laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Pią 26 Kwi 2024, 11:57



Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
 Laptop do obróbki graficznej 6000 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 13 Paź 2017, 10:55
Posty: 10
Post Re: Laptop do obróbki graficznej 6000
Własnie rozwazam czy wziac jakis laptop za powiedzmy cos kolo 4000 a monitor cos kolo 3000 (tylko i laptop i monitor nie beda z lepszymi paramterami),

czy wziac laptop acera vn7-593, ewentualnie vn7-793 czy moze dolozyc zakupic tego xpsa?

Miałabym wtedy fajny komputer z dobrymi parametrami i możliwością rozbudowy. Tylko nie wiem czy jest wart tych pieniedzy poniewaz czytalam jakies rozne opinie na jego temat (co dziwi, bo jednak to drogi laptop).

Nie wiem czy ktos moze doradzic ktora z opcji bedzie najlepsza? Obrobka w Lightroomie i Photoshopie.

Mam stacjonarny dosc mocny komputer, ale potrzebny jest tez mobilny bo pozwoli na obrobke gdziekowiek indziej.


Wto 17 Paź 2017, 09:45
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8676
Miejscowość: Opole
Post Re: Laptop do obróbki graficznej 6000
Pewnie że tak, mydlenie oczy... Kup coś taniej z matycą IPS nie są to takie duże różnice, tym bardziej Acer VN7 nie ma aż tak bardzo dobrej matrycy IPS co najwyżej dobrą.
Chcesz pracować profesjonalnie to tylko monitor zewnętrzny w tej cenie jak ustaliłeś na początku spokojnie dostaniesz przyzwoity monitor do pracy z grafiką.

Gajwer napisał(a):
Wybrałeś akurat najgorszy scenariusz Dell Inspiron 7567 posiada słabą matrycę TN.
Druga sprawa monitor to podstawa.

Jeżeli chcesz Della lepiej wybrać nowszy model Dell Inspiron 7577 i5-7300HQ/8G/1000/Win10 GTX1050 w porównaniu do tego co zaproponowałeś model posiada matrycę FULL HD IPS.

Acer Aspire 7 i5-7300HQ/16GB/1000/Win10 GTX1050
Matryca FULL HD IPS, aluminiowa obudowa dobre wykonanie, miejsce na dysk SSD m.2, stonowany design nie jest agresywny, białe podświetlenie klawiatury.

MSI PL62 i7-7700HQ/16GB/1TB/Win10X MX150
Matryca FULL HD z technologią MSI True Color dzięki czemu ma bardzo dobre pokrycie kolorów, przyzwoite wykonanie, miejsce na dysk SSD m.2, przyjemny design.

Acer VX5-591G i7-7700HQ/16GB/1000/Win10 GTX1050
Matryca FULL HD IPS, solidnie wykonanie przy tym atrakcyjny (agresywny) design, wygodna podświetlana klawiatura, przyzwoite głośniki, dobra kultura pracy (układ chłodzenia), dobry czas pracy na akumulatorze, łatwy dostęp do podzespołów wewnętrznych, slot na dodatkowy dysk SSD m.2.

Dodatkowo do tych modeli dysk SSD
Corsair 120GB M.2 NVMe SSD Force Series MP500
Crucial 275GB SATA SSD MX300 M.2 2280

Reszta na monitor.

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Wto 17 Paź 2017, 16:40
Profil WWW
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 23 Sie 2014, 17:35
Posty: 7785
Post Re: Laptop do obróbki graficznej 6000
list.mail napisał(a):
No własnie sie teraz zastanawiam jeszcze nad tymi asus zenbook i xps 15 https://www.x-kom.pl/p.....xps-15-9560-i7-7700hq-8gb-256-win10-fhd.html ponieważ sa mobilnijesze niż zwykle laptopy i chyba ich jakość tez jest lepsza?

Dell XPS 15 9560 i7-7700HQ/16GB/256/10Pro FHD najlepiej z 16GB RAM jeśli ma być "na lata"
Cytuj:
aluminium na wierzchu pokrywy ekranu i na spodzie jednostki zasadniczej, stop magnezu wewnątrz oraz włókno węglowe na wierzchu jednostki

Oczywiście że lepsza jakość to seria premium
list.mail napisał(a):
ale nie jestem pewna co do tej firmy tak na pewno

Acer Predator 21X - to nie jest jakaś chińska firma która nie ma aspiracji ani pasji, przez ostatnich kilka lat naprawdę się rozwinęli i robią coraz lepszy sprzęt. Jeśli nie chcesz przepłacić za modele premium to jak najbardziej polecam serie VN7 do pracy.
list.mail napisał(a):
i jest możliwość rozbudowy ramu

Tylko dwa sloty na RAM, jedynie stacje robocze i DTR-y mają cztery sloty.

_________________
Zestawienie polecanych laptopów i ultrabooków ✅
Nie wiesz która seria jest najlepsza, który model jest najnowszy? Napisz na mój e-mail :thumright:
GG:47751279


Wto 17 Paź 2017, 17:12
Profil WWW
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Laptop do obróbki graficznej 6000
list.mail napisał(a):
Własnie rozwazam czy wziac jakis laptop za powiedzmy cos kolo 4000 a monitor cos kolo 3000 (tylko i laptop i monitor nie beda z lepszymi paramterami),

czy wziac laptop acera vn7-593, ewentualnie vn7-793 czy moze dolozyc zakupic tego xpsa?

Miałabym wtedy fajny komputer z dobrymi parametrami i możliwością rozbudowy. Tylko nie wiem czy jest wart tych pieniedzy poniewaz czytalam jakies rozne opinie na jego temat (co dziwi, bo jednak to drogi laptop).

