laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Śro 24 Kwi 2024, 03:24



Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 Acer Aspire 7 - zakup na firmę, gwarancja, dyski SSD 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 25 Paź 2017, 13:56
Posty: 21
Post Acer Aspire 7 - zakup na firmę, gwarancja, dyski SSD
Witam serdecznie,

Po długich bojach i ciężkiej eliminacji zdecydowałem się na zakup Acer Aspire 7. Zależało mi na jak zapasie wydajności na lata, aby za kilka lat procesor nie dostawał zadyszki, ekranie IPS full HD, podświetlanej klawiaturze, wbudowanemu napędowi DVD (akurat tego tutaj nie jestem w stanie dostać, ale mogę dokupić), dobremu wykonaniu, dobremu serwisowi. Akurat na grach mi nie zależało, ale nie da się ukryć, że dobra karta graficzna jest już wmontowana w sprzęt... Nie mam za dużych wymagań: internet, youtube, praca zdalna, jakaś edycja dokumentów, ale jak piszę, zależy mi na tym, any zapas wydajności był, bo nie wiadomo jak bardzo obciążające dla sprzętu będą windowsy i aplikacje za jakiś czas.

No i cóż, mam kilka zagwozdek w związku z zakupem w X-Kom (na tę chwilę planowany).

1. I5-7300HQ czy inwestować w I7-7700HQ ? Może ten pierwszy na kilka lat wystarczy ? W końcu to 4 rdzenie i 4 wątki, nawet mój desktopowy core i3 2125 nie ma tego, a jakoś działa od kilku lat (chociaż czasami w Firefoxie potrafi się już przyciąć).

2. Da się pracować z domyślnym dyskiem talerzowym 5400 ? Czy to zbyt wąskie gardło dla szybkiego procesora HQ ?

3. Istnieją jakieś domyślne konfiguracje z dyskiem SSD, które nie byłoby modyfikowane przez X-KOM ? Na stronie Acera takie są, ale ich numery produktów są nieco inne, niż na stronie X-KOM.

4. Powiedzmy, że X-KOM dokłada jakiś (jaki ? podobno byle jaki...) dysk SSD do sprzętu, czyli praktycznie w tym laptopie trzeba zdjąć obudowę, aby dostać się do złącza M.2. Acer pozwala na takie ingenercje bez utraty gwarancji ?

5. Zastanawia mnie kwestia faktury na sprzęt. Czy w przypadku dołożenia dysku jest on uwzględniony na fakturze jako oddzielna pozycja, czy też "domontowany" jako "+ 256GB SDD" do pozycji z laptopem. Jeżeli wszystko jest dostępne pod jedną pozycją, to czy nie będę miał problemów w przypadku zgłoszenia sprzętu do serwisu gwarancyjnego - wszak jest to dowód, że w ingerowano w sprzęt w większy sposób, niż zdjęcie klapki serwisowej - jednej lub dwóch.

6. A może warto kupić laptopa z tym dyskiem HDD i zamienić go na kupiony własnoręcznie SSD na SATA - HDD nie potrzebuję, ale SSD owszem chciałbym mieć wydajny - wtedy chyba nie będzie kompletnie problemów z gwarancją ?

7. Czy w tym sprzęcie jest oprogramowanie do zrobienia płyty z partycji recovery z systemem, gdybym chciał zrealizować punkt 6 ?

Z góry dziękuję za wszelkie rozwiane wątpliwości


Śro 25 Paź 2017, 14:34
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8676
Miejscowość: Opole
Post Re: Acer Aspire 7 - zakup na firmę, gwarancja, dyski SSD
Witam,

Acer Aspire 7 i5-7300HQ/8GB/1000/Win10 GTX1050Ti
Procesor i5HQ jest wydajny wystarczy na dłuży czas, choć to zależy co będziesz robił.

Da się pracować na dysku talerzowym, jak dołożysz dysk SSD na m.2 to tym bardziej.

Raczej nie.

Różnie bywa z dyskami są lepsze i gorsze. Chcesz mieć pewność najlepiej dokupić własny.

Jak kupisz dysk oddzielnie to są na oddzielnych pozycjach przynajmniej w moim przypadku tak było.

Pewnie możesz lecz to pytanie do sklepu producenta.

Nie wiem, lecz pewnie tak.

