laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 25 Kwi 2024, 16:58



Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
 pomóżcie wybrać z kilku laptopów najlepszy.. 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 03 Sie 2017, 01:35
Posty: 19
Post pomóżcie wybrać z kilku laptopów najlepszy..
Wybrałam kilka laptopów i chciała bym się poradzić Was..
Koszt jaki mogę ponieść to do 5000 zł
Wyszukiwarka na x-kom po wybraniu interesujących mnie parametrów pokazała mi takie modele : https://goo.gl/iqmJM7 .
Najbardziej interesują mnie te granatowe (tylko trzy :/ ) . Czy warto dopłacać do najdroższego z nich , czy najtańszy będzie ok? Laptop na użytek domowy, ale jestem estetką, więc ma znaczenie która grafika jest najprzyjemniejsza dla oczu (bo taką różnicę między nimi doczytałam) .
Jednak jest jeszcze rzecz która mnie bardzo interesuje.. głośność tych urządzeń . Czy są (lub czy da się tak zrobić) by były niesłyszalne? Malutkie Kiano 14'2 tak mnie na dniach rozpieściło swoją bezwzględną ciszą, że nie wiem czy umiała bym się z nią rozstać :( , nawet dla tak dobrych parametrów jak w tych ZenBookach.
Jeśli więc te modele nie należą do najcichszych to .. czy jest jakikolwiek na rynku z podobnymi parametrami a bezgłośny ? Musi mieć tylko tak cienką ramkę jak w Kiano i nie być czarny ( a jakby był beżowy/złoty - jak mniejsze Zenbooki to w ogóle zwariowała bym z nadmiaru szczęścia) . Ps. Czy gdziekolwiek w PL , online można dostać 14 calowy ZenBook koloru tego beżu/złota?

upraszam o pomoc zagubionej kobiecie


Pią 04 Sie 2017, 01:19
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 23 Sie 2014, 17:35
Posty: 7785
Post Re: pomóżcie wybrać z kilku laptopów najlepszy..
Cytuj:
więc ma znaczenie która grafika jest najprzyjemniejsza dla oczu

Chyba matryca :wink:

Cytuj:
Czy warto dopłacać do najdroższego z nich , czy najtańszy będzie ok?

A jesteś wymagającym użytkownikiem, pracujesz z wieloma aplikacjami i kartami w przeglądarce?

Cytuj:
Jeśli więc te modele nie należą do najcichszych to .. czy jest jakikolwiek na rynku z podobnymi parametrami a bezgłośny

Można obniżyć wydajność procesora to powinno pomóc ale każdy z i3/i5/i7 ma wentylator

Na tych się skup
ASUS ZenBook UX360UAK i5-7200U/8GB/512SSD/Win10
ASUS ZenBook UX430UA i5-7200U/8GB/256SSD/Win10
Apple MacBook Air i5/8GB/128GB/HD 6000/Mac OS
Apple MacBook Pro i5-5257U/8GB/128/Iris 6100/Mac OS

_________________
Zestawienie polecanych laptopów i ultrabooków ✅
Nie wiesz która seria jest najlepsza, który model jest najnowszy? Napisz na mój e-mail :thumright:
GG:47751279


Pią 04 Sie 2017, 01:53
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 03 Sie 2017, 01:35
Posty: 19
Post Re: pomóżcie wybrać z kilku laptopów najlepszy..
może i matryca.. sądziłam że to wbudowana grafika ma wpływ na odbieranie tego co widzę na ekranie. Mylnie jak rozumiem? Więc tak.. chcę by obraz na ekranie był "jak najładniejszy".

Na wielu kartach w przeglądarce pracuję, na aplikacjach nie koniecznie (program pocztowy włączony, jakaś gra i przeglądarka .. zwykle tyle)

Nie przyszło mi do głowy, że Kiano może nie mieć wentylatora :mrgreen: . Sądziłam , że tak cudownie go zrobili iż jest niesłyszalny . Zwłaszcza , że i w te upały po kilka godzin na moich kolanach nie przegrzewa się (może dlatego że nowy)


ASUS ZenBook UX360UAK i5-7200U/8GB/512SSD/Win10 Black - zupełnie odpada.. bo jest czarny, niepotrzebnie dopłacę za dotykowy ekran , który jest mi zupełnie zbędny, a dodatkowo to 13 cali a nie 14 . Chociaż tutaj też nie bardzo jeszcze łapię dlaczego wymiary trzynastocalówek są często takie same jak 14tocalówek - sądziłam , że obudowa taka sama a ekran mniejszy przez większe ramki tak ?? W tym chyba ramki są szerokie - a to nie do przyjęcia :wink:

ASUS ZenBook UX430UA i5-7200U/8GB/256SSD/Win10 OK, jeśli nie jest bardzo ciemno szary, bo na zdjęciach różnie się prezentuje. (ale dlaczego nie jakiś beżowy :cry: )

a te MacBooki odpadają : za małe , błyszczący ekran i pamięć tylko 128GB a chcę minimum 256 .

