laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 28 Mar 2024, 13:43



Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
 Inicjatywa Pomocy w Salonach X-kom...propozycja. 
Autor Wiadomość
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik

Rejestracja: Pią 07 Lis 2014, 23:24
Posty: 80
Post Inicjatywa Pomocy w Salonach X-kom...propozycja.
Zastanawiam się dlaczego w Salonach nie zostały stworzone stanowiska do szybkiego serwisowania sprzętu zakupionego w X-kom.
Wystarczy zatrudnić i przeszkolić kilkanaście osób, by doraźnie rozwiązać ''małe" niedomagania sprzętowe.
Gro osób które zakupiło bądź zakupi u Was sprzęt ,nie ma pojęcia albo się po prostu nie zna i po czasie, chce dołożyć pamięć, bądź dysk, czy sprawdzić poprawne działanie.
Odsyłanie sprzętu w takich przypadkach do waszego serwisu jest nieporozumieniem, dla doświadczonego technika wymiana Ramu bądź innej części która nie jest bezpośrednio integralna to zazwyczaj kilkadziesiąt minut.
Są firmy gdzie takie postępowanie jest niemal standardem,klient nie musi się gonić po serwisach,wchodzi do sklepu zostawia np. notebooka i odbiera go po godz. z wymienionymi bebechami.
No chyba że problem jest grubszego kalibru wtedy sprzęt odsyłacie dalej.
Korzyść dla firmy jest niewątpliwa,wzrasta sprzedaż towaru i co najważniejsze zadowolenie klienta .
Wystarczy ruszyć głową i wyjść z inicjatywą a klientów na pewno będzie przybywać a ludzie przestaną na Was narzekać ,bo z powodu jakiejś ''głupoty'' sprzęt ląduje na kilkanaście dni w serwisie :D


Śro 26 Lis 2014, 09:51
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 18 Lis 2014, 15:33
Posty: 14
Post Re: Inicjatywa Pomocy w Salonach X-kom...propozycja.
Mam kumpla co pracował w jednym ze sklepów komputerowych i jak mu opisałem moje przygody opowiedział mi jak wyglądała sytuacja w jego firmie. Na przykładzie mojego kompa, dostałem kompa z walniętą grafiką daje im kompa i oni wyciągają taką grafikę jaką ja mam z innego komputera wkładają do mojego. Po 2h kompa mam znowu sprawnego, a oni wadliwą kartę dopiero odsyłają do dystrybutora. Czekam kilka godzin na sprzęt a nie kilka tygodni.


Śro 26 Lis 2014, 10:23
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7665
Post Re: Inicjatywa Pomocy w Salonach X-kom...propozycja.
Dziękujemy za sugestię. Staramy się nieustannie zmieniać na lepsze i udoskonalać obecne rozwiązania, stąd wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne. Raz jeszcze dziękujemy. :-)

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Śro 26 Lis 2014, 12:30
Profil WWW
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik

Rejestracja: Sob 29 Mar 2014, 17:40
Posty: 88
Post Re: Inicjatywa Pomocy w Salonach X-kom...propozycja.
W xkomie już są niedorzeczne kolejki, nie wyobrażam sobie funkcjonowania tego sklepu jakby każdy ich punkt miał naprawiać sprzęty. Po kilku serwisantów na punkt = wyższe ceny. Zresztą, kupujesz sprzęt który ma gwarancję producenta. Ingerencja sklepu oznacza anulowanie gwarancji przez producenta. Te sklepy, które same naprawiają sprzęty, sprzedają komputery bez gwarancji producenta (często pochodzące z dziwnych krajów - Litwa, Słowacja czy kraje azjatyckie) dając swoją.


Pią 28 Lis 2014, 21:50
Profil
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik

Rejestracja: Pią 07 Lis 2014, 23:24
Posty: 80
Post Re: Inicjatywa Pomocy w Salonach X-kom...propozycja.
Watcie...Ram dokładają producenci a dyski SSD po odpakowaniu ze sreberek wymieniają świstaki..czytamy tekst ze zrozumieniem,jeśli nie zrozumiałeś ...przeczytaj raz jeszcze.


Nie 30 Lis 2014, 00:31
Profil
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik

Rejestracja: Sob 29 Mar 2014, 17:40
Posty: 88
Post Re: Inicjatywa Pomocy w Salonach X-kom...propozycja.
Ram i SSD już dokładają w salonach, więc tu nie trafiłeś. Wiele razy widziałem, jak w sklepie komuś coś dokładają, pomagają skonfigurować windowsa/jakiś program itp. Jak jeszcze będą serwisować je na zapleczu to idę do konkurencji, bo nie będę dwóch godzin stać w kolejce tylko dlatego, że ktoś nie wie o istnieniu door-2-door.


Śro 03 Gru 2014, 14:54
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 27 Sty 2015, 12:13
Posty: 1
Post Re: Inicjatywa Pomocy w Salonach X-kom...propozycja.
Te sklepy, które same naprawiają sprzęty, sprzedają komputery bez gwarancji producenta (często pochodzące z dziwnych krajów - Litwa, Słowacja czy kraje azjatyckie) dając swoją.???

_________________
Usman


Wto 27 Sty 2015, 13:00
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 7 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.