laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 28 Mar 2024, 16:59



Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 14 posty(ów) ] 
 Brak montażu komputera 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 27 Lis 2014, 14:40
Posty: 5
Post Brak montażu komputera
Zamówienie numer: 901411221119

W komentarzu do zamówienia poprosiłem o montaż wszystkich podzespołów.

Dzisiaj dotarła do mnie przesyłka, a po jej otworzeniu okazało się, że elementy nie zostały zamontowane w obudowie.
Wszystko jest osobno. Kartonu z częściami nawet nie otwierałem. Otworzyłem tylko obudowę, która jest pusta.

Jednym słowem: rozczarowanie.

Po to zamawiam komputer w ZNANYM sklepie, żeby uniknąć takich kwiatków i konieczności samodzielnego montażu.
Gdybym sam chciał wszystko montować to zamówiłbym części w NAJTAŃSZYM sklepie, czyli gdzieś indziej.


Czw 27 Lis 2014, 14:47
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 23 Sie 2014, 17:35
Posty: 7785
Post Re: Brak montażu komputera
To naprawdę to trudne jak nie wiem złożyć tylko podzespoły, robią to już 10 latkowie ;P

_________________
Zestawienie polecanych laptopów i ultrabooków ✅
Nie wiesz która seria jest najlepsza, który model jest najnowszy? Napisz na mój e-mail :thumright:
GG:47751279


Czw 27 Lis 2014, 15:17
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 27 Lis 2014, 14:40
Posty: 5
Post Re: Brak montażu komputera
Bardzo ciekawa uwaga. Szkoda, że nie jest związana z tematem.


Czw 27 Lis 2014, 15:57
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 23 Sie 2014, 17:35
Posty: 7785
Post Re: Brak montażu komputera
https://www.google.pl/webhp?sourceid=ch ... er&tbm=vid

proszę ;) musisz sobie poradzić ale to banał

_________________
Zestawienie polecanych laptopów i ultrabooków ✅
Nie wiesz która seria jest najlepsza, który model jest najnowszy? Napisz na mój e-mail :thumright:
GG:47751279


Czw 27 Lis 2014, 16:08
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 27 Lis 2014, 14:40
Posty: 5
Post Re: Brak montażu komputera
Chyba nie do końca się zrozumieliśmy.
Gdybym chciał rady na temat złożenia komputera to założyłbym temat w innym dziale.
Twoje posty są tutaj niepotrzebne i zbędne.

W tym dziale zamieszczamy: "Ogłoszenia, opinie, uwagi i sugestie dotyczące naszego sklepu"
Przynajmniej tak jest w opisie.


Czw 27 Lis 2014, 16:18
Profil
Moderator
Moderator

Rejestracja: Czw 02 Sie 2012, 18:29
Posty: 742
Post Re: Brak montażu komputera
Faktycznie nieciekawa sprawa, i jeśli było to dopisane, to ewidentne przeoczenie pracownika.
Teraz pozostaje jedynie napisać tutaj na konto administratora (X-kom) i/lub "atakowanie" telefoniczne sklepu, że popełnili błąd. Obawiam się, że w żadnym salonie nie złożą tego na miejscu. Niestety to będzie wiązać się ze "stratą czasu" bo to kolejne dni zwłoki potrzebne na wysyłkę w dwie strony i montaż (zaczyna się przedświąteczny ruch). Może X-kom zaproponuje jakiś upust cenowy, za który będzie można złożyć w jakimś lokalnym serwisie, albo znajdzie się znajomy za przysłowiową flaszkę.

_________________
Nie jestem pracownikiem X-Kom ---> oficjalne konto sklepu to X-KOM.PL

Dell Precision M6600 - i7-2720QM // FHD LG Philips // AMD FirePro M8900 // 20GB RAM Kingston HyperX // 128 GB SSD Ssmsung 830 + 750 HDD (7200 RPM) Seagate // WiFi 6300 + 375 BT // WWAN 5550
Dell Lattitude E6420 - i5-2520M // 1366 x 768 Multitouch screen // NVIDIA NVS 4200M // 4GB RAM // 320GB (7200 RPM) // 9cell // WiFi N 6300


Czw 27 Lis 2014, 19:03
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7665
Post Re: Brak montażu komputera
stachooo, bardzo przepraszamy za zaistniałą sytuację. Rzeczywiście mimo uwag do zamówienia, Twój zestaw nie został zmontowany. Wkrótce skontaktuje się z Tobą nasz Pracownik i zaproponuje satysfakcjonujące Cię rozwiązanie tej sprawy.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Pią 28 Lis 2014, 11:27
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 27 Lis 2014, 14:40
Posty: 5
Post Re: Brak montażu komputera
X-KOM.PL napisał(a):
stachooo, bardzo przepraszamy za zaistniałą sytuację. Rzeczywiście mimo uwag do zamówienia, Twój zestaw nie został zmontowany. Wkrótce skontaktuje się z Tobą nasz Pracownik i zaproponuje satysfakcjonujące Cię rozwiązanie tej sprawy.


Dziękuję za odpowiedź.
Kiedy mogę spodziewać się tego kontaktu ze strony pracownika?


Pią 28 Lis 2014, 13:11
Profil
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik

Rejestracja: Sob 29 Mar 2014, 17:40
Posty: 88
Post Re: Brak montażu komputera
FxJ napisał(a):
To naprawdę to trudne jak nie wiem złożyć tylko podzespoły, robią to już 10 latkowie ;P


Nie no, komentarz na poziomie. Jakbyś poszedł do restauracji i zamiast spaghetti dostał same surowe składniki z komentarzem "sam se ugotuj, robią to już 10-latkowie" to chyba nie poszedłbyś tam drugi raz, co?


