laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Wto 23 Kwi 2024, 12:14



Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
 Lenovo, czy Acer 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 19 Lut 2013, 00:49
Posty: 41
Post Re: Lenovo, czy Acer
Kiedy można się spodziewać procesorów HQ 8-ej generacji, są jakieś przecieki?


Śro 06 Gru 2017, 11:04
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8676
Miejscowość: Opole
Post Re: Lenovo, czy Acer
Nie bo 3 GB z GTX1060 nie jest przyszłościowe. Trzeba odpowiedzieć na jedno pytanie praca ważniejsza czy gry.
Lenovo Legion Y520-15 i7-7700HQ/8GB/256/GTX1050Ti ja zostaję przy swoim.

@artsky Różnie mówią na początku miał być coś w styczniu teraz powiadają że kwiecień 2017.

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Czw 07 Gru 2017, 12:44
Profil WWW
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Lenovo, czy Acer
Gajwer napisał(a):
Nie bo 3 GB z GTX1060 nie jest przyszłościowe. Trzeba odpowiedzieć na jedno pytanie praca ważniejsza czy gry.
Lenovo Legion Y520-15 i7-7700HQ/8GB/256/GTX1050Ti ja zostaję przy swoim.


Żarty sobie robisz????? :shock:
Przeczytaj sobie z dziesięć razy tę wypowiedź i zastanów się co napisałeś.
Polecać GTX'a 1050Ti zamiast GTX'a 1060, i uzasadniać to tym, że ten drugi ma tylko 3GB-powiem Ci Gajwer masz talent pisarski-normalnie Nowe Dziady tworzysz.

Dla mnie to co sobie kupisz nie ma żadnego znaczenia, ale nie polecaj innym GTX'a 1050Ti pisząc, że jest lepszy niż GTX 1060 3GB.
Nie ma punktu dla którego warto byłoby kupić GTX'a 1050Ti do gier mając obok w tej samej cenie GTX'a 1060 3GB.
Lenovo Legion Y520-15 i5-7300HQ/8GB/256 GTX1060


Czw 07 Gru 2017, 20:29
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8676
Miejscowość: Opole
Post Re: Lenovo, czy Acer
Dalej nie rozumiesz człowieku... Próbujesz czepiać się zawsze stawiać na swoje OK lecz z głową. CZY JA NAPISAŁEM gdzieś że jest GTX1050ti LEPSZY?
Jeszcze raz, autor napisał "czasami do gier i mały montaż VIDEO"
Lenovo Legion Y520-15 i7-7700HQ/8GB/256/GTX1050Ti
Tak więc i7HQ przyda się tutaj zdecydowanie montaż video będzie szybszy i wygodniejszy. Dodatkowo GTX1050ti pozwoli zagrać w gry.

Do gier oczywiście lepszy na ten moment będzie GTX1060 3 GB lecz tak jak w PC wersji jest to mało pamięci i grafika NIE jest przyszłościowa.

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Czw 07 Gru 2017, 23:54
Profil WWW
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Lenovo, czy Acer
1. Gdzie napisałeś?
Cytuj:
Nie bo 3 GB z GTX1060 nie jest przyszłościowe. Trzeba odpowiedzieć na jedno pytanie praca ważniejsza czy gry.

W tym zdaniu napisałeś że 3GB to za mało, a polecając GTX'a 1050Ti z 4GB zasugerowałeś, że większa ilość pamięci video będzie lepszym (przyszłościowym) rozwiązaniem.

A dokładnie, to jest odpowiedź na moje stwierdzenie:
Blazer napisał(a):
artsky napisał(a):
Czasami do gier, jakiś mały montaż wideo, ogólnie chcę mieć mocną jednostkę na dłużej. Mam praktycznie nówkę wyjętą z poprzedniego laptopa 750GB/720.

Tylko o czym my Tu rozmawiamy? Do powyższego-czyli na dłużej to należy wziąć GTX'a 1060 z 3GB:
Lenovo Legion Y520-15 i5-7300HQ/8GB/256 GTX1060
Jak czekać to na APU AMD na Ryzenach i z Vegą, które może nieco namieszać na rynku.


2.Każda karta graficzna nie jest przyszłościowa, bo z czasem na rynek wchodzą wydajniejsze modele. GTX 1060 3GB jest przyszłościowy, bo to najwydajniejsza karta graficzna w tym budżecie i kupując laptopa z tym procesorem graficznym najdłużej będziemy mogli uruchamiać nowe tytuły. Karty w niższym segmencie zestarzeją się zdecydowanie szybciej.
GTX 1060 3GB jest o ok. 50% wydajniejsza od GTX'a 1050Ti.

