laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Nie 16 Gru 2018, 02:49

Odpowiedz  [ 496 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 34  Następna
 Ubezpieczenie firma uCARE 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Post Re: Ubezpieczenie firma uCARE
CLM161114-0943 telefon uszkodzony, 14.11 sprawa rozpatrzona pozytywnie. Proszenie sie o kuriera. Telefon odebral 16.11 i od tamtej pory cisza, brak odpowiedzi na kazda wiadomosc. Na stronie sledzenia naprawy dalej napisane ze kurier odbierze urzadznie. Ta firma to jakas kpina. Zaluje ze zgodzilem sie na to ubezpieczenie.

Czw 24 Lis 2016, 16:16
nowicjusz
nowicjusz

U mnie też totalna parodia z Ucare
Sprawa nr CLM1610310937:
Telefon został uznany do naprawy. Po jakimś czasie zadzwoniłem w celu sprawdzenia statusu, dostałem informację że nie mają części i czekają na dostawę. Wielkie było moje zdziwienie jak następnego dnia dostałem paczkę z telefonem. Zadzwoniłem w celu upewnienia się czy napweno jest to do mnie na co Pani w infolinii przekazała mi informację że powinienem się cieszyć że tak szybko dostałem urządzenie ale w systemie nadal mają informację że telefon oczekuje na części zamienne. Po rozpakowaniu przesyłki okazało się że faktycznie dostałem swój telefon. Niestety przy włączeniu okazało się że ma wadliwy wyświetlacz. Nie ma możliwości żeby testy po naprawie tego nie wykryły, jest to duże błękitne odbarwienie na środku ekranu i przy każdym rozruchu telefony jest ono bardzo widoczne. Serwis zamontował uszkodzony wyświetlacz z premedytacją żeby tylko zakończyć zgłoszenie szkody. Zgłosiłem reklamację ale niestety nie ma możliwości jakiegokolwiek kontaktu z działem serwisu Ucare. Dzwoniąc na infolinie dostaje informację że mam czekać na zgłoszenie mailowe z działu serwisu przy czym oni olewają sprawę i niczego nie przesyłają. Ciekawe ile czasu to jeszcze potrwa...

Wto 29 Lis 2016, 12:33
nowicjusz
nowicjusz

Trzymajcie się od tej "firmy" z daleka, to oszuści. Wykupiłem dodatkowe ubezpieczenie przy zakupie komputera. Jakiś czas temu na matrycy pojawiła się pozioma gruba krecha. Nadmienię, że komputer ani mi nie upadł ani nic nie spadło na niego. Firma odrzuciła zgłoszenie uzasadniając, że jest to uszkodzenie mechaniczne, dodatkowo spostrzegają pęknięcia obudowy, których nie ma.

Przestrzegam i ODRADZAM, szkoda pieniędzy. Gdybym teraz zapłacił z własnej kieszeni za wymianę matrycy i tak byłoby to mniej niż koszt ubezpieczenia.

Pozdrawiam
Michał

Wto 29 Lis 2016, 14:14
nowicjusz
nowicjusz

W kwietniu kupiłam tablet ,14 listopada zgłosiłam szkodę (przypadkowe uszkodzenie mechaniczne) wczoraj dostałam informację z X-komu że mam do wykorzystania voucher na 749 zł w sklepie ,(za tablet zapłaciłam 899 zł +150 ubezpieczenie) Oczywiście w sklepie za tą kwotę nie kupię tego tabletu ,pani na infolinii powiedziała ,że to jest cena rynkowa tego sprzętu a pewnie będę mogła dopłacić w sklepie różnicę.Ale z jakiej racji mam dopłacać, sprzęt miał być naprawiony albo wymieniony na nowy.Czy ktoś miał taką sytuację i jak się zakończyła zastanawiam się nad reklamacją
CLM 161116-2220

Pią 02 Gru 2016, 10:31
nowicjusz
nowicjusz

Szkoda nr CLM161012-0886 zgłoszona 10 października 2016.

Po 3 tygodniach cały czas urządenie jest w serwisie więc dzwonie dowiedzieć się co i jak. "Czekamy na zatwierdzenie kosztorysu". Mija miesiąc i po kolejnej interwencji, wyjaśnieniu że wyjeżdżam za granice i potrzebuję komputer jak najszybciej dostaję 15 listopada maila:
"Digital Care Sp. z o.o. działając w imieniu i na rzecz PZU S.A. informuje, że naprawa urządzenia marki ASUS o numerze IMEI/SN XXXXX wydłuży się. Niestety z przyczyn niezależnych od nas spełnienie roszczenia nie było możliwe w terminie 30 dni od dnia zgłoszenia szkody. Ze względu na brak części urządzenie przesłano do innego serwisu."

