laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 28 Mar 2024, 21:02



Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
 Cichy laptop bez PWM flickera 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 29 Sty 2018, 18:14
Posty: 3
Post Cichy laptop bez PWM flickera
Witam.
Od dłuższego czasu zastanawiam się nad przesiadką z kompa stacjonarnego na laptopa. Zależy mi na:
- bezgłośnej pracy w stanie bez znaczącego obciążenia,
- 15 calowej matrycy bez efektu migotania.
Osobiście podoba mi się acer aspire 5 z prockiem i5 8250u i grafiką mx150 ale nie jestem pewien, jak to jest z tym migotaniem. Na internecie są recenzje podobnych modeli tego acera i niektóre wykazują migotanie, a niektóre nie. Czy mógłby ktoś potwierdzić czy np. ten model:
https://www.x-kom.pl/p/398079-notebook- ... cification
jest pozbawiony migotania?

Ewentualnie może ktoś jest mi w stanie polecić jakiś inny laptop, który spełniałby moje priorytetowe wymagania?
Mój budżet to max 5k, a z programów i gier które wykorzystuję to: Battlefield 4, Autocad, Sony Vegas (rzadko), Visual Studio.


Czw 01 Lut 2018, 19:39
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8673
Miejscowość: Opole
Post Re: Cichy laptop bez PWM flickera
Witam,

Nie słyszałem aby w Acer Aspire 5 i5-8250U/8G/256/Win10 MX150 FHD IPS występował problem migotania.

Przy takim budżecie możesz spokojnie pomyśleć o wydajniejszym sprzęcie
Acer Aspire 7 i7-7700HQ/16GB/256+1000/Win10 GTX1050Ti
Acer Aspire 7 i7-7700HQ/16GB/256/Win10 GTX1050Ti
Matryca FULL HD matowa IPS, solidne aluminiowe wykonanie przy tym stonowany design nie jest typowo gamingowy, podświetlana klawiatura na biało, przyzwoite głośniki, system w cenie. Plusem jest uczciwy stosunek ceny do wydajności.

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Pon 05 Lut 2018, 17:01
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 29 Sty 2018, 18:14
Posty: 3
Post Re: Cichy laptop bez PWM flickera
O ile głośniejszy może być aspire 7 od wersji 5? Rozumiem że wybierając procki z serii HQ zyskujemy na pewności działania ale z tego co widziałem można też zdjąć blokadę TPD z i5-8250u przez program Intel XTU i wtedy wydajnościowo wychodzi podobnie jak 7700HQ. Na chwilę obecną korzystam z i5-6400 oraz GTX-750Ti i w zupełności mi to wystarcza, aczkolwiek zaczyna mi przeszkadzać hałas generowany przez komputer - szczególnie wieczorami kiedy nie robię nic wymagającego dla kompa.

Na stronach do porównywania procków 8250u wypada tuż obok 6400, czyli wydajność musi być podobna. Za to TDP zamiast pecetowych bodajże 65W wynosi 15W. Z drugiej strony aspire 5 ma tylko jeden wentylator i nie wiem czy rozwiązanie z podnoszeniem TDP ( i jednoczesnym obniżaniem napięcia) nie wpłynęłoby zbytnio na temperatury podzespołów i ich żywotność. Poza tym 7700HQ też nie należy do najchłodniejszych.

Jeżeli już zdecydowałbym się na aspire 7 to jaki dysk m.2 można do niego dołożyć, żeby przyspieszyć jeszcze bardziej działanie systemu, względem SSD na interfejsie SATA? Warto szukać jakichś dysków m.2 na szybszych interfejsach w tym przypadku? Myślę że 128GB spokojnie by mi wystarczyło na system. Jeżeli dobrze myślę, to czy przy takiej konfiguracji tj. m.2 + ssd sata pobór prądu byłby mniejszy niż w przypadku konfiguracji m.2 + hdd?

Ciekawi mnie również jak to jest z tym usb-c. Czy w aspire 7 jest możliwość np. podpięcia monitora przez te gniazdo, a może jest taka możliwość w obu laptopach?

Na sam koniec jeszcze pytania o pracę na zasilaczu. Czytałem, że w aspire 5 przy pracy na zasilaczu bateria jest nadal rozładowywana. Czy jest to prawda oraz czy taki sam patent zastosowany jest w aspire 7?


Pon 05 Lut 2018, 22:02
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8673
Miejscowość: Opole
Post Re: Cichy laptop bez PWM flickera
Pod pełnym obciążeniem poziom hałasu będzie podobny.

W dyskach SSD to bez różnicy, wszystko zależy od dysków praktycznie M.2 mogą być szybsze.

Przy stacji dokującej lub odpowiedniej przełączce tak.

Nie słyszałem o takich problemach.

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Pon 05 Lut 2018, 22:31
Profil WWW
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Cichy laptop bez PWM flickera
MarioViking napisał(a):
O ile głośniejszy może być aspire 7 od wersji 5? Rozumiem że wybierając procki z serii HQ zyskujemy na pewności działania ale z tego co widziałem można też zdjąć blokadę TPD z i5-8250u przez program Intel XTU i wtedy wydajnościowo wychodzi podobnie jak 7700HQ. Na chwilę obecną korzystam z i5-6400 oraz GTX-750Ti i w zupełności mi to wystarcza, aczkolwiek zaczyna mi przeszkadzać hałas generowany przez komputer - szczególnie wieczorami kiedy nie robię nic wymagającego dla kompa.

