laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Pią 29 Mar 2024, 07:56



Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
 Gra która nie uczy,bawi i nie wychowuje!!! 
Autor Wiadomość
Boss Komputerowiec
Boss Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 12 Sie 2005, 10:08
Posty: 1065
Miejscowość: Blachownia i gdzieś w Lubuskiem
Post Gra która nie uczy,bawi i nie wychowuje!!!
Cytuj:
Wkrótce trafi do Polski demoniczna gra komputerowa "Rule of Rose". Bohaterami są dzieci, które żywcem zakopują w trumnie swoją koleżankę - czytamy w "Rzeczpospolitej".
dalej »


Młody gracz, który kilka tysięcy razy dokona symulowanych morderstw, staje się obojętny na przemoc - alarmują specjaliści. Dyskusje na forach internetowych są jednoznaczne: młodzi ludzie nie mogą doczekać się na polską premierę "Rule of Rose" ("Rządy Róży").

" Wasyl156" pisze na gry.wp. pl: - Niezła gra się zapowiada... chora, i to w pozytywnym znaczeniu.

"Gracz z zamiłowania": - Świeżutki horrorek. Super!.

Gra, która za kilka dni będzie dostępna w Europie, to mroczna historia dzieci z sierocińca, które, pozbawione opieki i nadzoru dorosłych, ustanowiły własną hierarchię i system rządów. W grze jest silny element erotyzmu - i to zarówno w relacjach między samymi dziećmi, jak i też dziećmi i dorosłymi. Mimo to "Rule of Rose" w systemie klasyfikacji CERO została dopuszczona do sprzedaży dla nastolatków powyżej 15. roku życia.

- W grze dziecko dokonuje kilkunastu tysięcy symulowanych morderstw. Jest nie tylko obserwatorem przemocy, ale także jej egzekutorem. Badania wykazują, że ma to znacznie silniejszy wpływ na psychikę młodego człowieka niż oglądanie najbardziej okrutnych scen w telewizji - mówi gazecie prof. Maria Braun-Gałkowska z Instytutu Psychologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Czy można chronić młodych odbiorców przed takimi grami? Dr Augustyn Surdyk z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza podkreśla, że w Polsce panuje przekonanie, iż gry komputerowe to produkt skierowany tylko do dzieci i młodzieży. - W punktach sprzedaży pracują ludzie, którzy nie wiedzą, że są gry adresowane wyłącznie do dorosłych. Trzeba egzekwować zakaz sprzedaży okrutnych gier nastolatkom - podkreśla rozmówca "Rzeczpospolitej".



Jak dla mnie to o krok za daleko i to duży krok!!! Oby dzieciaki nie wprowadziły tego w życie!!!!


Czw 16 Lis 2006, 12:07
Profil
Boss Komputerowiec
Boss Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 07 Lip 2005, 10:11
Posty: 828
Miejscowość: CZ-WA
Post 
Nie no mysle, ze popadamy w skrajnosci, odkad mam kompa to morduje i zabijam itp i jakos nie wychodze na ulice i nie strzelam do wszystkich. Problem lezy w psychice, a raczej w glupocie, mozna zaobserwowac u mlodych ludzi nasilajacy sie debilizm, mozna to po czesci wytlumaczyc brakiem kasy na roznego rodzaju ciuchy, mp3, dyskoteki itp. oraz brakiem zajec (jako ze taki stary nie jestem '7x to za moich czasow gralo sie w pile calymi dniami, podchody, rower itp), teraz kolezkowie wala browary, dupeczki itd. zero nauki lub jakis konstruktywnych zajec. Nawet nie zaczynam pisac o laskach bo szkoda klawiatury, sam mam corke i cos czuje, ze bedzie niezla jazda za jakis czas :twisted: Ale nie ma sie co dziwic bo zajec ciekawych w szkole nie ma, nauczyciele to w 90% katastrofa, zero posluchu. Druga sprawa to to ze tym dzieciakom wszystko za latwo przychodzi. No i wreszcie wizja przyszlosci pozostac biednym w kraju czy murzynem na zachodzie.

Jak dla mnie to super ze wprowadza godzine policyjna dla szczyli do 22 to i tak zadlugo, kazdego z fajka lub alko za trzecim zlapaniem miesiac robot spolecznych (pamietam, ze jak ja chodzilem do szkoly to kazda klasa miala dyzur i dbala o teren szkoly i przylegly), jak nie pomoze to do paki na miesiac, zakaz dyskotek dla szczyli. Alko od 21 lat itp, sami sobie doprowadzili do takiej sytuacji.