Wyjechałem a komputera jak nie było tak nie ma. 30 listopada dostaję smsa:
"bla bla bla, DPD Polska na zlecenie Centrum Pomocy odbierze przesyłkę, bla bla." Myślę sobie że pewnie błąd w treści i komputer już wraca. Dostaję telefon z domu że kurier przyjechał odebrać telefon... WTF??? Jaki telefon??? Nie ubezpieczałem żadnego telefonu!! Aż taki burdel tam panuje?? Może wysłali mój komputer komuś innemu??
Pierwszego grudnia proszę o interwencję X-Kom.

I stał się cud... Dostałem telefon czy nie potrzebuję urządzenia zastępczego. Po prawie 2 miesiącach... Odmówiłem bo mnie nie ma więc z niego nie byłbym w stanie korzystać.

Do dzisiaj komputera nie ma. 3 tygodnie na ustalenie kosztorysu?? Bajki w stylu nie ma części i musimy wysłać do innego serwisu można łyknąć jeżeli trwa to tydzień. W 14-30 dni dochodzą paczki z chin i to zwykłą przesyłką pocztową więc U-Care chyba czeka na cudowne naprawienie. Jeżeli sprzętu nie można naprawić to niech się do tego w końcu przyznają i oddadzą pieniądze. Bo tak długie przetrzymywanie sprzętu jest zwyczajnym olaniem klienta.

5 stycznia wyjeżdżam na dłużej za granicę, więc pytanie co mam zrobić bo to jest żart a nie ubezpieczenie a nie zapowiada się że w tym roku dostanę sprzęt z powrotem. Potrzebuję SWÓJ komputer a nie urządzenie zastępcze.

U-care - oszuści którzy nie wywiązują się z umowy i wolą przetrzymywać sprzęt w nadziei na cudowne naprawienie zamiast zwrócić kasę

Czw 15 Gru 2016, 20:36
nowicjusz
nowicjusz

Od poniedziałku do dziś, czyli 5 dni czekam aż serwis da ubezpieczeniowi odpowiedź na moje rządzenie wydania nowego sprzętu lub vouchery w związku z brakiem mojej zgody na przedłużający się naprawę na podstawie paragrafu 13 punktu 7 OWU. To jest kpina. CLM161107-1970.

Jeśli w poniedziałek nie będzie odpowiedzi to sprawa zajmie się mój radca prawny, który już niejednemu ubezpieczeniu udowodnił od czego są.

Pią 16 Gru 2016, 11:01
nowicjusz
nowicjusz

Masakra. Szkoda CLM161107-1970. 3 tygodnie temu pisałem na forum. Wyznaczony ostateczny termin naprawy minął "na początku tego tygodnia". Sprzęt zastępczy to złom a o voucher nie mogę się doprosić. Sprawę dałem do mojego radcy prawnego bo to jest oszustwo!

Pią 23 Gru 2016, 12:12
nowicjusz
nowicjusz

Stwierdziłem, że będę na bieżąco informował o rozwoju sytuacji. Prawnik poprosił abym wystąpił mailem o aktualny status naprawy. Ucare nie odpowiada na moje maile. Szkoda CLM161107-1970.

Śro 28 Gru 2016, 10:48
nowicjusz
nowicjusz

CLM161107-1970 z ostatniej chwili. Dwa tygodnie temu miałem pismo na maila od Ucare, że części doszły, urządzenie jest w trakcie naprawy i po przejściu testów zostanie mi odesłane na początku kolejnego tygodnia. W obecnej chwili interweniując telefonicznie na brak odpowiedzi na moje maile konsultantka odpowiedziała mi że sprzęt oczekuję dalej na części. Oszuści robią wszystko, żeby nie wydać przysługującego mi vouchera tym, który tym bardziej mi się należy, że sprzęt zastępczy nie spełnia norm urządzenia oddanego do naprawy. Laptop przesłany przez ucare ma uszkodzona baterię i nie da się go używać mobilne.
Jeśli nie dostanę dziś jakiejś konkretnej informacji od likwidatora z Ucare to sprawa trafi już do sądu, bo dłużej nie mam zamiaru czekać na swoją własność!

Śro 28 Gru 2016, 13:48
nowicjusz
nowicjusz

CLM161107-1970 wczoraj dostałem maila z Ucare, że przyznają mi voucher. Teraz czekam na kontakt ze strony x-kom. Im też się nie za bardzo spieszy, a mnie przecież zależy na czasie i chciałbym odebrać nowe urządzenie najpóźniej jutro. Już wystarczająco długo się wyczekałem...

Czw 29 Gru 2016, 10:54
nowicjusz
nowicjusz

CLM161107-1970 Otrzymałem dziś nowy sprzęt z X-kom. Sprawa po prawie 2 miesiącach w końcu zakończona, a le za to zadowalająco.

