laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 25 Kwi 2024, 16:37



Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 Laptop dla 4-to klasistki 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 19 Kwi 2017, 23:22
Posty: 7
Post Laptop dla 4-to klasistki
Cześć.
Nie mogę się zdecydować jaki komputer kupić dla córki, która idzie do 4-tej klasy podstawówki.
Jak to typowa dziewczyna nie gra w strzelanki ani inne gry szybkiej akcji, raczej woli Starstable, Minecraft, nie wiem co tam jeszcze się znajdzie. Lubi rysować więc może i na komputerze będzie rozwijać swoje umiejętności. Komputer ma też służyć do nauki. Nie wiem czego będą uczyli, ale jakieś Wordy itp. pewnie będą się przewijać. Uważam, że ekran dotykowy umożliwia lepszą interakcję dziecka z komputerem więc to jest jedno z podstawowych wymagań.
Budżet był w okolicach 2000zł, podniosłem jednak do 2500zł bo poniżej nie znalazłem nic sensownego.
Znalazłem dwa modele na i3-6100U:

Acer Spin 5, 13": https://www.x-kom.pl/p/342993-notebook-laptop-133-acer-spin-5-i3-6100u-4gb-128-win10-fhd-dotyk-360.html
i
Dell Inspiron 5568, 15,6": https://www.x-kom.pl/p/323568-notebook-laptop-156-dell-inspiron-5568-i3-6100u-4gb-1000-win10-fhd-dotyk.html

Oba mają 4G RAM i nie mają dedykowanej grafiki, ale może na najbliższe 4 lata to wystarczy?
15" to jednak większy obszar roboczy, wygodny przy rysowaniu i "Wordach". Dell ma od razu dysk, który szybko się nie zapełni.

Który z powyższych może być lepszy?
Czy w obu obraz automatycznie się obraca o 180 stopni i czy w pozycji 90 stopni też działa? Jest tam jakiś akcelerometr?
Czy oba ekrany IPS są podobnej jakości?
A może ktoś ma inną propozycję?


Czw 20 Kwi 2017, 21:36
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8676
Miejscowość: Opole
Post Re: Laptop dla 4-to klasistki
Cześć,

Jeżeli chodzi o dotykowe to myślę że lepiej z dyskiem SSD czyli Acer Spin 5 i3-6100U/4GB/128/Win10 FHD Dotyk 360' ma dobre wykonanie, całkiem niezłą konfiguracje jako dotykowy, wygodny touchpad, niezłe wyniki pracy na bateri, ekran też na plus.
Na drugim miejscu postawił bym Dell Inspiron 5568 i3-6100U/4GB/1000/Win10 FHD Dotyk - przed wszystkim renoma marki która słynie z dobrego serwisu, choć Acer poprawił swój serwis też na bardzo dobry poziom.
Taniej dostaniesz jeszcze 13 calowy model od Dell Inspiron 5368 i3-6100U/4GB/500/Win10 FHD Dotyk

Rezygnując z matrycy dotykowej w bardzo ładnym designu dla kobiety Acer V3-372 i5-6200U/8GB/1000/Win10 FHD Biały
Matowa matryca FULL HD IPS (Bardzo dobre odwzorowanie kolorów i stabilność kąta oglądania) - IPS to jedne z najlepszych matryc na rynku, lekki mobilny przyzwoitą i solidną wykonaną smukłą obudową, aluminiowa klapa matrycy, dobre wyniki pracy na baterii, przyzwoita kultura pracy, cichy, bardzo dobre głośniki jak na laptopa, USB typu C. Jest to nowsza odsłona Acer v3-371

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Czw 20 Kwi 2017, 22:17
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 19 Kwi 2017, 23:22
Posty: 7
Post Re: Laptop dla 4-to klasistki
Dlaczego uważasz, że dotykowy lepiej z SSD? Ja wiem, że SSD daje kopa komputerowi, ale boję się że te 120GB szybko się zapcha. Jakieś proste gry obecnie zżerają po 1-5GB, do tego okaże się że jaieś filmiki trzeba zapisać i klops.

Gajwer napisał(a):
Rezygnując z matrycy dotykowej w bardzo ładnym designu dla kobiety Acer V3-372 i5-6200U/8GB/1000/Win10 FHD Biały
Matowa matryca FULL HD IPS (Bardzo dobre odwzorowanie kolorów i stabilność kąta oglądania)


Wymienione przeze mnie też mają matryce IPS, pytanie czy to porównywalna jakość. Ale rzeczywiście zgrabny. A jeszcze jakby był różowy, czerwony, fioletowy to buziaków bym zebrał więcej ;)

Sam mam Vostro 5568 z matową matrycą TN. Chociaż brakuje mi dotyku wolałem do pracy nie siedzieć przed lusterkiem.


