laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 28 Mar 2024, 23:51



Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
 Uszkodzenie mechaniczne przy zgłoszeniu serwisowym 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 14 Gru 2017, 14:08
Posty: 2
Post Uszkodzenie mechaniczne przy zgłoszeniu serwisowym
Witam
zacznę od krótkiego opisu sytuacji, mianowicie:

04.07.2017 zakupiłem w salonie X-Kom klawiaturę Corsair K65 , po ok 3 miesiącach przestał działać klawisz "TAB".
Pomyślałem , no nic zdarza się . Wygenerowałem zgłoszenie na stronie i po kilku dniach zostałem poproszony o dostarczenie klawiatury do salonu.
Klawiaturę dostarczyłem w oryginalnym opakowaniu bez jakichkolwiek uszkodzeń mechanicznych . Dodatkowo Pan przyjmujący zgłoszenie wykonał serię zdjęć zgłaszanego sprzętu i sporządził opis wad/niedoskonałości jakie udało Mu się znaleźć. Jedyną stwierdzoną usterką był niedziałający przycisk "TAB". Po kilkunastu dniach otrzymuje informację: "Serwis dystrybutora odmówił wykonania naprawy gwarancyjnej z powodu uszkodzenia mechanicznego. Wyłamane zaczepy podkładki pod nadgarstki. Urządzenie zostaje odesłane w stanie niezmienionym."
Jak się okazało przy odbiorze został urwany Wrist Rest , komplet zaczepów od niego walał się radośnie po pudełku. Odmówiłem przyjęcia sprzętu i poprosiłem o ponowne zgłoszenie do serwisu. Niestety rezultat był taki sam . Odpowiedz serwisu: "nieuwzględnione, usterka mechaniczna"
Znowu odmówiłem przyjęcia sprzętu i tym razem poprosiłem o wysłanie go do serwisu x-kom i ze względu na bezskuteczność dotychczasowych prób naprawy poprosiłem o zwrot gotówki na podstawie rękojmi .
Odpowiedz serwisu x-kom:
W odpowiedzi na Pana zgłoszenie z dnia 09 grudnia 2017 r., w imieniu spółki x-kom informuję, iż reklamacja tytułem rękojmi konsumenckiej została uznana za:
- bezzasadną w zakresie uszkodzonej podstawki klawiatury. Wyjaśniamy, iż sprzedawca jest odpowiedzialny z tytułu rękojmi za wady fizyczne, które istniały w chwili przejścia niebezpieczeństwa na kupującego lub wynikły z przyczyny tkwiącej w rzeczy sprzedanej w tej samej chwili a nie powstałe przy udziale Użytkownika1.
Zgłaszany problem spowodowany jest uszkodzeniem zaczepów montażowych (wyłamane). Przedmiotowa usterka została zakwalifikowana przez Inżyniera serwisu x-kom jako uszkodzenie mechaniczne/eksploatacyjne, które nie tkwiło w produkcie w chwili sprzedaży tylko powstało przy udziale Użytkownika.
- zasadną w zakresie niedziałającego klawisza TAB. W przedmiotowym przypadku sprzedawca dokonał poprawy montażu klawisza. W tym miejscu pragniemy nadmienić, iż produkt nie był wcześniej naprawiany/wymieniany przez sprzedawcą w związku z czym sprzedawca ma prawo odmówić spełnienia roszczenia zwrotu gotówki realizując naprawę produktu

Nie wiem co mogę z tym faktem zrobić . Ewidentnie uszkodzenie mechaniczne powstało po tym jak produkt został przekazany x-kom w celu reklamacji.


Czw 14 Gru 2017, 14:39
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7665
Post Re: Uszkodzenie mechaniczne przy zgłoszeniu serwisowym
@piotr.89

Bardzo nam przykro z powodu zaistniałej sytuacji, prosimy o wysłanie numeru reklamacyjnego w wiadomości prywatnej, przyjrzymy się sprawię i wrócimy z odpowiedzią.

Pozdrawiamy x-kom :)

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Czw 14 Gru 2017, 16:11
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 14 Gru 2017, 14:08
Posty: 2
Post Re: Uszkodzenie mechaniczne przy zgłoszeniu serwisowym
Wychodzi na to iż Pani Anna nie rozumie albo nie chce zrozumieć iż uszkodzenie powstało PO TYM jak oddałem klawiaturę do serwisu i nie powstała "przy udziale użytkownika".
Kolejna odpowiedz:
"Witam serdecznie,

Sprzedawca jest odpowiedzialny z tytułu rękojmi za wady fizyczne, które istniały w chwili przejścia niebezpieczeństwa na kupującego lub wynikły z przyczyny tkwiącej w rzeczy sprzedanej w tej samej chwili. Należy jednak zdecydowanie zaprzeczyć, aby w chwili sprzedaży klawiatury Corsair istniały w niej jakiekolwiek wady. Charakter zgłoszonych przez Pana usterek oraz opinia autoryzowanego serwisu gwaranta potwierdza, że powstały one już po wydaniu klawiatury z wyłącznej winy Użytkownika.

Weryfikacja klawiatury w autoryzowanym serwisie Producenta (zgłoszenie gwarancyjne o numerze RWA/...........) wykazała, że stan fizyczny reklamowanego sprzętu świadczy o przekroczeniu warunków eksploatacji urządzenia w ramach zwykłego zarządu – autoryzowany serwis firmy producenta stwierdził usterki nieobjęte gwarancją. Zgłaszany problem spowodowany jest uszkodzeniem zaczepów montażowych (wyłamane). Przedmiotowa usterka została zakwalifikowana jako uszkodzenie mechaniczne/eksploatacyjne, które nie tkwiło w produkcie w chwili sprzedaży tylko powstało przy udziale Użytkownika.

W odniesieniu do powyższego pragnę nadmienić, iż opinia autoryzowanego serwisu Producenta jest dla Sprzedawcy wiążąca. W przedmiotowej sprawie Producent nie potwierdził, jakoby stwierdzona przez Pana wada była wadą fabryczną czy też usterką powstałą w trakcie zwykłego zarządu sprzętem.




Pozdrawiam,
xxx


Śro 20 Gru 2017, 10:34
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 3 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.