Pią 30 Gru 2016, 12:15
nowicjusz
nowicjusz

Szkoda nr CLM161012-0886 zgłoszona 10 października 2016.

I ciąg dalszy historii. 23 grudnia dzwonię dowiedzieć się co dzieje się z komputerem i dowiaduje się że wystąpił problem z oprogramowaniem i czekają na decyzję ubezpieczyciela (podobno serwis zgłosił to dzień wcześniej). Ok znowu jakieś bajki ale poczekamy zobaczymy co tym razem wymyślą. Tego samego dnia dostaję informację że nie znajdują podstaw prawnych do uznania roszczenia.
A czym to uzasadniają??
"Na etapie serwisowym stwierdzono uszkodzenie systemu operacyjnego."
Podczas prawie 3 miesięcy nie było żadnych problemów z systemem. W pierwszym serwisie "nie mieli potrzebnej części". Dopiero po tym jak komputer przeleżał miesiąc w drugim stwierdzono problem z systemem.
Mimo wysłania maila i kontakcie telefonicznym w celu otrzymania ekspertyz z serwisów na podstawie których odmówiono mi naprawy. Do dzisiaj nie dostałem żadnej odpowiedzi!!!! Zgodnie z prawem konsumenta gwarancja powinna zostać przedłużona o czas jaki sprzęt był w naprawie (właściwie nie w naprawie tylko leżeniu na półce) i poprosiłem o ustosunkowanie się do tego ubezpieczyciela. Równiez bez odpowiedzi.

Zdanie "Na etapie serwisowym stwierdzono uszkodzenie systemu operacyjnego" jest ogólne i nie wyjaśnia wpływu uszkodzonego oprogramowania na uszkodzenie karty graficznej. No ale przecież o to im chodzi. Masz uzasadnienie i spiier*****. Nie pozostaje nic innego jak wizyta u prawnika.

U-CARE TO JEDNA WIELKA ŚCIEMA KTÓRA ZROBI WSZYSTKO ŻEBY TYLKO UNIKNĄĆ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA SPRZĘT.
ZASTANÓWCIE SIĘ DOBRZE ZANIM KUPICIE DODATKOWĄ OCHRONĘ W U-CARE!!!
W X-KOMIE USŁYSZYCIE BAJKI JAK TO SUPER DZIAŁA, ŻE SZYBKO NAPRAWIĄ, A GDY SIĘ NIE DA TO DOSTANIECIE NOWY SPRZĘT LUB KASE A JAK PRZYJDZIE CO DO CZEGO TO BĘDZIE TAK JAK W MOIM PRZYPADKU!!!

Śro 04 Sty 2017, 11:57
nowicjusz
nowicjusz

Dokładnie.
Dariosc przynajmniej po 2 miesiącach dostał nowy sprzęt.

U mnie sprawa ciągnie się już pół roku. Przeszła przez Rzecznika Konsumentów i Rzecznika Finansowego. Ci niestety nic nie są w stanie zrobić. Co z tego że Rzecznik stanął po mojej stronie i przyznał mi rację, skoro tak na prawdę nic nie może zrobić. Ubezpieczyciel odpowiada że ma to gdzieś i Rzecznik nic więcej zrobić nie może. Zostaje tylko skierowanie tego do sądu. Sprawa ciągnęłaby się przez kolejne miesiące, do tego dochodzą wszystkie koszty sądowe, zwalnianie się z pracy żeby się stawiać itp. No i jak przeciętny Kowalski ma wygrać sprawę przeciwko firmie która ma wielu prawników wyspecjalizowanych w takich sprawach. Patrząc na praktyki Ucare to prawników muszą mieć dobrych skoro jeszcze funkcjonują.
Niestety ale jako zwykły obywatel mogą się tylko pogodzić z porażką i stratą pieniędzy i na przyszłość mieć nauczkę żeby nie ufać żadnemu sprzedawcy i nie dać sobie wcisnąć żadnego ubezpieczenia.

Śro 04 Sty 2017, 15:37
nowicjusz
nowicjusz

Właśnie dlatego tak działają, b o ludzie się nie sądzą. Ja się nie raz z firmami ubezpieczeniowym Sądziłem i wygrywałem. Oni tak działają bo na 30 osób jedna skieruje sprawę do sądu a reszta oleje. Jeśli weźmie się prawnika to nie trzeba się stawiać, a koszty wcale nie są takie duże

Śro 04 Sty 2017, 16:04
nowicjusz
nowicjusz

Wiem że to tak właśnie działa.
Może do sprzętu za kilka tysięcy to warto, ale tak jak w moim przypadku chodzi o tablet za 600 zł to nie wiem czy to ma sens.

Śro 04 Sty 2017, 16:12
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 496 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 34  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość