laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Sob 27 Kwi 2024, 23:09



Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 15 posty(ów) ] 
 Praca - pytanie. 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 01 Mar 2013, 14:53
Posty: 2
Post Praca - pytanie.
Witam,
Czy student studiów dziennych ma u Was szanse na pracę na pół etatu? Czy do każdego przypadku podchodzicie indywidualnie? Mam ok. 3h zajęć dziennie/4dni w tygodniu a jestem zmotywowany na pracę jako handlowiec u Państwa. Wydaje mi się, że dobrą możliwością byłoby zatrudnienie na pół etatu. Wobec tego czy jest w ogóle taka możliwość?
Pozdrawiam
PS: Chodzi o pracę w Częstochowie.


Pią 01 Mar 2013, 14:56
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7675
Post Re: Praca - pytanie.
Prosimy o przesłanie aplikacji na adres praca5@x-kom.pl. W liście motywacyjnym prosimy zaznaczyć, iż jest Pan studentem oraz prosimy określić jak bardzo jest Pan dyspozycyjny.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Pią 01 Mar 2013, 17:56
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 08 Mar 2013, 14:31
Posty: 2
Post Re: Praca - pytanie.
Witam. W trochę niekulturalny sposób zapytam, ale czy u was jest taki "przemiał" ludzi czy robicie straszaka obecnym pracownikom taką ilością ofert pracy? Wolałbym jednak usłyszeć że naprawdę prężnie się rozwijacie i dlatego też taka ilość ogłoszeń. Jakie warunki trzeba "naprawdę" spełniać? Co jest najważniejsze? Wiek, doświadczenie, wiedza w branży? Myślę aby do was zaaplikować ale niestety obiło mi się o uszy że nikomu nie odpowiadacie na wysłane dokumenty aplikacyjne :(


Pią 08 Mar 2013, 14:40
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7675
Post Re: Praca - pytanie.
Ani jedno, ani drugie. :)
Nasza firma rozwija się w takim tempie, że cały czas pojawiają się kolejne miejsca pracy, przez co potrzebujemy większej ilości pracowników, aby wspólnie realizować cele i zadania jakie sobie założyliśmy.

Zgodnie z informacją zamieszczoną w każdym naszym ogłoszeniu, zastrzegamy sobie prawo do kontaktu tylko z wybranymi kandydatami, to znaczy z takimi, którzy spełniają wszystkie kryteria zamieszczone w treści ogłoszenia. Stąd też, aby zwiększyć swoje szanse sugerujemy odpowiadać zawsze na ogłoszenia zgodne z Waszym dotychczasowym doświadczeniem, zainteresowaniami, a przede wszystkim umiejętnościami. Interesujący list motywacyjny również zwiększa szanse na zainteresowanie kandydatem.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Pon 11 Mar 2013, 15:06
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 08 Mar 2013, 14:31
Posty: 2
Post Re: Praca - pytanie.
Serdeczne dzięki za odpowiedź. Fajnie że są jeszcze firmy w naszym mieście które naprawdę rosną i nie wieją w centrum polski. Zawsze ciekawiło mnie jak wygląda dzień pracy w tak "sądzę" ogromnym sklepie internetowym. Z wieloma mniejszymi miałem przyjemność, jednak w skali jakiej wy już działacie wszystko musi się odbywać trochę inaczej. Jak nie jest to tajemnicą pokażcie np. na FB sklep od środka. Myślę że nie tyko mnie zżera ciekawość.

Ps. Zaraz po skończeniu licencjatu wyśle do was aplikację, być może dostanie mi się fajna "fucha".


Pon 11 Mar 2013, 20:24
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 19 Mar 2013, 14:16
Posty: 6
Post Re: Praca - pytanie.
Witam serdecznie wszystkich.

Chciałem podyskutować odnośnie pracy w firmie X-kom. Dziwię , że tak szanująca firma szuka pracowników od około kilku miesięcy. Ogłoszenia się pojawią bardzo często, ostatnio jest wiele tych ogłoszeń . Tylko dlaczego tak się dzieje ? Ktoś napisze mi zaraz , tak jak wyżej że firma się rozwija i w ogóle , wszytko jest super. To ja zapytam ponownie dlaczego tak się dzieje? Czy ludzie rezygnują?
Czy firma X-kom.pl tak źle wpływa na psychikę ludzką ?
Prosiłbym o odpowiedź .
Dodam , że kilka razy byłem na rozmowie. Więc , wiem jakie pytania są na rozmowie, dosyć konkretne i szczegółowe.

