laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 18 Kwi 2024, 20:07



Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
 Pytanie o kompatybilność laptopa MSI GE73 z dyskiem na NVMe 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 27 Lis 2015, 21:06
Posty: 5
Post Pytanie o kompatybilność laptopa MSI GE73 z dyskiem na NVMe
Hej!

Znalazłem w Waszym sklepie ciekawą ofertę w postaci laptopa MSI GE73:
https://www.x-kom.pl/p/396971-notebook- ... 120hz.html

Chciałbym jednak rozszerzyć go o dysk Samsung M.2 NVMe:
https://www.x-kom.pl/p/346493-dysk-ssd- ... -nvme.html

Czy ten podzespół będzie kompatybilny z wklejonym wyżej laptopem i pozwoli na osiągnięcie prędkości odczytu i zapisu (3200 i 1500 MB/s), jakie oferuje ten dysk?
Czy jest możliwość zamówienia u Was tych dwóch produktów i otrzymania ich w postaci już zmontowanej w jedno urządzenie? Ewentualnie czy istnieje możliwość samodzielnego montażu bez utraty gwarancji?

Na koniec jeszcze pytanie, czy macie może pomysł na inny sprzęt, nie odstający osiągami i koniecznie pozwalający na wyciągnięcie tych 3200/1500 z dysku?

Z góry dzięki za pomoc! :)


Wto 23 Sty 2018, 23:59
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Pytanie o kompatybilność laptopa MSI GE73 z dyskiem na N
Jak najbardziej te dwa elementy będą pasować:
MSI GE73 i7-7700HQ/16GB/1TB/Win10X GTX1050Ti 120Hz
Samsung 250GB 1,8'' Seria 960 EVO M.2 2280 NVMe
Nie można zagwarantować odczytów na tym poziomie, gdyż są to wartości maksymalne uzyskane przez producenta w określonych warunkach. Można jedynie zagwarantować, że jest to obecnie jeden z najszybszych dysków "konsumenckich" w miarę rozsądnej cenie.
Niewiele drożej jest laptop z GTX 1060 i 6GB pamięci:
MSI GP72MVR i7-7700HQ/16GB/1TB/Win10X GTX1060, do którego również można dołożyć tego Samsung 250GB 1,8'' Seria 960 EVO M.2 2280 NVMe
Ewentualnie już z 256GB dyskiem SSD:
MSI GP72MVR i7-7700HQ/16GB/1TB+256SSD/Win10X GTX1060
Jest możliwość zamontowania tego dysku- trzeba dodać oba produkty do koszyka, a w końcowej fazie kliknąć "montaż dysku" w uwagach do zamówienia można poprosić o przeniesienie na SSD systemu.


Śro 24 Sty 2018, 00:20
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 27 Lis 2015, 21:06
Posty: 5
Post Re: Pytanie o kompatybilność laptopa MSI GE73 z dyskiem na N
Dzięki za odpowiedź!

Co do odczytów - jasne, miałem na myśli, czy te osiągi będą zbliżone do tych 3200/1500, tzn. czy nie ma tam jakiegoś zgrzytu powodującego, że ten dysk będzie śmigał tylko na standardowych dla "zwykłego" m.2 ~550 MB/s. Obecnie mam Samsunga 850 Pro na SATAIII i po prostu chciałbym jakościowego skoku w porównaniu do obecnej prędkości ~550 MB/s, czy będzie to 2000 czy 3200 MB/s to już nie jest tak istotne.

Mam jeszcze jedno pytanie - orientujesz się może, jak długi jest czas realizacji zamówienia w przypadku tej opcji z montażem dysku + przeniesieniem systemu? Będę w kraju tylko do końca tego tygodnia, więc sprzęt musiałby być gotowy najpóźniej na sobotę (przy zamówieniu dzisiaj w nocy/jutro w dzień). Na standardzie realizacja takiego zamówienia zajmuje kilka dni i się wyrobię, czy raczej dłużej? Czy rezygnacja z przeniesienia systemu i postawienie go samemu jest w stanie skrócić ten czas do tych ~3 dni roboczych?

Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź, i z góry za kolejną! :)


Śro 24 Sty 2018, 00:49
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Pytanie o kompatybilność laptopa MSI GE73 z dyskiem na N
Najlepiej będzie jak kupisz sobie oddzielnie i sam zamontujesz, wtedy odbierzesz najszybciej.
O ile mi wiadomo MSI nie robi problemów (z gwarancję) w przypadku otwarcia obudowy i dołożeniem ramu/SSD samemu.
Ja zrobiłbym tak zamówił (z myślą o samodzielnym montażu), wtedy realizacja będzie już w toku, a zawsze (jak coś Ci nie podpasuje) masz możliwość zrezygnowania z zamówienia- w sumie do końca tygodnia zostały tylko 3, 4(do soboty) dni.
Źródło: https://forum-pl.msi.com/index.php?topi ... 5#msg37985
Pozdrawiam


Śro 24 Sty 2018, 02:02
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8676
Miejscowość: Opole
Post Re: Pytanie o kompatybilność laptopa MSI GE73 z dyskiem na N
MSI GE73 i7-7700HQ/16GB/1TB/Win10X GTX1050Ti 120Hz
Samsung 250GB 1,8'' Seria 960 EVO M.2 2280 NVMe
Zestaw jest kompatybilny.

Jeżeli szukasz jeszcze innych modeli
1) Kwota przeznaczona na zakup:
2) Rozmiar matrycy (+ewentualnie wymagana rozdzielczość):
3) Główne zastosowanie (np. gry, inne multimedia, praca biurowa, konkretny program itp.)
4) Wymagania specjalne (np. matowa matryca.):
5) Osobiste preferencje:
6) System operacyjny (laptop z systemem bądź bez niego)
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabooków na luty 2018 r.