Na stronach do porównywania procków 8250u wypada tuż obok 6400, czyli wydajność musi być podobna. Za to TDP zamiast pecetowych bodajże 65W wynosi 15W. Z drugiej strony aspire 5 ma tylko jeden wentylator i nie wiem czy rozwiązanie z podnoszeniem TDP ( i jednoczesnym obniżaniem napięcia) nie wpłynęłoby zbytnio na temperatury podzespołów i ich żywotność. Poza tym 7700HQ też nie należy do najchłodniejszych.

Jeżeli już zdecydowałbym się na aspire 7 to jaki dysk m.2 można do niego dołożyć, żeby przyspieszyć jeszcze bardziej działanie systemu, względem SSD na interfejsie SATA? Warto szukać jakichś dysków m.2 na szybszych interfejsach w tym przypadku? Myślę że 128GB spokojnie by mi wystarczyło na system. Jeżeli dobrze myślę, to czy przy takiej konfiguracji tj. m.2 + ssd sata pobór prądu byłby mniejszy niż w przypadku konfiguracji m.2 + hdd?

Ciekawi mnie również jak to jest z tym usb-c. Czy w aspire 7 jest możliwość np. podpięcia monitora przez te gniazdo, a może jest taka możliwość w obu laptopach?

Na sam koniec jeszcze pytania o pracę na zasilaczu. Czytałem, że w aspire 5 przy pracy na zasilaczu bateria jest nadal rozładowywana. Czy jest to prawda oraz czy taki sam patent zastosowany jest w aspire 7?


1. W spoczynku i7/i5 to samo, przy obciążeniu może być nieco cieplej/i lub głośniej z i7.
1a. I5-8250u nie będzie wydajniejszy niż i7-7700HQ, prócz konfiguracji TDP, trzeba też wziąć pod uwagę budowę laptopa i układ chłodzenia który w nim został zainstalowany. Jeżeli nie zostanie dopasowany do odprowadzania większej ilości ciepła zabawa z TDP nic tu nie da.
1b. Laptop będzie głośniejszy niż Twoja stacjonarka- bez dwóch zdań. Podaj specyfikację, to postaram się "uciszyć" Twój komputer :D

2. Nie patrz na te rankingi, bo nie uwzględniają one realnej wydajności tylko w głównej mierze opierają się na danych technicznych. Do tego chłodzenie na procesorze możesz zmienić na wydajniejsze (w tym nawet wodne), w laptopie dostajesz to co wymyślił producent.

3. M2.+SSD będzie pobierać mniej prądu niż M.2+HDD. Nie jest prawdą że dyski M.2 są szybsze. M.2 to oznaczenie złącza. Ważniejszy jest interfejs komunikacyjny, a tu wyróżniamy (w obrębie M.2) dwa rodzaje SATA- czyli ten sam co w przypadku np. tradycyjnych dysków HDD/dysków SSD w obudowach 2,5" oraz PCIe.
Dyski SSD M.2 SATA wydajność mają identyczną jak dyski SSD ze złączem SATA-w tym wypadku ograniczeniem jest interfejs SATA III
Dyski SSD M.2 PCIe są zdecydowanie szybsze, a do tego dochodzi jeszcze protokół NVMe który jeszcze bardziej podnosi osiągane prędkości.

4. Z USB-C jest taki bałagan, że nawet nie wiem czy sami twórcy go ogarniają (coś w stylu złącza M.2, tylko konfiguracji jest więcej). Aspire 7 o ile mi wiadomo ma USB 3.0 typu C-czyli nic z podłączenia monitora i przesłaniu sygnału wideo tym portem.
4a. Za pośrednictwem stacji dokującej to podłączysz monitor nawet przez port USB 2.0 (tzn. stację dokującą, a ze stacji dokującej podłączasz normalny kabel sygnałowy:D-Sub/DVI/HDMI/DP).
4b. Jeżeli nie ma wyjścia obrazu za pośrednictwem USB-C to nie pomoże tu żaden adapter.

5. To nie jest patent, po prostu pobór prądu jest większy niż jest w stanie dostarczyć zasilacz. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku np. smartfonów/tabletów-jeżeli zaczniemy korzystać z transmisji danych, lokalizacji, wyświetlacza, wskazówek głosowych (czyli w skrócie nawigacji), a podłączymy go pod ładowarkę o np. natężeniu 1.5A, to może się okazać że mimo "ładowania" dojedziemy na miejsce z rozładowanym urządzeniem.

Kończąc, jeżeli nie potrzebujesz mobilności lub nie jesteś ograniczony miejscem, to lepiej pozostać przy stacjonarce (tym bardziej że ja masz). W PC są większe możliwości rozbudowy i dostosowania go tak by był naprawdę cichy. Wydajność jest zdecydowanie stabilniejsza, i masz lepsze możliwości podłączenia np. zdecydowanie większego monitora, klawiatury która będzie Ci odpowiadała, itp.


Wto 06 Lut 2018, 00:24
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 23 Sie 2014, 17:35
Posty: 7785
Post Re: Cichy laptop bez PWM flickera
Cytuj:
bezgłośnej pracy w stanie bez znaczącego obciążenia,

Przy odpowiedniej edycji ustawień planu zasilania lub kontroli RPM wentylatorów jest to wykonalne - ale nie gdy będzie leżeć na kołdrze w łóżku :faja:

ASUS VivoBook Pro 15 N580VD i5-7300/16GB/256+1TB/Win10
MSI GS63 i7-7700HQ/16GB/256/Win10 GTX1050 IPS
Sporo fajnych modeli masz do 5k

_________________
Zestawienie polecanych laptopów i ultrabooków ✅
Nie wiesz która seria jest najlepsza, który model jest najnowszy? Napisz na mój e-mail :thumright:
GG:47751279


Śro 07 Lut 2018, 18:56
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 6 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 27 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.