_________________
>>> i5 3570K * ASRock Z77 EX6 * G.Skill 2x4GB 2133MHz <<<
>>> MSI GTX560Ti HAWK * SB X-Fi Fatal1ty Gamer Pro <<<
>>> WD1001 * WD640 * Corsair HX520W <<<
>>> LG L227WT >>>


Czw 16 Lis 2006, 14:16
Profil
Boss Komputerowiec
Boss Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 12 Sie 2005, 10:08
Posty: 1065
Miejscowość: Blachownia i gdzieś w Lubuskiem
Post 
Dla ciebie czy dla mnie taka gra to powiedzmy"normalka" ale jak gra wnią koleś z podstawówki lub gimnazjum a jest niedokońca uformowany psychicznie to sorka ale różne głupoty przychodza mu do głowy. A może by tak sprawdzić jak to jest w realu sie zastanowi!!! Wiem że nie wszyscy tacy są ale są też i tacy. Pracuje troche z dzisiejsza młodzieżą i jestem zdruzgotany ich systemem wartości!!!! Tak jak napisałeś!!! poprostu porażka!!!! Co innego gra o II wojnie światowej, czy jakieś futurystyczne FPS a co innego gra w mordowanie dziewczynek i zakopywanie ich!!! No ale długo by pisać na ten temat a to nie jest mejsce na referaty!!! Ja jestem na NIE dla tego typu gier!!!


Czw 16 Lis 2006, 16:30
Profil
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec

Rejestracja: Śro 26 Paź 2005, 19:20
Posty: 745
Miejscowość: Przemyśl
Post 
Nie przesadzajcie, jak dzieciak jest normalny to nic mu nie bedzie... moja siostra ma teraz 11 lat... od 4 -5 lat młóci w quake'a i inne tego typu gry, poczawszy od GTA kończywszy na Doom 3.... i jakos nie wychodzi na ulice z nozem bo wie ze tak sie nie robi.
Co innego jesli świrowi damy do reki wiertarke to będzie chcial "ludzi wkręcać".....
W grze moze byc wszystko bo to tylko gra....
A jak ktos czytal kiedys bajki swoim dzieciakom to wie ze w dzisiejszych grach wcale nie ma wiecej przemocy... no bo przeciez wilk zeżarł babcie... mysliwy rozpruł mu brzuch.... trzy siostry obcinały sobie to palec to pięte zeby bucik wszedl na noge... zła macocha otruła córe.... i tak dalej i tak dalej. Moim zdaniem takie gry mimo wszystko ucza, ucza refleksu, myślenia , i normalnych reakcji na przemoc ! A nie kolesie ktorzy jak im sie ktos do dziewczyny podpieprza z rekami, to zwiewaja... albo dzieci ktore w piaskownicy nie potrafia sie postawic i odzyskac swoich zabawek... przemoc towarzyszy nam od maleńkości i tylko rodzice moga nauczyc dzieci ze to jest fe i nie wolno strzelac do ludzi bez powodu.

_________________
Tom's Hardware Guide - Forum


Czw 16 Lis 2006, 18:00
Profil
Boss Komputerowiec
Boss Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 07 Lip 2005, 10:11
Posty: 828
Miejscowość: CZ-WA
Post 
Jestem na nie dla tego typu gier, tak samo jak filmy typu pila no to juz jest katastrofa, jest cos fascynujacego w ogladaniu ludzkiego cierpienia??? bezsilnosci ??? i tak zycie nie jest latwe.

_________________
>>> i5 3570K * ASRock Z77 EX6 * G.Skill 2x4GB 2133MHz <<<
>>> MSI GTX560Ti HAWK * SB X-Fi Fatal1ty Gamer Pro <<<
>>> WD1001 * WD640 * Corsair HX520W <<<
>>> LG L227WT >>>