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Śro 25 Paź 2017, 17:36
Profil WWW
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Acer Aspire 7 - zakup na firmę, gwarancja, dyski SSD
Acer Aspire 7 i5-7300HQ/8GB/1000/Win10 GTX1050Ti
1. Do tych zadań co napisałeś i5 spokojnie wystarczy i to z zapasem.
2. Da się pracować z tradycyjnym talerzowcem, ale SSD to komfort uruchamiania systemu i programów a także wszędzie tam gdzie tradycyjny dysk musi wczytać dane (np. przeglądanie zdjęć-jeżeli jest duże to czasami zdarza się, że wczytuje się "warstwami" przy SSD tego nie uświadczymy-a przynajmniej nie powinniśmy).
3. Pewnie istnieją, skoro są na stronie, ale w X-kom ich nie ma-być może byłyby droższe niż dołożenie dysku oddzielnie.
4. Skoro są wersje bez dysku SSD, a jest złącze M.2 to producent raczej dopuszcza instalację takiego dysku w późniejszym czasie. Gwarancji się nie traci o ile nie porysowaliśmy płyty głównej śrubokrętem i/lub czegoś nie połamaliśmy. Oczywiście gwarancja nie obejmuje dysku SSD.
5. Tu sprawa jest stosunkowo prosta. Jeżeli kupujesz dysk oddzielnie, to powinieneś mieć dwie pozycje na fakturze, jak kupujesz zestaw to wtedy jedna pozycja. W skrócie tyle ile pozycji w koszyku tyle na fakturze.
6. Wersję z 256GB można wziąć w zestawie:
Acer Aspire 7 i5-7300HQ/8GB/256+1000/Win10 GTX1050Ti
A z mniejszym dyskiem brałbym oddzielnie:
Acer Aspire 7 i5-7300HQ/8GB/1000/Win10 GTX1050Ti
+
Adata SU 800 128GB
7. Oprogramowanie do klonowania dysku zazwyczaj jest dostępne z dyskiem SSD/na stronie producenta. Można też skorzystać z oprogramowania producenta dysku twardego (np. WD-ma dosyć dobry Acronics True Image-wymogiem jest obecność dysku WD w systemie), trzecia opcją są darmowe programy do klonowania, czwartą natomiast instalacja czystego Windowsa.


Śro 25 Paź 2017, 21:48
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 23 Sie 2014, 17:35
Posty: 7785
Post Re: Acer Aspire 7 - zakup na firmę, gwarancja, dyski SSD
7. Dopiero była aktualizacja duża na październik wiec jak chcesz instalować to tylko czysty.

POLECANE DYSKI SSD (SATA, mSATA, M.2 NVMe) jak chcesz świetny dysk to tylko NVMe :faja:

_________________
Zestawienie polecanych laptopów i ultrabooków ✅
Nie wiesz która seria jest najlepsza, który model jest najnowszy? Napisz na mój e-mail :thumright:
GG:47751279


Śro 25 Paź 2017, 22:21
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 25 Paź 2017, 13:56
Posty: 21
Post Re: Acer Aspire 7 - zakup na firmę, gwarancja, dyski SSD
Dzięki za odpowiedzi. Byłem też w salonie X-Kom, aby jakieś tam moje wątpliwości rozwiać.

Jestem skłonny dokupić ten dysk SSD, nawet NVMe, ale czy ten laptop wspiera taki standard ? Wiem, że są różne prędkości dla złącza M.2 - ale brakuje mi informacji, czy NVMe będzie w ogóle wykorzystywane. Wydaje mi się, że mignęło mi dzisiaj na jakimś forum, że M.2 pracuje najwyżej w trybie SATA - ale nie mogę teraz tego znaleźć (patrzone na telefonie). Brakuje jakiejś generalnej specyfikacji.

Obejrzałem też dzisiaj ten laptop w jakimś Saturnie, czy ten ekran to naprawdę jest IPS ? Kąty widzenia jak w TFT, przekłamania kolorów, nie wiem, może jest nieco lepiej niż w starym laptopie Toshiba A300, ale rewelacji to nie robi.

Pod częścią linków prowadzących do modelu jest informacja o IPS, pod częścią nie ma. Najwięcej o IPS piszą w wersji 17 calowej. Może te laptopy mają w praktyce różne matryce ?


Śro 25 Paź 2017, 22:58
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Acer Aspire 7 - zakup na firmę, gwarancja, dyski SSD
Zależy co oglądałeś wersja z GTX 1050 ma zwykłą TN'kę np:
Acer Aspire 7 i5-7300HQ/8GB/256+1000/Win10 GTX1050
SSD do zastosowań domowo biurowych wystarczy zwykły M.2 na interfejsie SATA


Śro 25 Paź 2017, 23:22
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 25 Paź 2017, 13:56
Posty: 21
Post Re: Acer Aspire 7 - zakup na firmę, gwarancja, dyski SSD
@Blazer: Czy to znaczy, że aby dostać wersję z ekranem IPS powinienem wyraźnie kierować się opisem, że dany IPS jest i kupować w ciemno ?

Z tego co widzę, to niestety z tą mocniejszą kartą graficzną (której nie potrzebuję) są dostępne takie wersje.


Śro 25 Paź 2017, 23:54
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Acer Aspire 7 - zakup na firmę, gwarancja, dyski SSD
refim napisał(a):
@Blazer: Czy to znaczy, że aby dostać wersję z ekranem IPS powinienem wyraźnie kierować się opisem, że dany IPS jest i kupować w ciemno ?

Z tego co widzę, to niestety z tą mocniejszą kartą graficzną (której nie potrzebuję) są dostępne takie wersje.

Tak, jeżeli jest w opisie IPS, to taka matryca powinna być, przecież jest to istotny element wyposażenia laptopa. Np. gdyby był inny typ matrycy to wówczas nie wybrałbyś tego laptopa.


