laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Wto 23 Kwi 2024, 19:33



Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
 Jak wygląda wymiana na nowy komputer w X-KOMie? 
Autor Wiadomość
Moderator
Moderator

Rejestracja: Czw 02 Sie 2012, 18:29
Posty: 742
Post Re: Jak wygląda wymiana na nowy komputer w X-KOMie?
Ludzie, którym budują w pobliżu drogi/oczyszczalnie/wysypiska/spalarnie śmieci itp nie są w stanie, w wielu przypadkach, dowieść przed sądem obniżenia wartości swoich nieruchomości, a co dopiero naprawa laptopa. Gdyby było tak kolorowo to nie istniała by instytucja serwisu bo każdy sprzęt byłby wymieniany (z drugiej strony producenci bardziej dbali by o jakość produktów i proces kontroli).

Sam jestem ciekaw wyniku :)

_________________
Nie jestem pracownikiem X-Kom ---> oficjalne konto sklepu to X-KOM.PL

Dell Precision M6600 - i7-2720QM // FHD LG Philips // AMD FirePro M8900 // 20GB RAM Kingston HyperX // 128 GB SSD Ssmsung 830 + 750 HDD (7200 RPM) Seagate // WiFi 6300 + 375 BT // WWAN 5550
Dell Lattitude E6420 - i5-2520M // 1366 x 768 Multitouch screen // NVIDIA NVS 4200M // 4GB RAM // 320GB (7200 RPM) // 9cell // WiFi N 6300


Nie 07 Lip 2013, 23:32
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 07 Lip 2013, 21:14
Posty: 6
Post Re: Jak wygląda wymiana na nowy komputer w X-KOMie?
Ale z kolejnej strony jeśli usterka nastąpiła podczas pierwszych 6 miesięcy to jest to uważane za wadę fabryczna więc skoro mam do tego prawo to będę tego wymagał. Po pól roku moge mieć normalna gwarancje ale jak juz teraz coś nie działa to w domyśle mogą po chwili nie działać inne rzeczy. Tylko u nas w kraju klient jest zawsze wrogiem. Jak reklamowalem kindla to inaczej to wyglądało. Szybka rozmowa z konsultantem i po 6 dniach nowy egzemplarz przyleciał do mnie a uszkodzony został odesłany.

A nawet jak to płyta główna to jaka mam pewność ze będzie tam wlozona nowa? Żadnej bo ja nie mam jak tego sprawdzić. Muszę wierzyć na słowo.

Poczekamy zobaczymy. Ja mam podejście albo nowy lub zwrot pieniędzy.


Nie 07 Lip 2013, 23:41
Profil
Moderator
Moderator

Rejestracja: Czw 02 Sie 2012, 18:29
Posty: 742
Post Re: Jak wygląda wymiana na nowy komputer w X-KOMie?
Jest różnica między "jest to uważane za wadę fabryczną" a "przez okres 6 miesięcy od zakupu jest domniemanie o występowaniu usterki od nowości". Tyle, że nie jest to przyjmowane za pewnik i producent/sprzedawca może dowodzić iż było inaczej (po tym okresie to leży w gestii kupującego), a tutaj na to wygląda.

Sam popieram dochodzenie swoich racji i nierzadko tak robię (choć niestety dalej mamy w kraju niewielu "świadomych" konsumentów, a może gdyby było inaczej nie bylibyśmy "rąbani" na każdym kroku).
Klient nie jest uważany jako wróg, ale są różne okoliczności i jeśli tak się zdarzy to sklep wymieni na towar wolny od wad lub zwróci gotówkę :) Sam tak miałem w przypadku opisywanego Logitecha, a tutaj opisujemy tylko hipotetyczne możliwości rozwiązania sprawy więc pozostaje poczekać na reakcję ze strony sklepu ;)

_________________
Nie jestem pracownikiem X-Kom ---> oficjalne konto sklepu to X-KOM.PL

Dell Precision M6600 - i7-2720QM // FHD LG Philips // AMD FirePro M8900 // 20GB RAM Kingston HyperX // 128 GB SSD Ssmsung 830 + 750 HDD (7200 RPM) Seagate // WiFi 6300 + 375 BT // WWAN 5550
Dell Lattitude E6420 - i5-2520M // 1366 x 768 Multitouch screen // NVIDIA NVS 4200M // 4GB RAM // 320GB (7200 RPM) // 9cell // WiFi N 6300


Nie 07 Lip 2013, 23:50
Profil
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec

Rejestracja: Pią 10 Lut 2006, 16:59
Posty: 758
Miejscowość: Częstochowa
Post Re: Jak wygląda wymiana na nowy komputer w X-KOMie?
Pracownik sklepu odesłał Cię do serwisu producenta bo lapki mają gwarancję d2d, przyjeżdża kurier zabiera lapa i przywozi go z powrotem do domu i to wszystko na koszt serwisu.
Ja też bym chciał żeby każdy sprzęt, który się zepsuje był wymieniany na nowy. Niestety oddanie na niezgodność nie jest równoznaczne z wymianą na nowy czy oddaniem kasy. Sklep teraz w przeciągu dwóch tygodni musi tylko poinformować Cię jak odnoszą się do Twojej reklamacji. Zapewne dostaniesz info, że lapek zostanie doprowadzony do stanu z dnia zakupu czyli nic innego jak to że zostanie naprawiony. I teraz najlepsze, nie jest jasno zapisane w jakim czasie musi to nastąpić. Więc jak dla mnie to lepiej trzeba było oddać na d2d. Nie wiem jakiego producenta jest to lapek ale pewnie trwałoby to z tydzień czasu, a tak to teraz możesz czekać nawet dwa tygodnie na odpowiedź sklepu i minimum tydzień na jego naprawę. Powodzenia.

_________________

Intel E8400
Asus P5K-E
OCZ Reaper PC-9600
EVGA 9800GTX+
Samsung 830 2x64GB RAID0
Asus Xonar D2/PM
Corsair 620HXEU
Lian Li PC-V1000B
WC: D-Tek FuZion v2.0, 2xSwiftech MCW30, EK Water Blocks EK-FC 9800 GTX Acetal, Swiftech MCP355 12V,Swiftech MCW220 Quiet Power, Tygon R3603.


Pon 08 Lip 2013, 11:21
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 07 Lip 2013, 21:14
Posty: 6
Post Re: Jak wygląda wymiana na nowy komputer w X-KOMie?
Skończyło się na wymianie laptopa na nowy. Nie było żadnych problemów. Wszystko szybko załatwione. Gwarancja liczy się od nowa.


Wto 16 Lip 2013, 10:29
Profil
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec

Rejestracja: Pią 10 Lut 2006, 16:59
Posty: 758
Miejscowość: Częstochowa
Post Re: Jak wygląda wymiana na nowy komputer w X-KOMie?
No i pięknie, xkom jak zwykle stanął na wysokości zadania. :)

_________________

Intel E8400
Asus P5K-E
OCZ Reaper PC-9600
EVGA 9800GTX+
Samsung 830 2x64GB RAID0
Asus Xonar D2/PM
Corsair 620HXEU
Lian Li PC-V1000B
WC: D-Tek FuZion v2.0, 2xSwiftech MCW30, EK Water Blocks EK-FC 9800 GTX Acetal, Swiftech MCP355 12V,Swiftech MCW220 Quiet Power, Tygon R3603.


Pią 26 Lip 2013, 15:44
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 23 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.