laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Pią 29 Mar 2024, 01:21



Odpowiedz  [ 1 post ] 
 TP-Link TL-WR841ND 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 22 Lip 2007, 10:42
Posty: 31
Post TP-Link TL-WR841ND
Witam serdecznie

Planuję rozdzielić internet radiowy na 1komputer i 2 laptopy. Chciałem aby można się było łączyć przewodowy poprzez skrętkę oraz bezprzewodowy z laptopami. Posiadam aktualnie router TP-Link TL-WR841ND. Chciałem podłączyć do jednego z wejść na antenę (są rozłączalne) routera antenę która odbiera sygnał z anteny postawionej przez dostawcę internetu (znajduje się ona 100 m od mojego domu, na sąsiednim budynku).

Aktualnie mam podłączony komputer do internetu poprzez kartę bezprzewodową podłączoną do anteny przez kabel koncentryczny. Na laptopach odbieram sygnał bezprzewodowo (wpisałem sobie w nich MAC karty bezprzewodowej) jednak sygnał jest za słaby i nie jestem w stanie swobodnie korzystać z internetu w całym domu, dlatego też myśl o zastosowaniu routera.

We właściwościach karty sieciowej przy Protokół internetowy TCP/IP jest ustawione na automatyczne uzyskiwanie adresów. Po sprawdzen iu ustawień komendą ipconfig /all mam następujące dane:

Karta Ethernet Połączenie sieci bezprzewodowej:

Sufiks DNS konkretnego połączenia :

Adres fizyczny. . . . . . . . . . : 00-13-46-48-DE-B1
DHCP włączone . . . . . . . . . . : Tak
Autokonfiguracja włączona . . . . : Tak
Adres IP. . . . . . . . . . . . . : 192.168.60.63
Maska podsieci. . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Brama domyślna. . . . . . . . . . : 192.168.60.1
Serwer DHCP . . . . . . . . . . . : 192.168.57.1
Serwery DNS . . . . . . . . . . . : 192.168.60.1

Mogę poprosić dostawę aby dodał MAC routera do puli adresów MAC, opja klonowania adresu MAC (lub ręczna zmiana adresu MAC) też jest dostępna w opcjach routera.
Próbowałem ustawić router w trybie bridge podobnie jak TUTAJ , klikając w button "search" wykryło mi mojego dostawcę i automatycznie zmieniło ustawienia przy SSID i BSSID, channel ustawiłem na 4 (bo taki kanał mi wykryło po kliknięciu na "Search" ale był ustawiony na auto i nie chciało zapisać zmian, po zmianie na channel 4 zapisały się zmiany).

Próbowałem automatycznej konfiguracji ale nie wykrywa połączenia WAN (z racji że nie mam modemu) dlatego chciałem skonfigurować wszystko ręcznie wykorzystując zamiast portu WAN, jedno z wejść na antenę z podłączonym tam kablem koncentrycznym , jak już wspominałem wyżej.

IP routera dla LAN to 192.168.1.1 i przydziela adresy dla stacji w puli 192.168.1.100 -199

Czy za pomocą routera TP-Link TL-WR841ND będę w stanie rozdzielić internet tak jak napisałem? Jak się do tego zabrać, jak ustawić w opcjach?

Będę wdzięczny za wskazówki.

Pozdrawiam


Czw 23 Gru 2010, 10:57
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 1 post ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.