laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 18 Kwi 2024, 15:23



Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
 Problem z FUJITSU SIMENS Li 1705 pod XP 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 07 Lis 2005, 09:06
Posty: 22
Miejscowość: Częstochowa - Tysiąclecie
Post Problem z FUJITSU SIMENS Li 1705 pod XP
witam z góry mówie że jak ktoś pomoze mi w tym temacie to odźwięcze sie jak tylko bedzie chcial.otóż nabyłem lapcioka FUJITSU SIMENS Li 1705, w zestawie był win VISTA a że nieciepie VISTY przeszedłem na XP i tu sie pojawił problem-NIE WYKRYł ZADNYCH STEROWNIKóW I NA DOłąCZONYCH PłYTACH NIE MA STEROW POD XP:(na stronie fuji tez nie maja sterow do tego lapka pod xp tylko jedynie pod viste.Prosze pomóżcie znalezc mi stery do lapciaka.pozdrawiam

_________________
MISIO PYSIO


Nie 23 Wrz 2007, 20:32
Profil WWW
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 30 Sty 2005, 18:30
Posty: 593
Miejscowość: Częstochowa
Post 
To nie takie proste. Niektorzy producenci laptopow nie wspieraja juz systemu Windows XP i na ich stronach domowych tych sterow mozna nie znalezc. Jedyne co pozostaje to identyfikacja komponentow i szukanie sterownikow dla poszczegolnych podzespolow.

Czyli tak... najpierw proponowalbym zainstalowac jakis program diagnostyczny typu Everest... on powinien wykazac wiekszosc podzespolow. Nastepnie wchodzimy na stronki producentow i stamtad sciagamy poszczegolne drivery...

Kupa roboty z tym czasem, ale innego wyjscia nie widze...

_________________
w moderacji...


Nie 23 Wrz 2007, 20:36
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 07 Lis 2005, 09:06
Posty: 22
Miejscowość: Częstochowa - Tysiąclecie
Post 
Michajił napisał(a):
To nie takie proste. Niektorzy producenci laptopow nie wspieraja juz systemu Windows XP i na ich stronach domowych tych sterow mozna nie znalezc. Jedyne co pozostaje to identyfikacja komponentow i szukanie sterownikow dla poszczegolnych podzespolow.

Czyli tak... najpierw proponowalbym zainstalowac jakis program diagnostyczny typu Everest... on powinien wykazac wiekszosc podzespolow. Nastepnie wchodzimy na stronki producentow i stamtad sciagamy poszczegolne drivery...

Kupa roboty z tym czasem, ale innego wyjscia nie widze...




owszem próbowałęm tak zrobic tylko ze Everest nie podaje mi żadnych nazw podzespołów, to co mam zainstalowane owszem pokazuje np procek jaki jest czy grafika ale juz np dzwieku czy lanu nie pokazuje jakie sa

_________________
MISIO PYSIO


Ostatnio edytowany przez klufa, Nie 23 Wrz 2007, 20:46, edytowano w sumie 1 raz



Nie 23 Wrz 2007, 20:45
Profil WWW
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 27 Sty 2005, 12:37
Posty: 467
Miejscowość: kiedyś X-KOM, teraz Warszawa:)
Post 
czemu mam wrazenie ze to model dla vobisu robiony (ale moge sie mylic)...

zainstaluj viste, pospisuj wszystko co sie da (czasem wtedy everest wiecej pokazuje) i wtedy baw sie XPekiem...

teraz już wielu producentów nie wspiera, albo tylko częściowo wspiera starsze systemy...

_________________
Image Image


Nie 23 Wrz 2007, 20:52
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 07 Lis 2005, 09:06
Posty: 22
Miejscowość: Częstochowa - Tysiąclecie
Post 
przemcio napisał(a):
czemu mam wrazenie ze to model dla vobisu robiony (ale moge sie mylic)...

zainstaluj viste, pospisuj wszystko co sie da (czasem wtedy everest wiecej pokazuje) i wtedy baw sie XPekiem...

teraz już wielu producentów nie wspiera, albo tylko częściowo wspiera starsze systemy...


oki rozumiem a jeszcze mam jedno rozwiązanie czy jak połącze sie z internetem to nie sciagnie mi sterów?
i jeszcze jedno co jest nie zainstalowane pokazane strzalka?sieciówka?przeciez ponizej jest sieciowka a dwóch nie mam

_________________
MISIO PYSIO


Nie 23 Wrz 2007, 20:58
Profil WWW
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 27 Sty 2005, 12:37
Posty: 467
Miejscowość: kiedyś X-KOM, teraz Warszawa:)
Post 
albo karta sieciowa WiFi, albo jakis sterownik od FireWire... tak mysle...

_________________
Image Image


Nie 23 Wrz 2007, 21:00
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 07 Lis 2005, 09:06
Posty: 22
Miejscowość: Częstochowa - Tysiąclecie
Post 
[quote="przemcio"]albo karta sieciowa WiFi, albo jakis sterownik od FireWire... tak mysle...[/quo



FireWire. nie posiada ten lapciok więc WiFi może, ale dziwne bo mogę włączyc wifi bo sie zapala kontrolka sygnalizujaca wifi ale nie moge wyszukac zadnych sieci ?czyli najprawdopodobniej to bedzie wifi

_________________
MISIO PYSIO


Nie 23 Wrz 2007, 21:04
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 7 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: AdsBot [Google] oraz 33 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.