Czw 16 Lis 2006, 20:18
Profil
użytkownik
użytkownik

Rejestracja: Wto 08 Sie 2006, 11:58
Posty: 160
Miejscowość: Czę100chowa
Post 
THG_Stingerek napisał(a):
Nie przesadzajcie, jak dzieciak jest normalny to nic mu nie bedzie... moja siostra ma teraz 11 lat... od 4 -5 lat młóci w quake'a i inne tego typu gry, poczawszy od GTA kończywszy na Doom 3.... i jakos nie wychodzi na ulice z nozem bo wie ze tak sie nie robi.
Co innego jesli świrowi damy do reki wiertarke to będzie chcial "ludzi wkręcać".....
W grze moze byc wszystko bo to tylko gra....
A jak ktos czytal kiedys bajki swoim dzieciakom to wie ze w dzisiejszych grach wcale nie ma wiecej przemocy... no bo przeciez wilk zeżarł babcie... mysliwy rozpruł mu brzuch.... trzy siostry obcinały sobie to palec to pięte zeby bucik wszedl na noge... zła macocha otruła córe.... i tak dalej i tak dalej. Moim zdaniem takie gry mimo wszystko ucza, ucza refleksu, myślenia , i normalnych reakcji na przemoc ! A nie kolesie ktorzy jak im sie ktos do dziewczyny podpieprza z rekami, to zwiewaja... albo dzieci ktore w piaskownicy nie potrafia sie postawic i odzyskac swoich zabawek... przemoc towarzyszy nam od maleńkości i tylko rodzice moga nauczyc dzieci ze to jest fe i nie wolno strzelac do ludzi bez powodu.


i pewnie zachowuje sie jak Ty... :] wszystkowiedzaca i wszechmogaca :P


Czw 16 Lis 2006, 21:24
Profil
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec

Rejestracja: Śro 26 Paź 2005, 19:20
Posty: 745
Miejscowość: Przemyśl
Post 
Nie... niestety jest moim zupelnym przeciwienstwem, cicha spokojna, nie planuje wagarow i nie bije starszych dzieciakow.....


BTW, filmy typu "SAW" ? no jasny gwint ! A "ogniem i mieczem" a "Makbet" ? a inne arcydzieła światowej literatury gdzie trup ściele sie gęsto ? odniesienie do pily ? od starozytnosci wiadomo ze głowna wada przepowiedni jest to ze ZAWSZE SIE SPELNIA, wiec jesli Edypowi przepowiedziano że zarznie ojca, przeleci swoja matke to tak musialo sie stac.
W pile tez glownym zalozeniem jest smierc kazdego bohatera :)

Wiec nie demonizujcie ze to nagle pojawily sie gry = przemoc = samobojstwa gimnazjalistow.... nie daj boze :)

Jak juz mowilem ludzie zachwycaja sie arcydzielami literatury w ktorej przemoc jest opisana duzo bardziej finezyjnie i jakos nikt nie mowi ze ludzie nie powinni czytac ksiazek... pozatym ja wole zeby moje dzieciaki zabijaly sie nawzajem "na punkty" w quake'u niz zeby okladaly kolegow w szkole i ćpały co popadnie na wagarach....

BTW... zastanowcie sie czy dresiarze (jako ogolnie najbardziej agresywna forma nędzneog zycia w tym kraju) sa na tyle inteligentni zeby zlozyc sobie dobrego kompa, zainstalowac gre i zaczac w nia grac ? Jak zyje na tym swiecie nie znam dresiarza ktory ma komputer i umie sie nim poslugiwac w sposob wystarczajacy na zainstalowanie jakiejkolwiek gry....

_________________
Tom's Hardware Guide - Forum


Pią 17 Lis 2006, 00:49
Profil
użytkownik
użytkownik

Rejestracja: Wto 08 Sie 2006, 11:58
Posty: 160
Miejscowość: Czę100chowa
Post 
THG_Stingerek napisał(a):
Nie... niestety jest moim zupelnym przeciwienstwem, cicha spokojna, nie planuje wagarow i nie bije starszych dzieciakow.....


BTW, filmy typu "SAW" ? no jasny gwint ! A "ogniem i mieczem" a "Makbet" ? a inne arcydzieła światowej literatury gdzie trup ściele sie gęsto ? odniesienie do pily ? od starozytnosci wiadomo ze głowna wada przepowiedni jest to ze ZAWSZE SIE SPELNIA, wiec jesli Edypowi przepowiedziano że zarznie ojca, przeleci swoja matke to tak musialo sie stac.
W pile tez glownym zalozeniem jest smierc kazdego bohatera :)

Wiec nie demonizujcie ze to nagle pojawily sie gry = przemoc = samobojstwa gimnazjalistow.... nie daj boze :)

Jak juz mowilem ludzie zachwycaja sie arcydzielami literatury w ktorej przemoc jest opisana duzo bardziej finezyjnie i jakos nikt nie mowi ze ludzie nie powinni czytac ksiazek... pozatym ja wole zeby moje dzieciaki zabijaly sie nawzajem "na punkty" w quake'u niz zeby okladaly kolegow w szkole i ćpały co popadnie na wagarach....

