laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Śro 24 Kwi 2024, 07:12



Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 7 posty(ów) ] 
 Brak pasty na CPU w nowym laptopie... 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 26 Lut 2014, 10:19
Posty: 18
Post Brak pasty na CPU w nowym laptopie...
W x-komie kupiłem już trochę rzeczy ale dzisiaj bardzo się rozczarowałem. Kupiłem MSI GT 60 OD za prawie 6,3 tyś. Laptop po włączeniu wchodził na mega obroty wentylatorów a temp na procesorze sięgała 99 stopni... Myślę sobie weekend wolny i chciałem przenosić dane z poprzedniego notebooka, a tu taka lipa. Zabawy w wymiany też jakaś mi się nie uśmiechają. No nic otwieram laptopa i patrze na układ chłodzenia, a tam taka niespodzianka:
Image
Brak Pasty na CPU jest de facto winą MSI, ale dodatkowo miałem montowany dysk SSD, więc dziwi mnie sytuacja, że laptopa nie był ani razu włączony w celu sprawdzenia chociażby czy dysk SSD jest dobrze podłączony. Zdążyłem jeszcze szybko kupić pastę termo przewodzącą (Zalman STG2) i układ chłodzenia póki co wrócił do normy ( nie testowałem go jeszcze w stresie) . Sprzęt tani nie był wiec chyba mam prawo być rozczarowany, tym bardziej że kupując u dużych firm z zagranicy czy też polski (nazw nie będę przytaczał ) takie rzeczy jak układ chłodzenia zawsze są sprawdzane (niektórzy nawet zmieniają pastę na życzenie). Rozmawiamy o sprzęcie dla entuzjastów, ale po takim czymś czuję się rozczarowany ;)


Nie 09 Mar 2014, 11:22
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7674
Post Re: Brak pasty na CPU w nowym laptopie...
Przykro nam z powodu zaistniałej sytuacji, jednak najlepszym wyjściem było skontaktowanie się z Pana strony z serwisem producenta (który mógłby dokonać naprawy) lub z salonem stacjonarnym w którym dokonał Pan zakupu (gdzie prawdopodobnie była możliwość wymiany laptopa). Niestety samodzielnie naprawiając komputer i ingerując w jego podzespoły stracił Pan gwarancję.

Ponadto z informacji jakie uzyskaliśmy wynika, że o ile laptop i dysk SSD zostały zakupione przez Pana w ramach jednego zamówienia, to jednak nie były przez nas zmontowane ani sprawdzane przed sprzedażą.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Pon 10 Mar 2014, 12:32
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 26 Lut 2014, 10:19
Posty: 18
Post Re: Brak pasty na CPU w nowym laptopie...
Cóż nieraz wymieniałem pastę w laptopach MSI i jakoś u producenta nigdy gwarancji nie straciłem po reklamacji , a z wymiana na inny model nie chce się bawić ;) Swoją droga tak paskudnej roboty z pasta to ja dawno nie widziałem... Jestem ciekawy czy to był tylko jednostkowy przypadek ;) Dysk SSD był montowany. Wystarczy spojrzeć w korespondencje ze sklepem:
"Witam serdecznie,
Dziękujemy za informację - montaż został zlecony.
Sprzęt powinienem być gotowy do odbioru w najbliższą środę. Prosimy oczekiwać na wiadomość SMS, z potwierdzeniem dostępności.
Dziękujemy.
Pozdrawiam,
xxxx "

Po drugie dysk SSD był w miejscu gdzie oryginalnie montowany jest HDD ;)


Pon 10 Mar 2014, 12:39
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7674
Post Re: Brak pasty na CPU w nowym laptopie...
Przepraszamy za nieporozumienie z naszej strony - dysk faktycznie był montowany przez nas w Pana komputerze. Niestety wysokich temperatur nie udało się wyłapać podczas testów pomontażowych.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Wto 11 Mar 2014, 11:13
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 26 Lut 2014, 10:19
Posty: 18
Post Re: Brak pasty na CPU w nowym laptopie...
Druga ciekawa sprawa jest fakt ze dysk HDD ma 62h przebiegu a SSD montowany w tym samy czasie 12 ;)


Nie 16 Mar 2014, 03:08
Profil
użytkownik
użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 09 Sty 2014, 10:38
Posty: 136
Miejscowość: Warszawa
Post Re: Brak pasty na CPU w nowym laptopie...
No ale skoro jak sam napisałeś dysk SSD montują oni (znaczy sklep), a dysk HDD montuje vendor (znaczy producent), to co w tym dziwnego? Chyba że dysk pochodzi ze Smoleńska... Sprawdzałeś to?

_________________
Pozdrawiam
SLAWEK


Pon 17 Mar 2014, 16:06
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 26 Lut 2014, 10:19
Posty: 18
Post Re: Brak pasty na CPU w nowym laptopie...
ale czy nie jest dziwne ze dysk HDD ma prawie o 50h wiecej przejechane na starcie? ;D


Czw 20 Mar 2014, 10:40
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 7 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 34 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.