laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Wto 19 Mar 2024, 05:48



Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
 Pomoc w modernizacji jednostki 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 18 Lis 2014, 15:33
Posty: 14
Post Pomoc w modernizacji jednostki
Witajcie.

Naszło mnie na doinwestowanie do mojego dziadka kilku złotych co by bardziej dawał rade w dzisiejszych czasach. Mojego PC kupiłem jakieś 4-5 lat temu, a wygląda on tak:
Procesor AMD FX(tm) 6300- 3,5 GHz
Ram 8GB (prawdopodobnie DDR3?)
Grafika AMD Radeon R7 200 - 2GB
Płyta główna Asus M5A97 R2.0

To chyba całe bebechy z mojego pudła. Chciałbym go troszkę podkręcić w kierunku gier. Budżet jest ograniczony bo zamierzam dołożyć do tego z 1500 i tu się pojawia pytanie, w co inwestować ? Grafika ? Procek? Czy to i to?

Bardzo proszę o wasze wsparcie w tej kwestii. Co powinienem wymienić i na co. Przypominam budżet około 1500.

Z góry dzięki za wsparcie.


Wto 18 Wrz 2018, 20:40
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Pomoc w modernizacji jednostki
Najlepsze byłoby zainwestowanie w procesor i grafikę, tylko że z tym wiąże się zmiana platformy.
Zostawiłbym dysk, obudowę i zasilacz (właśnie-jaki masz zasilacz?).


Śro 19 Wrz 2018, 07:19
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 18 Lis 2014, 15:33
Posty: 14
Post Re: Pomoc w modernizacji jednostki
Zasilacz 500W marki nie pamiętam, później sprawdzę.

Przy wymianie płyty grafiki i procka ciężko będzie zmieścić się w budżecie. Przeszło mi przez myśl wsadzić zasilacz mocniejszy, wymienić chłodzenie procka na lepsze, zmienić grafikę i wtedy może podkręcić zegary procka. Obyło by się bez wymiany płyty i ramu. Nawet może udało by się jeszcze zmieścić w cenie kostke ramu 8gb DDR3 bo są w cenie około 180 zł.


Śro 19 Wrz 2018, 15:43
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Pomoc w modernizacji jednostki
To sprawdź zasilacz, bo to dosyć istotna kwestia 500W markowe wystarczy do np. GTX'a 1060.
Co do reszty to w sumie racja.
W każdym bądź razie starałbym się jak najmniej inwestować w tą podstawkę-bo tych pieniędzy już nie odzyskasz.
Jest kilka opcji:
1. Kupujesz wydajniejszą kartę i zbierasz na nową platformę-np. GTX 1060.
2. Sprzedajesz (płyta+CPU+ram+karta graficzna-> ~500-700zł. Dokładasz te pieniądze i kupujesz zestaw np. na Ryzenie.
3. Sprzedajesz swoje i kupujesz coś używanego.


Śro 19 Wrz 2018, 17:46
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 18 Lis 2014, 15:33
Posty: 14
Post Re: Pomoc w modernizacji jednostki
Witam ponownie.
Sprawdziłem zasilacz i jeśli dobrze odczytałem to jest be quiet system power 7 500W 80+ silver

Edit: obecnie głównie przemawia do mnie częściowe przebudowanie PC, tzn że teraz np tak jak mówiłem wsadzić karte dorzucić ram i poprawić chłodzenie, a za kilka miesięcy zmienić płytę i procek. Nie mam drugiego kompa na czas wymiany podzespołów, na sprzedawanie starych kupowanie nowych dlatego bardziej zależy mi na częściowym dopakowaniu obecnej skrzynki, a w późniejszym czasie popracować nad resztą.


Śro 19 Wrz 2018, 21:20
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Pomoc w modernizacji jednostki
Radrix napisał(a):
Witam ponownie.
Sprawdziłem zasilacz i jeśli dobrze odczytałem to jest be quiet system power 7 500W 80+ silver

Edit: obecnie głównie przemawia do mnie częściowe przebudowanie PC, tzn że teraz np tak jak mówiłem wsadzić karte dorzucić ram i poprawić chłodzenie, a za kilka miesięcy zmienić płytę i procek. Nie mam drugiego kompa na czas wymiany podzespołów, na sprzedawanie starych kupowanie nowych dlatego bardziej zależy mi na częściowym dopakowaniu obecnej skrzynki, a w późniejszym czasie popracować nad resztą.


Zasilacz na duży+.

W takim razie dorzuciłbym kartę i poprawił chłodzenia-ram bym sobie odpuścił, bo za pół roku nie odzyskasz tej kasy, a mimo wszystko to 200zł.

Wziąłbym:
ASUS GeForce GTX 1060 Dual OC 6GB + Kingston 240GB A400 Co prawda SSD nie jest najlepsze, ale 100zł za 240GB to i tak dobra cena.
Ewentualnie jeżeli nie interesuje Cię SSD, to wówczas taniej:
MSI GeForce GTX 1060 ARMOR OC V1 6GB GDDR5
Chłodzenie:
SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2

P.S. Podaj jeszcze jaką masz obudowę.


Śro 19 Wrz 2018, 21:49
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 18 Lis 2014, 15:33
Posty: 14
Post Re: Pomoc w modernizacji jednostki
Dysku nie potrzebuje bo mam ssd 128 i zwykły 1t a obudowa to Zalman z9. Ponoć padaka


Czw 20 Wrz 2018, 07:14
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 7 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.