BTW... zastanowcie sie czy dresiarze (jako ogolnie najbardziej agresywna forma nędzneog zycia w tym kraju) sa na tyle inteligentni zeby zlozyc sobie dobrego kompa, zainstalowac gre i zaczac w nia grac ? Jak zyje na tym swiecie nie znam dresiarza ktory ma komputer i umie sie nim poslugiwac w sposob wystarczajacy na zainstalowanie jakiejkolwiek gry....


hmm nie wiem czy slyszales ale kiedys byl wypadek z dzieciakiem wroli glownej... byla reklama masla nie pamietam nazwy ale reklamowali ze jak go zjesz to poczujesz sie jak piorko i sie uniesiesz czy jakos tak dzieciak uwierzyl w to i skoczyl z 9 pietra... oczywiscie nie przezyl... tworcy reklamy zaplacili surowe odszkodowanie... co Ty na takie postrzeganie roznego typu spraw przez dzieciaki?


Pią 17 Lis 2006, 01:02
Profil
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec

Rejestracja: Śro 26 Paź 2005, 19:20
Posty: 745
Miejscowość: Przemyśl
Post 
Dlatego granica wiekowa to bardzo sobry pomysł, mysle ze 15 lat to wystarczajaco wysoki poziom "dostepnosci brutalnych gier"
Cuz... mysle ze nikt w wieku 18 lat nie zalozy kostiumu supermena... dlatego na wiekszosci pisze " Uwaga nie umozliwia latania"

To ze jakies NEILICZNE I ODOSOBNIONE PRZYPADKI sie zdarzaja bo jakis rodzic nie wbil swojemu dzieciakowi do glowy ze CZAROW NIE MA I ZE NIE POLECI PO ZALOZENIU PELERYNKI to nie jest wina producenta /platkow/czekolady czy gry komputerowej.

Od małego dzieciom trzeba wpajac co jest dobre a co zle i co jest prawdziwym swiatem a co tylko wirtualna/fantazyjna rzeczywistoscia ktora sluzy ludziom do uciekania od szarej codziennosci, jest tylko snem ktory ma sie nijak do prawdziwego zycia.

Od rodzicow bedzie zalezalo w glownej mierze czy dzieciak po obejrzeniu teletubisiow nie ***** na maxa (ja bym chyba ześwirował) nie weźmie tasaka do miesa i w nocy nie porąbie swojej rodzinki na kawałki. od nich także zależy czy dzieciak grajacy w GTA nie wybiegnie na ulice i nie zdejmie kogos baseballem z roweru....
Gry nie maja tu nic do rzeczy, przemoc w nich tez nie... zobaczcie ilu ludzi tak naprawde zrobilo cos zlego po "na giercowaniu sie " w jakas krwawa jatke ? Tylko psychole i totalne swiry (chociaz takim i gier komputerowych nie potrzeba , wystarczy gimnazjum czyli tzw. DOROSłA szkoła gdzie jest sie juz duzym i kazdy mlodszy to wróg )
Pozdro dla wszystkich zdrowych na umyśle :)

_________________
Tom's Hardware Guide - Forum


Pią 17 Lis 2006, 03:22
Profil
Boss Komputerowiec
Boss Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 12 Sie 2005, 10:08
Posty: 1065
Miejscowość: Blachownia i gdzieś w Lubuskiem
Post 
Porównywanie czerwonego kapturka czy jakiś innych bajek czy też arcydzieł literatury do gry w której młody bohater zabija swoją równie młodą koleżnake i ją zakopuje chyba jest troche nie na miejscu. agresja budzi agresje i nie ważne czy jest wirtualna czy też nie. a pamiętajmy o tym że taki 15 latek ma kompletnie nieukształtowaną psychike. dla niego to jest dobra zabawa. przecież ile było przypadków gdzie kolesie nie będąc psycholami wpadali na pomysły mrożące krew w żyłach. niestety psychologia jak i wiele innych dziedzin nie jest jednolita i ma wiele różnych podejść do tego samego tematu i stąd mamy podejście że takie gry spowodują że dzieciak jak sie nagra w taką gre to sie wyżyje i nie będzie szalał w realu. jeśli o mnie chodzi to nic bardziej mylnego. ale to moje zdanie.


Pon 20 Lis 2006, 03:29
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 10 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.