laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Pią 19 Kwi 2024, 14:16



Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
 Urządzenie do 2500-3000, webdev + grafika 2d 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 05 Sie 2017, 08:01
Posty: 6
Post Re: Urządzenie do 2500-3000, webdev + grafika 2d
booncol napisał(a):
W tej kwocie praca na laptopie z programami typu IntelliJ, Visual Studio czy Photoshop będzie męką.

- Swift 3 bym odrzucił ze względu na niezbyt fortunne umieszczenie PgUp/PgDown, Home/End oraz to, że Fn+strzałki służą do zmiany głośności i jasności. Przy programowaniu to będzie przeszkadzać
- Thinkpad najfajniejsza klawiatura do programowania, o ile lubisz touchpad z wydzielonymi przyciskami. Nie każdy potrafi z tym żyć

Laptopy z niskonapięciowym i3 bym odrzucił. IntelliJ jest dość zasobożerne i procek będzie się mocno dławił.

Jeżeli tylko przeżyłbyś 15" to:

https://www.x-kom.pl/p/337462-notebook-laptop-156-acer-f5-573g-i5-7200u-8gb-1000-win10-gf940mx-fhd.html
Dość wygodny touchpad, procek i5 ale też niskonapięciowy, dGPU 940mx co może się przydać przy Photoshopie. Dorzucić trzebaby jeszcze SSD. Klawiatura niestety posiada pole numeryczne przez co średnio nadaje się do programowania.

https://www.x-kom.pl/p/345723-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-700-15-i5-8gb-1201000-gtx950m-bialy.html
Czterordzeniowy i5 poprzedniej generacji jest wydajniejszy niż nawet niskonapięciowe i7, a na gtx950m nawet w coś zagrasz w wolnym czasie, matryca IPS ale niezbyt jasna. Klawiatura jedna z lepszych w tym przedziale cenowym (jedynie lepszą znajdziesz w Zenbooku UX410), touchpad używalny chociaż zależy jaki egzemplarz Ci się trafi. Jeszcze niedawno były problemy z gubieniem znaków podczas pisania ale ostatnio Lenovo wydało update, który naprawia ten problem.

Jeżeli nie masz zewnętrznego monitora, zdecydowanie brałbym 15". Na mniejszej przekątnej przestrzeń robocza jest zbyt mała - wiem bo programuje na 13" i na 15" lapku. Nawet 15" jest dość skromne i człowiek się męczy.


Dzieki bardzo. Wezmę Twoją odpowiedź pod uwagę przy wyborze. 15" jest więcej w takim zakresie kwoty jak widzę. Wczesniej miałem stacjonarny​ z i5 2500k, gtx 960 i 16gb ramu. No, ale szukam czegoś mobilnego, gdyż chcę przebywać dość często na zewnątrz - dlatego myślę o 13" w głównej mierze. Tym bardziej że kiedyś miałem Samsunga R510, który mimo wszystko nie wydawał mi się mały.


Nie 06 Sie 2017, 22:31
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 29 Wrz 2014, 15:43
Posty: 28
Miejscowość: Piaseczno
Post Re: Urządzenie do 2500-3000, webdev + grafika 2d
Jeżeli jednak nie będziesz chciał 15" to tu masz świetną 13"

https://www.x-kom.pl/p/343073-notebook-laptop-133-lenovo-ideapad-710s-13-i5-7200u-8gb-256-win10-srebrny.html
Lekko ponad budżet. Bardzo lekki, dobry ekran, bardzo dobra klawiatura i touchpad oraz SSD na PCIe. Niskonapięciowe i5 niestety mocą nie porywa. Dużym minusem jest brak możliwości rozbudowy powyżej 8gb ram. Na żywo laptop zrobił na mnie świetne wrażenie.

_________________
Macbook Pro 13", i5-5257u, 8GB, 256GB SSD


Nie 06 Sie 2017, 22:46
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 17 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 44 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.