laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Pią 29 Mar 2024, 16:58



Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 17 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 Płyta z Windowsem nie została dołączona do zamówienia 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 08 Lip 2014, 22:52
Posty: 1
Post Płyta z Windowsem nie została dołączona do zamówienia
Witam,
Zakupiłem tegoż laptopa: http://www.x-kom.pl/p/200432-notebook-laptop-15-6-acer-v5-561g-i5-4200u-8gb-1281000-win8x-r7-m265-fhd.html przedpłata, odbiór w krakowskim salonie. Przytargałem dzisiaj laptopa na mieszkanie i niestety okazało się, że nie została do niego dołączona płyta z Windowsem, a powinna. Jak mogę się teraz dowiedzieć, gdzie ją uzyskać? Rozumiem, że zlokalizowanie jej nie powinno być problemem, wszak naklejka jest z kluczem na spodzie laptopa jest, a klucz również jest umieszczony na płycie.


Wto 08 Lip 2014, 22:58
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8673
Miejscowość: Opole
Post Re: Płyta z Windowsem nie została dołączona do zamówienia
Zainstalowany system operacyjny Microsoft Windows 8.1 PL (wersja 64-bitowa)
Dołączone oprogramowanie Nośnik z systemem MS Windows 8.1 PL 64bit
Sterowniki do systemu Windows 8.1

Dzwoń na infolinie pewnie Ci doślą :)

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Śro 09 Lip 2014, 21:48
Profil WWW
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7665
Post Re: Płyta z Windowsem nie została dołączona do zamówienia
keicaM, zweryfikowaliśmy zgłaszaną przez Ciebie sytuację. Najmocniej przepraszamy, rzeczywiście nośnik omyłkowo nie został dołączony do Twojego zamówienia. Naturalnie Twój system pozostaje legalny, a klucz produktu znajdziesz na zakupionym urządzeniu.

W najbliższym czasie skontaktuje się z Tobą pracownik naszego salonu i poinformuje Cię, kiedy płyta będzie gotowa do odbioru. Raz jeszcze przepraszamy za zaistniałą sytuację.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Czw 10 Lip 2014, 10:53
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 13 Paź 2014, 08:55
Posty: 7
Post Płyta z Windowsem nie została dołączona do zamówienia
Piszę dopiero teraz, bo znalazłem chwilę czasu na poszukanie podobnego tematu.
Z komentarzem na Allegro jeszcze się wstrzymuję, zobaczymy jak X-kom rozwiąże mój problem lub czy w ogóle wykaże zainteresowanie.

Również i ja nie dostałem oryginalnej płyty z windowsem 7, dalej wysyłka lapka zamiast 24h, to trwała ponad tydzień.
Poniżej podaję dane mojego zamówienia, bo nie mam zamiaru czekać godzinę na infolinii, a na moje mejle nikt nie odpisuje.

Żądam wysłania do mnie oryginalnej płyty Windows 7 Home Premium PL 64bit z licencją, pudełkiem itp itd !!!
Nie po to płaciłem 300zł za oryginalny Windows 7, aby dostać jakąś Waszą płytkę recovery, którą to sami "stworzyliście"


Dane mojego zakupu w celu szybkiego odszukania mojej oryginalnej płyty z win 7:
Dell Inspiron 3541 4x1.80GHz 8GB 500 R5 M230 Win7 (4495882463) nick: rafix1, zresztą tylko ja kupiłem na tej aukcji
FAKTURA VAT NR: CZ/2014/08/14399 DO PARAGONU NR: W057992
Nabywca: ID: Z0138743
Data wykonania usługi / dostawy towaru: 20 sierpnia 2014
Sposób zapłaty: PayU
Termin płatności: 13 sierpnia 2014

W opisie aukcji, na końcu w tabeli wyraźnie jest napisane: Dołączone oprogramowanie: Nośnik z systemem MS Windows 7 Home Premium PL 64bit
a nośnika z oprogramowaniem nie otrzymałem


Pozdrawiam, Rafał


Pon 13 Paź 2014, 09:22
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 23 Sie 2014, 17:35
Posty: 7785
Post Re: Płyta z Windowsem nie została dołączona do zamówienia
Nośnik można ściągnąć tymczasem z internetu - weryfikujemy ją po sumie kontrolnej