Nie wiem czy ktos moze doradzic ktora z opcji bedzie najlepsza? Obrobka w Lightroomie i Photoshopie.

Mam stacjonarny dosc mocny komputer, ale potrzebny jest tez mobilny bo pozwoli na obrobke gdziekowiek indziej.

Jak często przewidujesz korzystać z tego laptopa do obróbki w "locie"?
Jakiego typu mogą to być prace? Czy będą to może drobne korekty na życzenie klienta, czy raczej pełnoprawne obrabianie zdjęć?


Wto 17 Paź 2017, 20:53
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 13 Paź 2017, 10:55
Posty: 10
Post Re: Laptop do obróbki graficznej 6000
Gajwer napisał(a):
Pewnie że tak, mydlenie oczy...Kup coś taniej z matycą IPS nie są to takie duże różnice, tym bardziej Acer VN7 nie ma aż tak bardzo dobrej matrycy IPS co najwyżej dobrą.
Chcesz pracować profesjonalnie to tylko monitor zewnętrzny w tej cenie jak ustaliłeś na początku spokojnie dostaniesz przyzwoity monitor do pracy z grafiką.[/b]


Nie wiem o co dokładnie chodzi, acer nie ma az tak dobrej matrycy jak co? :)

Nie wiem wlasnie czy jest sens kupowac xpsa, ale chce komputer ktory bedzie na przynajmniej kilka lat, a ten jest w miare z dobrymi parametrami, ma wyglad 14 calowego i nieduzo wazy.
Acery z serii vn7 z i7 najtanszy https://www.x-kom.pl/p/352965-notebook- ... 050ti.html kosztuje 4799, do tego trzeba dokupic dysk ssd, lub z dyskiem ssd 256 gb 5199.
Musze zdecydowac dosc szybko a nie wiem teraz na co sie zdecydowac.


Wto 17 Paź 2017, 20:59
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Laptop do obróbki graficznej 6000
@up, ale ten Acer:
Acer VN7-793G i7-7700HQ/8GB/1000/Win10 GTX1050Ti to siedemnastka która waży 3,15kg.
Jak laptop ma być mobilny to lepiej wziąć 15" (5499zł):
Acer VN7-593G i7-7700HQ/16GB/256+1000/Win10 GTX1050Ti
Moim zdaniem aktualnie to najlepsze rozwiązanie, ma b.dobrą matrycę, przystępną cenę, duże możliwości rozbudowy oraz dwa dyski SSD.
Do Photoshopa 16GB to takie minimum, ale trzeba też brać pod uwagę obecne ceny pamięci-która po prostu jest droga (32GB to koszt ponad 1000zł). Ma dwa dyski (SSD+HDD.) SSD na SATA spokojnie wystarczy, a w razie czego zawsze można zamontować dysk na M.2 PCIE lub wymienić HDD na kolejny SSD. Waga może i nie jest jakoś wybitnie niska, ale przy tych podzespołach również nie jest źle.
Alternatywą jest taki zestaw z dyskiem SSD na PCI-E (koszta całości 5648zł):
Acer VN7-593G i7-7700HQ/16GB/1000/Win10 GTX1050Ti+ Samsung 250GB 1,8'' Seria 960 EVO M.2 2280 NVMe


Wto 17 Paź 2017, 21:59
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 13 Paź 2017, 10:55
Posty: 10
Post Re: Laptop do obróbki graficznej 6000
Teraz juz zupelnie nie wiem, myslalam, ze dell xps to juz wyzsza lepiej zrobiona konstrukcja i pewniejsza.
Laptop będzie tez do obrobki, przyda sie tam gdzie nie bede miec monitora, a bede chciala zajac sie tym. Dlatego dobrze jakby mial dobra matryce oraz nadal sie do prezentowania efektow obrobki czy wybranych zdjec innym.


Wto 17 Paź 2017, 22:05
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Laptop do obróbki graficznej 6000
XPS jak najbardziej, Acer jako drugi tańszy, wydajnościowo podobny, ale z innego segmentu cenowego i innej grupy docelowej.


Wto 17 Paź 2017, 22:44
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8676
Miejscowość: Opole
Post Re: Laptop do obróbki graficznej 6000
list.mail napisał(a):
Gajwer napisał(a):
Pewnie że tak, mydlenie oczy...Kup coś taniej z matycą IPS nie są to takie duże różnice, tym bardziej Acer VN7 nie ma aż tak bardzo dobrej matrycy IPS co najwyżej dobrą.
Chcesz pracować profesjonalnie to tylko monitor zewnętrzny w tej cenie jak ustaliłeś na początku spokojnie dostaniesz przyzwoity monitor do pracy z grafiką.[/b]


Nie wiem o co dokładnie chodzi, acer nie ma az tak dobrej matrycy jak co? :)

Nie wiem wlasnie czy jest sens kupowac xpsa, ale chce komputer ktory bedzie na przynajmniej kilka lat, a ten jest w miare z dobrymi parametrami, ma wyglad 14 calowego i nieduzo wazy.
Acery z serii vn7 z i7 najtanszy https://www.x-kom.pl/p/352965-notebook- ... 050ti.html kosztuje 4799, do tego trzeba dokupic dysk ssd, lub z dyskiem ssd 256 gb 5199.
Musze zdecydowac dosc szybko a nie wiem teraz na co sie zdecydowac.


Tak jak pisałem moim zdaniem nie kupić tańszy laptop za 1k dostaniesz lepszy monitor jak matryca Della XPS. Każdy Ci to powie.
viewtopic.php?p=92095#p92095

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Śro 18 Paź 2017, 18:51
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 83 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.