Czw 20 Kwi 2017, 22:50
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Laptop dla 4-to klasistki
Potwierdzam, najlepszą opcją będzie:
Acer Spin 5 i3-6100U/4GB/128/Win10 FHD Dotyk 360'
Do jego największych zalet należą długie czasy pracy na akumulatorze, dobra kultura pracy oraz temperatury, a także dobry ekran IPS. Kolejny argument przemawiający za Acerem, to dysk SSD, który przede wszystkim poprawia komfort pracy oraz podnosi bezpieczeństwo przechowywanych danych. W związku z tym pozostałe propozycje, które mają tradycyjny dysk HDD moim zdaniem już na starcie mają duży minus-czyli odpada też Dell 5368
Dodatkowo mimo wszystko odrzuciłbym Della 5568, gdyż 15,6" to już naprawdę sporo i korzystanie z tego przez 4-to klasistkę może być mało komfortowe (ten Dell waży 2,15kg), 13,3" powinno być najbardziej optymalne. Zwróć uwagę, że 10" tablet jest duży (przynajmniej jak dla mnie), a ten laptop będzie miał przekątną większą o jeszcze 33%.
Co do ramu, to w Acerze Spin możesz go rozbudować do max. 16GB więc początkowe 4GB nie powinno być problemem.
Jest też nieco droższa wersja z 8GB: Acer Spin 5 i3-6100U/8GB/128/Win10 FHD Dotyk 360'
Aktualnie Acer Spin 5 (NX.GK4EP.002) jest objęty rozszerzonym serwisem door-to-door. W skrócie jeżeli laptop nie zostanie naprawiony w ciągu 5 dni, to Acer zwraca wartość sprzętu+ oczywiście naprawiony sprzęt.
Szczegóły poniżej:
https://www.acer.com/ac/pl/PL/content/support
https://static.acer.com/up/Resource/Ace ... erii_S.zip


dxfm napisał(a):
Dlaczego uważasz, że dotykowy lepiej z SSD? Ja wiem, że SSD daje kopa komputerowi, ale boję się że te 120GB szybko się zapcha. Jakieś proste gry obecnie zżerają po 1-5GB, do tego okaże się że jaieś filmiki trzeba zapisać i klops.


Wymienione przeze mnie też mają matryce IPS, pytanie czy to porównywalna jakość. Ale rzeczywiście zgrabny. A jeszcze jakby był różowy, czerwony, fioletowy to buziaków bym zebrał więcej ;)

Sam mam Vostro 5568 z matową matrycą TN. Chociaż brakuje mi dotyku wolałem do pracy nie siedzieć przed lusterkiem.

Laptop czy to dotykowy czy też tradycyjny będzie w ciągłym ruchu, to z kolei podnosi ryzyko wstrząsu/upuszczenia, co z kolei w przypadku tradycyjnego dysku może spowodować uderzenie głowicy o talerz i jego uszkodzenie oraz utratę danych. W dysku SSD do takiej sytuacji nie dojdzie, gdyż nie posiada on części ruchomych.
Dodatkowym atutem SSD jest:
-szybkość i komfort pracy
-cisza
-niższy pobór prądu.

Jeżeli obawiasz się że 128GB to za mało (chociaż do dyspozycji powinno być ok. 90-100GB) to są dwie wersje do wyboru:
1. Zakup tego laptopa z dyskiem 240GB: Acer Spin 5 i3-6100U/4GB/240/Win10 FHD Dotyk 360'
Niestety jest droższy o +300zł.
2. Zakup pendrive 64GB na filmy i zdjęcia np: SanDisk 64GB Ultra Fit (USB 3.0) 130MB/s za ~100zł.

Jeżeli chodzi o panele to ten w Spinie powinien być lepszy względem Acera V3-372.


Ostatnio edytowany przez Blazer, Czw 20 Kwi 2017, 23:27, edytowano w sumie 1 raz



Czw 20 Kwi 2017, 22:56
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 23 Sie 2014, 17:35
Posty: 7785
Post Re: Laptop dla 4-to klasistki
Cytuj:
Uważam, że ekran dotykowy umożliwia lepszą interakcję dziecka z komputerem więc to jest jedno z podstawowych wymagań.

Windows to nie tablet albo smartfon i jego przystosowanie do dotyku pozostawia wiele do życzenia nawet w trybie tabletu

Cytuj:
Oba mają 4G RAM i nie mają dedykowanej grafiki, ale może na najbliższe 4 lata to wystarczy?

4GB było standardem za czasów Windows XP, od Windows 7 to jest 8GB, dobrze mieć opcje rozbudowy

Cytuj:
15" to jednak większy obszar roboczy, wygodny przy rysowaniu i "Wordach". Dell ma od razu dysk, który szybko się nie zapełni.

