laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Sob 20 Kwi 2024, 03:05



Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
 Laptop do 3000 (z OS) internet, multimedia 
Autor Wiadomość
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8676
Miejscowość: Opole
Post Re: Laptop do 3000 (z OS) internet, multimedia
Krótko karta graficzna dedykowana nie przyda się w przeglądaniu internetu na ten moment, w przyszłości też wątpię.
Tak jest to kolejny podzespół który może ulec awarii, z tym że często dedykowane padają w laptopach w tym jest problem.

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Pią 10 Lis 2017, 17:34
Profil WWW
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Laptop do 3000 (z OS) internet, multimedia
Gajwer napisał(a):
Krótko karta graficzna dedykowana nie przyda się w przeglądaniu internetu na ten moment, w przyszłości też wątpię.
Tak jest to kolejny podzespół który może ulec awarii, z tym że często dedykowane padają w laptopach w tym jest problem.

Słabe argumenty. Najlepiej to jeźdźmy konno, bo tu w sumie tylko jeden element awaryjny, a jak kupisz sobie samochód to "panie ile tam rzeczy może się popsuć".

Wracając do tematu, to nie wiem po co polecasz Lenovo V310, przecież ten laptop ma dwa dyski (SSD+HDD). Idąc Twoim tokiem rozumowania, to kolejny element który może ulec awarii (slot M.2 lub dysk SSD-te to dopiero lubią padać :faja: ).

Ciekawe co teraz będziesz polecał do gier, skoro dedykowane karty według Ciebie tak często padają, to raczej ich nie powinieneś polecać.


Pią 10 Lis 2017, 18:55
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8676
Miejscowość: Opole
Post Re: Laptop do 3000 (z OS) internet, multimedia
Dalej nie rozumiesz po prostu poszukaj informacji co najczęściej ulega awarii w laptopach i tyle.
Tak jak pisałem i będę pisał jeżeli laptop jest w 99% przeznaczony do internetu to wmawiając komuś że grafika mu się przyda jest bzdurą. Kilka lat temu, BARDZO dużo osób jak szukało laptopa czy też nawet PC do internetu i domowego użytkowania, pisało w wymaganiach że grafika dedykowana potrzebna przynajmniej 2 GB, bo też była taka fama, właśnie przez takie gadanie. Potem kłótnie i głupoty. Lecz każdy może mieć swoje zdanie choć dla mnie temat to już EOT

I to się gubisz połączenie dwóch dysków jest bardzo dobrym rozwiązaniem jeden może ulec awarii zgadza się, tym bardziej że SSD są bardzo mało wytrzymałe na przeskoki energii itp a HDD nic praktycznie się nie stanie, wystarczy zrobić kopię zapasową na HDD i jesteś zabezpieczony.

EOT

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Sob 11 Lis 2017, 12:38
Profil WWW
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik

Rejestracja: Pią 18 Mar 2016, 22:03
Posty: 60
Post Re: Laptop do 3000 (z OS) internet, multimedia
Panowie dzięki za porady, myślę że dzięki tej dyskusji wielu uzytkowników poszerzyło swoją wiedzę -- jak dla mnie zarówno jedno jak i drugie stanowisko jest cenne .
Mam jeszcze pytanko o sprzęt z innego źródła który dziś miałem okazję ogladac u znajomka a spełnia on może nawet trochę z zapasem moje oczekiwania. Dodam że bardzo solidne wykonanie i przyzwoity dżwiek tak z rzeczy na szybko sprawdzonych.

Laptop LENOVO IdeaPad 510-15IKB
https://www.mediaexpert.pl/laptopy/lapt ... ,id-990794


Sob 11 Lis 2017, 20:17
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 23 Sie 2014, 17:35
Posty: 7785
Post Re: Laptop do 3000 (z OS) internet, multimedia
Za tydzień może dwa będą już nowe modele Ideapad 520-15

Lenovo ThinkPad E570 i5-7200U/8GB/256/Win10X FHD - jak chcesz teraz kupować to biznesowego z trzy letnią gwarancją.