_________________
Zestawienie polecanych laptopów i ultrabooków ✅
Nie wiesz która seria jest najlepsza, który model jest najnowszy? Napisz na mój e-mail :thumright:
GG:47751279


Pon 13 Paź 2014, 11:34
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 13 Paź 2014, 08:55
Posty: 7
Post Re: Płyta z Windowsem nie została dołączona do zamówienia
Kupiłem laptopa z dołączonym nośnikiem z win 7, także chce otrzymać oryginalny nośnik, a nie bawić się w pobieranie i sprawdzanie sum kontrolnych... zresztą nie mam na to czasu i dostatecznej wiedzy :)


Pon 13 Paź 2014, 18:52
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 13 Paź 2014, 08:55
Posty: 7
Post Re: Płyta z Windowsem nie została dołączona do zamówienia
Dostałem odpowiedź z X-Kom na mejla, w której drobnym druczkiem jest napisane, że nie mogę ich treści rozpowszechniać...tak dla informacji piszę do DELLa czy instalują jeszcze Windows 7 czy tylko Windows 8 i 8.1

ps.
na laptopie miałem naklejkę UBUNTU, dalej oryginalna konfiguracja na stronie DELLa również pokazuje, że fabrycznie zainstalowany system to był LINUX
Numer części 2VK2G
Opis UBUNTU LINUX 12.04 SP1

Rozwiązwyanie zagadki trwa!

EDIT:
celowo nie edytowałem poprzedniego posta, aby było widać, że coś się w temacie dzieje, pomimo braku tutaj odpowiedzi ze strony X-KOM :(


Wto 14 Paź 2014, 10:27
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7665
Post Re: Płyta z Windowsem nie została dołączona do zamówienia
rafix1, zakupiony przez Ciebie laptop, jest sprzedawany przez producenta bez systemu operacyjnego lub z systemem operacyjnym Linux. Konfiguracja którą zakupiłeś w naszym sklepie, została w naszym Dziale Montażu wyposażona w system Microsoft Windows 7 Home Premium PL 64bit w wersji DOEM, co oznacza, że powinieneś otrzymać zarówno klucz produktu, jak i płytę instalacyjną. Wystarczy że powołasz się na ten fakt w korespondencji którą aktualnie prowadzisz, a powinieneś otrzymać od nas brakujący nośnik.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Wto 14 Paź 2014, 12:17
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 13 Paź 2014, 08:55
Posty: 7
Post Re: Płyta z Windowsem nie została dołączona do zamówienia
miło to czytać, tylko co to znaczy "powinienem otrzymać" ?! :shock:

Domniemam, że otrzymam oryginalną płytę instalacyjną z systemem operacyjnym Windows 7 HP SP1 x64 (wersja 64bit) język Polski
a nie drugą (bo jedną juz mam) płytkę recovery, którą to sami "stworzyliście".

ps.
A przy okazji jak wymienialiście w Waszym Dziale Montażu pamięć RAM z 4GB na 8GB, to jakiej firmy włożyliście pamięć RAM 8GB? Firmową, rekomendowaną przez DELL'a czy Noname z nie wiadomo skąd?
Sam nie mogę sprawdzić, ponieważ nakleiliście kartkę z opisem modelu laptopa na śrubkę, która przytrzymuje pokrywkę pod którą znajduje się pamięć RAM.


Wto 14 Paź 2014, 13:51
Profil
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik

