laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 25 Kwi 2024, 15:57



Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
 Mobilny laptop dla studenta ~4k PLN 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 25 Gru 2017, 16:55
Posty: 2
Post Mobilny laptop dla studenta ~4k PLN
Witam! W najbliższym czasie planuje zakup laptopa. Do tej pory korzystałem z Maca Mini 2011 (4GB ram, dysk HDD). Sprzęt służył mi dość dzielnie i w gruncie rzeczy byłem z niego zadowolony, jednak potrzeba mobilności coraz bardziej daje o sobie znać. Budżet to około 4000 zł, w ostateczności mogę dołożyć do 5000.
Czego wymagam od przyszłego sprzętu:
-przekątna ekranu 14-15,6
-waga maksymalnie 2kg - to główne kryterium bo szukam sprzętu mobilnego, aby łatwo było go zabrać ze sobą czy to na uczelnie, czy na jakiś krótszy wyjazd
-względnie dobra matryca
-dysk SSD
-min 8GB ram
-dobra kultura pracy przy aplikacjach biurowych
-Windows 10 w zestawie
-sprzęt ma posłużyć przynajmniej 4 lata

Do czego będzie wykorzystywany:
-głównie aplikacje Office, Internet, filmy, nauka
-amatorska obróbka zdjęć - robię to hobbistycznie, tylko na użytek "rodzinny", więc nie potrzebuje maszyny stricte dla grafika
-jakieś mniej wymagające gry - bardzo okazjonalnie, głównie mowa o Hearthstone, grach z serii Lego, ew. starsze przygodówki jak Tomb Raider (2013)

Zanim napisałem ten post przejrzałem już większość wątków na tym i na innych forach i udało mi się wstępnie wybrać kilka laptopów:
1. ASUS VivoBook S15 S510UN-8 i5-8250U/8GB/256+1TB/Win10 - czy ktoś ma informacje jaka matryca w nim siedzi i czy sprawdzi się do moich zastosowań? Czy warto dołożyć 300 zł do modelu z i7-8550U? Co oznacza "24 miesiące (gwarancja x-kom sp. z o.o.)" - czy to znaczy że w razie czego nie mogę odesłać laptopa bezpośrednio do Asusa, a wszelkie procedury gwarancyjne muszę załatwiać przez X-Kom?
2. ASUS VivoBook Pro 15 N580VD i5-7300/8GB/256+1TB/Win10 - naczytałem się okropnych opinii o matrycy TN w tym modelu; czy jest szansa, że w Polsce pojawi się ten laptop z matryca IPS?
3. ASUS ZenBook UX430UN i5-8250U/8GB/512SSD/Win10 MX150 - czy jest sens dokładać do tego Zenbooka? Martwi mnie trochę, że w tym modelu nie rozbuduję pamięci RAM. Czy matryca będzie znacznie lepsza niż w propozycji 1?
4. Lenovo YOGA 720-15 i5/8GB/256/Win10 GTX1050 Szary - czy to jest ten sam model, który został zrecenzowany tutaj klik (pomijam różnice w procesorze)? Ten laptop wygląda bardzo ciekawie - lepsza grafika, świetna matryca. Niepokoją mnie jednak słabe opinie na temat awaryjności i serwisu laptopów Lenovo.

Oczywiście wybór nie ogranicza się tylko do przedstawionych tutaj modeli. Będę niezmiernie wdzięczny za jakiekolwiek inne propozycje. Od razu dodam, że produkty firmy Apple odrzucam. Odpadają również cięższe laptopy pokroju Dell Inspiron 7577 czy Acer Nitro z uwagi na swoją wagę i gamingowy wygląd, który strasznie mnie odpycha. Produkty firmy Xiaomi też odrzuciłem (może niesłusznie?), gdyż martwi mnie ewentualna procedura gwarancyjna.

Zakup mogę odłożyć do lutego-marca przyszłego roku. Wielokrotnie na forach pojawiała się informacja, że na początku 2018 mają zostać zaprezentowane nowe modele laptopów. Tu jednak pojawia się pytanie, kiedy takie laptopy będą dostępne u nas w oficjalnej sprzedaży i czy warto jest wstrzymywać się ten miesiąc czy dwa?

Ostatnie pytanie jakie mi się nasuwa jest czysto techniczne. Gdzieś na forum pojawiła się propozycja ASUS VivoBook S15 S510UN-8 i5-8250U/8GB/1TB/Win10 MX150 + dołożyć SSD pod M.2 we własnym zakresie. W informacjach o produkcie widnieje notka: "Możliwość montażu dodatkowego dysku M.2 (brak elementów montażowych)". Co oznaczają te elementy montażowe, czy łatwo będzie je dostać i czy dołożenie dysku na własną rękę nie naruszy gwarancji? Czy warto bawić się w takie coś jeśli różnica między modelem bez SSD a modelem z SSD 256GB wynosi 400 zł?

Z góry bardzo dziękuję za wszelkie rady i życzę wesołych świąt! :)


Pon 25 Gru 2017, 18:37
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Mobilny laptop dla studenta ~4k PLN
Moim zdaniem na w tej chwili i z tymi wymaganiami najlepsza opcja to:
ASUS ZenBook UX430UN i5-8250U/8GB/512SSD/Win10 MX150
Głównie ze względu na solidną i sprawdzoną konstrukcję, dobrą matrycę, niewielką wagę i wydajne podzespoły. Wady: Wlutowane 8GB pamięci, choć do tych zastosowań powinno wystarczyć.
Test: https://www.purepc.pl/notebooki/test_as ... ?page=0,20


Pon 25 Gru 2017, 19:25
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 23 Sie 2014, 17:35
Posty: 7785
Post Re: Mobilny laptop dla studenta ~4k PLN
MSI GS63 i7-7700HQ/16GB/256/Win10 GTX1050 IPS
Dell XPS 15 9560 i7-7700HQ/16GB/256/10Pro FHD

Czyli szukasz bardziej wydajnego laptopa niż mobilnego ultrabooka?

_________________
Zestawienie polecanych laptopów i ultrabooków ✅
Nie wiesz która seria jest najlepsza, który model jest najnowszy? Napisz na mój e-mail :thumright:
GG:47751279


Pon 25 Gru 2017, 22:54
Profil WWW
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Mobilny laptop dla studenta ~4k PLN
FxJ, to jest coś pięknego.
Autor napisał:
Cytuj:
Budżet to około 4000 zł, w ostateczności mogę dołożyć do 5000.

Po czym Ty wrzucasz propozycje za 6000zł i 7700zł.
Pytanie po co autor podawał budżet-skoro dla Ciebie nie ma on najmniejszego znaczenia?


Pon 25 Gru 2017, 23:17
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8676
Miejscowość: Opole
Post Re: Mobilny laptop dla studenta ~4k PLN
Z 15 calowych ASUS VivoBook S15 S510UN-8 i5-8250U/8GB/1TB/Win10 MX150

Z 14 calowych ASUS ZenBook UX430UN i5-8250U/8GB/512SSD/Win10 MX150 lub Dell Latitude 5480 i5-7440H/8GB/256/10Pro FHD

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Śro 27 Gru 2017, 17:21
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 86 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.