Kupujesz dziecku laptopa i cenisz pojemność dysku zamiast niezawodność, niewrażliwość na wstrząsy, wibracje, upadki... Co do kwestii "obszar roboczy" to tyczy się rozdzielczości na smartfonie 5" mam FullHD i na laptopie 14,1".

Vostro i dokupić niebawem na system jakiś mały dysk SSD M.2 i ustawić w systemie wyłączanie dysku HDD po 1-2 minucie na zatrzymywanie po braku aktywności

_________________
Zestawienie polecanych laptopów i ultrabooków ✅
Nie wiesz która seria jest najlepsza, który model jest najnowszy? Napisz na mój e-mail :thumright:
GG:47751279


Pią 21 Kwi 2017, 01:47
Profil WWW
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Laptop dla 4-to klasistki
@up nie zgadzam się co do dotyku.
Do przeglądania internetu, tak funkcjonalność jak najbardziej jest na +, poza tym przecież laptopy konwertowalne to nie konieczność korzystania z dotyku, a opcja-korzystam kiedy muszę i chcę,bo mi wygodniej, jak nie chcę korzystam tradycyjnie z klawiatury.
Jak chcę położyć laptopa na kolanach, lub pokazać komuś zdjęcia to odwracam klawiaturę i mam tylko sam ekran bez zbędnej klawiatury. puszczam coś z Youtub'a stawiam laptopa w "namiot" i wszyscy oglądają.
Sam korzystam z Acer R7-372Ti o ile na początku byłem sceptycznie nastawiony do dotyku, to obecnie nie wyobrażam sobie innego typu pracy (internet, multimedia).
Z resztą na co dzień korzystamy z dotyku w smartfonach więc jest to gdzieś już obecnie naturalna umiejętność

Bez przesady 4GB i Windows XP 32-bitowy, wtedy standardem było 2GB , obecnie minimum do komfortowej pracy to 4GB, optymalnie 8GB.


Pią 21 Kwi 2017, 07:52
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8676
Miejscowość: Opole
Post Re: Laptop dla 4-to klasistki
dxfm napisał(a):
Dlaczego uważasz, że dotykowy lepiej z SSD? Ja wiem, że SSD daje kopa komputerowi, ale boję się że te 120GB szybko się zapcha. Jakieś proste gry obecnie zżerają po 1-5GB, do tego okaże się że jaieś filmiki trzeba zapisać i klops.

Gajwer napisał(a):
Rezygnując z matrycy dotykowej w bardzo ładnym designu dla kobiety Acer V3-372 i5-6200U/8GB/1000/Win10 FHD Biały
Matowa matryca FULL HD IPS (Bardzo dobre odwzorowanie kolorów i stabilność kąta oglądania)


Wymienione przeze mnie też mają matryce IPS, pytanie czy to porównywalna jakość. Ale rzeczywiście zgrabny. A jeszcze jakby był różowy, czerwony, fioletowy to buziaków bym zebrał więcej ;)

Sam mam Vostro 5568 z matową matrycą TN. Chociaż brakuje mi dotyku wolałem do pracy nie siedzieć przed lusterkiem.


Moje zdanie znasz model Acer V3 sam posiadam złego słowa powiedzieć nie mogę :) do pracy domowego użytku wręcz idealny. Zobacz jeszcze tańszy odpowiednik z 4 Gb ram
Acer V3-372 i5-6200U/4GB/1000/Win10 FHD Biały jest wolny slot więc rozbudowa w przyszłości nie jest problemem.

Alternatywnie ten sam model z trochę słabsza konfiguracja i matryca HD Acer V3-372 P4405U/8GB/240/Win10 Biały Procesor jest na poziomie i3 5-6 generacja

A już można powiedzieć na wypasie Acer V3-372 i5-6200U/8GB/240/Win10 FHD Biały Dysk SSD który znacznie przyspiesza rozruch i komfort pracy.

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Sob 22 Kwi 2017, 13:16
Profil WWW
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Laptop dla 4-to klasistki
HD, to jednak mało, FHD jest najbardziej optymalne (zgadzam sie w tej kwestii z FxJ) V3 z FHD wykracza jednak poza budżet.
Biorąc pod uwagę powyższe, czyli minimum FHD+SSD pozostaje na placu boju tylko Acer Spin 5 i3-6100U/4GB/240/Win10 FHD Dotyk 360'.
Najlepiej podjechać do salonu i sobie obejrzeć te laptopy (Spin 5 i Acera V3)


Sob 22 Kwi 2017, 14:14
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8676
Miejscowość: Opole
Post Re: Laptop dla 4-to klasistki
Nie jest mało na 13 calowy laptop, dalej nie widzę sensu dla czego podajesz Acer v3 pod swoim linkiem.