Rejestracja: Sob 29 Mar 2014, 17:40
Posty: 88
Post Re: Płyta z Windowsem nie została dołączona do zamówienia
@rafix1 No nie wierzę... Do laptopa masz dodaną licencję na Windowsa 7. Jest to licencja DOEM, czyli jak sama nazwa wskazuje, cyfrowa. Pozwoliło ci to zaoszczędzić do 150zł przy legalnym Windowsie. Dostęp do takich licencji mają tylko b. duże sklepy, w tym i X-Kom. Masz naklejkę, masz licencję - na tej zasadzie bazuje Microsoft od ponad dekady. Masz licencję - zdobywasz nośnik skąd chcesz, jak chcesz, byleby wersja się zgadzała (w tym wypadku: win7 home premium pl 64bit). Nie podobało się? Trzeba było kupić wersję bez Windowsa i dobulić do standardowego OEMa, który różni się jedynie super ładną płytką.
Poza tym, co do ramu, producenci laptopów wsadzają w swoje sprzęty najtańsze no-name'y najczęściej. Hynixy, Elixiry, różne inne wynalazki. "Firmowa od Della", śmieszne to nawet. Naklejkę na śrubce możesz zerwać - to tylko znak dla ciebie, że po zamontowaniu tego ramu pracownicy sklepu nie majstrowali w środku. Nie zazdroszczę pracownikom użerania się z takimi upartymi i aroganckimi klientami, którzy toczą pianę jeszcze przed zweryfikowaniem swoich "racji".


Wto 14 Paź 2014, 23:28
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 13 Paź 2014, 08:55
Posty: 7
Post Re: Płyta z Windowsem nie została dołączona do zamówienia
@wat, do arogancji to daleko, z mojej strony jest to inteligentne punktowanie nierzetelnego sprzedawcy a moje "uparcie" wynika ze zlewki pracowników X-KOMa do klienta, czuję się potraktowany jako -> sprzedać i zapomnieć.

Twoje wypociny niestety są w 95% nic nie warte, bo:
1. zapłaciłem za Windowsa w X-KOM 300zł więc przepłaciłem 171zł bo DOEM można legalne kupić za 129zł,
2. w opisie napisali, że Dołączone oprogramowanie: Nośnik z systemem MS Windows 7 Home Premium PL 64bit - więc taki chcę (gdyby tego nie napisali, to by nie było tematu),
3. o RAM pytam z ciekawości i z lekką ironią napisałem "firmowa od Della" bo wiem, że i tak wszystko w jednej fabryce w Chinach robią i tylko naklejki zmienieniają,
4. moje uparcie wynika z faktu, że jak zawarłem umowę na kupno - sprzedaży lapka z nośnikiem, to umowa ma być spełniona przez obie strony, a ponadto z faktu, że (co już pisałem):
- na mejle nie odpowiadali,
- infolinia to jakaś paranoja, czas oczekiwania ponad 40min, udzielone odpowiedzi na zasadzie zbycia klienta, eh szkoda pisać,
- próbowali mi wmówić, że system windows 7 zainstalował Producent a nie oni (tym już przegieli),
- czas wysyłki wypisują do 24h a trwało to 7dni,
i po piąte, chciałem kupić w X-KOM drugiego laptopa w windowsem 7, trochę lepszego, ale zrobiłem tak jak piszesz @wat, kupiłem gdzie indziej, dostępny w 24h, oryginalny windows za 129zł kupiony, płyta z windowsem nagrana i wyszło mi to o 171zł taniej niż w X-KOMie + dodatkowo zaoszczędzone mnóstwo czasu na takie bzdety jak tu sie dzieją.
Reasumując, nigdy więcej X-KOM, gdzie klient jest nikim ... może X-KOM musi zatrudnić więcej pracowników, bo czasowo i merytorycznie się nie wyrabiają.

Podejrzewam, że po tym poscie, to na pewno oryginalnej płyty z win 7 nie otrzymam (mają przecież DOEM).

Prośba do X-KOM, pozmieniajcie opisy w sprzedawanych lapkach, co do nośnika z windowsem, chyba, że znowu chcecie stracić kolejnych klientów.

ps.
niestety u mnie sprawdziła się stara maksyma, że najtaniej nie znaczy najlepiej.


Śro 15 Paź 2014, 08:28
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7665
Post Re: Płyta z Windowsem nie została dołączona do zamówienia
rafix1, to, że powinieneś otrzymać płytę, oznacza że powinna ona zostać dołączona do Twojego zamówienia w momencie wysyłki. Z Twoich wiadomości wynika jednak, że otrzymałeś od nas nośnik DOEM wraz z licencją. Jest to pełnoprawny, licencjonowany produkt, którego bez przeszkód możesz używać z zakupionym komputerem. Niestety nie mamy możliwości dołączenia nośnika OEM lub BOX do licencji innego typu.

