oraz sprawę uda się załatwić jak najszybciej.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Pon 21 Lip 2014, 10:03
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 24 Lip 2013, 15:54
Posty: 3
Post Re: Lenovo Y580 - problem programowy (a być może sprzętowy)
Też mam taką nadzieję. Wystarczy, że ktoś z serwisu odniesie się do tego co tu napisałem oraz do screenów przesłanych na maila. Potrzebna prosta decyzja - czy próbujemy coś zrobić z dyskiem po mojej stronie, czy odsyłać go do X-Komu i w jakiej formie (cały laptop lub sam dysk).

EDIT:
Podobny problem został opisany tu:
http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-2002833/problem-xpg-sx300-adata-ssd.html
U mnie wręcz bliźniacza sytuacja.


Pon 21 Lip 2014, 12:55
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.