laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Sob 27 Kwi 2024, 16:38



Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
 Rękojmia w xkom - ku przestrodze 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 01 Gru 2023, 11:42
Posty: 3
Post Rękojmia w xkom - ku przestrodze
Witam,

Podzielę się moją historią z reklamacją w sklepie xkom, konkretnie rękojmią słuchawek airpods. Ku przestrodze, warto wziąć pod uwagę decydując się na zakupy w tym sklepie.

Historia zaczyna się od wadliwego etui od airpods pro. Zestaw kupiłem stacjonarnie w sklepie xkom i zawierał słuchawki jak i etui. Zdecydowałem się na reklamacje gdyż etui samo się rozładowywało. Próbowałem resetować urządzenie na telefonie ale nic to nie dawało. Zadzwoniłem do serwisu Apple i stwierdzili, że tak bywa z tym etui i jest ono wadliwe. Zasugerowali reklamacje w sklepie. Jako, iż rok gwarancji już minął, zdecydowałem się na rękojmie. No i zaczyna się...

Runda 1: Po prawie 2 tygodniach dostałem informację, że sklep odrzuca reklamacje gdyż "etui jest akcesorium i częścią eksploatacyjną, dlatego nie podlega pod
odpowiedzialność sprzedawcy. Same słuchawki są sprawne i zgodne z umową"
. Bardzo ciekawe stwierdzenie trzeba przyznać. Dzwoniłem do serwisu po wyjaśnienia i dostałem odpowiedź, że etui to cześć eksploatacyjna bo ma baterie :) No super, smartfon też ma baterie to też jest częścią eksploatacyjną? Nie kupiłem tego etui oddzielnie tylko w zestawie w jednym zapakowanym oryginalnym pudełku a ponadto to etui pozwala na ładowanie słuchawek w jedyny możliwy sposób. Logika sklepu zadziwiająca.

Pomimo negatywnej odpowiedzi na rękojmie, słuchawki nie wróciły do mnie a zostały wysłane do zewnętrznego serwisu producenta. Bezprawnie i bez mojej zgody sklep przetrzymywał mi moją własność! A przypominam, słuchawki zostały zgłoszone na zasadzie rękojmi - odpowiedzialność sklepu a nie producenta. Nie wyrażałem zgody a słuchawki powinny wrócić do mnie po decyzji.

Runda 2: Napisałem odwołanie od decyzji uzasadniając braki logiczne sklepu oraz zażądałem zwrotu gotówki - jako, że nie chcę już mieć z tym sklepem nic do czynienia. Po zrobieniu awantury na infolinii, z pytaniem gdzie są moje słuchawki i jakim prawem wysłali gdzieś bez mojej zgody po terminie rękojmi (14 dni) dostałem informację od sklepu o zmianie decyzji. W piśmie od sklepu było napisane "Naprawiliśmy Pana urządzenie – wymieniliśmy prawą oraz lewą słuchawkę". No super tylko trochę za późno zdecydowali się na naprawę bo już minęły ustawowe 14 dni na to. A więc na naprawę za późno. W formularzu rękojmi żądałem wymiany towaru na nowy, termin 14 dni nie został zachowany a więc powinni mi przynajmniej wymienić kompletny sprzęt na nowy, abstrahując, że w odwołaniu już zmieniłem żądanie na zwrot gotówki.

Sklep xkom zmienił pierwotną diagnozę i teraz to słuchawki były niesprawne a nie etui :) A więc postanowili mi je wymienić - na "nowe". Nie byłoby nic w tym stwierdzeniu dziwnego poza tym, że "nowe" wg sklepu znaczy rozpakowane, niewiadomego pochodzenia. Nowe dla mnie znaczy, że zapakowane fabrycznie a nie rozpakowane i włożone do starego etui. Jak mam mieć pewność, iż te słuchawki są nowe? Sam sklep nie przyjmuję zwrotów słuchawek dousznych, - artykuł higieniczny. Dlaczego więc ja mam przyjąć takie słuchawki, które są towarem higienicznym? To one są tylko towarem higienicznym dla sklepu ale dla konsumenta już nie? Skąd pewność, iż to nie są jakieś refurbished albo po prostu używane przez kogoś wcześniej. Skąd mam pewność iż serwisant albo sprzedawca nie wkładał sobie tych słuchawek do uszu albo innych części ciała. Ciekawe czy sklep jest gotowy na ewentualne odszkodowania z tytułu problemów zdrowotnych po użytkowaniu zanieczyszczonych słuchawek.