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Śro 24 Sty 2018, 17:41
Profil WWW
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 23 Sie 2014, 17:35
Posty: 7785
Post Re: Pytanie o kompatybilność laptopa MSI GE73 z dyskiem na N
Ankieta uproszczona
[1] Kwota przeznaczona na zakup (brutto z VAT) i czy ma być to nowy laptop czy też używany (outlety, zwroty, recertyfikowane/odnowione)
[2] Czy ma być z zainstalowanym systemem operacyjnym (Windows 10) czy masz własną licencję np. z firmy lub uczelni.
[3] Rozmiar matrycy (10,1”-11,6” / 12,x” / 13,3”-14,x" / 15,4"- 15,6” / 17,3”) typ powłoki (matowa, lustrzana) i typ matrycy (TN, IPS/PLS)
[4] Maksymalna waga laptopa i czas pracy na baterii (tryb mieszany podczas przeglądania internetu)
[5] Zastosowanie laptopa: gry i multimedia, internet i praca biurowa, programowanie, praca z grafiką, fotografią lub wideo, konkretne oprogramowanie itp.
[6] Jak długo zamierzasz go używać? To będzie twój jedyny komputer? Zależy ci na wyższej wydajności procesora i grafiki czy jakości wykonania i mobilności.
[7] Wymagania względem gier - konkretne tytuły najbardziej wymagających gier które ma odpalić, oraz na jakich ustawieniach detali (niskie, średnie, wysokie).
[8] Wymagania specjalne: D-SUB (VGA connector), DisplayPort, częściowo obudowa aluminiowa, podświetlana klawiatura, subwoofer, modem 3G(HSPA+)/4G(LTE), złącze stacji dokującej (replikator portów), USB-C / ThunderBolt 3.
[9] Istotne informacje które nie ujęła ankieta.

_________________
Zestawienie polecanych laptopów i ultrabooków ✅
Nie wiesz która seria jest najlepsza, który model jest najnowszy? Napisz na mój e-mail :thumright:
GG:47751279


Śro 24 Sty 2018, 23:56
Profil WWW
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Pytanie o kompatybilność laptopa MSI GE73 z dyskiem na N
FxJ, rozśmieszyłeś mnie :jupi:
Podoba mi się ta ankieta, szczególnie że jest "uproszczona" :shock: :jupi:


Czw 25 Sty 2018, 08:25
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8676
Miejscowość: Opole
Post Re: Pytanie o kompatybilność laptopa MSI GE73 z dyskiem na N
Lepiej żebyś nie widział "nie uproszczonej" nawet jest tam pytanie o wiek :P

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Czw 25 Sty 2018, 17:27
Profil WWW
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 23 Sie 2014, 17:35
Posty: 7785
Post Re: Pytanie o kompatybilność laptopa MSI GE73 z dyskiem na N
Gajwer napisał(a):
Lepiej żebyś nie widział "nie uproszczonej" nawet jest tam pytanie o wiek :P

Cytuj:
1) Nie zapominając o kwestii prywatności, napisz dla kogo ma być przeznaczony laptop - płeć + wiek (dzieciak/podstawówka/gimnazjum/liceum/student/dorosły/30+/40+/50+) czy rodzinny (np. małe dzieci - dokupienie dodatkowej lub rozszerzenie gwarancji producenta / zewnętrznej np. w Hestii), dopisz jeśli na firmę (kwestie gwarancji, na osobę "prawną" zwykle jest ograniczona do 12m ale są modele z 36m gwar.), dopisz jeśli na raty.

Przedział wiekowy.

_________________
Zestawienie polecanych laptopów i ultrabooków ✅
Nie wiesz która seria jest najlepsza, który model jest najnowszy? Napisz na mój e-mail :thumright:
GG:47751279


Czw 25 Sty 2018, 21:39
Profil WWW
użytkownik
użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 24 Sie 2012, 14:21
Posty: 224
Post Re: Pytanie o kompatybilność laptopa MSI GE73 z dyskiem na N
johnylizard napisał(a):
Dzięki za odpowiedź!

Co do odczytów - jasne, miałem na myśli, czy te osiągi będą zbliżone do tych 3200/1500, tzn. czy nie ma tam jakiegoś zgrzytu powodującego, że ten dysk będzie śmigał tylko na standardowych dla "zwykłego" m.2 ~550 MB/s. Obecnie mam Samsunga 850 Pro na SATAIII i po prostu chciałbym jakościowego skoku w porównaniu do obecnej prędkości ~550 MB/s, czy będzie to 2000 czy 3200 MB/s to już nie jest tak istotne.

Mam jeszcze jedno pytanie - orientujesz się może, jak długi jest czas realizacji zamówienia w przypadku tej opcji z montażem dysku + przeniesieniem systemu? Będę w kraju tylko do końca tego tygodnia, więc sprzęt musiałby być gotowy najpóźniej na sobotę (przy zamówieniu dzisiaj w nocy/jutro w dzień). Na standardzie realizacja takiego zamówienia zajmuje kilka dni i się wyrobię, czy raczej dłużej? Czy rezygnacja z przeniesienia systemu i postawienie go samemu jest w stanie skrócić ten czas do tych ~3 dni roboczych?

Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź, i z góry za kolejną! :)


Co do dysku SSD firmy Samsung z serii Evo/Pro to w centrali MSI testowali taki dysk z wszystkimi obecnymi modelami i wszystko "śmiga" jak należy ;)

_________________
Strona MSI http://www.msi.com
Forum MSI https://forum-pl.msi.com/


Pią 26 Sty 2018, 22:19
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 10 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 18 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.