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Sob 22 Kwi 2017, 16:05
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 19 Kwi 2017, 23:22
Posty: 7
Post Re: Laptop dla 4-to klasistki
Blazer napisał(a):
HD, to jednak mało, FHD jest najbardziej optymalne (zgadzam sie w tej kwestii z FxJ) V3 z FHD wykracza jednak poza budżet.

Ja wolę dopłacić do dotyku niż rozdzielczości. Sam mam HD na 15,6" i jak dla mnie jest wystarczająco dobrze. Na 13" będzie jeszcze lepiej.

Dziękuję wszystkim za porady. Skłaniam się ku podanemu przeze mnie Acer Spin 5. Chociaż chętnie bym wziął Della ze względu na możliwość współdzielenia się zasilaczami - 3 komputery, 3 zasilacze więc zawsze jakiś pod ręką szczególnie jak sobie zapomnę z pracy tak jak ostatnio mi się przydarzyło i to akurat na weekend. Nie lubię kilku zasilaczy i każdy do czego innego. Tylko ten brak SSD w cenie do 3kPLN...

Blazer napisał(a):
Najlepiej podjechać do salonu i sobie obejrzeć te laptopy (Spin 5 i Acera V3)

Byłem w Kraków - Bonarka. Nie mieli modeli, które brałem pod uwagę. Może mogłem zamówić do pokazania, ale już o to nie prosiłem. Pewnie i tak bym się nie mógł zdecydować na podstawie oględzin.

Przy okazji jeszcze zapytam o porównanie jakości sterowników do Acer i Dell. Mam ACER One 10 S1002 i co kilka dni zdarzają się problemy ze sterownikiem do WiFi (przestaje działać, karty nie da się włączyć) i tylko reset komputera to naprawia. Próbowałem kilku sztuczek z netu, ale nie podziałało. Nie wiem czy to wina tego sterownika, czy jakiegoś innego elementu systemu.


Pon 24 Kwi 2017, 22:48
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Laptop dla 4-to klasistki
Próbowałeś instalować najnowsze sterowniki ze strony Acer'a, masz najnowszy Bios w tym urządzeniu?


Pon 24 Kwi 2017, 22:57
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8676
Miejscowość: Opole
Post Re: Laptop dla 4-to klasistki
Zawsze lepiej zamówić modele do oględzin nigdy sklep nie ma wszystkich możliwych modeli jest to nie wykonalne :)

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Wto 25 Kwi 2017, 17:23
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 19 Kwi 2017, 23:22
Posty: 7
Post Re: Laptop dla 4-to klasistki
Blazer napisał(a):
Próbowałeś instalować najnowsze sterowniki ze strony Acer'a, masz najnowszy Bios w tym urządzeniu?

Tak, instalowałem najnowsze sterowniki i aktualizowałem BIOS, tylko nie pamiętam kiedy to było. Może pół roku temu ostatnio i się poddałem? Zresztą ostatni BIOS jest z 11.2015 roku to pewnie taki mam. Kiedyś pomogło mi wyłączenie "oszczędzania energii" przez kartę dzięki czemu karta wznawiała pracę po wyjściu z uśpienia. W weekend zaktualizuję wiedzę o wersjach na tym urządzeniu :)


Wto 25 Kwi 2017, 18:00
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 19 Kwi 2017, 23:22
Posty: 7
Post Re: Laptop dla 4-to klasistki
Gajwer napisał(a):
Zawsze lepiej zamówić modele do oględzin nigdy sklep nie ma wszystkich możliwych modeli jest to nie wykonalne :)

Nie pisałeś żeby zamówić i podjechać, a tylko podjechać :]


Wto 25 Kwi 2017, 18:05
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 19 Kwi 2017, 23:22
Posty: 7
Post Re: Laptop dla 4-to klasistki
Dziękuję wszystkim za podpowiedzi. W maju kupiłem model Dell Inspiron 5378, ale udało mi się w innym sklepie wynegocjować dużo lepszą cenę niż w x-kom i wymianę HDD 500GB na SSD 256GB. Działa bardzo przyjemnie, ekran jest dobrze widoczny w poziomie jak i pionie. Jedynie jedna krawędź ekranu ma zauważalnie ciemniejsze podświetlenie. W obu egzemplarzach identycznie, czyli jest to jakaś niedoskonałość projektowa. Ale nie można narzekać. Chyba dobrze wydane pieniądze. Paint 3D dość dobrze dostosowany do dotyku. Reszta Windowsa powoli też dojrzewa.


Śro 09 Sie 2017, 23:10
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 16 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 89 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.