Czw 26 Paź 2017, 00:27
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 25 Paź 2017, 13:56
Posty: 21
Post Re: Acer Aspire 7 - zakup na firmę, gwarancja, dyski SSD
Wybór padł na Acer Aspire 7 i5-7300HQ/8GB/1000/Win10 GTX1050Ti + Adata SU 800 128GB


Czw 26 Paź 2017, 20:30
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Acer Aspire 7 - zakup na firmę, gwarancja, dyski SSD
refim napisał(a):
Wybór padł na Acer Aspire 7 i5-7300HQ/8GB/1000/Win10 GTX1050Ti + Adata SU 800 128GB

Na laptopa masz 24miesiące gwarancji
Na dysk SSD 36 miesięcy.


Czw 26 Paź 2017, 21:03
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 24 Lis 2017, 10:31
Posty: 3
Post Re: Acer Aspire 7 - zakup na firmę, gwarancja, dyski SSD
Mam ochotę kupić tego Aspire 7. Jak się sprawuje ? Jak z kultura pracy?


Pią 24 Lis 2017, 11:41
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 25 Paź 2017, 13:56
Posty: 21
Post Re: Acer Aspire 7 - zakup na firmę, gwarancja, dyski SSD
Andii napisał(a):
Mam ochotę kupić tego Aspire 7. Jak się sprawuje ? Jak z kultura pracy?


Niestety nie pomogę w tej kwestii, gdyż anulowałem zakup laptopa w ostatniej chwili. Więc niestety nadal stoję przed wyborem i nie mogę zdecydować.

Chwilowo wpadł mi w oko "kompromis" w postaci:

https://www.x-kom.pl/p/387975-notebook-laptop-173-acer-aspire-5-i5-8250u-8gb-1000-win10-mx150-fhd.html

Natomiast nie jestem przekonany, gdyż konkretnie tego modelu nie ma nigdzie w sensie recenzji, opisu... itd. Nawet na stronie Acera nie ma żadnych informacji na temat takiego wynalazku z takim konkretnie procesorem.

Może ktokolwiek ma więcej informacji ?


Pią 24 Lis 2017, 21:11
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8676
Miejscowość: Opole
Post Re: Acer Aspire 7 - zakup na firmę, gwarancja, dyski SSD
Acer Aspire 5 i5-8250U/8GB/1000/Win10 MX150 FHD
Z 17 calowych jest to dobra alternatywa (kompromis w tej cenie). Jest to nowy model więc recenzji może być mało.

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Pon 27 Lis 2017, 11:38
Profil WWW
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Acer Aspire 7 - zakup na firmę, gwarancja, dyski SSD
refim napisał(a):
Andii napisał(a):
Mam ochotę kupić tego Aspire 7. Jak się sprawuje ? Jak z kultura pracy?


Niestety nie pomogę w tej kwestii, gdyż anulowałem zakup laptopa w ostatniej chwili. Więc niestety nadal stoję przed wyborem i nie mogę zdecydować.

Chwilowo wpadł mi w oko "kompromis" w postaci:

Acer Aspire 5 i5-8250U/8GB/1000/Win10 MX150 FHD

Natomiast nie jestem przekonany, gdyż konkretnie tego modelu nie ma nigdzie w sensie recenzji, opisu... itd. Nawet na stronie Acera nie ma żadnych informacji na temat takiego wynalazku z takim konkretnie procesorem.

Może ktokolwiek ma więcej informacji ?

Szukasz 15 czy 17 cali?
Bo wcześniej pisaliśmy o 15,6 , a ten powyższy Acer to już 17"?


Pon 27 Lis 2017, 21:46
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 25 Paź 2017, 13:56
Posty: 21
Post Re: Acer Aspire 7 - zakup na firmę, gwarancja, dyski SSD
Blazer napisał(a):
refim napisał(a):
Andii napisał(a):
Mam ochotę kupić tego Aspire 7. Jak się sprawuje ? Jak z kultura pracy?


Niestety nie pomogę w tej kwestii, gdyż anulowałem zakup laptopa w ostatniej chwili. Więc niestety nadal stoję przed wyborem i nie mogę zdecydować.

Chwilowo wpadł mi w oko "kompromis" w postaci:

Acer Aspire 5 i5-8250U/8GB/1000/Win10 MX150 FHD

Natomiast nie jestem przekonany, gdyż konkretnie tego modelu nie ma nigdzie w sensie recenzji, opisu... itd. Nawet na stronie Acera nie ma żadnych informacji na temat takiego wynalazku z takim konkretnie procesorem.

Może ktokolwiek ma więcej informacji ?

Szukasz 15 czy 17 cali?
Bo wcześniej pisaliśmy o 15,6 , a ten powyższy Acer to już 17"?


Szukałem 15 cali, ale wziąłem tego 17-calowca pod uwagę, gdyż w przeciwieństwie do wersji 15" posiada wbudowaną nagrywarkę - przynajmniej wg informacji ze sklepu. Mógłbym nawet zrezygnować z podświetlanej klawiatury, gdyby reszta cech była na zachęcającym poziomie.


Pon 27 Lis 2017, 23:49
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 18 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: AdsBot [Google] oraz 37 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.