Pytanie zatem ... pod jakimi względami ten : https://www.x-kom.pl/p/358362-notebook- ... win10.html jest gorszy od https://www.x-kom.pl/p/358363-notebook- ... 26dffaaede ,który poleciłeś ?


Pią 04 Sie 2017, 02:44
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: pomóżcie wybrać z kilku laptopów najlepszy..
A myślałaś nad:
Dell Inspiron 7560 i5-7200/16G/256/10Pro FHD złoty
lub
Dell Inspiron 7560 i5-7200U/16GB/256/Win10 FHD
Pomijając błyszczącą matrycę, (ale IPS), to ten laptop jest cichy, wydajny, chyba ładny :mrgreen: , ma cienkie ramki wokół ekranu (na tyle cienkie, że kamera zamiast na górze wylądowała na dole)-dzięki temu w obudowie 14,1" udało się zmieścić matrycę o przekątnej 15,6". Błyszcząca matryca sprawia np., że obraz jest ładniejszy (bo nie posiada powłoki matującej).
Ewentualnie z matową matrycą IPS:
Acer Swift 3 i3-7100U/8GB/256/Win10 FHD Niebieski
Z chłodzeniem w Asusach rzeczywiście różnie bywa, ale na pewno cichsze są te modele które nie mają dedykowanej karty graficznej.


Pią 04 Sie 2017, 09:23
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 29 Wrz 2014, 15:43
Posty: 28
Miejscowość: Piaseczno
Post Re: pomóżcie wybrać z kilku laptopów najlepszy..
Dell 7560 jest fatalnie spasowany. Zdarzaja sie egzemplarze gdzie szczelina pomiedzy palmrestem a obudowa wynosi nawet 1mm. Prosze sobie wyobrazic ile tam jedzenia i kurzu bedzie i raczej ciezko bedzie to wydobyc. Ja sie przerazilem jak zobaczylem to na wlasne oczy.

UX410 jest zdecydowanie lepiej wykonany, ma lepsza klawiature i touchpad. Do tego w Zenbooku jest chyba matowy ekran.

Polecac laptopa czytajac tylko "broszurke" kazdy potrafi.

_________________
Macbook Pro 13", i5-5257u, 8GB, 256GB SSD


Pią 04 Sie 2017, 15:31
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8676
Miejscowość: Opole
Post Re: pomóżcie wybrać z kilku laptopów najlepszy..
ASUS ZenBook UX430UA i5-7200U/8GB/256SSD/Win10
ASUS ZenBook UX430UA i7-7500U/8GB/512SSD/Win10 - kolor granatowy prezentuje się bardzo dobrze.
ASUS ZenBook UX410UQ i5-7200U/8GB/512SSD+1TB/Win10

Ewentualnie z innych modeli jest jeszcze Acer Swift 3 i5-7200U/8GB/256/Win10 MX150 FHD niedawna odnowiony model.

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Pią 04 Sie 2017, 17:03
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 03 Sie 2017, 01:35
Posty: 19
Post Re: pomóżcie wybrać z kilku laptopów najlepszy..
nie podobają mi się te Delle - właśnie przez tą ramkę dolną z kamerą- ona jest dużo szersza niż w innych .., aczkolwiek ten złoty by mnie może i skusił- tylko , że to ponad 15 cali, więc odpada.
Acer natomiast ma słabszy (jak to się zwie.. chyba procesor tak ? ) procesor I3 , a wybieram między I5 a I7 .

Wstępnie zarezerwowałam już tego Asusa https://www.x-kom.pl/p/358362-notebook- ... win10.html . Bardzo Wam dziękuje za podpowiedzi, sporo mi rozjaśniły. Jakby ktoś coś jeszcze chciał dodać to chętnie poczytam , bo chłonę każde słowo w tematach jakie mnie interesują..

ps. Pani na infolinii mnie niestety (chyba nieumyślnie ) już zdążyła nastraszyć dzwoniąc z ofertą ewentualnego przedłużenia gwarancji laptopa i mówiąc- "..ponieważ najczęściej awaryjności zdarzają się po upływie gwarancji.." .. i teraz będę się tym gryźć, czy to dotyczyło tych Asusów, ogólnie Asusów , czy wszystkiego jak popadnie :/

ps. Gajwer - dziękuję za potwierdzenie mojego wyboru :) , od razu lżej jak jednak jakiś fachowiec zatwierdzi :)