_________________
Zestawienie polecanych laptopów i ultrabooków ✅
Nie wiesz która seria jest najlepsza, który model jest najnowszy? Napisz na mój e-mail :thumright:
GG:47751279


Sob 11 Lis 2017, 20:23
Profil WWW
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Laptop do 3000 (z OS) internet, multimedia
1. Głupoty napisałeś i tyle. Nie ma nigdzie napisane, że GF 940MX/MX150 ulega najczęściej awarii, jeżeli masz takie informacje, to proszę bardzo podziel się nimi, bo jak na razie to są to jakieś wirtualne wymysły.
2. Nie opowiadaj, że "jeżeli laptop jest w 99% przeznaczony do internetu to wmawiając komuś że grafika mu się przyda jest bzdurą" , bo na innym forum polecasz Acera z GF 940MX do zastosowań domowych i nagle karta graficzna nie jest problemem?
3. Przez jakie gadanie? Ja nie napisałem, że grafika dedykowana jest potrzebna-jak zwykle masz problemy z czytaniem. Napisałem, że obecność GF 940MX, czy też MX150 nie wyklucza laptopa do zastosowań domowych/internetu. Bzdury to ty napisałeś określając laptopy z tymi kartami jako laptopy do gier i wykluczając je z zastosowań domowo-biurowo-internetowych. Powtarzam po raz kolejny, to że laptop posiada GF940MX lub MX150 nie oznacza że jest do gier.
To trochę tak jak z samochodem, to że ma sportowy wydech i utwardzone zawieszenie nie oznacza, że jest to zaraz wyścigówka. :mrgreen:
4. Z dyskami, to napisałeś takie głupoty, że ręce mi opadają. :crazy:
SSD wrażliwe na przeskoki energii :wall: Czekaj, a jak laptop jest podłączony do tej energii? Zasilacz->akumulator->płyta główna.
HDD nic praktycznie się nie stanie :wall: Taa, to zrzuć laptopa ze stołu podczas oglądania filmu, zobaczymy czy nic się nie stanie?
Wystarczy zrobić kopię zapasową :wall: Po awarii? Poza tym kopię zapasową to sobie można zrobić i na pendrive'a/dysk zewnętrzny/NAS'a.

Według Twojej teorii złącze M.2 to kolejny element który może ulec awarii, podobnie jak karta graficzna.
Sam tak napisałeś:
Gajwer napisał(a):
Krótko karta graficzna dedykowana nie przyda się w przeglądaniu internetu na ten moment, w przyszłości też wątpię.
Tak jest to kolejny podzespół który może ulec awarii, z tym że często dedykowane padają w laptopach w tym jest problem.

A M.2 to obok karty graficznej "kolejny podzespół który może ulec awarii".

Wracając do tematu:
Ideapad 510 to trochę stary model. W tej cenie są uż laptopy które mają np. dysk SSD:
Acer Aspire 5 i5-7200U/8GB/256/Win10 GT940MX FHD
Lenovo Ideapad 320-15 i5-8250U/8GB/256/Win10
Lenovo Ideapad 320-15 i5-8250U/8GB/256/Win10 MX150


Sob 11 Lis 2017, 20:48
Profil
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik

Rejestracja: Pią 18 Mar 2016, 22:03
Posty: 60
Post Re: Laptop do 3000 (z OS) internet, multimedia
Blazer napisał(a):

Wracając do tematu:
Ideapad 510 to trochę stary model. W tej cenie są uż laptopy które mają np. dysk SSD:
Acer Aspire 5 i5-7200U/8GB/256/Win10 GT940MX FHD
Lenovo Ideapad 320-15 i5-8250U/8GB/256/Win10
Lenovo Ideapad 320-15 i5-8250U/8GB/256/Win10 MX150


1. Acer Aspire 5 -- tutaj brakuje mi takiej ***** jak naped ale jednak niestety potrzebuje odtwarzania plyt.
2. Lenovo Ideapad 320-15 -- tutaj grafa jednak juz oswoilem sie z mysla zeby to bylo minimum 940MX
3. Lenovo Ideapad 320-15 -- tutaj jestem najblizej wyboru, musze tylko policzyc finansowo (jeszcze mi zakup telefonu wypadl niestety) i przekonac sie do Lenovo jako marki ;)

tak poza tym ten z Media Expert tez niezle wyglada , starszy model i dysk HDD :( ale podswietlana klawiatura z takich drobiazgow ale u mnie dosc przydatna


Nie 12 Lis 2017, 03:19
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8676
Miejscowość: Opole
Post Re: Laptop do 3000 (z OS) internet, multimedia
Ja dalej proponuje to co zaproponowałem od początku, jak mówiłem zaraz i tak wkońcu zaczną polecać Ci te modele które ja zaproponowałem już widzę Lenovo thinkada :)