Pią 28 Lis 2014, 21:44
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 23 Sie 2014, 17:35
Posty: 7785
Post Re: Brak montażu komputera
Ja wiem jak zwykle słabo argumentuję
A. złożył byś poprawnie samodzielnie i porządnie wedle uznania i pospinał kable tak jak byś chciał
B. zostały by ci wszystkie śrubki itp. które nie zawsze są w gotowych zestawach
C. masz pewność ze wszystkie części są 100% nowe i nie były nawet w innym komputerze (np. do testów)

_________________
Zestawienie polecanych laptopów i ultrabooków ✅
Nie wiesz która seria jest najlepsza, który model jest najnowszy? Napisz na mój e-mail :thumright:
GG:47751279


Pią 28 Lis 2014, 21:55
Profil WWW
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik

Rejestracja: Sob 29 Mar 2014, 17:40
Posty: 88
Post Re: Brak montażu komputera
D. Zrobiłby coś źle (o co nietrudno dla niedoświadczonego składacza) i rozwaliłby sobie nowiutki sprzęt, mogąc przy tym stracić gwarancję (pogięte piny, uszkodzenia mechaniczne mobo przy montażu). Tak, świetny pomysł FxJ. "Zrób to sam, nawet jeśli nie wiesz jak - jakoś będzie".


Pią 28 Lis 2014, 22:20
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 08 Sie 2014, 13:51
Posty: 43
Post Re: Brak montażu komputera
Siejecie panike jak zwykle.

Doskonale rozumiem frustracje kolegi ktory zamowil sprzet z montazem a dostal same czesci.
Ciezko jest sie nie irytowac i nie byc zdenerwowanym w takiej sytuacji (bo np nasze zamowienie z czwartku tez zawalili mimo przypominania sie telefonicznego na infolini i zapewnien, ze wszystko co ma byc w paczce znajdzie sie w niej :( )

Natomiast propozycje typu "zloz sobie sam" sa chyba tylko do nabijania postow. Totalny odjazd, zero myslenia.
Jestem na tym forum od dawna (od bardzo dawna bez konta - tylko czytajac i obserwuja) - czasami mam wrazenie ze "niektorzy" uzytkownicy pisza posty tylko po to, zeby utrwalilo sie innym ze zyja tym forum, a w konsekwencji pozniej "jadą" z linkami z sales masters :(
Oczywiscie jest tez grupa osob ktore sa zawsze rzeczowe i konkretne, sluzace pomoca.


Niezaleznie od tego - X-Kom raczej nie jest malym sklepikiem uciekajacym przed klientem juz po zakupie, jak to niektore firmy maja w zwyczaju. Sporo z nimi handluje (dla kazdego sporo to cos innego, ale w ostatnim pol roku ok 100k zł brutto obrotu) i wiem, ze na pewno podejda do tematu profesjonalnie.
Jedyny minut to niesmak ktory moze pozostac, ale wpadki zdarzaja sie kazdemu i w kazdej branzy.
Kto pracuje w uslugach/handlu doskonale o tym wie.

Tak wiec panowie - odrobinka wyrozumialosci, spokoju i pozytywnego nastawienia, bo nie zycze np komus podobnej sytuacji u konkurencji (np na Pr.......)


Sob 29 Lis 2014, 09:51
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 27 Lis 2014, 14:40
Posty: 5
Post Re: Brak montażu komputera
Sprawa niedługo będzie załatwiona. W ramach rekompensaty wystawiono mi korektę faktury, która skutkuje zwrotem niewielkiej części z kwoty zakupu. Wysłałem numer konta i czekam na otrzymanie przelewu. Mam nadzieje, że na początku tygodnia wszystko będzie załatwione. Taka forma rekompensaty jest jak najbardziej akceptowalna. Cieszy też szybka reakcja na błąd.


Sob 29 Lis 2014, 10:47
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 28 Mar 2012, 13:39
Posty: 4878
Post Re: Brak montażu komputera
FxJ skąd Ty się człowieku urwałeś? Idąc Twoim tokiem rozumowania po co chodzić do restauracji? Samemu też można sobie zrobić, wedle uznania "lepiej". Jak kupuje w sklepie wędlinę to chce wędlinę a nie świniaka. Po to ktoś kupuje sprzęt z montażem aby móc od razu z niego korzystać, najczęściej nie posiada wiedzy, czasu i chęci aby grzebać w komputerze.

Cytuj:
A. złożył byś poprawnie samodzielnie i porządnie wedle uznania i pospinał kable tak jak byś chciał

Akurat x-kom montuje porządnie zestawy, jak ktoś nie potrafi złożyć komputera to jak ma to zrobić porządnie?
Cytuj:
B. zostały by ci wszystkie śrubki itp. które nie zawsze są w gotowych zestawach

Wszystkie niewykorzystane elementy są ZAWSZE dołączane - śledzie, śrubki, zapinki etc.
Cytuj:
C. masz pewność ze wszystkie części są 100% nowe i nie były nawet w innym komputerze (np. do testów)

Pewności nie masz nigdy, równie dobrze możesz kupić używaną płytę w kartonowym pudełku co nie raz zdarzyło się w innym sklepie na M.


Sob 29 Lis 2014, 11:06
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 14 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.