Jeśli chodzi o licencję DOEM, to nie ma możliwości jej odsprzedania. Polecamy skontaktować się z firmą Microsoft lub sprzedawcą licencji oraz upewnić się, że licencja zakupiona przez Ciebie w innym sklepie jest legalna.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Śro 15 Paź 2014, 14:29
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 13 Paź 2014, 08:55
Posty: 7
Post Re: Płyta z Windowsem nie została dołączona do zamówienia
Mam ten nośnik od Was, o czym wcześniej pisałem ... co mi po tym nośniku, jak wyraźnie jest na nim napisane:
- "Nośnik odzyskiwania systemu Windows",
- i dalej " [...] firma X-KOM.PL [...] zainstalować ponownie systemu operacyjnego", czyli aby odzyskać system muszę wysłać laptopa do Was (nie o to mi chodziło kupując u Was Laptopa z Windowsem).

Ja nie neguję, że zainstalowany przez Was Windows jest nielegalny, tylko wprowadziliście mnie w błąd opisem, że dołączacie nośnik z win 7, a Wy dołączyliście nośnik odzyskiwania win 7.

To jeszcze inaczej się zapytam, tak łopatologicznie (już wiem, że płyty z win 7 nie dostanę, świetnie!?! :shock: )

- czy po samodzielnym sformatowaniu twardego dysku jest możliwe samodzielne (nie u Was w Dziale Montażu) z otrzymanej od Was wraz z zakupionym u Was laptopem płyty pn. "Nośnik odzyskiwania systemu Windows 7" zainstalowanie pełnowartościowego systemu operacyjnego Windows 7?


ps.
Skontaktowałem się z firmą Microsoft PL, podałem klucz i potwierdzili legalność klucza, także naciągneliście mnie na 171zł ... BRAWO !!! za "żyłkę do handlu" i świadome wprowadzanie klientów w błąd ... niestety, zmuszacie mnie do rozpatrzenia opcji Rzecznika Praw Konsumenta :(


Czw 16 Paź 2014, 13:24
Profil
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik

Rejestracja: Sob 29 Mar 2014, 17:40
Posty: 88
Post Re: Płyta z Windowsem nie została dołączona do zamówienia
Ja pierniczę, to jest zwykła płyta z Windowsem 7 nagrana z obrazu skopiowanego ze standardowego OEMa. Myślisz, że sami robiliby "nośnik odzyskiwania"? Cokolwiek tam napisali, aby ładnie to wyglądało, siedzi tam najzwyklejszy na świecie obraz instalacyjny Windowsa 7, niezależnie od tego, jak bardzo będziesz się czepiać. Btw - legalność klucza również zależy od sposobu jego pozyskania. DOEM ma to do siebie, że go nie można osobno sprzedawać i tyle. W żadnym porządnym sklepie nie sprzedadzą ci tej wersji. Po raz kolejny zamiast wyjaśnić sprawę z kierownikiem salonu, w którym sprzęt zakupiłeś lub ze sklepem internetowym bijesz pianę publicznie. Żeby jeszcze słusznie...


Nie 19 Paź 2014, 00:53
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 13 Paź 2014, 08:55
Posty: 7
Post Re: Płyta z Windowsem nie została dołączona do zamówienia
Jeśli to jest obraz Windowsa 7, to ok ... po co piszą , że do "odzyskiwania" ... nieważne.
Co do mojej drugiej licencji, to jest to OEM potwierdzony przez Microsoft.
Mój klucz pozyskałem poprzez kupno, nie ukradłem go ... a skąd miał go sprzedawca, nie wiem, może i pozyskał w sposób nielegalny.

ps.
(napisałem DOEM, bo zasugerowałem się pobieraniem ze strony Microsoftu)

ps2.
@wat, przypadkiem nie jesteś pracownikiem X-KOMu, bo skąd wiesz co jest na płytce dołączanej do lapków ... no chyba, że kupiłeś w X-KOM lapka i też masz taką płytę.


Pon 20 Paź 2014, 12:24
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 17 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.