Runda 3: Napisałem kolejne odwołanie i zażądałem zwrotu gotówki. W żadnym razie nie przyjmuję słuchawek bez fabrycznego opakowania. Czekam na informację zwrotną.

Na zakończenie napiszę, iż kontaktowałem się wiele razy z UoKiK w tej sprawie i sklep xkom jest już znany w tej instytucji z nieuczciwych i niezgodnych praktyk. Potwierdzili oni, iż w przypadku pierwszej jak i drugiej decyzji reklamacyjnej sklep działa poza prawem i zasugerowali, że jeśli sklep nie spełni moich żądań powinienem zgłosić skargę do Rzecznika Praw Konsumenta a także napisać do samego UoKiK. I tak zamierzam. Zamierzam też nigdy więcej nie kupić nawet baterii w sklepie xkom. Zawsze staram się wspierać polskie sklepy i polskich producentów ale niestety przychodzi rozczarowanie bo okazują się po prostu tzw Januszami biznesu i pozostaje kupować w sklepach z zagranicznym kapitałem gdzie konsument jest szanowany.

Pozdrawiam


Pią 01 Gru 2023, 12:27
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7675
Post Re: Rękojmia w xkom - ku przestrodze
joeytribbiani - Odrzuciliśmy twoją reklamację ze względu na usterkę etui - jego usterka nie obliguje nas do uznania reklamacji na cały produkt. My jako x-kom nie jesteśmy gwarantem i nie mogliśmy ingerować w twoje słuchawki, dlatego produkt został przesłany do serwisu producenta, który przeprowadził testy i przekazał nam opinię. Serwis producenta stwierdził winę po stronie słuchawek. Zgodnie z prawem w przypadku pierwszej zasadnej rękojmi, wymieniliśmy słuchawki na wolne od wad.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Pon 04 Gru 2023, 11:58
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 01 Gru 2023, 11:42
Posty: 3
Post Re: Rękojmia w xkom - ku przestrodze
Xkom - nie piszcie bzdur bo ja się dowiadywałem w UoKiK jak to wygląda w świetle prawa i nie macie racji. Etui to nie akcesorium tylko część zakupionego towaru, razem w jednym pudełku i jest konieczne do ładowania słuchawek. Nie jesteście gwarantem ale gwarancja producenta się skończyła a ja zgłaszałem rękojmie - czyli jesteście w tym przypadku gwarantem. Co do wymiany słuchawek to chyba sobie żartujecie, że przyjmę rozpakowane słuchawki douszne, które są produktem higienicznym, jakoś wy nie przyjmujecie zwrotów takich słuchawek z tego względu!

Przesłaliście bezprawnie słuchawki do serwisu producenta - do tego się ustosunkujcie!

Jak się chcecie wykpić od odpowiedzialności to nie ma problemu, pójdę do Rzecznika Praw Konsumenta i niech on rozstrzygnie spór.


Pon 04 Gru 2023, 12:45
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7675
Post Re: Rękojmia w xkom - ku przestrodze
W związku z charakterem zgłaszanej usterki, skonsultowaliśmy się z serwisem Apple, który dokładniej może zweryfikować zgłoszenie. Przeprowadzenie dokładnych testów stwierdziło, że uszkodzeniu uległy same słuchawki, a nie ich etui. Zgodnie z polityką Apple, w przypadku uszkodzeń słuchawek, przewidziana jest ich wymiana na nowe urządzenia. Potwierdza to oficjalne pismo, które otrzymaliśmy od serwisu.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Śro 06 Gru 2023, 15:39
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 01 Gru 2023, 11:42
Posty: 3
Post Re: Rękojmia w xkom - ku przestrodze
1. Nie mieliście żadnego prawa wysyłać sprzętu do serwisu Apple - minęły 2 tygodnie na rękojmie, powinniście zwrócić mi moją własność - potwierdza to UoKiK
2. W przypadku rękojmi to sklep jest odpowiedzialny za reklamacje a nie serwis producenta - potwierdza to UoKiK
3. Nowe urządzenie to zapakowane fabrycznie a nie wypakowane, szczególnie, że to towar higieniczny - potwierdza to UoKiK


Śro 06 Gru 2023, 19:39
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 56 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.