Dodam jeszcze takie linka poniżej dla zainteresowanych:
http://www.gowork.pl/opinie_czytaj2,293095,0,0

Zależy mi na stabilnej pracy, a nie takiej, w której mijają 3 miesiące i przeprowadza się kolejne rozmowy i zatrudnia się nowe osoby.

Pozdrawiam.


Wto 19 Mar 2013, 14:30
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7675
Post Re: Praca - pytanie.
Duża ilość ogłoszeń w sprawie pracy, absolutnie nie jest spowodowana tym, że nasi pracownicy rezygnują.
Tak jak już wspomnieliśmy, firma cały czas się rozwija i dlatego też stale powiększamy naszą kadrę pracowniczą.
Bardzo często jest tak, iż osoba, która pracuje już dłuższy czas, posiada doświadczenie i osiąga bardzo dobre rezultaty w pracy, przechodzi na nowe/wyższe stanowisko, dzięki czemu możemy jeszcze lepiej wykorzystać jej potencjał w dążeniu do udoskonalenia naszych usług. Z tego też względu ponawiane są oferty pracy oraz na bieżąco pojawiają się nowe.

taki napisał(a):
Dodam , że kilka razy byłem na rozmowie. Więc , wiem jakie pytania są na rozmowie, dosyć konkretne i szczegółowe.

Nasze rekrutacje prowadzimy dość szczegółowo, ponieważ zależy nam, aby wybrać jak najlepszą osobę spośród wszystkich Kandydatów, która będzie spełniała wszystkie kryteria podane w ogłoszeniu dzięki czemu w przyszłości możemy uniknąć sytuacji, w których po okresie próbnym jesteśmy zmuszeni zrezygnować z Kandydata.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Śro 20 Mar 2013, 12:51
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 19 Mar 2013, 14:16
Posty: 6
Post Re: Praca - pytanie.
Witam.

Dziękuję za odpowiedź na wiadomość.
Pytam dokładnie o takie sprawy, ponieważ pod względem asortymentowym bardzo mi się ta firma podoba.
Chciałbym pracować w Państwa firmie. Zależy mi na stabilności zatrudnienia, to dla mnie podstawa. Czyli jednak zdarzają się wypadki, że nie podejmują Państwo współpracy po okresie próbnym.
Ciekawi, mnie czy to z winy pracownika , czy z winy pracodawcy. Dlaczego się tak dzieje ? Przecież rozmowa jest przeprowadzona bardzo dokładnie. Mógłbym się dowiedzieć dlaczego tak się czasem dzieje .
Jeszcze jedno, można się dowiedzieć jak wygląda u Państwa struktura stanowisk ? Czy nowo zatrudniany pracownik (dział handlowy) musi przejść przez handlowca - internetowego ?

Pozdrawiam . Będę wdzięczny za odpowiedź, z góry dziękuję .


Śro 20 Mar 2013, 16:41
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7675
Post Re: Praca - pytanie.
taki napisał(a):
Czyli jednak zdarzają się wypadki, że nie podejmują Państwo współpracy po okresie próbnym.
Ciekawi, mnie czy to z winy pracownika , czy z winy pracodawcy. Dlaczego się tak dzieje ? Przecież rozmowa jest przeprowadzona bardzo dokładnie. Mógłbym się dowiedzieć dlaczego tak się czasem dzieje.

Tak jak wspomnieliśmy w poprzednim poście, staramy się unikać sytuacji, w których po okresie próbnym jesteśmy zmuszeni zrezygnować z Kandydata, dlatego też rekrutacje prowadzone są bardzo szczegółowo. Natomiast okres próbny bardzo dobrze obrazuje czy wybór Kandydata na konkretne stanowisko był właściwy.
taki napisał(a):
Czy nowo zatrudniany pracownik (dział handlowy) musi przejść przez handlowca - internetowego ?