3. Zarówno gry mają być czasami, jak i montaż ma być mały, w związku z tym uważam że więcej korzyści przyniesie tu jednak 1060-tka. Zauważyć też trzeba że w niektórych programach do obróbki wideo można skorzystać z mocy karty graficznej (tu ponownie 1060 będzie wydajniejsza).
Dodatkowo, nie wiemy jakie te gry mają być czasami (mamy tylko info o częstotliwości grania, ale nie mamy nic o konkretnych tytułach lub klasie gier). Mogą to być najnowsze produkcje które będą wymagać wydajnej karty, z resztą wydajna karta sprawdzi się również w starszych tytułach uzyskamy lepszą jakość oraz płynniejszą i stabilniejszą rozgrywkę.


Pią 08 Gru 2017, 00:34
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 19 Lut 2013, 00:49
Posty: 41
Post Re: Lenovo, czy Acer
Hehe, nie sądziłem, że taką dyskusję wywołam :lol: Nie podjąłem jeszcze ostatecznej decyzji, ale po ponownym przemyśleniu tematu ustalam taki priorytet:

1. Wideo, fotki (obróbka i wszystko co z tym związane)
2. "Na dłużej"
3. Gierki...

Więc bardziej jestem za i7... chociaż prawdą jest to, że karta (Nvidia Cuda) też czasami może się przydać w wielu programach. Dobrze, że oba laptopy nie mają i7, bo wtedy wybór by był znacznie trudniejszy.


Ostatnio edytowany przez artsky, Pią 08 Gru 2017, 10:41, edytowano w sumie 1 raz



Pią 08 Gru 2017, 10:20
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8676
Miejscowość: Opole
Post Re: Lenovo, czy Acer
Bardzo dobrze artsky że to napisałeś skończy się ten bezsensowny spam.
I7HQ jest wskazane przy montaży video, każdy kto zajmuję się choć trochę profesjonalnie tak Ci powie. Tak więc aby nie przedłużać:
Lenovo Legion Y520-15 i7-7700HQ/8GB/256/GTX1050Ti
Oczywiście że jest dostępny model y520 z i7HQ i GTX1060 tylko zaznaczając że wersje z 3 GB kompletnie się nie opłaca, gdyż 100 zł więcej masz wersję z 6 GB vramu która jest wydajniejsza i bardziej przyszłościowa.
Lenovo Legion Y520-15 i7-7700HQ/8GB/256 GTX1060

Tak więc EOT decyzja jest Twoja artsky, pamiętaj że jak coś jest 14 dni zwrotu.

@FxJ
To raczej nie ja muszę mówić co potrafisz wyczyniać.
Zwróć uwagę że to Ty ostatnimi czasy cały czas atakujesz. Nie ja, już nie mówię o tych kłamstwach pisanych do ludzi na mój temat.

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Ostatnio edytowany przez Gajwer Nie 10 Gru 2017, 22:21, edytowano w sumie 3 razy



Pią 08 Gru 2017, 10:36
Profil WWW
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 23 Sie 2014, 17:35
Posty: 7785
Post Re: Lenovo, czy Acer
Gajwer napisał(a):
Bardzo dobrze artsky że to napisałeś skończy się ten bezsensowny spam.

Jesteś najgorszym człowiekiem jakiego znam, fałszywy obłudny do bólu. Ale czekaj tylko karma do człowieka wraca :mrgreen:

_________________
Zestawienie polecanych laptopów i ultrabooków ✅
Nie wiesz która seria jest najlepsza, który model jest najnowszy? Napisz na mój e-mail :thumright:
GG:47751279


Pią 08 Gru 2017, 19:42
Profil WWW
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Lenovo, czy Acer
artsky napisał(a):
Hehe, nie sądziłem, że taką dyskusję wywołam :lol: Nie podjąłem jeszcze ostatecznej decyzji, ale po ponownym przemyśleniu tematu ustalam taki priorytet:

1. Wideo, fotki (obróbka i wszystko co z tym związane)
2. "Na dłużej"
3. Gierki...

Więc bardziej jestem za i7... chociaż prawdą jest to, że karta (Nvidia Cuda) też czasami może się przydać w wielu programach. Dobrze, że oba laptopy nie mają i7, bo wtedy wybór by był znacznie trudniejszy.


I7 nie jest tyle wydajniejszy od i5 co GTX 1060 3GB od GTX'a 1050Ti. Dlatego też stawiałbym na GTX'a 1060-dłużej starczy do gier, lepiej wspomoże ewentualną obróbkę wideo (choć wszystko też zależy od programów z których będziesz korzystał). Z tego co napisałeś to wszystkiego będzie po trochu (zarówno obróbki jak i gier). Podaj w jakie gry masz zamiar grać? Czy chcesz "odpalać" nowe i najnowsze produkcje, czy raczej są to starsze pozycje-gdybyś podał ze 2-3 tytuły było by dobrze.


Pią 08 Gru 2017, 20:55
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 29 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.