Pią 04 Sie 2017, 17:21
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: pomóżcie wybrać z kilku laptopów najlepszy..
booncol napisał(a):
Dell 7560 jest fatalnie spasowany. Zdarzaja sie egzemplarze gdzie szczelina pomiedzy palmrestem a obudowa wynosi nawet 1mm. Prosze sobie wyobrazic ile tam jedzenia i kurzu bedzie i raczej ciezko bedzie to wydobyc. Ja sie przerazilem jak zobaczylem to na wlasne oczy.

UX410 jest zdecydowanie lepiej wykonany, ma lepsza klawiature i touchpad. Do tego w Zenbooku jest chyba matowy ekran.

Polecac laptopa czytajac tylko "broszurke" kazdy potrafi.

Jak sam zauważyłeś zdarzają się.

Inspiron to seria multimedialna, tak jak zdarza się bleeding w laptopach za 6k, tak samo zdarzają się u Della egzemplarze ze źle spasowaną obudową, podobnie jak zdarzają się głośne UX410-choć problemy z głośnością u Asusa to już powoli robi się taki znak szczególny tego producenta. Co do touchpada w Inspiron to racja-dla niektórych użytkowników jest on "uciążliwy".
P.S.
Nie ma laptopów idealnych (niestety), nawet teoretycznie dobrze spasowany UX430UQ(wersja z dedykowaną grafiką) ma: "some sharp edges on the bottom" oraz "runs hot under load".
A dodam tylko, że Dell (z dedykowaną grafiką) zarówno w kwestii głośności jak i temperatur prezentuje się dużo lepiej, co nie zmienia faktu, że jeden z użytkowników napisał:
Kod:
"wiatrak chodzi jak bym miał napęd CD-ROM w laptopie".

Dlatego prawdziwe jest inne stwierdzenie i dotyczy wszystkich producentów:
Kod:
"Podejrzem, że wiele zależy od egzemplarza jaki Wam się trafi. Jeden będzie lepiej spasowany, a inne niestety gorzej. W tym przedziale cenowym różnica między konkretnymi egzemplarzami bywa często bardzo duża. Najlepiej jest kupować przez internet i jeśli laptop Wam się nie spodoba to macie możliwość zwrotu. Nie bójcie się tego robić. Im więcej zwrotów tym lepiej. Może w końcu producenci pójdą po rozum do głowy i nie będą badziewia wypuszczać. "


Ostatnio edytowany przez Blazer Pią 04 Sie 2017, 19:54, edytowano w sumie 2 razy



Pią 04 Sie 2017, 17:56
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8676
Miejscowość: Opole
Post Re: pomóżcie wybrać z kilku laptopów najlepszy..
ita79 napisał(a):
nie podobają mi się te Delle - właśnie przez tą ramkę dolną z kamerą- ona jest dużo szersza niż w innych .., aczkolwiek ten złoty by mnie może i skusił- tylko , że to ponad 15 cali, więc odpada.
Acer natomiast ma słabszy (jak to się zwie.. chyba procesor tak ? ) procesor I3 , a wybieram między I5 a I7 .

Wstępnie zarezerwowałam już tego Asusa https://www.x-kom.pl/p/358362-notebook- ... win10.html . Bardzo Wam dziękuje za podpowiedzi, sporo mi rozjaśniły. Jakby ktoś coś jeszcze chciał dodać to chętnie poczytam , bo chłonę każde słowo w tematach jakie mnie interesują..

ps. Pani na infolinii mnie niestety (chyba nieumyślnie ) już zdążyła nastraszyć dzwoniąc z ofertą ewentualnego przedłużenia gwarancji laptopa i mówiąc- "..ponieważ najczęściej awaryjności zdarzają się po upływie gwarancji.." .. i teraz będę się tym gryźć, czy to dotyczyło tych Asusów, ogólnie Asusów , czy wszystkiego jak popadnie :/

ps. Gajwer - dziękuję za potwierdzenie mojego wyboru :) , od razu lżej jak jednak jakiś fachowiec zatwierdzi :)


Uważam ASUS ZenBook UX430UA myślę że jak najbardziej sprosta Twoim wymaganiom również od strony wizualnej :) Cieszę się że mogłem pomóc miłego weekendu

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Pią 04 Sie 2017, 18:53
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 9 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: AdsBot [Google] oraz 88 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.