Nie ma takiej potrzeby. Jeżeli Kandydat aplikuje na handlowca w sklepie stacjonarnym to nie musi przechodzić szkolenia w sklepie internetowym.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Pią 22 Mar 2013, 12:58
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 19 Mar 2013, 14:16
Posty: 6
Post Re: Praca - pytanie.
Witam.

Czy można się dowiedzieć jaka jest różnica między stanowiskiem handlowca internetowego a stacjonarnego ? Chodzi mi głównie , o różnice w wiedzy takiego pracownika. Czy taki pracownik z działu handlowego musi znać wszystkie "słupki" oraz "benchmarki" ( kart graficznych oraz procesorów)? Będę wdzięczny za rzetelną odpowiedź.
Co musiałoby się stać , żeby Państwo z osobą po okresie próbnym nie podjęli dalszej współpracy?

Pozdrawiam.


Wto 26 Mar 2013, 18:07
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7675
Post Re: Praca - pytanie.
Jedyna różnica to miejsce oraz charakter wykonywanej pracy. W przypadku salonu stacjonarnego handlowiec ma bezpośredni kontakt z Klientem, natomiast w sklepie internetowym tylko mailowy i telefoniczny.
Branża komputerowa, przede wszystkim wymaga od handlowca wiedzy, która jest niezbędna do prawidłowej obsługi Klienta. Jeżeli wiedza kandydata jest niepełna, a jednak osoba ta spełni inne kryteria ogłoszenia, to w przypadku podjęcia współpracy wymagamy, aby została ona uzupełniona.
Jeżeli zatrudniona osoba będzie rzetelnie wykonywała swoje obowiązki to po okresie próbnym nic nie stoi na przeszkodzie podjęcia dalszej współpracy.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Czw 28 Mar 2013, 14:08
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 01 Mar 2013, 14:53
Posty: 2
Post Re: Praca - pytanie.
Czy jest sens ponownie wysyłać aplikację do Państwa po braku odpowiedzi? Wysyłałem CV i LM ok. 2 miesięcy temu i nie wiem czy jest sens to powielać bo nie dostałem odpowiedzi od Was a chciałbym chociaż wziąć udział w rozmowie rekrutacyjnej i sprawdzić siebie i zweryfikować czasem niedoszlifowane CV z faktyczną wiedzą.

PS: Chodzi o pracę handlowca w sklepie internetowym w Częstochowie.


Wto 16 Kwi 2013, 22:42
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7675
Post Re: Praca - pytanie.
Oczywiście prosimy ponownie wysłać aplikację.
Prosimy też o przesłanie danych osobowych na PW.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Śro 17 Kwi 2013, 15:46
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 09 Lip 2013, 14:32
Posty: 2
Post Re: Praca - pytanie.
Rozumiem, że studenci dzienni mogą u Państwa kandydować na stanowisko sprzedawcy w sklepie, czy istnieje możliwość powiedzmy pracy wakacyjnej jako okresu próbnego, a później ewentualnie rozmowa o możliwych godzinach pracy w trakcie semestru? Jestem na drugim semestrze magisterskim i zajęć będzie najprawdopodobniej mało, niemniej jakieś na pewno będą. Byłaby możliwość indywidualnego dostosowania godzin?


Wto 09 Lip 2013, 14:41
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7675
Post Re: Praca - pytanie.
Nie wykluczamy możliwości podjęcia pracy przez studentów dziennych, niemniej jednak chcemy aby osoby te świadomie podeszły do decyzji o pogodzeniu nauki i pracy. Niestety nie jesteśmy w stanie dla każdej takiej osoby przygotowywać indywidualnych grafików. Staramy się rozsądnie podchodzić do godzin pracy i w miarę możliwości ustalać grafiki tak, aby były satysfakcjonujące dla każdego pracownika. W chwili kiedy decydujemy się na zatrudnienie Kandydata, liczymy na to, że rzetelnie podejdzie do swoich obowiązków. Okres próbny w naszej firmie, niezależnie od stanowiska i wymiaru czasu pracy, trwa 3 miesiące.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Pią 12 Lip 2013, 12:14
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 15 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 62 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.