Gajwer napisał(a):
kanoniers napisał(a):
@Gajwer

Twoje propozycje wyglądają mocno zachęcająco ale jednak chciałbym mieć choć trochę grafiki - nie mówie o jakimś demonie ale to GT 940MX -2 klasy karta to takie minimum


Nie pisałeś nic o grach 99% internet itp więc nie widzę sensu pakować się w coś czego nie wykorzystasz, kosztem wykonania itp.
Acer P259-G2 i5-7200U/8GB/1000/10Pro GT 940MX FHD
Acer Aspire 5 i5-7200U/8GB/1000/Win10 GT940MX FHD
Choć dalej twierdzę że propozycje z poprzedniego postu są lepszym wyborem.


Gajwer napisał(a):
Są różne firmy laptopów, większość jest zbliżonych są to konsumenckie laptopy.

Moim zdaniem jak chcesz wydajny i dobrze wykonany to biznesowy Lenovo Thinkpad E570 i5-7200U/8GB/1000/Win10P Srebrny
Matryca FULL HD IPS o dobrych parametrach, dobra jakość wykonania jak przystało na model biznesowy, wygodna klawiatura (z tego słynna thinkpady), Trackpoint, cichy i chłodny w codziennym użytkowaniu, niezłe czasy pracy na baterii, atrakcyjna cena.

HP ProBook 450 G3 i5-6200U/8GB/120SSD/Win10P FHD
HP ProBook 450 G3 i5-6200U/4GB/240SSD/Win10P FHD
Matryca FULL HD matowa, przyzwoite wykonanie praktyczna, częściowo aluminiowa obudowa przy tym atrakcyjna stylistyka, całkiem lekki, bardzo stabilna praca pod obciążeniem, dobre rozmieszczenie portów, wymienialny akumulator, łatwy dostęp do podstawowych podzespołów, przyjemne w użyciu urządzenia sterujące, niskie temperatury pracy bez obciążenia, niezłe przebiegi na akumulatorze ponad 5h na wifi.

Z konsumenckich:
Lenovo V310-15 i3-7100U/8GB/240+1000/DVD-RW/Win10 FHD
Matowa matryca FULL HD, procesor 7 generacji, dwa dyski, system w cenie.

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Pon 13 Lis 2017, 11:31
Profil WWW
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik

Rejestracja: Pią 18 Mar 2016, 22:03
Posty: 60
Post Re: Laptop do 3000 (z OS) internet, multimedia
@Gajwer

Jak już wcześniej wspominałem Twoje propozycje są dobre ale apetyt rośnie w miarę jedzenia i teraz widząc jak startuje SSD w porównaniu do HDD to jednak fajnie by mieć tą pierwszą opcję. Jeśli dodamy do tego jako-taką grafikę i procek to wychodzi mi na tą chwilę

Lenovo Ideapad 320-15 i5-8250U/8GB/256/Win10 MX150


Pon 13 Lis 2017, 16:01
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8676
Miejscowość: Opole
Post Re: Laptop do 3000 (z OS) internet, multimedia
Lenovo Ideapad 320-15 i5-8250U/8GB/256/Win10 MX150
Plusem w przypadku tego modelu jest wydajność nowy procesor odnowiona grafika

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Pon 13 Lis 2017, 16:41
Profil WWW
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Laptop do 3000 (z OS) internet, multimedia
Gajwer trzymaj się swoich propozycji.
Płaczesz, że:
Cytuj:
Ja dalej proponuje to co zaproponowałem od początku, jak mówiłem zaraz i tak wkońcu zaczną polecać Ci te modele które ja zaproponowałem już widzę Lenovo thinkada :)

Po czym:
Gajwer napisał(a):
Lenovo Ideapad 320-15 i5-8250U/8GB/256/Win10 MX150
Plusem w przypadku tego modelu jest wydajność nowy procesor odnowiona grafika

:mrgreen:


Pon 13 Lis 2017, 17:36
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8676
Miejscowość: Opole
Post Re: Laptop do 3000 (z OS) internet, multimedia
I tego dalej się trzymam że do danego użytkowania i całokształtu Lenovo jest lepszym wyborem.

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Pon 13 Lis 2017, 22:36
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 62 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.